Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 07:32

Dopłaty 2015

Kiedyś chciałem kupić działkę na której jeszcze niedawno rosły krzaki i drzewa, na geoportalu do dziś są. Pytałem w BP czy dostanę dopłaty jeśli będzie PEG 0, pani powiedziała aby wpisać użytkowaną powierzchnię i dodać jakąś fotkę tej działki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 01:42
  •  

#1442 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 10:43

Dopłaty 2015

marko-kolo klikając na pomoc w dziale VII pod kolumną 10 wyskakuje aby wpisać wszystkie grunty orne jakie znajdują się na działce ewidencyjnej, a według wypisu z rejestru gruntów wychodzi 0,73ha ?

agencje aktualnie to nie interesuje co jest w wypisie z rejestru ...masz podać stan aktualny na polu i tu jest ten ''święty PEG ''    -dla nich najważniejszy ..jeśli uważasz że stan tego PEG  jet nie aktualny  ( i w rzeczywistości masz sporo więcej tej powierzchni na danej działce ) to musisz to zaznaczyć w uwagach ( nieaktualny peg )no i liczyć się z tym że trzeba będzie to udowodnić w razie kontroli na miejscu skoro wstawiasz większą powierzchnię niż  PEG - przy takiej rozbieżności jak Twoja nie warto kruszyć kopii i jak sam stwierdziłeś lepiej mieć ten  1 ar na zapas   w razie kontroli .- nawiedzony urzędas w kontroli administracyjnej  pomniejszy ci dopłatę o ten ar 

wstawiając ten 1ar więcej niż ten peg system już wyłapuje ppk ( przekroczenie powierzchni kwalifikowanej ) i tu możesz  już  być typowany do wyjaśnień - kontroli na miejscu itp . 

mam działkę 23 ha i PEG dla niej to 20 ha - a z wypisu z rejestru mam 17,5 użytków  bo reszta to nieużytki i leśne zalesienia .

tu liczy się aktualny stan na polu( nieużytki są uprawione i wykarczowane ) a nie wypis - choć w pierwszych latach podawało się pow. z wypisu po odliczeniu nieużytków itp. 

Edytowany przez marko-kolo, 30 marzec 2015 - 10:53.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1443 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 marzec 2015 - 12:54

Dopłaty 2015

aktualny?

Mapy które nam przysłali są z 2013rpku - wiem bo pytałem w BP a druga sprawa robiłem drenacje i akurat zgadza się to z tym co było na polu że mapki są z 2013roku.

Myślisz, że PEG jest aktualny czy na podstawie tych mapek z 2013r?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 13:40

Dopłaty 2015 U mnie część mapek jest z 2014r z sierpnia(mam silosy i pryzmy na łące więc pewne info) natomiast niektóre są z 2012r.( 3 km dalej mam łąke na której dwa lata temu leżały 3 wywrotki piachu przy miedzy a nadal je widać, także aktualność mapek to pojęcie względne

#1445 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 14:03

Dopłaty 2015

nie pisze że PEG  to stan aktualny na polu , ale dobrze wiemy że agencja to  tak traktuje 

aktualizacja danych i powierzchni to niestety według instrukcji  obowiązek rolnika a nie agencji 

wprowadzając zmiany(większe powierzchnie niż obszar kwalifikowany według PEG ) musimy się liczyć z przepychanką z nawiedzonymi urzędasami z agencji 

Edytowany przez marko-kolo, 30 marzec 2015 - 14:07.

#1446 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 30 marzec 2015 - 15:01

Dopłaty 2015 A jezeli jest dzialka TUZ to w dziale VII w kolumnie 10 nic nie wpisujemy ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#1447 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 15:17

Dopłaty 2015

W związku z zazielenianiem muszę obisiać 2,3ha na obszar proekologiczny chce zasiać w między plonie ścierniskowym łubin lub facelie, więc muszę obsiać prawie 8 ha żeby spełniać wymogi zazieleniania. Na stronie agencji piszą, że  takie rozwiązanie nie będzie się kwalifikować do jednolitej płatności obszarowej to znaczy ze wogóle nie dostane za te 8 ha dopłaty ????????

#1448 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 15:24

Dopłaty 2015

A jezeli jest dzialka TUZ to w dziale VII w kolumnie 10 nic nie wpisujemy ?

wpisujesz 00

Pestka5465   dostaniesz jpo za te 8 ha 

za między plon nie ma  dopłaty tak jak za rośliny wiążące azot 

Edytowany przez marko-kolo, 30 marzec 2015 - 16:09.

#1449 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 15:50

Dopłaty 2015

W związku z zazielenianiem muszę obisiać 2,3ha na obszar proekologiczny chce zasiać w między plonie ścierniskowym łubin lub facelie, więc muszę obsiać prawie 8 ha żeby spełniać wymogi zazieleniania. Na stronie agencji piszą, że  takie rozwiązanie nie będzie się kwalifikować do jednolitej płatności obszarowej to znaczy ze wogóle nie dostane za te 8 ha dopłaty ????????

Ja muszę zrobić tak jak Ty żeby spełnić zazielenienie i posiać międzyplon ścierniskowy i też zabolało mnie to zdanie, że nie będzie dopłaty do tego typu akcji.

Czemu mam nie dostać do tego JPO skoro np mam zboże, zbieram nasiona, potem sieję na to międzyplon czym spełniam wymóg EFA, a mają mi do tego nie dać dopłat? Poupadali na rozum tam już zupełnie.

