phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

zeby otrzymac płatnosc obszarową do łak i pastwisk musisz wykonac zabieg koszenia lub wypasania zwierzat na pastwiskach równiez do ugorów jest płatnosc wykonujac zabieg koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

aha czyli tak bedzie jak bylo


a czy bedzie mozna wejsc na taki program ze na zime sieja gorczyce i doplaty za to maja czyli poplony ile bedzie do ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Masz na myśli program rolnośrodowiskowy ochrona gleb i wód?(tak to się chyba nazywało) Jest przewodziany w nowym PROW ale z ograniczeniem do obszarów narażonych na erozję wodną, więc najpierw musisz w agencji lub w ODR dowiedzieć sięczy masz obszary kwalifikujące się do tego programu.

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx987    0

dostal juz ktos wniosek do wypelnienia ze wszystkimi dokumentami z agenci ??? I czy przysylaja mapki graficzne gospodarstwa czy samemu trzeba sobie wybrac z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Mam 13 działek i na każdą mam oddzielną mapkę a rok temu było np. na jednej mapce z 5 działek .

Tak wychodzi że na każdą działkę jest oddzielna mapka.

A wnioski już mam 2 tygodnie temu.

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak Ci z każdej działki upierniczą po 1-2ara to przy 13 masz od 13 do 26arów.

Jak miałeś 5 działek to od 1-5arów.

 

Taki kontroler z ARiMR też chce się wykazać, dostać nagrodę itp. Będzie szukał tak aby znaleźć ale też i nie przekroczyć 3% bo do tego progu nie ma dla Ciebie sankcji i dostaniesz tyle o ile piszesz. A pan pracownik się wykaże nieprawidłowościami ;)

 

Kiedyś się wykłóciłem i stanęło na moim, teraz systematycznie łączę działki i mam spokój.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Jak wygląda sprawa łączenia działek od strony urzędowej i kosztowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie opłaci Ci się jak tylko do dopłat ;)

 

Ja robiłem to i robię wznawiając granice. Jest to praca geodezyjna więc u mnie geodeta bierze 350 za wybranie mapek + 100 za słupek + ~300 jeżeli jest łączenie. Dostajesz kwity od niego i z tym do ksiąg wieczystych i tam chyba z 50zł też jest opłaty od wpisu. Interes drogi ale jak miałem 2 strony w dopłatach samych działek to teraz mam jedną a jeszcze 3 pola muszę scalić bo są w 6 działkach (a miałem takie że 3 działki na jedno pole się składały). Dobrze że tato przepisując na mnie ziemię porobił porządki i wszystko było w jednej KW jak na mnie przepisali.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx987    0

Powiem wam panowie ze wypełnienie tego wszystkiego dobrze bez żadnych błędów graniczy z cudem czuje ze czeka nas dużo nerwow a jak zaczną to rozpatrywać ci nie udolni urzędasy i przysylac poprawki bo to nie dobrze tu sie nie zgadza to juz widzę swoja i wasze miny niby uproszczone ha ha . Oczywiście kto na tym straci ... MY !! Akurat wtedy kiedy najwięcej roboty na wiosnę to my będziemy jeździć i wyjaśniać poprawiać wszystko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Raczej nikt do poprawek wzywał nie będzie. O to chodzi, żeby w przyszłości jak najwięcej osób straciło część dopłat poprzez złe wypełnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie i panie mam pytanie. Nigdy wcześniej nie brałem dopłat i postanowiłem się w tym roku o nie dobiegać, i jakie trzeba teraz spełniać waruniki chodzi mi oto że mam posianą pszenicę zimową na 1 ha mam jeszcze 1 ha łak i pozostawione ok 30 ar na jęczmień jary i 10 ar na ziemniaki i warzywa. I czy spełniło by to wymogi Unijne i ile mógł bym liczyć na dopłat. Liczę że ktoś mi dopisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

przyszedł dziś jeden wniosek no i lipa a raczej dwie lipy ;)

 

1. na wniosku jest działka której już od roku nie ma w ewidencji gruntów - była łączona/scalana i teraz jest nowa - jak wygląda sytuacja z mapką do tej działki?

2. dwóch działek nie będzie a są do nich mapki, natomiast będzie kompletnie inna działka - co z mapkami?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ze składaniem wniosków też będzie nie ciekawie bo trzeba czekać do ostatnich dni żeby jak najwięcej cielaków się urodziło. Czuje że niezłe kolejki będą w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A jak jest dwie działki na jednej mapce to jest prawidłowo?? Zawsze przychodziły dwie mapki ale w tym roku przyszła jedna, na której jest zaznaczone dwie działki które są od siebie oddalone o kilka pól.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Rok temu miałem 5 działek na jednej mapce a w tym roku mam na każdą działkę oddzielną mapkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

I ja miałem właśnie tak jak Ty a w tym roku akurat połączyli a z tego co się dowiedziałem to ma być na każdą działkę osobna mapka i chyba będę musiał jechać do agencji żeby mi wydali. Ale pytam dla pewności bo może ktoś jest lepiej poinformowany i by mi to wyjaśnił.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Coś mi nie pasuje z tymi mapkami do każdej działki Rozmawiałem dziś z ODR i gość mi wytłumaczył że mapki muszą być także do nowo wpisywanych działek których w zeszłym roku nie podawałem Ale jeżeli ta nowa działka jest w obrębie mapki którą posiadam na inne działki to nie wybieram nowych tylko rysuje na tej na której ta działka występuje.Jest to sprzeczne z tym co tu wypisujecie ze na każdą działkę osobna mapka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Ja piszę tak jak ja dostałem że mam na każdą oddzielnie bo rok temu było inaczej .

Patrzyłem dziś u brata rok temu on miał oddzielnie 2 działki na mapkach a teraz razem ,myślę że to nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Byłem niedawno na tym szkoleniu ale jeszcze nie miałem wniosków i nie pytałem a teraz jak przyszły to by się przydała pewna informacja :). Ale może tak jest jak mówisz kolego @kp38.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Z tymi mapkami to nie ma  żadnej zasady , każdy dostaje tak jak agencja mu oznaczy jego działki na mapach  i tu jest naprawdę różnie .

Główną zasadą( zmianą , bo w ubiegłych latach pisało się tylko nr, działek ) jest teraz to że każda działka musi mieć opisany  materiał graficzny bo inaczej nie będzie dopłaty na nie opisaną działkę .

Jak nie mamy materiału na nowe działki które chcemy dopisać (nowe dzierżawy itp. ) to trzeba zgłosić się po mapki do agencji przed złożeniem wniosku .

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Czy ja dobrze rozumiem że teraz każde gospodarstwo musi mięć też jakieś użytki zielone? I jak to wygląda z tym żę nie można mieć samych upraw zimowych? To znaczy że trzeba też siać jare?  Mowa o producentach zboża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj