Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 14 kwiecień 2015 - 16:56

Dopłaty 2015

witam   od 2 lat działke podaje jako tuz  działka lezy na natura 2000 oraz ma PZO plan zadań ochronnych czy mogę zaorać  w jednym biurze powiedzieli ze tak w drugim za nie co sadzicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 01:47
  •  

#1562 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 17:02

Dopłaty 2015

Jeśli wyorzesz łąkę to oprócz tego, że potrącą płatności to będziesz musiał ponownie przekształcić w TUZ

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1563 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 17:44

Dopłaty 2015

A w rolnictwie ekologicznym można zaorać TUZ i zaraz zasiać nową trawę? Wiem że z TUZ ornego nie można zrobić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 21:16

Dopłaty 2015

Nie zgłębiałem zagadnień rolnictwa ekologicznego, jednak jestem sceptycznie nastawiony do tak "radykalnych" zabiegów - jest to głęboka ingerencja w ekosystem, który rolnictwo ekologiczne ma chronić... Poza tym nie wiem czy ma to jakiś sens w rachunku ekonomicznym, w końcu jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie które przy rolnictwie ekologicznym może się nawet nie zwrócić.

Jeśli chcesz przeprowadzić renowację TUZ to radziłbym zastanowić się nad podsiewem w darń - takie "urozmaicenie" runi nie powinno wywołać sprzeciwu ze strony ekologii. Wiem, że specjalistyczne siewniki kosztują chore pieniądze, ale można znaleźć kogoś w usługę (tutaj nawet lokalizacja pasuje).

Mimo wszystko przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji radzę kontakt z agencją lub chociaż doradcą rolnośrodowiskowym i poza metodą renowacji skonsultować ew. skład gatunkowy.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

#1565 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 21:31

Dopłaty 2015

Już jest po, zgodzili się na to i sztuki mają być tylko spójne z terminowości zgłoszeń zrezygnowali

możesz podac link ? bo już się pogubiłem ...

Edytowany przez Bercik92, 14 kwiecień 2015 - 21:33.

#1566 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 06:32

Dopłaty 2015

co do bydła to wczoraj w arimr osoba od wnisoków powiedziała mi,że z bydłem ma byc ( jeszcze nie oficjalnie, ale wszystko na to wskazuje )  tak:

1. musi byc spójność na stadzie,

2. terminowosc zgłoszen ma byc brana tylko od 01.01.2015 roku pod uwagę ( jesli sztuka z tego roku była zgłoszona do rejestracji po 7 dnia od wycielenia to sie nie liczy )

3. sztuki zgłaszane do rejestracji przed 2015 rokiem nie bedą weryfikowane czy były zgłoszone w terminie do rejestracji.

mam nadzieje ze to jednak bedzie oficjalnie - w polskim prawie to nic nie jest pewne :( 

#1567 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 15 kwiecień 2015 - 07:46

Dopłaty 2015

Witam,

Korzysta ktoś z was z usług doradczych przy wypełnianiu wniosku? Jakie są ceny? U mnie doradca zażyczył sobie 40zł od działki rolnej i 2 zł od krowy. Wychodzi mi ponad 800 zł za taką przyjemność. Czy u Was też to tak podrożało?

#1568 Share zosiak

zosiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 08:09

Dopłaty 2015

zaq1987 miałeś rację,dziękuje

dowiedziałam się dziś z agencji, że procent tylko liczymy wtedy gdy wspólnie realizujemy obszary efa

oraz (przynajmniej u nas tak jest) oświadczenie efa wypełniamy już od 14.5h

#1569 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 10:46

Dopłaty 2015

Witam,

Korzysta ktoś z was z usług doradczych przy wypełnianiu wniosku? Jakie są ceny? U mnie doradca zażyczył sobie 40zł od działki rolnej i 2 zł od krowy. Wychodzi mi ponad 800 zł za taką przyjemność. Czy u Was też to tak podrożało?

83 działki, 70 ha, 450 zł odr mazowsze, za wypełnianie krów to sobie sam zrób, idziesz do agencji po wypis sztuk spójnych i wypełniasz załącznik, u mnie było w cenie za 60 sztuk

#1570 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 11:39

Dopłaty 2015

Wypełnia ktoś przez aplikacje ARMIR?

Obecnie wyskakuje mi błąd przy zakładce mapy ( błąd skryptu  i nie pokazuje mi mapy aby zaznaczyć działki)

Sprawdzane na kilku przeglądarkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 17:17

Dopłaty 2015

Może jakaś awaria serwera była.

Mimo, że zaparłem się składać wniosek przez internet to uważam, że ten systemem jest totalną porażką - jeśli by na chwilę obecną wszyscy składali wnioski przez internet to najprawdopodobniej popaliło by serwery ARiMR, nie wiem kto wpadł na ten genialny pomysł wypełniania tak obszernej dokumentacji online... Do tego jeszcze dochodzą kompetencje urzędników - w całym BP może dwie osoby mają pojęcie "z czym to jeść" i za każdym razem kiedy wspominam o wniosku przez internet to patrzą na mnie jak na oszołoma, w ODR zresztą też nie lepiej

#1572 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:18

Dopłaty 2015

Ja tradycyjnie papierowo wypełniam sam od pierwszego roku jak weszły dopłaty

#1573 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 09:14

Dopłaty 2015

Nie zgłębiałem zagadnień rolnictwa ekologicznego, jednak jestem sceptycznie nastawiony do tak "radykalnych" zabiegów - jest to głęboka ingerencja w ekosystem, który rolnictwo ekologiczne ma chronić... Poza tym nie wiem czy ma to jakiś sens w rachunku ekonomicznym, w końcu jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie które przy rolnictwie ekologicznym może się nawet nie zwrócić.

Jeśli chcesz przeprowadzić renowację TUZ to radziłbym zastanowić się nad podsiewem w darń - takie "urozmaicenie" runi nie powinno wywołać sprzeciwu ze strony ekologii. Wiem, że specjalistyczne siewniki kosztują chore pieniądze, ale można znaleźć kogoś w usługę (tutaj nawet lokalizacja pasuje).

Mimo wszystko przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji radzę kontakt z agencją lub chociaż doradcą rolnośrodowiskowym i poza metodą renowacji skonsultować ew. skład gatunkowy.

W szczegółowej instrukcji wypełniania wniosku znalazłem, że nie można wymieniać roślin na TUZ w rolnictwie ekologicznym.

#1574 Share agropomiary

agropomiary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:57

Dopłaty 2015

Czy ktoś wypełniał już wniosek i zaznaczał EFA10 i EFA 11? Jak rozumiem EFA10  bez produkcji, tzn. przy gruncie ornym, na którym np jest ugór, tzn nie ma produkcji, a EFA11 z produkcja - tzn. taki grunt orny, na którym np uprawiam zboże, a przylega do lasu.

Druga sprawa to dobrze myślę, że na 1 działce ewidencyjnej można deklarować kilka obszarów EFA?

Pozdrawiam!

#1575 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 12:23

Dopłaty 2015

Ja u siebie zaznaczałem EFA11 (z produkcją).

Deklarujesz tyle obszarów EFA ile znajdziesz na działce, lub ile potrzebujesz...

Nie wiem tylko czy nie będzie problemu jak niektóre obszary będą się nakładać, np.:działka ewidencyjna z rowem, zagospodarowanie - ugór. EFA na działce: rów (EFA 8), grunt ugorowany (EFA 1), strefa buforowa rowu (EFA 9); nakładają się grunt ugorowany i strefa buforowa. Podobnie przy EFA 10.

Czy też w takim przypadku jedna strefa wyklucza drugą? Pytanie czysto teoretyczne, tak z ciekawości.

#1576 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 kwiecień 2015 - 13:10

Dopłaty 2015

Wg pracownika ODRu który robił mi wniosek to jeżeli mam rów (efa) i przy nim pas drzew który stanowi umocnienie rowu aby się nie osuwała skarpa (także efa) to mogę wybrać jedno tylko.

Co do EFA - do tej pory na jednej działce PEG był obniżany o staw/oczko wodne/nieużytek wg ewidencji. W tym roku został ten staw dodany do całej powierzchni w tym do PEG i wstawiony jako obszar EFA + dookoła posiana koniczyna czerwona czyli też EFA.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1577 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 19 kwiecień 2015 - 17:25

Dopłaty 2015

Witam mam takie pytanie na jednej działce ewidencyjnej mam w sumie trzy oprawy w jednym końcu tuz, środek działki zasiany owies i w drugim końcu też tuz, tuzy nie łączą się, jak mam to rozpisać, np A JPO  A1Tuz  A2Tuz  A3owies czy podzielić to na trzy odrębne działki  AJPO  A1Tuz  BJPO B1owies CJPO C1TUZ w instrukcji nie ma podobnego przykładu.

#1578 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:56

Dopłaty 2015

Ten pierwszy przykład co napisałeś

#1579 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:28

Dopłaty 2015

Wg pracownika ODRu który robił mi wniosek to jeżeli mam rów (efa) i przy nim pas drzew który stanowi umocnienie rowu aby się nie osuwała skarpa (także efa) to mogę wybrać jedno tylko.

dokładnie tak ma być , obszary efa  które zaznaczasz nie mogą się nakładać na siebie 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 09:59

Dopłaty 2015

Witam mam takie pytanie na jednej działce ewidencyjnej mam w sumie trzy oprawy w jednym końcu tuz, środek działki zasiany owies i w drugim końcu też tuz, tuzy nie łączą się, jak mam to rozpisać, np A JPO  A1Tuz  A2Tuz  A3owies czy podzielić to na trzy odrębne działki  AJPO  A1Tuz  BJPO B1owies CJPO C1TUZ w instrukcji nie ma podobnego przykładu.

Sumujesz powierzchnię TUZ i piszesz A JPO  A1 TUZ  A2 owies

A ja mam pytanie czy powierzchnię PEG można zaokrąglać w górę? Np mam działkę maksymalny kwalifikowany obszar PEG 1,5991, a potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARiMR wychodzi 1,60 i czy mogę w wniosku wpisać 1,60?