Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 09:34

Dopłaty 2015

Mam login do IRZ i mogę zalogować się do wniosku o dopłaty. Przynajmniej tak było jeszcze rok temu. Na login czekałem kilka dni (pocztą), pani mówiła że gdybym poczekał dłuższą chwilę to dostałbym od ręki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 21:31
  •  

#1302 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 10:05

Dopłaty 2015

Ktoś już wypełniał i złożył wniosek przez aplikację i podzieli się opinią w zakresie ogólnego działania?

#1303 Share robert2329

robert2329

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 10:40

Dopłaty 2015

witam.mam takie pytanie odnośnie pasów EFA wzdłóż lasów.mam zaznaczone na jednej działce 300 metrów takiego pasa i chcę zostawić kilka metrów bez produkcji-bo większy przelicznik-moje pytanie jest takie czy jest jak zostawię ten pas szerokości 2m  czy 10 metrów to i tak będzie taka sama powierzchnia EFA po przeliczeniu?czy im więcej zostawię to większa pow.EFA będzie?proszę o odpowiedź.dzięki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 11:28

Dopłaty 2015

@freetaxi

Ja probowałem wypełnić internetowo. Niestety o ile z wstawianiem danych można sobie jakoś poradzić o tyle z mapkami jest straszna mordęga do każdej działki od nowa rysowanie nieraz po 3 razy tego samego (np koniczyna: 1szy raz JPO, 2gi raz PWB, 3 raz koniczyna, i w dodatku wychodza róznice które nie wiadomo jak zniwelować a jak nie to trzeba ciągać myszką i wogóle komp mi zwalnia, okienko mapek małe funkcji dużo itp i dąłem sobie siana). Doszedłem do wniosku że papierowo będzie duzo szybciej -(wykreslić czerwonym cienkopisem na mapkach linie to bajka i nawet już sobie próbnie zrobiłem). Jednym zdaniem internet jest dla wytrwałych i cierpliwych.

#1305 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 16 marzec 2015 - 14:07

Dopłaty 2015

czy mapki takie samee jak na wniosku papierowym

#1306 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 19:34

Dopłaty 2015

byłem dziś w Agencji i zadałem im takie pytanie :czy do obszarów proekologicznych będzie się zaliczać koniczyna czerwona zasiana razem z jęczmieniem jarym i po zbiorze jęczmienia pozostawiona do jesieni a następnie przyorana.W agencji nie znali odpowiedzi na to pytanie i kazali mi przyjechać za tydzień.Co wy na to.

#1307 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:26

Dopłaty 2015

Teretycznie będzie to pozostawione jako poplon, jeczmienia też trochę powschodzi czyli 2 rośliny bądą. Warunek spełniony

#1308 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:49

Dopłaty 2015

Jeszcze wniosku papierowego nie dostałem, miał ktoś taką sytuację. Dane adresowe od zawsze te same ...

Pozdrawiam

#1309 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:55

Dopłaty 2015

EFA14c Wsiewki traw w plon główny (metr kwadratowy)   -  w instrukcji jest coś o wsiewkach ,wie ktoś coś więcej na ten temat ?

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1310 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:55

Dopłaty 2015

Ostatnie wnioski były wysyłane jakieś 2 tygodnie temu o ile dobrze kojarzę. Poczekaj jeszcze z tydzień i w razie czego udaj się do swojego BP. Miałem kilka razy przypadki, że przesyłka nie dotarła. Po prostu pewnie gdzieś zaginęła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:36

Dopłaty 2015

EFA14c Wsiewki traw w plon główny (metr kwadratowy) - w instrukcji jest coś o wsiewkach ,wie ktoś coś więcej na ten temat ?

tydzień temu byłem na szkoleniu i mówili że trawa jako wsiewką w zboże musi być jesienią zlikwidowana nie może zostać na drugi rok. Dziś sąsiad był u doradcy i ma już wniosek wypełniony podobno przepisy się zmieniły i trawa może zostać na drugi rok. A druga sprawa to to że bydło do dopłat musi mieć pół roku na 15 maja. Czy ktoś to potwierdzi? Czy poprostu niedouczony doradca wypełnić wnioski jak mu pasuje.

#1312 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:58

Dopłaty 2015

zakładając ze mam 6 hektarów koniczyny w czystym siewie i na 3 działkach i jest to cała moja produkcja , to mam zaznaczyć na poczatku:

Wnioskuję o przyznanie:

- jednolitej płatności obszarowej

- płatności dodatkowej

- płatności dla młodych rolników

- płatności do wysokobiałkowych

Następnie zaznaczyć, że występuję z systemu dla małych gospodarstw

Następnie wypełnić oświadczenie opowierzchni działek ewidencyjnych (jak co roku tu chyba nie ma zmian)

Następnie wypełnić oświadczenie o sposobie wykorzystania działki rolnej, i tutaj wpisuje nastepujące pozycje:

A - JPO

A1- PWB

A1a - koniczyna biała

B - JPO

B1 - PWB

B1a - koniczyna biała

C - JPO

C1 - PWB

C1a - koniczyna biała

Na mapkach na działakach opisać A/A1, B/B1, C/C1 (czy dopisywać jeszcze A1a, B1b, C1c?)

Czy muszę zakreślać działki flamastrem, jeżeli powierzchnia uprawy zgadza się z powierzchnią zakreślonej juz wczesniej na mapce działki?

Do czego mi jest potrzebna " Informacja dotyczaca działek deklarowanych do płatności", bo dostalem taki papierek razem z wnioskiem, muszę to załaczać?

Po tym wszystkim na końcu wniosku zaznaczam "Oswiadczam że gospodarstwo rolne zarządzane jest zgodnie z ustawą o rolnictwie ekologicznym i rezygnuję z prawa zwolnienia mnie z obowiązków przestrzegania wymogów zazielania.

Czy muszę zaznaczać  ze realizuję praktykę utryzmania obszarów proekologicznych i wpisać %, jeżeli tak to ile? 100%?

Podpis i koniec.

I teraz pytanie czy dobrze to wypełniam i czy dostanę JPO, PWB, zazielanie, dodatkową i młody rolnik(pierwszy raz o dopłaty wystąpiłem w 2014, pole mam od 2010, Krusu nie płaciłem nigdy)

Edytowany przez romanik99, 16 marzec 2015 - 22:36.

#1313 Share sebek52

sebek52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 22:21

Dopłaty 2015

jak ująć we wniosku wsiewke lucerny w jęczmieniu?

#1314 Share zosiak

zosiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 22:44

Dopłaty 2015

Mam pytanie odnośnie sadu w dużym gospodarstwie jak  go wpisać do wniosku

A - jpo- 0,80

A1- sad

bo widzę że wszystkie uprawy trzeba wyszczególnić a nie wiem czy tą też?

i jeszcze jedno jak mam 30 h to muszę znaczyc że nie wstępuję do systemu małych gospodarstw?

Jestem tu nowa i nawet nie wiem czy uda mi się dodać tego posta z góry dziękuję

romanik99 myśle że nie piszesz tego A1a ponieważ masz poniżej 10h tak przynajmniej jest w instrukcji ten pierwszy przykład i musisz zaznaczyc mlodego rolnika tam na poczatku

#1315 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 23:01

Dopłaty 2015

@damian40000 w kwestii bydła to się nie zgodzę. Na dzień 15 maja powinno być zarejestrowane w IRZ i jeśli zgłaszasz daną sztukę do płatności to nie możesz jej sprzedać przed końcem czerwca oraz w momencie sprzedaży musi mieć co najmniej pół roku.

W kwestii wsiewek to nie jestem pewien, ale miałbym ograniczone zaufanie do tego doradcy bo chyba przysną na szkoleniu...

U nas na szkoleniu z BP zasugerowano w miarę szybkie składanie wniosków aby możliwa była weryfikacja poprawnego wypełnienia wniosku przez pracownika przyjmującego. Radziłbym więc aby Twój sąsiad dopytał się w agencji i ewentualnie reklamacja do doradztwa...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1316 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 06:51

Dopłaty 2015 tak też myślałem. Dziwne by było żeby zmieniali przepisy jak każdy ma już w domu instrukcje i tam jest napisane wszystko.

#1317 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 17 marzec 2015 - 09:26

Dopłaty 2015

Merkoo teoretycznie to nie wiem czasem czy w poplonie mogą występować te same rośliny co w plonie głównym

#1318 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 09:54

Dopłaty 2015

Mam pytanie odnośnie sadu w dużym gospodarstwie jak  go wpisać do wniosku

A - jpo- 0,80

A1- sad

bo widzę że wszystkie uprawy trzeba wyszczególnić a nie wiem czy tą też?

i jeszcze jedno jak mam 30 h to muszę znaczyc że nie wstępuję do systemu małych gospodarstw?

Jestem tu nowa i nawet nie wiem czy uda mi się dodać tego posta z góry dziękuję

romanik99 myśle że nie piszesz tego A1a ponieważ masz poniżej 10h tak przynajmniej jest w instrukcji ten pierwszy przykład i musisz zaznaczyc mlodego rolnika tam na poczatku

z tym sadem to dobre pytanie  - w instrukcji piszą coś tylko o ogródku przydomowym jako o gruncie rolnym 

w wykazie upraw nie ma czegoś takiego jak sad  - więc chyba tylko; A- jpo 

sam w poprzednich wnioskach składałem na 0,2 ha sadu i teraz mam to oznaczone na mapie jako obszar nie kwalifikowany i pomniejszone o to PEG 

Edytowany przez marko-kolo, 17 marzec 2015 - 10:07.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1319 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 17 marzec 2015 - 15:49

Dopłaty 2015

mam pytanie do osób które zapoznały sie z wnioskiem internetowym

jezeli wpisuje nowa działke do wniosku nie wyswietla mi sie peg  oraz mapka do działki

jezeli podmienie numer działki juz w istniejacych dziłakach wyswietla sie mapa ale peg nie i nie podmienia nowych powierzchni dziłąki czy to problem z konfiguracja przegladarki czy systemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share zadowolony

zadowolony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 18:26

Dopłaty 2015

Mała dygresja. Żaden rolnik nie otrzymuje w Polsce DOPŁAT (jw.) tylko płatności. W rzeczywistości są to REKOMPENSATY o czym większość polaków już zapomniała, a o czym niezmiennie należy przypominać.