phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

marian7k    110

Nie nie ma, można gospodarować w monokulturze. Np. "żyto po życie całe życie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

freetaxi a ONW będzie na terenach innych niż dotychczas? bo co do rolnośrodowiskowego to listy obszarów miały być wyznaczone przez przez IUNG - PIB i znalazłem taką mapę http://opr.iung.pulawy.pl/index.html?st=ol ktora mnie zmartwiła bo wedlug niej to nie łapie się kompletnie na nic...ktoś ma jakieś informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie zagłębiałem się bardzo w temat ale od 2018 roku mają się zmienić obszary ONW o ile dobrze wyczytałem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Przecież to jest chore poprostu chore. Jak to może być że międzyplony liczone do rolnośrodowiskowego nie można jednocześnie  liczyć do EFA przecież to bezsensu. No cóż łatwo było przewidzieć, że rolnicy chcąc się wywiązać z "zazielenia" będą siać międzyplony a żeby czasem nie płacić dodatkowej kasy to wykluczą te dwie rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma, można gospodarować w monokulturze. Np. "żyto po życie całe życie".

 

jesteś pewien że tak jest??? dopytuje bo raz nie dopatrzyłem i zasiałem 0.2 ha właśnie zyta po raz 4 i mi owalili % z całych dopłat. niby obornik był dawany ale nie zgłosiłem tego i trzeba było przyjąć kare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

z tego co wiem to można dwa lata siać to samo ale teraz nie wiem czy to wymóg rolnośrodowiskowego czy wymogów wzajemnej zgodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam mam 30ha wiec musze miec 1,5ha obszarow proekologicznych. Czy te poplony scierniskowe to sa wedlug dat 15 sierpien-15 wrzesien czy znow sie cos zmienilo. Jak mam program rolnosrodowiskowy i pakiet poplony ozime to czy moge np. zasiac z 5ha poplonow scierniskowach w ramach obszarow proekologicznych oczywiscie nie wliczac ich do programu rolnosrodowiskowego pakiet poplony ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

zmaleje? walnie na nie powiem co aż zadudni, tylko że raczej tego nie zrobią, bo 50% gruntów pójdzie w odstawke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

na większości gruntów V i VI kl. i cz. IV opłacalność jest tylko przez dopłaty, a grunty te stanowią większość w naszym kraju. jak trzeba bedzie dołożyć to co stanie się z cenami gruntów? już na same zapowiedzi zniesienia dopłat w mediach i mocnych deklaracjach polityków ze tak się stanie, ludzie zaczną wystawiać je do sprzedaży. scenariusza takiego jednak nie spodziewałbym sie za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

gdzie można się dowiedzieć na jakim etapie jest realizacja wypłaty dopłat?

 

decyzje dostałem 17.02 i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spróbuj dowiedzieć się w swoim Biurze Powiatowym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam mam 30ha wiec musze miec 1,5ha obszarow proekologicznych. Czy te poplony scierniskowe to sa wedlug dat 15 sierpien-15 wrzesien czy znow sie cos zmienilo. Jak mam program rolnosrodowiskowy i pakiet poplony ozime to czy moge np. zasiac z 5ha poplonow scierniskowach w ramach obszarow proekologicznych oczywiscie nie wliczac ich do programu rolnosrodowiskowego pakiet poplony ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jeśli ich nie zadeklarujesz do rolnośrodowiskowego to jak najbardziej może być jako EFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Unia europejska zapowiedziała że dopłaty bezpośrednie będą do 2020r a po tym, każdy kraj ma ze swojego budżetu to zapewnić, a jak będzie u nas to się okaże bo nasi politycy są nieprzewidywalni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

rok temu było JPO, teraz trawę się zniszczy a posieje koniczynę i będzie i EFA i ST z tego co wiem.

chyba że tak. Tylko musisz ta trawę zniszczyć totalnie bo podobno mają to mocno kontrolować czy aby napewno koniczyna jest czysta bez trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

obawiam się, że takie zniesienie dopłat, w momencie gdy częśc gospodarstw ma pozaciągane kredyty czy to na ziemie czy inwestycje, może prowadzić do ich rychłego bankructwa.

drugim gwoździem może być znaczny spadek wartości poczynionych inwestycji. ale to tylko pesymistyczny scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli grunty powinny pójść w dół? zresztą zobaczcie sobie średnią cenę gruntów tak 2000rok przed unia. Nawet uwzględniając zarobki było dużoo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To zależy od tego czy inne kraje ue wprowadzą dopłaty krajowe, jeśli tak to nasi też będą musieli coś wprowadzić bo cena mleka,mięsa czy zbóż się u nas nie podniesie z racji że inne kraje ue będą mieli dopłaty a taki był zamiar wprowadzenia dopłat by żywność dla konsumenta była tańsza(w rzeczywistości nawozy podrożały prawie tyle co dopłaty...), wiec jedyną opcją na zmniejszenie ceny ziemi jest wprowadzenia tylko dopłat do produkcji, wiadomo, niektórzy by to obeszli ale duża grupa wyprzedawała by ziemię po jakiś 2-3 latach jak ludzie by nie chcieli płacić za dzierżawę dopłata+jeszcze coś a jak dopłaty by nie bylo to nikt by nie dał więcej bo nie opłacało by się siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianGaik    0

Witam mam pytanie czysto teoretyczne czy mogę składać dokumenty na dopłatę do rzepaku który będzie na tym samym polu co był rok wcześniej? proszę o odpowiedź  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

jesteś pewien że tak jest??? dopytuje bo raz nie dopatrzyłem i zasiałem 0.2 ha właśnie zyta po raz 4 i mi owalili % z całych dopłat. niby obornik był dawany ale nie zgłosiłem tego i trzeba było przyjąć kare

 

To co napisałem usłyszałem na szkoleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj