phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

MasterRoj    82

Musi być pozostawiona furtka dla formy tradycyjnej  a jak tak mówią w agencji to ktoś czegoś nie doczytał albo tak mówią by ograniczyć napływ wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

Pytam w imieniu kolegi bo sam też nie jestem pewien jak powinno wyglądać prawidłowe rozpisanie...

Kolega posiada do 10 ha ornych czyli nie podlega dywersyfikacji itd. Posiada on kawałek pola 0,80 ha JPO na którym ma dwie uprawy 0,15 ha ziemniaków i 0,65 ha owsa. I teraz pytanie jak w części VIII wniosku powinien to rozpisać? Bo jeśli mamy jedną działkę na której siejemy kilka rodzajów zbóż to wiadomo na mapce zaznaczamy gdzie są dane zboża zasiane i wszystko wciągamy pod jedno oznaczenie działki przykładowo A - JPO.

A jak to się ma z ziemniakami? Tak samo wciągamy działkę pod jedno oznaczenie przykładowo B - JPO - 0,80 i dopiero na mapce zaznaczamy gdzie jest ten owies i ziemniaki?

tak jak napisaleś B-jpo -0,80 tylko na mapce rysujesz dwie liniami ciąglymi i podpisujesz literką B( obie) w tym roku do 10h nie piszemy rodzaju uprawy za wyjątkiem roślin strączkowych tak radzili do 10h podpisać na mapce bo nie wypisuje się jaki to rodzaj we wniosku,  prznajmiej u nas na szkoleniu tak mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

A w rolnictwie zrównoważonym koniczyna łąkowa do jakiej grupy upraw należy? tzn. do wieloletnich jak trawy z motylkowymi czy to oddzielna grupa I należy do  tej samej grupy co inkarnatka? Czy jest już rozporządzenie jeśli chodzi o rol. zrównoważone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

pisałem o zaświadczeniu z KRUS i US , jako załącznik dla tych którzy chcą dodatek dla MR, już nie trzeba, w ODR mi powiedzieli że ARiMR ma teraz wgląd do tych dokumentów, tak więc co tydzień co innego słyszę, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przedłużyli termin na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie do 15 czerwca. Szczegóły tutaj http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/platnosci-obszarowe-za-2015-r.html

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie wiem czy to było czy nie ale 70 stron spamu niezbyt chce mi się czytać, jak sieję mieszankę zbożową to jak to liczyć do dywersyfikacji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Posiadam działkę z oznaczeniem w ewidencji gruntów jako PS IV. Czy jeśli posieje na niej pszenicę mogę ubiegać się o dopłatę bezpośrednią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jaki jest stan faktyczny tego gruntu?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

A w rolnictwie zrównoważonym koniczyna łąkowa do jakiej grupy upraw należy? tzn. do wieloletnich jak trawy z motylkowymi czy to oddzielna grupa I należy do  tej samej grupy co inkarnatka? Czy jest już rozporządzenie jeśli chodzi o rol. zrównoważone?

 

FREETAXI możesz się odnieść do powyższego pytania??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czy lucerna z rośliną osłonową owsem lub życicą która bedzie tylko przez rok będzie wliczała się do EFA? Czy musi być w czystym siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

ja trzeci raz będę składał wniosek w formie elektronicznej, fakt nie muszę biegać z papierami, ale wrysowywanie powierzchni upraw to jest jakaś porażka.

I jak były wypłacane szybciej dopłaty jak przez internet składałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

Oswiadczam że gospodarstwo rolne zarządzane jest zgodnie z ustawą o rolnictwie ekologicznym i rezygnuję z prawa zwolnienia mnie z obowiązków przestrzegania wymogów zazielania      

kiedy zaznaczam ten kwadracik bo moje gospodarstwo ekologiczne nie jest ? wie  ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

I jak były wypłacane szybciej dopłaty jak przez internet składałeś.

 

no co Ty, nie miało to znaczenia w porównaniu do sąsiadów - to nie urzad skarbowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Oswiadczam że gospodarstwo rolne zarządzane jest zgodnie z ustawą o rolnictwie ekologicznym i rezygnuję z prawa zwolnienia mnie z obowiązków przestrzegania wymogów zazielania      

kiedy zaznaczam ten kwadracik bo moje gospodarstwo ekologiczne nie jest ? wie  ktoś ?

dany jest wykrzyknik , ty się nas pytasz czy masz ekologiczne gospodarstwo?   

 

jeśli nie masz ekologi to nie zaznaczasz , u nas lipa z tymi wnioskami, w agenci boją się przyjmować bo sami do końca nie wiedzą na 100% jak ma wszystko wyglądać we wniosku, w ODR też się boją pisać wnioski bo do końca nie wiedzą , co parę dni się coś zmienia, dziś chciałem w ARiMR złożyć wniosek, ale co się nasłuchałem to zrezygnowałem, jak zapytałem na koniec co to za meksyk się  dzieje z tymi wnioskami 2015 , to odp,  Polska chłopie , ,, Polska'' , po dwóch szkoleniach , i dwóch odwiedzinach w ODR , i dwie wizyty w ARiMR, jednak zrezygnowałem, trzeba poczekać aż się ustabilizuje sytuacja, 

a i jeszcze jedno, jednak znieśli z tymi wysokobiałkowymi, wcześniej mówiono że jak taką powierzchnie się poda do EFA to automatycznie pozbawiamy się dodatkowej dopłaty do roślin wysokobiałkowych, teraz można do EFA podać i dostanie się dopłaty dodatkowe, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Czyli teraz stan, który miał być na dzień 15 maja przechodzi na 15 czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy-2    0

Przez internet nie moge wyrysowac dzialki rolnej - i koniec. Nie ma sposobu. Reszta wniosku dobra. Mam Windows 8.1, Internet Explorer 11 oraz Firefox 33. Nowy-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Hmm, mam taki dylemat czy to jest tak proste do spełnienia czy kalkulator zazieleniania mnie oszukuje, przykładowo mam 36,2 ha gr ornych, na 27 ha sieje kukurydzę, na 9 ha "traw na gruntach ornych lub innych roślin pastewnych zielnych", i 10 ar przykładowo pszenicy jarej i 10 ar pszenicy ozimej

 

według tego kalkulatora:

Maksymalna powierzchnia dwóch upraw głównych na gruntach ornych [ha] 34.20

Maksymalna powierzchnia uprawy głównej na gruntach ornych [ha] 27.00

 

czyli wynika to z tego że wystarczy mieć trawę na gruntach ornych(nie doprowadzić do tuzu) i nie muszę siać nic innego niż kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koorzen    0

Mam działke, która jest w całości TUZ-em i jak mam ją wypisać w wniosku?

-  A - TUZ

czy ma to być tak?

- A   - JPO

- A1 - TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

koorzen ma być A - jpo

                          A1-tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

raz na 5lat przez jednego skłądajacego wniosek czy ogólnie w całej 5letniej perspektywie tzn. mam zamiar wziąść pole w dzierżawe na dłuższy okres pole ubogie ziemia kwaśna podstawa do badanie gleby i wapno itd. ale na nim nie zdaże nić zrobić sensownego a ładowanie w ciemno NPK miaja sie z cele wiec mam zamiar ugorować 1rok a na jesień wapno i uprawki 

A wiec wracajac do pytania moge ugorować jak poprzedni włąsciciel też ugorował załóżmy rok czy dwa lata temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zadam głupie pytanie ale jak to jest z tą kontynuacją programów rolnośrodowiskowych?

Chodzi o ochronę lęgowisk ptasich na obszarze natura 2000.

Program mam na lata 2012-2017. Teoretycznie 3 latka go miałem i się zastanawiam jak to teraz będzie.

1. Czy ciągnę go dalej do tych 5 lat (i czy stara stawka czy nowa)?

2. Czy ciągnę go przez pięć kolejnych lat ale z nową stawką (czyli 3latka o były + 5 nowych)?

3. Rezygnacja z programu i nowa dokumentacja i program od nowa na 5 lat z nową stawką?

no i w tym temacie dowiedziałem się że zostaję na starych zasadach i ze starą stawką.

W sumie to mnie cieszy bo w 2017 będzie już koniec a i pieniążki większe.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

może już było, ale mam pytanie, czy korzystając z modernizacji gospodarstw rolnych mogę również korzystać z programu rolnośrodowiskowego ?? Wydaje mi się, że tak, ale jeden znajomy coś mnie sceptyzmem postraszył jeśli o to chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj