Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 10 luty 2015 - 22:01

Dopłaty 2015

Witam, czytałem ostatnio, że w sejmie odbyła się debata nad projektem ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. W dniu 07.02 senat poparł ustawę o płatnościach bezpośrednich. I tu moje pytanie co oni tam takiego uchwalili skoro wszędzie dalej piszą szacunkowe kwoty dopłat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 11:07
  •  

#1082 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 11 luty 2015 - 09:44

Dopłaty 2015

to czy starając się o dopłaty do roslin wysokobiałkowych np.koniczyna,lucerna muszą byc one posiane w czystym siewie czy można z mieszanką zbóż?

#1083 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 11 luty 2015 - 10:03

Dopłaty 2015

Grunty sfalsyfikowane jako nieużytki należy odjąć od powierzchni gruntów rolnych . Tak robił każdy kto składał o dopłaty  i tak mówiła instrukcja wypełniania wniosku .

Można coś tam dopisać jeżeli stan faktyczny jest inny - czytaj nieużytek jest uprawiany .Ale tu jeśli powierzchnia PEG wyznaczona przez agencie jest mniejsza  albo niema w ogóle dla danej działki ,sprawa jest wyjaśniana i agencja nie naliczy dopłat dopóki nie udowodnisz że stan faktyczny jest inny .

Tak więc liczy się stan faktyczny na danej działce ale to trzeba wyjaśnić agencji i udowodnić skoro wzywa do wyjaśnień 

A tak nawiasem do autora tematu ; naucz się człowieku szanować cudzą własność na przyszłość a nie będziesz miał takich problemów , zanim wleziesz na nie swoje i sięgniesz po kasę to zastanów się czy oby na pewno wiesz  co kombinujesz  :ph34r:

Ilość i treść pytań jakie zadajesz powala na kolana , człowieku z choinki się urwałeś ?

Jeżeli wnioskodawca stwierdzi rozbieżności, dotyczące rodzaju użytków rolnych dla deklarowanej działki ewidencyjnej, pomiędzy danymi w rejestrze ewidencji gruntów i budynków a stanem faktycznym, obowiązkowo wpisuje w kolumnie 13 sekcji VII tekst „NIEAKTUALNY RODZAJ UŻYTKÓW”. Oświadczenie takie wnioskodawca może złożyć jedynie w przypadku, gdy deklarowana działka posiada numer działki ewidencyjnej zgodny z aktualnym wypisem z rejestru ewidencji gruntów i budynków. Wszelkie zmiany dotyczące rodzaju i powierzchni użytków na danej działce ewidencyjnej oraz powierzchni działek ewidencyjnych właściciele powinni zgłaszać organowi prowadzącemu ewidencję gruntów, stosownie do przepisu art. 22 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.

Edytowany przez marko-kolo, 11 luty 2015 - 10:33.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 luty 2015 - 11:24

Dopłaty 2015

W poprzednim PROW było coś podobnego do obecnych wysokobiałkowych (płatność dodatkowa do powierzchni niektórych upraw, np. groch) i mimo tego, że rośliny te najlepiej rosną gdy są wysiane z rośliną towarzyszącą to płatność przysługiwała tylko do siewu "czystego". Teraz może być podobnie...

@jaro86 na każdą z płatności bezpośrednich jest przewidziana pewna kwota (tzw. "koperta") i stawki płatności będą zależne od zgłoszonych powierzchni itd. Obecnie stawki szacowane są w oparciu o dane z poprzednich lat (powierzchnie zasiewów, ilość bydła na gosp.), na stawki obowiązujące na rok 2015 będzie trzeba poczekać do sierpnia/września, wtedy agencja na podstawie informacji zebranych w formie wniosków i dostępnych środków w poszczególnych kopertach określi konkretne stawki dla poszczególnych płatności.

Natomiast projekt ustawy który krąży po sejmie/senacie to nic innego jak przepisy krajowe określające System Płatności Bezpośrednich w nowej perspektywie finansowej...

Wiem, że jest to paranoja w sytuacji gdy rolnikom są dostarczane wnioski do ubiegania się o coś co nie jest jeszcze uregulowane ustawą (a powinno).

Wszystkie informacje jakie można znaleźć w tym temacie są faktycznie oparte jedynie o przepisy unijne oraz zatwierdzony przez KE Projekt Systemu Płatności Bezpośrednich 2015-2020 oraz domysły ;) , na krajowe przepisy szczegółowe może trzeba będzie czekać do marca... choć mam nadzieję, że uda się to jak najszybciej

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1085 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 luty 2015 - 11:59

Dopłaty 2015

witam ja mam takie pytanie w styczniu tego roku przejełem część gospodarstwa od mojego ojca 20ha i 30 arów. I mam pytanie czy będzie mi przysługiwać dodatkowa dopłata do gospodarstw od 3 do 30 hektarów czyli jakieś dodatkowe 40 Euro do hektara?? jeśli będe dostawa te ponad 60 Euro dodatkowej pomocy do dopłat bezpośrednich z tytułu. że jestem młodym rolnikiem. I jeszcze jedno pytanie czy będą jakieś dotacje do utworzenia hodowli bydła mięsnego jeśli tak to jakie.

#1086 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 luty 2015 - 12:53

Dopłaty 2015

Nie słyszałem aby poszczególne "filary" płatności bezpośrednich były w jakikolwiek sposób od siebie zależne, także powinna być możliwość korzystania z kilku jednocześnie bez żadnych potrąceń. Wyjątkiem mogą być wątpliwości agencji co do podziału gospodarstwa (sztuczny podział gospodarstwa), zwłaszcza jeśli ojciec pozostawił sobie pozostałą część to w kwestii płatności dodatkowej możesz mieć komplikacje.

Co do założenia hodowli, to możliwe by było podpięcie tego pod Restrukturyzację Małych Gospodarstw (temat na forum) ale problemem może być wielkość ekonomiczna gospodarstwa - przy 20 ha raczej konieczne będzie zmodyfikowanie zasiewów aby "popsuć" dochodowość i zejść poniżej 10 tys. EURO SO.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

#1087 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 11 luty 2015 - 12:53

Dopłaty 2015

otrzymasz płatnosc dodatkowa 3-30 ha i płatnosc dla młodego rolnika przez 5 lat od momentu przejecia  dlaczego  przejołes czesc gospodarstwa  a nie całosc arimr moze twierdzic ze  sztucznie podzielono gosp dla uzyskania wyzszej płatnosci  w nowym prow 2015-2020 jest szereg dzialań dla rozwiniecia  chodowli opasów czeba czekac na rozporzadzenia i harmonogram  realizacji działań

#1088 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 luty 2015 - 16:04

Dopłaty 2015

przepisał mi część ponieważ ma 50 lat i chce jeszcze troche gospodarzyć a i tak ma jeszcze 50 hektarów. A przepisał Mi 20 hektarów żebym dostał MR

#1089 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:21

Dopłaty 2015

Jeżeli park maszynowy, podwórze macie wspólne to w przypadku kontroli może dla agencji świadczyć o sztucznym podziale gospodarstwa. 

#1090 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:14

Dopłaty 2015 macie juz nowe wnioski na 2015 u nas listonosz mowił ze bardzo mało wniosków rozniósł jak w swietokrzyskim i inny rejonach ja jeszcze wniosku nie mam dopłata na koncie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share johnybravo

johnybravo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 luty 2015 - 19:10

Dopłaty 2015 Znowu pozmieniali w tych wnioskach. Mam dwie działki nie przylegające do siebie. Na jednej jest łąka tuz druga to grunty orne . Jak wg Was powinienem wpisac tą łąkę do wniosku w drugiej kolumnie kolumna 1litera A, ale w drugiej kolumnie jako TUZ czy JPO ? W ubiegłym roku było coś takiego jak JPO TUZ.

#1092 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 luty 2015 - 18:44

Dopłaty 2015

Myślę że tam gdzie jest samo orne to wpisuje się np: A - JPO, natomiast gdzie cała działka łąka to B - JPO, B1 - TUZ

gdzieś w instrukcji czytałem że oznaczenia A,B,C... będą do JPO, ONW itd natomiast podrzędne TUZ A1,B1

Chyba że się mylę...

#1093 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 17 luty 2015 - 19:10

Dopłaty 2015 rolnicy czy otrzymujecie wnioski na 2015 ja na razie nie otrzymałem swietokrzyskie
płatnosc dla młodych rolników bedzie przyznana max 5 lat od moment prwadzenia działalnosci rolniczej lub objecia ubespieczeniem krus z mocy ustawy w pełnym zakresie , w przypadku roslin wysokobiałkowym mogą byc mieszanki ale złozone tylko z gatunków wymienionych w ustawie odstepstwo od zasady to wyka która moze byc wysiana z ros podporową pozdrawiam zapoznałem sie z rozporzadzeniem dot płatnosci obszarowych 2015 jak macie pytania to odpowiem

#1094 Share Sulo125

Sulo125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 luty 2015 - 19:19

Dopłaty 2015

O co chodzi z tymi gatunkami zboza ktore trzeba zasiac. Jak to jest rzeba miec zasiany jeden gatunek zboza czy mozna np przenzyto, pszenice, jeczmień?

Edytowany przez Matey, 17 luty 2015 - 23:44.

#1095 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 17 luty 2015 - 19:49

Dopłaty 2015 w zależnosci od ilosci gruntów ornych musi być spełniony warunek dywersyfikacji upraw nie trzeba miec zasianego jednego gatunku zboża można formy ozime i jare

#1096 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 17 luty 2015 - 22:33

Dopłaty 2015

Witam posiadam dokładnie 9,93ha gruntów ornych, w tym roku miałem kontrolę obszarową w raporcie wyszło że niektóre działki mam zaniżone, według ich wyliczeń mam 9,98ha ornych i co w związku z tym zrobić, wchodzić w dywersyfikację upraw czy nie? nie jest to dla mnie problemem bo mam kilka upraw ale może lepiej pozostać do tych 10ha nie wchodzić w ten próg i nie utrudniać sobie życia?

#1097 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 17 luty 2015 - 22:36

Dopłaty 2015

Lepiej nie przekraczać, wymogów dużo a nic nie zyskujesz

#1098 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:23

Dopłaty 2015 orientuje się ktoś może jak będzie przedstawiać się teraz wysokość dopłat do łąk dla osób nie posiadających zwierząt? Próbowałem się dowiedzieć czegoś w ODR, ale tam nikt nie potrafi udzielić mi informacji...

#1099 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 20 luty 2015 - 09:10

Dopłaty 2015 dopłata do trwałych użytków zielonych JPO TUZ bedzie taka sama jak dla JPO czyli gruntów ornych to w płatnosciach bezposrednich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:19

Dopłaty 2015

panowie a jak teraz bedzie z doplatami do lak pastwisk jak ktos ma sama produkcje roslinna to bedzie mogl brac doplaty na laki pastwiska i nie chowa nic