Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 08:56

Dopłaty 2015

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

na szkoleniu mi powiedzieli bym do wniosku dołączył zaświadczenie o okresie podlegania w KRUS, podejrzewam że tak będą weryfikować czy się łapiesz , czy nie minęło 5 lat , w ODR  mi powiedzieli że we wniosku wpisujemy tam gdzie trzeba podać datę rozpoczęcia prowadzenia gosp. to mam wpisać tak jak w zaświadczeniu, miałem wątpliwości czy może wpisać datę aktu notarialnego nabycia gospodarstwa, lub datę wydania nr gosp. a z US trzeba wziąć zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej,  te same oświadczenia co składałem z wnioskiem o premie MR, 

kolego masz pole, składasz wnioski o dopłaty a nie podlegasz w KRUS?? czy źle rozumiem, ??

na szkoleniu mówili tylko o pojęciu niespójnych sztuk, czyli te których przez pomyłkę nie wyrejestrowaliśmy, czy jak w moim przypadku kilka sztuk jeszcze po ojcu miałem na stanie, wiadomo jak to jest jak się nie pilnuje, to potem cyrki, nie spójna sztuka to tez taka ze przez pomyłkę zarówno ARiMR jak i zgłaszającego wynika sytuacja że jest w ewidencji krowa a w rzeczywistości byk, czy też, inne numery zwierzęcia , czyli po prostu pospolite pomyłki, mi doradzano na szkoleniu by wcześniej udać się do ARiMR i poprosić o wydruk z ich ewidencji , i sprawdzić czy to co oni mają zgadza się z tym co jest w rzeczywistości i z ewidencją prowadzoną w gospodarstwie, jak coś nie tak to powyjaśniać i mieć pewność przy składaniu wniosku , mi z byka zrobili jałówkę , i ten przypadek co wyżej pisałem po ojcu jakieś krowy miałem , których na oczy nie widziałem , 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 17:05
  •  

#1342 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 18 marzec 2015 - 10:49

Dopłaty 2015

na szkoleniu mi powiedzieli bym do wniosku dołączył zaświadczenie o okresie podlegania w KRUS, podejrzewam że tak będą weryfikować czy się łapiesz , czy nie minęło 5 lat , w ODR  mi powiedzieli że we wniosku wpisujemy tam gdzie trzeba podać datę rozpoczęcia prowadzenia gosp. to mam wpisać tak jak w zaświadczeniu, miałem wątpliwości czy może wpisać datę aktu notarialnego nabycia gospodarstwa, lub datę wydania nr gosp. a z US trzeba wziąć zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej,  te same oświadczenia co składałem z wnioskiem o premie MR, 

kolego masz pole, składasz wnioski o dopłaty a nie podlegasz w KRUS?? czy źle rozumiem, ??

na szkoleniu mówili tylko o pojęciu niespójnych sztuk, czyli te których przez pomyłkę nie wyrejestrowaliśmy, czy jak w moim przypadku kilka sztuk jeszcze po ojcu miałem na stanie, wiadomo jak to jest jak się nie pilnuje, to potem cyrki, nie spójna sztuka to tez taka ze przez pomyłkę zarówno ARiMR jak i zgłaszającego wynika sytuacja że jest w ewidencji krowa a w rzeczywistości byk, czy też, inne numery zwierzęcia , czyli po prostu pospolite pomyłki, mi doradzano na szkoleniu by wcześniej udać się do ARiMR i poprosić o wydruk z ich ewidencji , i sprawdzić czy to co oni mają zgadza się z tym co jest w rzeczywistości i z ewidencją prowadzoną w gospodarstwie, jak coś nie tak to powyjaśniać i mieć pewność przy składaniu wniosku , mi z byka zrobili jałówkę , i ten przypadek co wyżej pisałem po ojcu jakieś krowy miałem , których na oczy nie widziałem , 

U nas na szkoleniu mówili właśnie że liczy się od kiedy składasz wnioski o dopłaty. Jeśli chodzi o dodatek na MR.

