phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    314

Wg pracownika ODRu który robił mi wniosek to jeżeli mam rów (efa) i przy nim pas drzew który stanowi umocnienie rowu aby się nie osuwała skarpa (także efa) to mogę wybrać jedno tylko.

 

Co do EFA - do tej pory na jednej działce PEG był obniżany o staw/oczko wodne/nieużytek wg ewidencji. W tym roku został ten staw dodany do całej powierzchni w tym do PEG i wstawiony jako obszar EFA + dookoła posiana koniczyna czerwona czyli też EFA.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam mam takie pytanie na jednej działce ewidencyjnej mam w sumie trzy oprawy w jednym końcu tuz, środek działki zasiany owies i w drugim końcu też tuz, tuzy nie łączą się, jak mam to rozpisać, np A JPO  A1Tuz  A2Tuz  A3owies czy podzielić to na trzy odrębne działki  AJPO  A1Tuz  BJPO B1owies CJPO C1TUZ w instrukcji nie ma podobnego przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Wg pracownika ODRu który robił mi wniosek to jeżeli mam rów (efa) i przy nim pas drzew który stanowi umocnienie rowu aby się nie osuwała skarpa (także efa) to mogę wybrać jedno tylko.

 

  

dokładnie tak ma być , obszary efa  które zaznaczasz nie mogą się nakładać na siebie 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Witam mam takie pytanie na jednej działce ewidencyjnej mam w sumie trzy oprawy w jednym końcu tuz, środek działki zasiany owies i w drugim końcu też tuz, tuzy nie łączą się, jak mam to rozpisać, np A JPO  A1Tuz  A2Tuz  A3owies czy podzielić to na trzy odrębne działki  AJPO  A1Tuz  BJPO B1owies CJPO C1TUZ w instrukcji nie ma podobnego przykładu.

 

Sumujesz powierzchnię TUZ i piszesz A JPO  A1 TUZ  A2 owies

 

A ja mam pytanie czy powierzchnię PEG można zaokrąglać w górę? Np mam działkę maksymalny kwalifikowany obszar PEG 1,5991, a potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARiMR wychodzi 1,60 i czy mogę w wniosku wpisać 1,60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Zaokrąglasz zgodnie z zasadami matematyki do drugiego miejsca po przecinku, jakbyś miał PEG 1,5949 to potencjalna powierzchnia dla ARiMR była by 1,59

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek1107    0

mam pytanie  odnośnie dopłat do bydła i krów - jeżeli chcę złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie i zrobię to dziś, czy w późniejszym terminie mogę zwiększyć liczbę deklarowanego bydła?? czy najlepiej czekać z wnioskiem do końca terminu możliwości złożenie( w najbliższym czasie mają mi się cielić krowy)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adgam    0

nie można zmieniać liczby deklarowanych zwierząt. radzę poczekać ze składniem wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

krekta to porawione dane we wniosku a zmiana to dopisanie np. działki   zmiane możesz zrobić do końca przyjmowania wniosków o dopłaty po tym czsie dopisanie krów czy działki jest nieskuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A przy składaniu wniosku przez internet w jaki sposób można zrobić korektę, pytam z ciekawości  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Ciągle ten sam problem. Pojawia sie błąd podczas kliknięcia na MAPE

Wypełnia ktoś przez aplikacje ARMIR?

Obecnie wyskakuje mi błąd przy zakładce mapy ( błąd skryptu  i nie pokazuje mi mapy aby zaznaczyć działki)

Sprawdzane na kilku przeglądarkach.

 

post-131771-0-84283100-1429556340_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Już taki problem pojawiał się na forum, chyba na początku kwietnia...

 

W zakładce "Dane działki ewidencyjnej" pole opisane jako "nr arkusza mapy" pozostawiasz puste i po problemie.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam3060    4

Witam mam pytanie do kiedy mozna składać wnioski o dopłate do materiału siewnego ? Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

http://www.arr.gov.pl/rynki-rolne-dzialania-arr/nasiona

 

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że w okresie od 15 stycznia do 25 czerwca 2015 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

 

2015 r. obowiązuje NOWY WZÓR WNIOSKU o przyznanie dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Pytanie odnośnie poplonów - pakiet 8.2.1. Lata 2012-2017. Czy jeśli w 2012 roku deklarowałem 120ha poplonów, a w 2014 roku zadeklarowałem mniej - 100 ha - to nie będę miał z tego powodu konsekwencji? Czy takie pomniejszanie obszaru jest dozwolone? Pozdrawiam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej @agropomiary, mam podobną sytuację, chciałam wycofać 1 ha już w zeszłym roku. Lecz to zobowiązanie i pakiet przyjęte do 2017 wykluczało tę możliwość, jak mi wyjaśniono. Natomiast w tym roku czytając instrukcję jest wyraźnie napisane, że można, ponieważ wchodzą nowe programy. Zadzwoniłam do mojej doradczyni, żeby się upewnić, lecz oznajmiła mi, że mimo iż taka możliwość jest teoretycznie zawarta w instrukcji, jednakże nie wiadomo czy to w praktyce przyjmą i należy się wstrzymać do momentu wydania rozporządzenia w tej sprawie. Absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Już taki problem pojawiał się na forum, chyba na początku kwietnia...

 

W zakładce "Dane działki ewidencyjnej" pole opisane jako "nr arkusza mapy" pozostawiasz puste i po problemie.

OK. Mapa sie wyświetla.

Natomiast nie wyświetla sie w sekcji" DZIAŁKI ROLNE"

pojawia sie komunikat "Brak geometrii dla działek ewidencyjnych, nie można wyświetlić mapy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Może nie uzupełniłeś wszystkich wymaganych danych działek ewidencyjnych, zapewne pole "grunty niezgłaszane do płatności" pozostawiłeś puste a powinno być "0". Poza tym jeszcze taka mała uwaga: przy deklarowaniu działek ewidencyjnych, po lewej stronie masz okienko gdzie wypisane są numery działek - początkowo są wyświetlane w kolorze czerwonym, a gdy uzupełnisz wszystkie wymagane (podstawowe) dane to czcionka zmienia kolor na czarny, wtedy możesz wprowadzać działki rolne.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Wszystkie działki ewidencyjne  sa koloru czarnego  i wyswietla sie przy niech mapka.

W działkach rolnych mapki juz nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Brakuje mi trochę efa. Mam Stara łąkę , myślę zaznaczyć ja jako ugor. Pytanie, czy mogę ją przeorac np w czerwcu? Wiem że nie można prowadzić uprawy od stycznia do końca lipca. Przeoral bym ją i zostawił do sierpnia i wtedy uprawil.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Brakuje mi trochę efa. Mam Stara łąkę , myślę zaznaczyć ja jako ugor. Pytanie, czy mogę ją przeorac np w czerwcu? Wiem że nie można prowadzić uprawy od stycznia do końca lipca. Przeoral bym ją i zostawił do sierpnia i wtedy uprawil.

 

A nie myślałeś przyszłościowo, żeby zrobić tam zagajnik krótkiej rotacji np. topoli? Masz wtedy spokój z efa na wiele lat. Zobacz na www.greening.pl


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam mam działkę 10 hektarów(wszystko 1 numer ewidencyjny). Dzieli ją rów tak jakby na 2 części: 3 hektary i 7 hektarów, aby dostać się z jednej strony na drugą przejeżdzam przez mostek w rowie. Czy na mapce zaznaczyć ją jako jedna działka o oznaczeniu A czy tą część "do rowu" oznaczyć jako A a tą "za rowem" jako B"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj