phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

panowie a jak to jest z tymi roslinami ypu lubin podobno trzeba bedzie to siac przymusowo jak sie doplaty chce bo wczesniej tylko produkcja roslinna byl typu kukurydza rzepak i zboza jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Pytanie nie w temacie ale znalazł już ktoś może stawki dopłat za 2014 rok. Kurs euro, do strączkowych chmielu itp ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Stawki  na  2014 rok.  Kurs  euro  4,1776   -      jpo  910 ,87/ha    strącz-motylkowe  556,37/ha.  do chmielu 1000,39/ha   cukrowa  56,61/tona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak to jest z tymi roslinami ypu lubin podobno trzeba bedzie to siac przymusowo jak sie doplaty chce bo wczesniej tylko produkcja roslinna byl typu kukurydza rzepak i zboza jak to wygląda

 

Mnie też to interesuje. Szukałem w necie informacji ale piszą tak ogólnikowo że zrozumieć nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Przymusu nie ma, możesz siać co chcesz i nie brać dopłat. Jak chcesz brać dopłaty to musisz robić zazielenienie i wtedy możesz zastąpic je wysokobiałkowymi zgodnie z przelicznikami. Jak nie spełnisz norm to w pierwszych dwóch latach dostaniesz kary w wysokości do 74 euro/ha (tyle co płatność za zazielenienie), a potem mogą być nawet takie jak całe dopłaty.

Łańcuch do którego wszyscy się podczepiliśmy jest coraz krótszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Szopen, nie zgadzam się z Tobą w kwestii ostatniego zdania - "łańcuch jest coraz krótszy", długi on nigdy nie był, tylko nie było to powiedziane tak, by wszyscy to zrozumieli. Wprowadzenie dopłat postawiło ekonomię gospodarowania na głowie. Regiony, których sens bytu był określony opasem, nagle zaczęły siać pszenicę - na 4 i 5 klasie ziemi. Gorzej, mogli swoje zbiory sprzedać z minimalnym zyskiem, dzięki dotacjom. Efekt - spadek pogłowia i wzrost sprzedaży zbóż, co z kolei pociągnęło za sobą ceny i sytuację materialną gospodarstw, które od cen ziarna były uzależnione. Teraz próby ich ratowania to tzw. MR, PROW itp. To z kolei prowadzi do zapaści w innych działach produkcji. Krótkotrwałych, ale na tyle długich, by kolejne regiony uzależnić od dopłat. Jak kiedyś powiedziała Angela Merkel - wspólna polityka rolna - nie jest ani wspólna, ani rolna. To polityka, a polityką rządzi kasa. Ile miliardów złotych z programów "pomocowych" trafia na niemiecki rynek? 60%? Niedużo? Ze 100% najwyżej 30 jest wykorzystywane na inwestycje krajowe. To nie jest nagonka na Niemców, daleko mi do tego, ale kiedyś mieliśmy lokalną mleczarnię. Nie robili wiele, ale mleko, masło i twaróg, mieliśmy od nich. Teraz nie ma już tej mleczarni, ani żadnej innej w promieniu 90 km, nie ma też bydła mlecznego. Za to mamy mleko łowickie, "łaciate" i czort wie jakie, ale nic z naszych stron. Jogurty z Kołobrzegu i "masło" bez masła. To już nie jest łańcuch, to obroża, a na kaganiec długo czekać nie będziemy, bo idziemy z "postępem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A jak ta polska wspiera rolnika wręcz przeciwnie stara się go wyrżnąć bez mydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A jak ta polska wspiera rolnika wręcz przeciwnie stara się go wyrżnąć bez mydła

Ty się módl żeby Polska nie próbowała traktować rolnika jak reszty społeczeństwa. Wtedy się przekonasz co to znaczy gnębienie. Teraz Polska za bardzo się nie wtrąca w zarobki rolnika więc jest dobrze i niech tak zostanie. Bo jak zacznie nas uszczęśliwiać to może być tylko gorzej. A Niemcom zależy na tym żeby Polska była bogata dlatego te miliardy Euro. Co mu z biednego sąsiada? Biedny Kowalski nie kupi od Niemca Mercedesa, Claasa czy koparki.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

