Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 09:13

Dopłaty 2015

Mam 20ha gruntów ornych to wychodzi że 1ha musi być pro ekologicznych upraw. To czy łubin żółty może być taką uprawą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 11:32
  •  

#1202 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 10:00

Dopłaty 2015

Weź se posiej 3 ha poplonu ścierniskowego i masz już zazielenianie.

#1203 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 marzec 2015 - 10:03

Dopłaty 2015 Jak chcecie pieniądze w grudniu to składać wnioski w marcu. Tak mówił minister Sawicki. Szkoda że nie nagrałem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 10:08

Dopłaty 2015

Możesz alee musisz go zasiać 1,45 ha

Mam 20ha gruntów ornych to wychodzi że 1ha musi być pro ekologicznych upraw. To czy łubin żółty może być taką uprawą?

Moja odpowiedz dotyczyła Twojego postu

#1205 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 12:57

Dopłaty 2015

Mam pytanie. Czy wie ktoś jak to ma wyglądać z koniczyną (chodzi mi o dopłąty od wysokobiałkowych) czy mogę ją skosić jako pasza dla zwierząt, a i tak się załapie na dopłate?

#1206 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 12:58

Dopłaty 2015

Witam .Posiadam 15,20 użytków rolnych w tym TUZ stanowi 5,77 ha czyli gruntów ornych zostaje 9,43 w tym jeszcze 2,5 ha trawy .Czy muszę spałniać jakieś dodatkowe wymagania {dywersyfikacja,EFA,

#1207 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 14:57

Dopłaty 2015

nie

#1208 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 08 marzec 2015 - 21:04

Dopłaty 2015

Wie ktoś coś n/t rolnictwa ekologicznego a dokładnie ile nawozów musze stosować i co to  "okres konwersji" , ew jakieś linki do artykułów, thx

>>>>>> 

#1209 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 22:12

Dopłaty 2015

w rolnictwie ekologicznym nie możesz stosować nawozów sztucznych - chyba na tym to polega:)

dopuszczone jest stosowanie nawozów naturalnych, gnojowicy, obornika itp.

OKRES KONWERSJI to okres na przestawienie się na ekologię,- czyli pierwsze dwa lata (dla upraw rocznych), pozostałe trzy to pełna ekologia, zobowiązania są pięcioletnie.

podstawa prawna: http://www.google.pl....87611401,d.ZWU

Edytowany przez martinez0019, 08 marzec 2015 - 22:17.

#1210 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 09:44

Dopłaty 2015

nie wiem czy wiecie ale w nowym PROW'ie nie każdy może wejść w program rolnośrodowiskowy. dzisiaj ojciec był u doradcy i otrzymał informacje o tym, że jest lista obszarów, które mogą być w rolnośrodowiskowym. co więcej, zostało to wprowadzone cichaczem przed terminem. sam doradca jest zdziwiony, że nie było reakcji ze strony rolników. po raz kolejny urwali nam pieniądze!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 marzec 2015 - 12:59

Dopłaty 2015

byłem na szkoleniu wczoraj i całkiem zgłupiałem. Mam niecałe 30ha czyli muszę mieć 1.5ha obszaru proekologicznego. Będę siał ponad 5ha jęczmienia z wsiewką trawy i koniczyny. Liczyłem że spełnie dzięki temu zazielenianie bo jest taki podpunkt wsiewka trawy w zboże i ma to przelicznik 0,3. Na szkoleniu powiedzieli że żeby to podać do zazieleniania musiał bym to jesienią zniszczyć. Bo jak za rok podam do dopłat że jest tam trawa z koniczyną to dostanę karę. Wie ktoś czy to prawda?

no mi też brakuje efa ale zeszłoroczne łąki zgłoszone były jako JPO a nie JPO_TUZ.

Teraz talerzówka i potem siew koniczyny czerwonej na jednej działce a na drugiej koniczyny białej.

Ta koniczyna pozostanie tam na 2-3 lata. Tylko chwasty będę musiał poniszczyć i wszystko.

....Do wniosku musisz podać wszystkie działki (użytki rolne) jakie posiadasz, nawet jeśli ich nie podawałeś do tej pory i w części VII wniosku pod kolumną 10 wpisujesz ile masz ornych na każdej działce.

Teraz jak masz te nieużytki i nie chcesz ich zgłaszać to w kolumnie 11 wpisujesz powierzchnie jaką wycofujesz np: w 9 kolumnie wpisujesz powierzchnię 0,50 ha, w kolumnie 10 jak masz tam jakieś orne piszesz ile ich masz, a jak nie piszesz 0,00 a w kolumnie 11 jeśli chcesz wycofać całą działkę wpisujesz 0,50 i już tej działki w VIII części nie uwzględniasz

No a ja właśnie nie dostałem jednej mapki, wyszło tak bo wydzieliłem gospodarstwo od gruntów ornych i na tą pod gospodarstwem nie mam mapki.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1212 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 13:13

Dopłaty 2015

Mam pytanie. Czy wie ktoś jak to ma wyglądać z koniczyną (chodzi mi o dopłąty od wysokobiałkowych) czy mogę ją skosić jako pasza dla zwierząt, a i tak się załapie na dopłate?

A czemu miałbyś się nie załapać ? Większość rolników sieje koniczynę czerwoną na paszę . 

#1213 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 marzec 2015 - 13:31

Dopłaty 2015

ja koniczynę białą oddawałem rolnikom, brali. Koszona dwa razy w roku i dopłata ST jest.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1214 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 18:03

Dopłaty 2015

nie wiem czy wiecie ale w nowym PROW'ie nie każdy może wejść w program rolnośrodowiskowy. dzisiaj ojciec był u doradcy i otrzymał informacje o tym, że jest lista obszarów, które mogą być w rolnośrodowiskowym. co więcej, zostało to wprowadzone cichaczem przed terminem. sam doradca jest zdziwiony, że nie było reakcji ze strony rolników. po raz kolejny urwali nam pieniądze!

Ale jest kilka "sortów" działań rolnośrodowiskowych...

Z tego co mi wiadomo to Pakiet 2 "Ochrona gleb i wód", tzw. poplony, to rzeczywiście jest ograniczenie. Są określone rejony gdzie może być wprowadzony - są to obszary szczególnie narażone na erozję wodną - zbocza wzniesień, stoki.

Kolejnym ograniczeniem obszarowym są objęte działania wokół Natury 2000, ale to wiadomo o co chodzi.

Przy zachowaniu zasobów genetycznych, Pakiet 6 i 7, również logiczne jest w niektórych przypadkach ograniczenie do obszarów występowania danej rośliny/zwierzątka.

Pozostają jednak dwie opcje:

Pakiet 3 "Zachowanie sadów tradycyjnych odmian drzew owocowych" - tutaj każdy region ma coś innego...

Pakiet 1 "Rolnictwo zrównoważone" - chyba najbardziej wymagający z wszystkich pakietów i z najmniejszymi stawkami, ale nie wyobrażam sobie, żeby został on jakoś ograniczony terytorialnie.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1215 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 09:29

Dopłaty 2015

ogólnodostępne opcje są pozbawione sensu ekonomicznego. to co było opłacalne zostało mocno ograniczone i znowu uderzy nas po kieszeni!

#1216 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 14:26

Dopłaty 2015

Przy takiej samej strukturze zasiewów jak w 2014 po spełnieniu wszystkich wymogów dla gospodarstw 15-30ha dostane o ponad 1/4 mniej. Do tego pszenica po 500zł, rzepak 1000zł, buraki cukrowe 108zł. Ciekawe czy opłaty i podatki spadną. np zaświadczenie o miejscu zamieszkania bo w nowych dowodach nie ma .........

Edytowany przez ansu, 10 marzec 2015 - 14:36.

#1217 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2015 - 15:23

Dopłaty 2015 czy do doplaty dla mlodych rolnikow trzeba spelnic cos jedzcze oprocz wieku do 40 lat?

#1218 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 17:58

Dopłaty 2015

Dostaniesz dopłatę dla młodych rolników jeśli jesteś osobą, która po raz pierwszy zakłada gospodarstwo rolne jako kierująca gospodarstwem rolnym, lub która założyła już takie gospodarstwo rolne w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w okresie 2015–2020 oraz której wiek w pierwszym roku składania tego wniosku nie przekracza 40 lat (tj. nie ukończyła 41 roku życia w pierwszym roku składania wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w okresie 2015–2020),

#1219 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 00:48

Dopłaty 2015

Co to znaczy założyć gospodarstwo. mieć hektar? Płacić KRUS? pobierac dopłaty?. Rodzice przepisali na mnie hektar w lutym 2010. Krusu nie płaciłem nigdy bo jestem w ZUSie. Dopłaty na całe gospodarstwo i ten mój hektar(dzierzawa słowna) od 2010 do 2014 pobierał moj ojciec. Od 2014 ja pobieram dopłaty na ten moj hektar i reszte gospodarstwa (dzierzawa słowna od ojca). i teraz pytanie kiedy ja założyłem gospodarstwo. bo jak dla mnie to w 2014. bo to ze mialem hektar nie znaczy ze prowadzilem gospodarstwo, tym bardzie ze to ojciec uprawial.

Edytowany przez romanik99, 11 marzec 2015 - 01:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 07:11

Dopłaty 2015

no mi też brakuje efa ale zeszłoroczne łąki zgłoszone były jako JPO a nie JPO_TUZ.
Teraz talerzówka i potem siew koniczyny czerwonej na jednej działce a na drugiej koniczyny białej.
Ta koniczyna pozostanie tam na 2-3 lata. Tylko chwasty będę musiał poniszczyć i wszystko.

nie bardzo rozumiem co to ma do efa? Jak wsiejesz teraz koniczyne w trawę to będzie to mieszanka trawy z koniczyną i to nie jest efa. Sam mam 8ha trawy z koniczyną zgłaszana jako jpo i dowiadywałem się i to nie jest efa.