Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share zosiak

zosiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:36

Dopłaty 2015

robiliśmy wniosek koledze,powyżej 10h z obszarami Efa

ale mam jedno pytanie w agencji skreślili mu procent efa,  że niby jego ta rubryka

nie obowiązuje i teraz zglupiałam mam sobie liczyć ten procent czy nie?

co chwilę jest co innego czekam do maja może się zdecydują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 21:46
  •  

#1522 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:57

Dopłaty 2015

Obszary proekologiczne są wymagane przy powierzchni gruntów ornych powyżej 15 ha, od 10 ha jest dywersyfikacja - co najmniej dwie uprawy.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1523 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 22:32

Dopłaty 2015

jak to teraz jest z tymi dopłatami co się bardziej opłaca łąka+ptaszki czy zaorać i coś posiać.

mam 1,5ha na drugi rok będzie może coś koło 2,5 jak na tym lepiej wyjdę ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 09:14

Dopłaty 2015

Czy jestem młodym rolnikiem? Pole miałem przepisane w 2004 lub 2005roku obecnie mam 33lata.

Czytam te definicje MR i głupieje.

#1525 Share zosiak

zosiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 09:51

Dopłaty 2015

robiliśmy wniosek koledze,powyżej 10h z obszarami Efa

ale mam jedno pytanie w agencji skreślili mu procent efa,  że niby jego ta rubryka

nie obowiązuje i teraz zglupiałam mam sobie liczyć ten procent czy nie?

co chwilę jest co innego czekam do maja może się zdecydują

Ogólnie napisałam on ma 23h, efa obowiązuje naliczyliśmy się tego procentu a oni skreślili :(

#1526 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 11:59

Dopłaty 2015

Solek , a dopłaty na kogo sa brane i czy jesteś w krusie

#1527 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 15:08

Dopłaty 2015

I pewnie nie powiedzieli dlaczego ten procent skreślili...

Podejrzewam, że to pole na wniosku (nr 19) wypełnia się tylko w przypadku wspólnej realizacji praktyk zazielenienia przez kilku rolników - ale to tylko moje domysły, nigdzie nie znalazłem takowego wyjaśnienia. Byłoby to jednak logiczne bo bez sensu jest wyliczanie % powierzchni EFA dla gospodarstwa samodzielnie realizującego tę praktykę - szybsze i łatwiejsze jest zsumowanie pow. g.o., wyliczenie wymaganej pow. EFA i porównanie z Oświadczeniem o powierzchni obszarów proekologicznych.

Jednak znając logikę naszych urzędów to nie dam sobie za tę teorię ręki uciąć...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

#1528 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 15:30

Dopłaty 2015

Solek , a dopłaty na kogo sa brane i czy jesteś w krusie

dopłaty sa brane na mnie ale pracuje na etacie także krusu nie płacę, ale żona płaci!

#1529 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 17:53

Dopłaty 2015

Skoro bierzesz dopłaty na siebie to juz kierujesz gospodarstwem a więc MR /100 tyś/ odpada. Masz gospodarstwo więcej niż 5 lat więc dopłata do Dopłat Bezpośrednich odpada. Jesteś młodym rolnikiem tylko do MGR

#1530 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 17:59

Dopłaty 2015

Skoro bierzesz dopłaty na siebie to juz kierujesz gospodarstwem a więc MR /100 tyś/ odpada. Masz gospodarstwo więcej niż 5 lat więc dopłata do Dopłat Bezpośrednich odpada. Jesteś młodym rolnikiem tylko do MGR

nie do końca tak jest kolego. ja mam gospodarstwo od 2010, nie jestm w KRUS a dopłaty płacę od 2014 i  moge wziac bezposrednie dla MR jeszcze przez 4 lata, tak mi powiedzieli w ARIMR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:05

Dopłaty 2015

Romanik .Gdybyś poczytał wcześniej kiedy kolega przejął gospodarstwo /i podejrzewam że od tego czasu bierze dopłaty na siebie/ to nie pisałbyś tego posta A swoja droga to komu ty płacisz te dopłaty  :)

#1532 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:35

Dopłaty 2015

MR brałem w pierwszej puli 50 tyś, chodziło mi tylko o dopłaty bezpośrednie dla młodego rolnika ale tu mi wyjaśniłeś że do pięciu lat od przejęcia,

czyli mi się nie należą. A co masz na myśli pisząc " jesteś rolnikiem tylko do MGR"? 

#1533 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:44

Dopłaty 2015

Gdybyś chciał skorzystać z Modernizacji Gospodarstw Rolnych to jako rolnik przed 40 masz większe dofinansowanie

#1534 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 21:44

Dopłaty 2015

jak to teraz jest z tymi dopłatami co się bardziej opłaca łąka+ptaszki czy zaorać i coś posiać.

mam 1,5ha na drugi rok będzie może coś koło 2,5 jak na tym lepiej wyjdę ?

i takie pytanie czy jeśli ja teraz zaczne brać tylko i wyłącznie dopłaty do ha będe miał nr identyfikacyjny i konto rolnicze, gosp. na siebie nie będe miał to czy po 5latach będe mógł dostać MR? czy same dopłaty to się kwalifikują do tego terminu na MR do 5lat?

#1535 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 10:52

Dopłaty 2015

Z tego co mi wiadomo to "ptaszki" będą możliwe tylko na obszarach Natura 2000 więc jeśli nie kwalifikuje się i nie ma tam jakiegoś bagna to ja na Twoim miejscu bym zaorał...

Jeśli chodzi o MR to chyba nie będziesz mógł startować, ponieważ jak to opisano w PROW:

"Młody rolnik – osoba, która nie ukończyła 40 roku życia, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe i po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako jedyny kierujący gospodarstwem, czyli do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący.

[...]

O prowadzeniu gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem świadczą w szczególności:

 zgłoszenie zwierząt gospodarskich do rejestru w celu prowadzenia działalności rolniczej,
wystąpienie o płatności bezpośrednie,
 wystąpienie o pomoc finansową dla rolników w ramach programów UE lub pomocy krajowej,
 prowadzenie działu specjalnego produkcji rolnej."

Opis poddziałania "Premie dla młodych rolników"- beneficjenci.

Edytowany przez zaq1987, 10 kwiecień 2015 - 10:57.

#1536 Share radamo

radamo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 18:08

Dopłaty 2015

witam mam pytanie chce zasiać 3ha. lucerny i dostać wyszą dopłate do wysoko białkowych planowałem siać ją ze zbożem, ale dziś się dowiedziałem żeby dostać wyszą dopłate to musi być zasiana w czystym siewie lub z inną rośliną ale z list wysokobiałkowych. i mianowićie z czym mógłbym ją zasiać chodzi mi bo niebardzo wiem? chodzi o to zeby było dużo futru do bydła i wysza dopłata może ktoś ma jakiś pomysł.

#1537 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 20:15

Dopłaty 2015

to jedynie z trawą chyba

#1538 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 21:08

Dopłaty 2015

A skąd to info? Z Agencji czy masz gdzieś na papierze? :)

Informacja z Biura Powiatowego Agencji. Pracownica nie była pewna i konsultowała się telefonicznie z innymi. Ale mimo wszystko jeszcze czekam z wnioskiem, bo sami powiedzieli że co tydzień coś się zmienia.

#1539 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 21:20

Dopłaty 2015

dzięki zaq za odp

co od tych dopłat to jest to teren w połowie górka a w dolince dość mokro 20m od mojego stajeczka jest jakiś nieczyszczony kanał i tam jest zawsze mokro wiec może bym się zakwalifikował tylko pytanie czy zdąrze do 15 czerwca z tym??? bo konto i nr ident. zakładam pod koniec miesiąca bo nie spieszyłem sie z dowodem i dopiero teraz złozyłem wniosek i dowód ma byc dopiero pod koniec miesiąca. więc sam wniosek o dopłaty zdąrze ew. ornitologa może też bym zdąrzył załatwić ale czy ten program natura 2000 to już nie wiem. A i jeszcze taka rzecz bo jesli bym juz miał program natura 2000 to po jakim czasie mogę tą łakę przekształcić w pole orne? i czy wgl moge?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 20:35

Dopłaty 2015 Na początek dopytajsię w agencji czy ta działka leży na obszarze "Natura 2000", bo jeśli jest to nie będziesz mógł zaorać a jak jest poza to nie łapie się na ptaszki...