A co w tym dziwnego że nie jest w KRUS? My mamy 30ha, dopłaty bierzemy i tez nikt nie jest w krusie.

#1343 Share EMaja

EMaja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 11:13

Dopłaty 2015

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

ARiMR będzie szukał najstarszej daty (pełen KRUS, złożenie wniosku o dopłaty, rejestracja zwierząt) i jeśli w żadnej z nich 5 lat nie zostanie przekroczone to dodatkowa płatnośc dla młodego rolnika będzie przysługiwała.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 marzec 2015 - 11:18

Dopłaty 2015

Ja tez nie jestem w KRUS a mam 30ha.

Inna bajka - mapki - będę pisał do dopłat działkę którą teraz zacząłem użytkować - podpytałem w arimr jak to będzie z mapką - powiedzieli że mogę wziąć od poprzedniego właściciela, przekreślić jego nr i dane i wpisać swoje. Jak to jest w waszych arimrach?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1345 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 11:19

Dopłaty 2015

W kilku innych BP powiedzieli to samo co i Tobie.

#1346 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 11:21

Dopłaty 2015

U nas tez tak można, nawet w tamtym roku dokładnie tak robiłem. A jak masz czas to przejedź się do agencji i dadzą Ci nową.

#1347 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 11:51

Dopłaty 2015

no w tamtym roku to mapki trzeba było oddać jak działki się nie użytkowało.

thx

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1348 Share zosiak

zosiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 12:43

Dopłaty 2015

Lepiej mieć swoją mapkę bo jak się trafi jakiś urzędnik to nie przyjmie  tego drugiego wniosku bo brakuje mapki tym bardziej że wcześniej tak było

#1349 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 14:20

Dopłaty 2015

Od tego roku mapka musi być. W tamtym roku jedną oddałem ze zmianą nazwiska, bo dostałem ją od właściciela, a do innych które pierwszy raz zgłaszałem napisałem tylko jakieś tam oświadczenie i to wystarczało. Teraz Musi być załączona mapka.

#1350 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 14:26

Dopłaty 2015

no właśnie powiedział mi że nie muszę oddać wszystkich mapek jeżeli ktoś użytkuje działkę na którą ja w zeszłym roku miałem dopłaty.

Mi chodzi o zamianę działek o tej samej powierzchni między moim wnioskiem a taty. Powierzchnia się zgrywa.

No i mamy się wymienić mapkami.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 14:29

Dopłaty 2015

No dokładnie, wymieńcie się mapkami. Tylko dane zmieńcie. Ja tak w tamtym roku składałem w krakowie i problemu nie miałem ani ja, ani ten który mi dał te mapki. Nikt nie żądał od niego zwrotu bo mapka została złożona a arimr tylko z innym nazwiskiem. Teraz już przyszła ta mapka do mnie z moimi danymi.

#1352 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:32

Dopłaty 2015

U nas na szkoleniu mówili właśnie że liczy się od kiedy składasz wnioski o dopłaty. Jeśli chodzi o dodatek na MR.

A co w tym dziwnego że nie jest w KRUS? My mamy 30ha, dopłaty bierzemy i tez nikt nie jest w krusie.

ja się nie dziwie tylko pytam , widzę  jaki rejon takie szkolenia , piszesz że od kiedy składa się wniosek , ale jaką konkretnie datę, datę złożenia? pierwszego wniosku, 

Ja tez nie jestem w KRUS a mam 30ha.

Inna bajka - mapki - będę pisał do dopłat działkę którą teraz zacząłem użytkować - podpytałem w arimr jak to będzie z mapką - powiedzieli że mogę wziąć od poprzedniego właściciela, przekreślić jego nr i dane i wpisać swoje. Jak to jest w waszych arimrach?

mi na szkoleniu powiedzieli że już tak nie jest jak było, że jak jakieś pole się kupiło, nabyło, to nie trzeba było dołanczać mapki, a na drugi rok przysyłali już wniosek z tą mapką, teraz jeśli się złoży wniosek bez mapki to automatycznie anulują dopłatę do tego gruntu, ja musiałem złożyć wniosek o wydanie załącznika graficznego z nr działki, i za tydzień już miałem do odbioru, choć niepotrzebnie to było, bo postanowiłem robić wniosek w wersji elektronicznej, a tam samemu się pobiera mapki 

#1353 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:51

Dopłaty 2015

wziąłeś raz to możesz jeszcze 4, brałeś 3 razy to możesz jeszcze 2 razy wziąć ten dodatek na MR.

A co do mapek to on nie pisze że nie złoży mapki, bo będzie ją przecież miał od tego co wcześniej brał dopłate - bo jemu ją przysłali. Wpisze tam tylko swoje imie i nazwisko, a potem złoży razem ze swoim wnioskiem i będzie ok.

#1354 Share petzi

petzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:40

Dopłaty 2015

. a z US trzeba wziąć zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej, 

czy wiesz po co to zaświadczenie z US ?

#1355 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 11:36

Dopłaty 2015

dokładnie o nie figurowaniu w ewidencji podatników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej  , mi tak na szkoleniu i w ARiMR powiedziano że jak korzystam z tej dodatkowej dopłaty dla MR to muszę do wniosku dołączyć to zaświadczenie 

Edytowany przez suzuki18l, 19 marzec 2015 - 11:38.

#1356 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:28

Dopłaty 2015

hmm... dziwne, u nas nic takiego nie mówili. A odnośnie krusu ktos nawet pytał i powiedzieli że to nie ma znaczenia. Ale widocznie tak jak mówiłeś - co szkolenie to inaczej mówią :D a czas wszystko pokaże :)

#1357 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 20:27

Dopłaty 2015

byłem dzisiaj w agencji i rozmawialiśmy na temat dopłat do bydła, i sprawa wygląda tak, że sztuka musi mieć spójną historię, żadnych opóźnień w składaniu wszystkich zdarzeń... całość będzie weryfikowana do pierwszego wpisu i jeśli gdzieś po drodze u jakiejś sztuki wystąpił błąd, np. mamy krowę ale jej prababce było o dzień za późno zgłoszone urodzenie to do sztuki nie otrzymamy dopłat.

Znajomemu kierownik biura przejrzał stado i z 200 krów nazbierał tylko około 30 sztuk z dobrą historią

innemu z 40 sztuk tylko 10 nadaje się do dopłat

Jeżeli możecie potwierdzić tą informacje był bym wdzięczny

A jeśli to prawda to trzeba zgłosić kogoś kto to wymyślił do Nagrody Nobla z Ekonomii....

Nic podobnego, spójność ma być w sztukach zgłaszanych do płatności. A żeby było śmieszniej, to do jałówki rzeżnej można dostać płatność jak do krowy jeśli daty podpasują.

#1358 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 20:35

Dopłaty 2015

ja brałem wyciąg z agencji jakieś 2 lata temu i na ok 120sztuk chyba 2 albo 3 były tylko nie spójne  a przy pozostałych pisało historia spójna 

#1359 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 22:45

Dopłaty 2015

do zalesionych gruntów w ramach prow 2007-2013 przysługiwać ma JPO,  czy będzie też płatność na zazielenienie, dodatkowa i dla młodych rolników ???, bo w sumie jeżeli do powierzchni została przyznana JPO to przyznaje się też pozostałe..., oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków dla każdej z nich.

podbijam, może ktoś dokładniej się  wczytał?

swoją drogą, gdyby tak było, to najwięksi zalesiacze, czyli nic nieprodukujący, kosili by kase podwójnie... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 marzec 2015 - 07:53

Dopłaty 2015

Koledzy czy jest to prawdą że od 2018 wnioski o dopłaty można będzie składać tylko drogą elektroniczną??

Dostałem takie info ze swojego biura powiatowego...