Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 22:20

Dopłaty 2015

Płatność do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych: przysługuje rolnikowi, który prowadzi w plonie głównym uprawę roślin wysokobiałkowych, takich jak: bób, bobik, ciecierzyca, fasola zwykła, fasola wielokwiatowa, groch siewny, groch siewny cukrowy, soczewica jadalna, soja zwyczajna, łubin biały, łubin wąskolistny, łubin żółty, peluszka, seradela uprawna, koniczyna czerwona, koniczyna biała, koniczyna białoróżowa, koniczyna perska, koniczyna krwistoczerwona, komonica zwyczajna, esparceta siewna, lucerna siewna, lucerna mieszaocowa, lucerna chmielowa, lędźwian, nostrzyk biały, wyka kosmata i wyka siewna. Płatnośd ta przysługuje maksymalnie do powierzchni 75 ha. Powierzchnia zgłoszona do tej płatności może byd uznana, za obszar proekologiczny. Nie jest wymagane zawarcie umowy. Minimalna powierzchnia działki rolnej wynosi 0,1 ha. Płatność związana do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych przysługuje również w przypadku uprawy ww. gatunków roślin w formie mieszanek, z wyłączeniem mieszanek z roślinami innymi niż ww. rośliny, z tym że w przypadku wyki siewnej i wyki kosmatej dopuszcza się ich uprawę z rośliną podporową.

miałem zamiar posiać owies w mieszance z grochem i zaliczyć to upraw wysokobiałkowych EFA, ale guzik z tego wyjdzie......... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 00:06
  •  

#1282 Share pawlito1108

pawlito1108

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA SPORT

Napisany 15 marzec 2015 - 08:37

Dopłaty 2015

witam wszystich

posiadam gospodarstwo rolne 23 ha z czego 20 to grunty orne moja produkcja to 17 ha zboza,gryka,proso 1ha kapusty 2 ha ziemniaka mam 30 lat pomoze ktos co najlepiej siac zeby dobze wyszły dopłaty?

i pytanie co to jest to zazielenienie mam zasiac jakąs trawe czy co?

i jestem od 5 lat w krusie to dostane dopłate do młodego rolnika? 

#1283 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 09:03

Dopłaty 2015

Mam konto i login do wniosku o dopłaty bezpośrednie. Próbowałem dziś po uruchomieniu aplikacji zrobić próbę wniosku i wydaje mi się że jest lipa. Najgorsze jest rysowanie mapek w komputerze. Na załącznikach papierowych czyli kartce bedzie duuuzo lepiej rysować działki rolne niż w kompie gdzie każdą dzialkę trzeba kilka razy wyrysowywać i powielać (chyba że jeszcze czegoś nie doszedlem). W dodatku okno  działek jest małe i przy dużym powiększeniu trzeba ciągać ciągle łapką.Reszta ogólnie o.k. Także moim zdaniem internet jest dla cierpliwych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 09:31

Dopłaty 2015

Papierowe mapy też zmienili. Wcześniej jesli miałem powiedzmy trzy dzialki ewidencyjne koło siebie które tworzyły jedna działkę rolną to miałem jedna mapkę i nie było problemu z wyrysowaniem działki rolnej a teraz każda działka ewidencyjna to oddzielna mapka. Tak że poprzednio mialem 10 mapek a teraz 21 .

Zamiast sqrwiele upraszczać to to tylko komplikują ludziom życie. 

#1285 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 15 marzec 2015 - 09:53

Dopłaty 2015

czy we e -wniosku w internecie mapy do działek sa takie same jak w we wniosku papierowym czy jest legena? wyznaczone obszary FTA   TZN CZY IDENTYCZNE JAK WE WNIOSKU PAPIEROWYM

#1286 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:29

Dopłaty 2015

Mam konto i login do wniosku o dopłaty bezpośrednie. Próbowałem dziś po uruchomieniu aplikacji zrobić próbę wniosku i wydaje mi się że jest lipa. Najgorsze jest rysowanie mapek w komputerze. Na załącznikach papierowych czyli kartce bedzie duuuzo lepiej rysować działki rolne niż w kompie gdzie każdą dzialkę trzeba kilka razy wyrysowywać i powielać (chyba że jeszcze czegoś nie doszedlem). W dodatku okno  działek jest małe i przy dużym powiększeniu trzeba ciągać ciągle łapką.Reszta ogólnie o.k. Także moim zdaniem internet jest dla cierpliwych.

Słuchaj a  wiesz jak to jest, jakbym złożył o te konto i login to muszę składać wniosek przez internet czy mogę w razie co w wersji papierowej którą dostałem ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1287 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:31

Dopłaty 2015

Możesz złożyć wniosek przez aplikację albo normalnie w wersji papierowej.

#1288 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:50

Dopłaty 2015

Podpowiedzcie mi - mam jedną działkę rolną złożoną z 11 działek ewidencyjnych. Oczywiście załącznik graficzny na każdą działkę. Całość obsadzona porzeczką. I teraz jak mam oznaczać działki? A,B,C,D... itd, czy może AA, AB, AC, ...itd, czy A1, A2, A3...??

Co jak braknie alfabetu na całe gospodarstwo?

#1289 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:57

Dopłaty 2015

Oznaczenie działki rolnej stosujesz zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku. Są tam przykłady. Na pewno zorientujesz się w tym jeśli tam zajrzysz biorąc pod uwagę, że masz jedną działkę rolną.

#1290 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:08

Dopłaty 2015

Możesz złożyć wniosek przez aplikację albo normalnie w wersji papierowej.

Ok dzięki , czyli warto spróbować  a jak nie wyjdzie to normalnie . 

mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie ; wiesz może czy to jest aktualne czy już nie ? 

Jeżeli powierzchnia gruntów ornych przekracza 15 ha, rolnik może byd zwolniony z konieczności utrzymania obszaru proekologicznego (EFA), jeżeli:  więcej niż 75% gruntów ornych to:  trawy lub inne pastewne rośliny zielne,  grunt ugorowany,  grunty wykorzystywane do uprawy roślin strączkowych,  połączenie powyższych a pozostałe grunty orne nie przekraczają powierzchni 30 ha.  więcej niż 75% kwalifikujących się gruntów rolnych to:  trwałe użytki zielone,  trawy lub inne pastewne rośliny zielne,  połączenie powyższych a pozostałe grunty orne nie przekraczają 30 ha.

Posiadam 55 ha w tym TUZ i trawy na gruntach ornych to ponad 75 % gruntów . Czyli co mam olać i nie wypełniać tych dodatkowych wymagań bo właściwie to i pod dywersyfikację też nie podlegam ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:08

Dopłaty 2015

Witam zabrałem się za wypełnianie wniosku i mam kilka pytań pomimo że całą instrukcję przestudiowałem.

1. W częściowo wypełnionym wniosku są wypisane obszary proekologiczne z tym że u mnie są wypisane rowy, drzewa itp także na łąkach, a z tego co w instrukcji wyczytałem to obszary proekologiczne mogą znajdować się wyłącznie na gruntach ornych, więc jak to jest?

2. W wniosku nie ma żadnej dołączonej kartki do wypisania bydła do dopłat. Co z tym trzeba zrobić? Wypisać na własnej czy pobrać wypis w biurze powiatowym?

3. Zmieniłem nr konta, jak mam go zmienić, bo w wniosku nie ma miejsca do wpisania?

#1292 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:18

Dopłaty 2015

oświadczenie możesz pobrać z   

http://www.arimr.gov...posrednich.html

#1293 Share Balian

Balian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 14:09

Dopłaty 2015

Oznaczenie działki rolnej stosujesz zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku. Są tam przykłady. Na pewno zorientujesz się w tym jeśli tam zajrzysz biorąc pod uwagę, że masz jedną działkę rolną.

W sumie to oznaczenie jest proste... ale jak to rozrysować na mapkach? Czy jeżeli widać niecała działkę ewidencyjną obok głównej z mapki to odznaczać tylko tą główną czy też tę poboczną bez "zamykania obwodu"? 

W ogóle to po co kombinowali z tymi mapkami, wcześniej było łatwiej.

#1294 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 14:32

Dopłaty 2015

@yage bydło wpisujesz na pierwszej stronie, pola 11 i 12

Co do proekologicznych to sam musisz pilnować tego co deklarujesz...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1295 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 15 marzec 2015 - 14:44

Dopłaty 2015

obszary proekologiczne tylko na gruntach ornych

#1296 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:10

Dopłaty 2015

Oczywiście studiowałem już instrukcję, tylko jak sprawa wygląda  skoro każda działka ewidencyjna to osobna mapka. Mam rozrysowywać całą działkę rolną na każdym załączniku - czyli wszystko co jest po za działką ewidencyjną?
Instrukcja niby pokazuje działką 341/1 i 341/2, ale na załącznikach graficznych  nie ma numerów i granicy podziału tych działek -domyśleć można się tylko z oznaczeń upraw. Na mój rozum to instrukcja jest trochę na przykładzie starego wniosku, że działka rolna położona jest na kilku działkach ewidencyjnych i tak też jest wszystko rozpisane (tu akurat zasadę oznakowania rozumiem), a sam wniosek jest już na nowych zasadach - wszystko odrębnie - tego nie łapię. Bo w sumie działek rolnych mam ponad 20, a ewidencyjnych około 40.

Teraz to już sam nie wiem czy zrozumiale napisałem ;)

#1297 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 15 marzec 2015 - 16:14

Dopłaty 2015

Proekologia pow. 15 ha ornych, dywersyfikacja pow. 10 ha ornych. Do bydła oprócz na pierwszej stronie wniosku, trzeba pobrać załącznik "Oświadczenie o zwierzętach zadeklarowanych do płatności" ze strony internetowej lub z biura powiatowego.

Jeśli jest jedno pole składające się np z 10 działek ewid., to na każdej mapce dotyczącej tych działek zakreślasz jedno całe pole obejmujące te działki i tak na wszystkich 10-ciu załącznikach graficznych. Ja tak mam od lat, bo do tej pory miał tak każdy, kto był w rolnośrodowiskowym.

#1298 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:54

Dopłaty 2015

A  jak z rowami i drzewami na tuzach czy tak samo można zaliczać do zazielenienia jak na gruntach ornych?

#1299 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 19:30

Dopłaty 2015

nie nie można 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 16 marzec 2015 - 07:23

Dopłaty 2015

Kilka dni wstecz byłem w BP z wnioskiem o nadanie loginu. Chodziło mi o ten login właśnie do wniosku o dopłaty. Miła Pani zamotała wszystko mówiąc, że mam zły wniosek i dała do wypełnienia wniosek do systemu IRZ. Teraz pytanie czy jest nadawany ten sam login i hasło do obu systemów czy muszę jechać i edukować obsługę BP ? Jak długo czekaliście na nadanie loginu ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-