Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#921 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 07:22

Dopłaty 2015

dzisiaj dostalem wniosek na 2015, zwyklym listem, wniosek przejrzalem pobierznie,pare zmian jest . wniosek jest wypelniony tylko w 1 czesci , uprawy trzeba samemu wpisac[u mnie 5 stron] instrukcja wypelnienia malo zrozumiala-dla wiekszosci rolnikow pewnie wcale, wyliczenia tych nowych wynalazkow to cyrk i pewnie doradcy zarobia sporo kasy. sam sie zastanawiam nad przepisaniem paru ha "nadwyzki" " na kuzyna i od padnie mi sporo biurokracji-10 lat ja pisalem jego polowe i oddawalem mu kase to zrobimy zamiane. nie mozna wpisac nowych dzialek bez zalacznika graficznego. generalnie wiecej papierologii, rubryk,kruczkow, mozliwosci pomylek i kombinacji.

Przekazanie części gruntów w celu zwiększenia dopłat skutkować będzie odebraniem dopłat. Tak się zabezpieczyli żeby nie dzielić na mniejsze (do 30 ha) z większymi dopłatami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 19:11
  •  

#922 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 08:43

Dopłaty 2015

czy mając 35 ha z dzierżawą mogę na 10 ha mieć poplony,a na 25 ha ekologię lub zrównoważone?

#923 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 09:34

Dopłaty 2015

Chodzi Tobie o możliwość łączenia pakietów rolno-środowiskowych? Pytałem o to w ODR i nie mieli jeszcze konkretnych informacji w tej kwestii ale sugerowali, że raczej nie spodziewają się takiej możliwości.

@szopen koledze raczej chodzi o to, że część gruntów na których gospodaruje i na które składał wnioski o dopłaty należą do kuzyna - teraz po prostu przestanie uwzględniać je we wnioskach i pozostawi to w kwestii kuzyna. Czy to też kwalifikuje się do sztucznego podziału gospodarstwa? Wg. mnie jest to po prostu coś w rodzaju wypowiedzenia dzierżawy, inna sprawa gdyby przekazał część gruntów które są jego własnością.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 11:30

Dopłaty 2015

nie mozna wpisac nowych dzialek bez zalacznika graficznego.

To co trzeba zrobić jeśli zakupiło się działkę w listopadzie? Złożyć jakieś podanie o wydanie załącznika???

#925 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 11:36

Dopłaty 2015

Przekazanie części gruntów w celu zwiększenia dopłat skutkować będzie odebraniem dopłat. Tak się zabezpieczyli żeby nie dzielić na mniejsze (do 30 ha) z większymi dopłatami.

Dzielić będziesz mógł ale teraz agencja będzie miała większe pole do popisu przy kwestionowaniu przyznawania dopłat w skrócie, trzeba będzie się tłumaczyć.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#926 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 11:54

Dopłaty 2015

Masz na to jakieś konkrety ? Bo o ile mi wiadomo to kwestia dzielenia gospodarstw na mniejsze w celu pozyskania dotacji  będzie pod lupą ale nie dotyczy to akurat  dopłat bezpośrednich tylko innych programów pomocowych . Więc czytaj dokładniej  bo chcesz błysnąć a nie ma czym ,  nikt nikomu nie zabroni swobodnego obrotu ziemią .

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#927 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 styczeń 2015 - 13:07

Dopłaty 2015 Nowe ONW ustalili, wreszcie bamberniki się nie nachapią bo 100% do 25ha. Brawo rządzie. Jeszcze jakby bezpośrednie zrobili do pierwszych 50ha.

#928 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 13:40

Dopłaty 2015

Nowe ONW ustalili, wreszcie bamberniki się nie nachapią bo 100% do 25ha. Brawo rządzie. Jeszcze jakby bezpośrednie zrobili do pierwszych 50ha.

25 ha i bamber? to jaka taka minimalna granica sensu prowadzenia opłacalnego gospodarstwa - przy samych uprawach roślinnych.

#929 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 13:59

Dopłaty 2015

@geo2, jemu chodziło powyżej 100ha ;).

Edytowany przez Majcin, 20 styczeń 2015 - 14:02.

#930 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 15:46

Dopłaty 2015

Nowe ONW ustalili, wreszcie bamberniki się nie nachapią bo 100% do 25ha. Brawo rządzie. Jeszcze jakby bezpośrednie zrobili do pierwszych 50ha.

Nie ma to jak staropolska dobra zawiść. Jeśli ta liczba w nicku to przypadkiem rok urodzenia to pretensji poszukaj w rodzinie żeś pi.da i żeś się nie nachapał za frajer państwową ziemią w latch 90-tych. No ale wtedy to trzeba było mieć jaja żeby porwać sie na darmowe połacie, teraz - wystarczy szybkie łącze i ma się jaja żeby anonimowo pocwaniakować. Niech skasują wszystkie dopłaty, ciekawe jak wtedy pośpiewasz w kontekście półdarmowych dostaw ze wschodu i południa, niezdrowej konkurencji z zachodu i wspaniałomyślności naszych rządzących w udzielaniu wszelkiej pomocy naszym południowo-wschodnim sąsiadom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share devon

devon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 16:21

Dopłaty 2015

Wkońcu przyszły<ale mniejsze od tamtorocznych o ponad 3 tysiące.. zawsze zrobią tak by wyglądało że rolnik ma tak super z dopłatami a jak tak dalej będzie to w następnym będzie jeszcze mniej bo zabiora onw 50 procent i pozamiatene...

#932 Share andrzejl

andrzejl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 16:47

Dopłaty 2015

Na podstawie postów wyżej napisanych jasno widać jedność polskich rolników, Górnicy nie podzielili się na tych co mają być zwolnieni z kopalń likwidowanych i tych co mają dalej pracować tylko stanęli wszyscy w obronie swoich miejsc pracy i efekt jest natychmiastowy. A my jeden drugiemu wilkiem. według /Rolnika 1873/ brak dopłat do produkcji trzody to pewnie też strzał w dziesiątkę.Ja nie miałem dostępu do państwowej ziemi mam własnych gruntów ornych 35 ha i czuję się pokrzywdzony tym rozwiązaniem ONW.

#933 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 16:54

Dopłaty 2015

Tak w woli wyjaśnienia ja również nie posiadam państwowej ziemi, ale widzę do czego to zmierza. I tak jak kolego wyżej to słusznie ujął nie będzie w rolnictwie dobrze -  a ja dodam od siebie - do momentu aż te pokolenie co myśli "Nowe ONW ustalili, wreszcie bamberniki się nie nachapią bo 100% do 25ha. Brawo rządzie. Jeszcze jakby bezpośrednie zrobili do pierwszych 50ha" nie wymrze. I piszę to bez zadnej złośliwości i zawiści. Po prostu obiektywnie

#934 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 17:43

Dopłaty 2015

Witam

dzisiaj w Agrobiznesie powiedzieli, że dopłat bezpośrednich w 100% nie dostaną Ci którzy mają poniżej 3 ha lub powyżej 30 ha.

A pracownik ARiMR nie chciał zdementować- powiedział tylko, że jeszcze nie ma wniosków i instrukcji nowej na ten rok . To jak to jest ?

#935 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 styczeń 2015 - 17:52

Dopłaty 2015

To nie jest tak .. pozatym agencja rozdawaka książki i było wytłumaczone co i jak .. teraz chodzi o to że bedą takie "zadanie " które trzeba wykonać żeby dostać kwote kótra za to działanie przysługuje .. od 3 do 30 to kwota 41 euro

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#936 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:08

Dopłaty 2015

Zaplanowana jest prawie o połowę niższa, stała stawka JPO w wysokości 110 euro/ha (edit: jak to określił minister Sawicki: maksymalna kwota płatności JPO to 150 000 euro na gospodarstwo, czyli ok. 1360 ha, na pozostałą powierzchnię nie otrzymają tej płatności), pozostałe elementy systemu płatności bezpośrednich można określić jako "rodzynki w cieście" przy których trzeba pokombinować (zazielenienie, produkcja, młody rolnik, dodatkowa), jednak mają one już nałożone limity co do ilości sztuk zwierząt lub stawki degresywne w przypadku roślin wysokobiałkowych.

W kwestii tego przedziału 3 - 30 ha to odnosi się to raczej do płatności dodatkowej która ma przysługiwać do 27 ha powierzchni powyżej 3 ha.

Co do natury ludzkiej, wedle "ideologii" prezentowanej przez @Rolnik1973, to idąc o krok dalej w przyszłości mamy się spodziewać ponownego "rozkulaczania"???

Edytowany przez zaq1987, 20 styczeń 2015 - 18:27.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#937 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:26

Dopłaty 2015

A ja dziś dostałem wniosek :blink:

Najlepszy jest przypis na pierwszej stronie instrukcji wypełniania wniosku:

"Niniejsza instrukcja została opracowana na podstawie projektowanych przepisów i określone w niej zasady przyznawania płatności mogą ulec zmianie"  :D

To po jaką cholerę w ogóle to wysyłają?

Edytowany przez MarcinO10, 20 styczeń 2015 - 18:35.

#938 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:36

Dopłaty 2015

Mój syn otrzymał w zeszłym tygodniu w prezencie od siostry 12 ha gospodarstwo rolne .Co po kolei ma zrobić żeby dostać  się na JPO 

#939 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:40

Dopłaty 2015

Najpierw trzeba wystąpić o numer ewidencyjny gospodarstwa do BP ARiMR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:43

Dopłaty 2015

A jak już jest /nadany w zeszłym roku przy okazji aplikowania o MR na którego sie nie załapał/