Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:59

Dopłaty 2015

No właśnie nie jestem pewien czy tak jest jak mówię dlatego pytam ludzi bardziej zorientowanych.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 13:43
  •  

#1122 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:10

Dopłaty 2015

Ja piszę tak jak ja dostałem że mam na każdą oddzielnie bo rok temu było inaczej .

Patrzyłem dziś u brata rok temu on miał oddzielnie 2 działki na mapkach a teraz razem ,myślę że to nie ma różnicy.

#1123 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:20

Dopłaty 2015

Byłem niedawno na tym szkoleniu ale jeszcze nie miałem wniosków i nie pytałem a teraz jak przyszły to by się przydała pewna informacja :). Ale może tak jest jak mówisz kolego @kp38.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:08

Dopłaty 2015

Z tymi mapkami to nie ma  żadnej zasady , każdy dostaje tak jak agencja mu oznaczy jego działki na mapach  i tu jest naprawdę różnie .

Główną zasadą( zmianą , bo w ubiegłych latach pisało się tylko nr, działek ) jest teraz to że każda działka musi mieć opisany  materiał graficzny bo inaczej nie będzie dopłaty na nie opisaną działkę .

Jak nie mamy materiału na nowe działki które chcemy dopisać (nowe dzierżawy itp. ) to trzeba zgłosić się po mapki do agencji przed złożeniem wniosku .

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1125 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 luty 2015 - 15:51

Dopłaty 2015

Czy ja dobrze rozumiem że teraz każde gospodarstwo musi mięć też jakieś użytki zielone? I jak to wygląda z tym żę nie można mieć samych upraw zimowych? To znaczy że trzeba też siać jare?  Mowa o producentach zboża 

#1126 Share krzysiek277

krzysiek277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:02

Dopłaty 2015

Panowie jak to jest jak mam 12ha to zazielenianie samo mi liczy w kalkulatorze czyli tą kase dostane bo jestem zwolniony z tego obowiązku bo nie przekraczam 15ha?,łąk mam 1ha

Edytowany przez krzysiek277, 24 luty 2015 - 19:05.

#1127 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:25

Dopłaty 2015

Liczy Ci bo zakłada że spełnisz warunki , masz obowiązek mięć dwie uprawy (dywersyfikacja pow. 10 ha gruntów  ornych  ), no i tą łąkę jeśli deklarowałeś jako TUZ to trzeba to utrzymać .Zwolniony jesteś z obszaru EFA bo ten jest pow. 15 ha .

Edytowany przez marko-kolo, 24 luty 2015 - 19:26.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1128 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:38

Dopłaty 2015

pytanie propo nowych szkoleń na temat dopłat 2015 ( wypełnianie wniosków i spełnienie kryteriów ) czy ktoś już z forumowiczów był na takim spotkaniu w gminie organizowanym przez arimr ??

jest coś ciekawego i pewnego ( tzn ze już sie nic nie zmieni w tej kwestii ) czy raczej strata czasu, bo i tak nic konkretnego nie powiedzą a człowiek będzie musiał i tak do wszystkiego dojść sam  :(

#1129 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 25 luty 2015 - 12:47

Dopłaty 2015

Witam Forumowiczów  :)

Jakie rosliny straczkowe(czy motylkowe też?) trzeba siać by uzyskać by uzyskac najwieksze doplaty?

PS: Tego roku chciałbym odpuścić zniszczonemu polu przez dzierżawe, utopiłem pieniądze w nawozach(kwaśna gleba) a kilka miesięcy temu w wapno.

- Czymógłby ktoś doradzić co siać i jaki wymagania rośliny tej i czy opłaci się zebrać plon? (w tej kwestii chciałbym plony zostawić w polu, dowapnować i zacząć od końca tego roku w pszenicę ozimą).

Proszę o rady żeby nie wyjść na durnia, bo w kwestii motylkowych i strączkowych jestem ciemny jak jaskinia( na wsi nikt tego nie sieje do zbiorów prócz zboa ziemniaków i kukurydzy).

#1130 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 25 luty 2015 - 13:14

Dopłaty 2015

Jak to jest z to dywersyfikacją upraw, jeżeli sieje jęczmień i pszenicę jarą to ja rozumiem że to są już te same gatunki muszę posiać prawidłowo formę ozimę albo inny gatunek. Dobrze myslę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 luty 2015 - 14:28

Dopłaty 2015

pytanie propo nowych szkoleń na temat dopłat 2015 ( wypełnianie wniosków i spełnienie kryteriów ) czy ktoś już z forumowiczów był na takim spotkaniu w gminie organizowanym przez arimr ??

jest coś ciekawego i pewnego ( tzn ze już sie nic nie zmieni w tej kwestii ) czy raczej strata czasu, bo i tak nic konkretnego nie powiedzą a człowiek będzie musiał i tak do wszystkiego dojść sam   :(

Byłem na takim spotkaniu z pracownikami BP ARiMR i prawdę powiedziawszy była to strata czasu , mają mało wiadomości , a jak ich o coś zapytać szczegółowo to robią duże oczy , walną focha i każą się dowiadywać u osób , które będą wypełniać wnioski ,bo chyba w założeniu jest ,,,,że większość nie wypełni tego osobiście.

#1132 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 luty 2015 - 14:49

Dopłaty 2015

to teraz są takie same dopłaty do użytków ornych jak do zbóż? 

#1133 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 luty 2015 - 17:53

Dopłaty 2015

@kamil19873 za odrębną uprawę będą uważane różne rodzaje zbóż, forma ozima i jara tego samego rodzaju, grunt ugorowany, trawa lub rośliny zielne na gruntach ornych oraz gatunki z rodzin krzyżowych, psiankowatych i dyniowatych. W twoim przypadku jęczmień i pszenica jare to są różne rodzaje zbóż, nawet pszenica jara i pszenica ozima jest już spełnieniem dywersyfikacji.

@ur330 jeśli dobrze Ciebie rozumiem, to chodzi Tobie o to, że za ugór przewidziana jest taka sama płatność jak za uprawę zbóż? To odpowiedź brzmi "TAK" nie wiem tylko jak długo będzie możliwe ugorowanie - do tej pory była możliwość raz na pięć lat i nie potrącano dopłat...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1134 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 luty 2015 - 18:54

Dopłaty 2015 To za ugory też się należy dopłata? Chodzi mi głównie o to czy za łąki jest tyle samo co za zboża. A i czy można mieć same zboża zimowe?

#1135 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 25 luty 2015 - 18:57

Dopłaty 2015 za zboża i łaki taka sama stawka mozna miec same zboża jezeli masz do 10 ha gr ornych
do ugoru nalezy dopłata jezeli zostanie skoszony zorany lub inne zabiegi agrotechniki

#1136 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 luty 2015 - 07:53

Dopłaty 2015

Koledzy dowiadywał się ktoś jak to jest z tymi płatnościami dla młodych rolników ?

załóżmy że gospodarstwo zostało przepisane na mnie w 2014 roku i nie mam ukończonych 40 lat to rozumiem że dodatkowa płatność będzie przysługiwała mi przez 4 lata ?

I składając wniosek do agencji o dopłaty trzeba załączyć ksero aktu notarialnego czy w inny sposób im to udokumentować 

#1137 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 26 luty 2015 - 09:15

Dopłaty 2015

Nie ważne kiedy gospodarstwo na ciebie zostało przepisane - ważne jest kiedy pierwszy raz brałeś dopłatę. Np w moim przypadku - nie mam jeszcze 40 lat a dopłaty biorę od 4lat  - to wg tego co czytałem płatność dla młodego przysługuje mi tylko jeden raz.

#1138 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 26 luty 2015 - 10:48

Dopłaty 2015

emilko chyba się mylisz. Młody rolnik to taki który nie ukończył 40-ego roku życia i nie posiada gospodarstwa dłużej niż 5 lat. Czyli najistotniejsza jest data przekazania gospodarstwa.

#1139 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 luty 2015 - 12:33

Dopłaty 2015 "...który nie posiada gospodarstwa dłużej niż 5 lat" i tutaj rodzi się pytanie, czychodzi o rok przejęcia czy okonkretną datę - 5 lat w momencie składania wniosku (w co wątpię) czy jest jakiś punkt odniesienia.
Sam przejąłem gospodarstwo w lipcu 2013 roku, możliwe było przejęcie w czerwcu, ale wtedy ojciec musiałby dla mnie oddać dopłaty za 2013 rok i do tego jeszcze kwitologia - takie informacje otrzymaliśmy wtedy w agencji. Myślę, że w kwestii płatności dla młodych rolników będzie rozwiązanie tego typu. W poniedziałek mam szkolenie z agencji w sprawie wniosków więc podpytam.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 luty 2015 - 16:26

Dopłaty 2015

a w sprawie tych ugorów to wystarczy np. wykosić rotacyjną i zostawić nie trzeba tego zbierać ani nic z tym robić? Bo przedtem to zdaje się że trzeba było zebrać z łąk trawę.