Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:56

Dopłaty 2015

Mam konto i login do wniosku o dopłaty bezpośrednie. Próbowałem dziś po uruchomieniu aplikacji zrobić próbę wniosku i wydaje mi się że jest lipa. Najgorsze jest rysowanie mapek w komputerze. Na załącznikach papierowych czyli kartce bedzie duuuzo lepiej rysować działki rolne niż w kompie gdzie każdą dzialkę trzeba kilka razy wyrysowywać i powielać (chyba że jeszcze czegoś nie doszedlem). W dodatku okno  działek jest małe i przy dużym powiększeniu trzeba ciągać ciągle łapką.Reszta ogólnie o.k. Także moim zdaniem internet jest dla cierpliwych.

mi trochę zajęło zanim to ogarnąłem, fajne jest to że po wyrysowaniu  upraw automatycznie liczy powierzchnie, kolego a próbowałeś wydrukować, bądź zapisać wniosek, by zobaczyć mapkę wyrysowaną, staje się ona strasznie nieczytelna, i znikają litery oznaczenia , ja chyba zrobię wniosek w internecie, ale sobie go wydrukuje, i mapki zrobię w wersji papierowej ,

Ok dzięki , czyli warto spróbować  a jak nie wyjdzie to normalnie . 

mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie ; wiesz może czy to jest aktualne czy już nie ? 

Jeżeli powierzchnia gruntów ornych przekracza 15 ha, rolnik może byd zwolniony z konieczności utrzymania obszaru proekologicznego (EFA), jeżeli:  więcej niż 75% gruntów ornych to:  trawy lub inne pastewne rośliny zielne,  grunt ugorowany,  grunty wykorzystywane do uprawy roślin strączkowych,  połączenie powyższych a pozostałe grunty orne nie przekraczają powierzchni 30 ha.  więcej niż 75% kwalifikujących się gruntów rolnych to:  trwałe użytki zielone,  trawy lub inne pastewne rośliny zielne,  połączenie powyższych a pozostałe grunty orne nie przekraczają 30 ha.

Posiadam 55 ha w tym TUZ i trawy na gruntach ornych to ponad 75 % gruntów . Czyli co mam olać i nie wypełniać tych dodatkowych wymagań bo właściwie to i pod dywersyfikację też nie podlegam ? 

tak jak w instrukcji , jeśli masz tyle % tuz to jesteś zwolniony z tych dodatkowych wymogów

Witam zabrałem się za wypełnianie wniosku i mam kilka pytań pomimo że całą instrukcję przestudiowałem.

1. W częściowo wypełnionym wniosku są wypisane obszary proekologiczne z tym że u mnie są wypisane rowy, drzewa itp także na łąkach, a z tego co w instrukcji wyczytałem to obszary proekologiczne mogą znajdować się wyłącznie na gruntach ornych, więc jak to jest?

2. W wniosku nie ma żadnej dołączonej kartki do wypisania bydła do dopłat. Co z tym trzeba zrobić? Wypisać na własnej czy pobrać wypis w biurze powiatowym?

3. Zmieniłem nr konta, jak mam go zmienić, bo w wniosku nie ma miejsca do wpisania?

czytaj uważnie instrukcje, elementy EFA krajobrazu czyli EFA1-do   EFA11 nie muszą być przy ornych  , a z tym nr konta to do ARiMR najlepiej się udaj, zapewne jakieś oświadczenie będziesz pisał, 

@yage bydło wpisujesz na pierwszej stronie, pola 11 i 12

Co do proekologicznych to sam musisz pilnować tego co deklarujesz...

tam wpisujesz tylko ile sztuk , a w załączniku każdą sztukę z numerem identyfikacyjnym 

zakładając ze mam 6 hektarów koniczyny w czystym siewie i na 3 działkach i jest to cała moja produkcja , to mam zaznaczyć na poczatku:

Wnioskuję o przyznanie:

- jednolitej płatności obszarowej

- płatności dodatkowej

- płatności dla młodych rolników

- płatności do wysokobiałkowych

Następnie zaznaczyć, że występuję z systemu dla małych gospodarstw

Następnie wypełnić oświadczenie opowierzchni działek ewidencyjnych (jak co roku tu chyba nie ma zmian)

Następnie wypełnić oświadczenie o sposobie wykorzystania działki rolnej, i tutaj wpisuje nastepujące pozycje:

A - JPO

A1- PWB

A1a - koniczyna biała

B - JPO

B1 - PWB

B1a - koniczyna biała

C - JPO

C1 - PWB

C1a - koniczyna biała

Na mapkach na działakach opisać A/A1, B/B1, C/C1 (czy dopisywać jeszcze A1a, B1b, C1c?)

Czy muszę zakreślać działki flamastrem, jeżeli powierzchnia uprawy zgadza się z powierzchnią zakreślonej juz wczesniej na mapce działki?

Do czego mi jest potrzebna " Informacja dotyczaca działek deklarowanych do płatności", bo dostalem taki papierek razem z wnioskiem, muszę to załaczać?

Po tym wszystkim na końcu wniosku zaznaczam "Oswiadczam że gospodarstwo rolne zarządzane jest zgodnie z ustawą o rolnictwie ekologicznym i rezygnuję z prawa zwolnienia mnie z obowiązków przestrzegania wymogów zazielania.

Czy muszę zaznaczać  ze realizuję praktykę utryzmania obszarów proekologicznych i wpisać %, jeżeli tak to ile? 100%?

Podpis i koniec.

I teraz pytanie czy dobrze to wypełniam i czy dostanę JPO, PWB, zazielanie, dodatkową i młody rolnik(pierwszy raz o dopłaty wystąpiłem w 2014, pole mam od 2010, Krusu nie płaciłem nigdy)

brałeś przykład nie z tej tabeli , ty masz 6 ha to nie musisz spełniać zazielenienia , tak więc informacje bierz ze str 10 , nie potrzeba A1A , B1A , C1A , TAK DOSTANIESZ TE PŁATNOŚCI jpo pwb zaziel. i mr , nie zapomnij o załącznikach z US I KRUS , 

Mam pytanie odnośnie sadu w dużym gospodarstwie jak  go wpisać do wniosku

A - jpo- 0,80

A1- sad

bo widzę że wszystkie uprawy trzeba wyszczególnić a nie wiem czy tą też?

i jeszcze jedno jak mam 30 h to muszę znaczyc że nie wstępuję do systemu małych gospodarstw?

Jestem tu nowa i nawet nie wiem czy uda mi się dodać tego posta z góry dziękuję

romanik99 myśle że nie piszesz tego A1a ponieważ masz poniżej 10h tak przynajmniej jest w instrukcji ten pierwszy przykład i musisz zaznaczyc mlodego rolnika tam na poczatku

tak , zaznacz ze nie wstępujesz  

Edytowany przez suzuki18l, 17 marzec 2015 - 19:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 21:52
  •  

#1322 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:01

Dopłaty 2015

tak jak w instrukcji , jeśli masz tyle % tuz to jesteś zwolniony z tych dodatkowych wymogów

czytaj uważnie instrukcje, elementy EFA krajobrazu czyli EFA1-do   EFA11 nie muszą być przy ornych  , a z tym nr konta to do ARiMR najlepiej się udaj, zapewne jakieś oświadczenie będziesz pisał, 

tylko że w instrukcji akurat ani słowa na ten temat 

gdzie to w instrukcji pisze że elementy efa1 do efa 11 nie muszą być przy  ornych  lub na ornych ?