Edytowany przez mlodyhef, 30 marzec 2015 - 15:52.

#1450 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 marzec 2015 - 16:19

Dopłaty 2015

do zboża przecież JPO dostaniesz.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 16:37

Dopłaty 2015 a co wpisać na działce gdzie kiedyś były nieużytki. Teraz ta działka to 1.54 jęczmienia a peg to 1.50 Mogę te 4ary dopisać? Kiedyś próbowałem to mi to odrzucili bo w którymś tam roku był tam nieużytek.

#1452 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 16:43

Dopłaty 2015

nie powinieneś przekraczać tego PEG -tu Twoja decyzja czy chcesz przepychać się o te 4 ary 

to że były tam nieużytki teraz  nie ma już znaczenia , ale faktycznie było inaczej 

#1453 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 18:57

Dopłaty 2015

wpisujesz 00

Pestka5465   dostaniesz jpo za te 8 ha 

za między plon nie ma  dopłaty tak jak za rośliny wiążące azot 

do upraw wiążących azot (rośliny motylkowe) w plonie głównym jest jpo + płatność dodatkowa - nie wiem dlaczego piszesz że nie ma?

co wpisujecie w polu 11 ?

przykład: pole 9: 1,25; pole 10: 1,28; pole 11: 0,00 - dobrze jest? czy w polu 11 powinna być różnica (np. miedze)

Edytowany przez aro1975, 30 marzec 2015 - 18:45.

#1454 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:05

Dopłaty 2015

pisze tu że za między plon nie ma dopłaty   a za rośliny wiążącej azot jest - ale fakt trochę nie zrozumiale to  napisałem 

przykład: pole 9: 1,25;        

pole 10: 1,28;   - tu jakim cudem chcesz wstawić więcej niż w polu 9?      

pole 11:    - obszar nie zgłoszony do płatności  na danej działce , zakładam że zgłaszasz wszystkie grunty które się kwalifikują do płatność wiec  wstawiasz 00   

Edytowany przez marko-kolo, 30 marzec 2015 - 20:24.

#1455 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:16

Dopłaty 2015

czyli w końcu jakie załączniki są potrzebne do dodatku MR? bo mi pani która wypełniała wniosek powiedziała tylko o tym z KRUS u, a tu czytam że i z Urzedu Skarbowego potrzebny?

#1456 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:43

Dopłaty 2015

pisze tu że za między plon nie ma dopłaty   a za rośliny wiążącej azot jest - ale fakt trochę nie zrozumiale to  napisałem 

przykład: pole 9: 1,25;        

pole 10: 1,28;   - tu jakim cudem chcesz wstawić więcej niż w polu 9?      

pole 11:    - obszar nie zgłoszony do płatności  na danej działce , zakładam że zgłaszasz wszystkie grunty które się kwalifikują do płatność wiec  wstawiasz 00   

pole 9 ma się równać polu 10? przecież pole 10 to odpowiednik PEG - czy się mylę?

działka ma 1,28 (pole 10), odejmuję miedze i wychodzi 1,25 (pole 9) - popraw jak źle kombinuję :)

czyli w końcu jakie załączniki są potrzebne do dodatku MR? bo mi pani która wypełniała wniosek powiedziała tylko o tym z KRUS u, a tu czytam że i z Urzedu Skarbowego potrzebny?

ja załączyłem do e-wniosku tylko oświadczenie że jestem w związku i datę rozpoczęcia działalności - niech szukają kwitów jak nie wierzą

#1457 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:47

Dopłaty 2015

pole 9 to PEG - czyli wszystkie ha kwalifikujące( wszystkie użytki  rolne  -grunty rolne,  TUZ ,uprawy trwałe itp.) wszystko co kwalifikuje się do dopłat  JPO

pole 10- to grunty  orne na danej  działce  

co ty z tymi miedzami ? 

Edytowany przez marko-kolo, 30 marzec 2015 - 20:55.

#1458 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 21:18

Dopłaty 2015

a co ja mam przyniesć z KRUS skoro w KRUS nigdy nie byłem. Proszę kogoś doinformowanego o określenie co to znaczy prowadzenie gospodarstwa:

1. bycie w krus

2. posiadanie działki powyżej 1ha

3. złożenie wniosku  o dopłaty bezpośrednie

W moim przypadkę działkę posiadam od 2010, ale dzierżawiłem ją tacie i od użytował i brał dopłaty

#1459 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 21:35

Dopłaty 2015

pole 9 to PEG - czyli wszystkie ha kwalifikujące( wszystkie użytki  rolne  -grunty rolne,  TUZ ,uprawy trwałe itp.) wszystko co kwalifikuje się do dopłat  JPO

pole 10- to grunty  orne na danej  działce  

co ty z tymi miedzami ? 

to jak mam to poprawić?

pole 9 ma się równać polu 10?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share lesne

lesne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 22:34

Dopłaty 2015

Hej

co myślicie o tym http://zagajniktopoli.pl/ ? Zagajnik krótkiej rotacji obsadzony czeską topolą.

JPO załatwione, zazielenienie załatwione, a do tego jeszcze obiecujący plon nawet na VI klasie. Wiem że sadzi się to w zachodnio-pomorskim i w pomorskim nawet na piaskach I TO ROŚNIE! No i dopłaty są.

Teraz w Szczecinie na targach o odnawialnych źródłach dużo o tym było, masa ludzi się tym interesowała.

Warto spróbować?