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1323 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:14

Dopłaty 2015

mam pytanie do osób które zapoznały sie z wnioskiem internetowym

jezeli wpisuje nowa działke do wniosku nie wyswietla mi sie peg  oraz mapka do działki

jezeli podmienie numer działki juz w istniejacych dziłakach wyswietla sie mapa ale peg nie i nie podmienia nowych powierzchni dziłąki czy to problem z konfiguracja przegladarki czy systemu

ja do nowych działek musiałem złożyć wniosek by mi ARiMR wydał do nich powierzchnie peg , jak i mapki, choć mapki juz nie potrzebnie bo też robiłem  e-wniosek 

tylko że w instrukcji akurat ani słowa na ten temat 

gdzie to w instrukcji pisze że elementy efa1 do efa 11 nie muszą być przy  ornych  lub na ornych ?

przepraszam , od EFA 2 do EFA 8 , 

cytat z instrukcji, elementy EFA co do zasady wyznacza się tylko na gruntach ornych , wyjątkiem od tej reguły (brak obowiązku położenia na gruncie ornym danego gospodarstwa) są elementy krajobrazu wskazane w tabeli od EFA2 do EFA 8

str 13 instrukcji, poczytajcie, może ja coś źle rozumiem, zauważyłem ze wszyscy piszą że tylko efa przy gruntach ornych i na nich , 

mam pytanie, jak nazwać ogródek przydomowy, ) w instrukcji w wykazie upraw jest coś takiego jak mieszana uprawa rzędowa, lecz w wykazie e-wniosek tej uprawy nie ma, i nie wiem co wpisać , 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:18

Dopłaty 2015

@suzuki18l ja zrobiłem sobie wniosek nie poprzez e-wniosek ale normalnie na druku edytowalnym (aktywny pdf) a mapki załączam te które mi przysłali. E-wniosek wydaje mi się że jest dobry w kilku przypadkach: 1) dla ludzi co mają mniej jak 10 ha lub są zwolnieni z praktyk zazielenienia i dywersyfikacji, 2)mają mało działek ewidencyjnych. W innych przypadkach to mordęga (przez te mapki). Ale to tylko moje zdanie. Oczywiście fajnie jest się posiłkować e-wnioskiem przy wypełnianiu normalnego bo tak jak piszesz wylicza ładnie zadaną  powierzchnię działek, wylicza fajnie dywersyfikację czy wytyka błedy na koniec. Ale mapki to porażka.

#1325 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:47

Dopłaty 2015

czemu uważasz ze to mordęga, jedziesz dookoła mapki , klik i już wszystko masz , jedynie czasu mnie kosztowało szukanie wszystkich opcji , i poklei ożywanie sprawdzanie co do czego i jak, teraz to fajnie się robi, 

#1326 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:56

Dopłaty 2015

przepraszam , od EFA 2 do EFA 8 , 

cytat z instrukcji, elementy EFA co do zasady wyznacza się tylko na gruntach ornych , wyjątkiem od tej reguły (brak obowiązku położenia na gruncie ornym danego gospodarstwa) są elementy krajobrazu wskazane w tabeli od EFA2 do EFA 8

tak ale  dalej pisze że muszą one przylegać - fizycznie dotykać do gruntu ornego lub innego elementu EFA który przylega do tego gruntu ornego 

...i są podane przykłady na obrazkach , więc coś źle to pojmujesz na moje oko 

#1327 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:32

Dopłaty 2015

byłem dzisiaj w agencji i rozmawialiśmy na temat dopłat do bydła, i sprawa wygląda tak, że sztuka musi mieć spójną historię, żadnych opóźnień w składaniu wszystkich zdarzeń... całość będzie weryfikowana do pierwszego wpisu i jeśli gdzieś po drodze u jakiejś sztuki wystąpił błąd, np. mamy krowę ale jej prababce było o dzień za późno zgłoszone urodzenie to do sztuki nie otrzymamy dopłat.

Znajomemu kierownik biura przejrzał stado i z 200 krów nazbierał tylko około 30 sztuk z dobrą historią

innemu z 40 sztuk tylko 10 nadaje się do dopłat

Jeżeli możecie potwierdzić tą informacje był bym wdzięczny

A jeśli to prawda to trzeba zgłosić kogoś kto to wymyślił do Nagrody Nobla z Ekonomii....

#1328 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:41

Dopłaty 2015

no ale jakim cudem o dzień za późno urodzenie ? jak to rolnik pisze datę i nikt tak naprawdę tego nie zweryfikuje , no chyba że kontrola była i wpadka zaliczona przemieszczenia to jeszcze rozumiem ... sztuka ma być spójna i tyle a reszta to plotki raczej 

#1329 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:42

Dopłaty 2015

Ja z kolei podsłuchałem rozmowę pracownika i petenta na temat ONW. A mianowicie chodzi o to, że składając wniosek o ONW, automatycznie jest się poddanym kontroli spełniania warunków zasad wzajemnej zgodności - ważność kursów chemizacyjnych, atesty opryskiwaczy, dobrostan zwierząt, warunki przechowywania nawozów, pasz itd. Nie mam ONW, ale czy ktoś to potwierdza? Tak zawsze było?

#1330 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:48

Dopłaty 2015

te wymogi obowiązują wszystkich i tu nie ma żadnego automatyzmu , tu typowanie do kontroli  może być przypadkowe albo dużo nie spójnych sztuk w stadzie , donosy itp. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:50

Dopłaty 2015

Z tego co wiem ONW nie ma tu nic do rzeczy. 

#1332 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:52

Dopłaty 2015

A co to jest niespójna sztuka ?

#1333 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:53

Dopłaty 2015

Niezgłoszona w terminie do rejestracji, niewyrejestrowana, etc.

#1334 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 22:12

Dopłaty 2015 ale to chyba tyczy się sztuk urodzonych w gospodarstwie bo przy kupnych nie ma się wpływu na to kiedy właściciel zarejestrował cielaka. Nie można być karany za błędy kogoś innego.

#1335 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 22:31

Dopłaty 2015

I tu się mylisz.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1336 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 23:03

Dopłaty 2015

do zalesionych gruntów w ramach prow 2007-2013 przysługiwać ma JPO,  czy będzie też płatność na zazielenienie, dodatkowa i dla młodych rolników ???, bo w sumie jeżeli do powierzchni została przyznana JPO to przyznaje się też pozostałe..., oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków dla każdej z nich.

#1337 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 23:17

Dopłaty 2015

brałeś przykład nie z tej tabeli , ty masz 6 ha to nie musisz spełniać zazielenienia , tak więc informacje bierz ze str 10 , nie potrzeba A1A , B1A , C1A , TAK DOSTANIESZ TE PŁATNOŚCI jpo pwb zaziel. i mr , nie zapomnij o załącznikach z US I KRUS , 

tak , zaznacz ze nie wstępujesz  

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

Edytowany przez romanik99, 17 marzec 2015 - 23:22.

#1338 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 00:04

Dopłaty 2015

Witam

Co myslicie o zasianiu konopi włuknistych ? może ktoś z was miał już z tym stycznośc :D

znalazłem taka stronę http://www.hempoland.eu/?page_id=21

chce jutro tam zadzwonić i sie dowiedzieć:)

#1339 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 07:31

Dopłaty 2015

Kilka miesięcy przed sezonem powinieneś uzyskać  pozwolenie na uprawę konopi. W tym sezonie chyba już za późno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 18 marzec 2015 - 08:27

Dopłaty 2015

jakie załączniki z US i KRUS. Jezeli chodzi i dopłaty dla młodych rolników to pole mam 5 lat, krusu nie płaciłem nigdy, a dopłaty pobieram od 2014, gdyż wczesniej dzierżawiłem moje pole ojcu i on pobierał dopłaty, to powiedzcie mi od kiedy w swietle dopłat bezposrednich dla mlodych rolników prowadzę gospodarstwo. Czy prowadzić gospodarstwo znaczy mieć pole, pobierac dopłaty, czy płacić krus, bo moim zdaniem od 2010 - 2013 posiadałem grunty orne a nie prowadziłem  gospodarstwa

A masz nadany nr gospodarstwa?

Ja jestem w ONW i nie mam jakiś specjalnych kontroli.

Sady to nie grunty orne i nie dotyczy ich dywersyfikacja.