w zarobki nie ma co się wtrącać bo tu nie ma do czego ..wprowadzenie podatku dochodowego nie przyniesie żadnych korzyści tylko straty  ..nic po za propagandą tu nie ma , ale widzę ślepo wierzysz w to co lansują inni  i powtarzasz jakieś mity jakoby to rolnik był uprzywilejowany ...skoro tak jest to reszta społeczeństwa może też zająć się rolnictwem i zbijać te krocie ..kto im broni ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nielogiczne jest to wszystko co piszesz. Pierwsza głupota, że w rolnictwo nie generuje dochodu i polscy rolnicy w trosce o budżet kraju nie chcą dochodowego. Skoro dochodów nie ma to sami rolnicy powinni się domagać dochodowego bo raz to nie będą płacić wogóle podatków a dwa dostęp do socjalu będzie łatwiejszy. Kolejny argument, że Twoje wywody są z d*py to, to, że w Polsce jest głód ziemi. Skoro nie uzyskujesz dochodu z uprawy to po cholerę ludzie się biją o ziemię? Podbijają ceny dzierżaw? Pola powinny leżeć odłogiem skoro dokłada się do tego interesu. Jeżeli reszta społeczństwa ma tak dobrze, to zacznij płacić podatek dochodowy, ZUS, podatki od nieruchomości i razem z nimi będziesz szczęśliwy.

 

http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-wies-to-podatkowy-raj-lepszy-od-cypru_a17824

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

swiete slowa @krassus ,ciekawe skad ten dochod zeby bic sie o ha pola za 70-80 tys skoro taka bieda na wsi,u mnie takich cen nie ma i nie bedzie bo ludzie biedniejsi i madzzejsi ,skoro maja taka kase na pole i nowe nh i johny to co za problem placic 19% dochodowego, i 1000 co miecha zusu jak kazdy w miescie nawet ten najbiedniejszy .tak rozowo jak jest teraz na wsi nigdy nie bylo ale ludziom sie we lbach poprzewracalo od darmowych pieniedzy i sa juz tak rozpasani ze glowa mala.lekarstwem jest likwidacja doplat i wszystkich subwencji,podatek dochodowy ,zus dla kazdego i wtedy samo sie wszystko unormuje,cena za pole spadnie ,jak ktos zarobi 1000zl z ha odda 200 podatku i nie bedzie glupich spekulacji jak teraz a jak komus zle a tu jest takich roszczeniowcow pelno to odpowiadam sprzedaj pole i za 1200 do biedronki,w innych dzialach godpodarki jak sie komus cos nie oplaca to likwiduje biznes i robi cos innego tylko na wsi panuje glupota ze "sie nalezy bo co bede robil"   nie slyszalem zeby ktos kto prowadzi kiosk jak straci klijentow byl dotowany bo co on innego bedzie robil,dno i mul dla ograniczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 Skoro dochodów nie ma to sami rolnicy powinni się domagać dochodowego bo raz to nie będą płacić wogóle podatków a dwa dostęp do socjalu będzie łatwiejszy.  

 

 

 

ale rolnicy nie mają nic przeciwko dochodowemu ..tylko 10  % gospodarstw generuje  zyski i te nie będą głupie żeby zapłacić dochodowy  -pewnie o tym nie wiesz ...mało tego kto z prywatnych firm płaci tak naprawdę dochodowy ? nikt ? .  

widziałeś te bandy nierobów łażących po ulicach ? jak myślisz kto ich utrzymuje ? 

ludzie na wsi żyją biednie i nie wyciągają łap po socjal 

jaki ZUS dla każdego ? od kiedy to nieroby płacą podatki i zus ...a szara strefa to co ?

skoro taki raj podatkowy i krocie  z rolnictwa to kto broni miastowemu  z tego korzystać ? 

wiesz dlaczego głód ziemi ? bo konkurencja zmusza do rozwoju , dziś trzeba rozumieć że na paru ha nie ma przyszłości 

 

 

 

szmergiel , mało słyszałeś to fakt ...bezzwrotna dotacja na założenie własnej firmy  i zwolnienie z zus przez rok - przykład ; ot zakładasz głupi sklep internetowy i masz ...potem to wszystko pada bo jak inaczej i 15 tys dotacji w błoto nie licząc ulgi w ZUS 

porównywanie rolnictwa do innego biznesu świadczy tylko o niedorozwoju ...we wszystkich krajach europy  i nie tylko ,rolnictwo jest dotowane ..jak myślisz dla czego ? 

 

  

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

zauwaz ile ludzi skozystalo z takiej dotacji 15tys a ile sie nachapalo po 100-200-300 tys na wsi? kolosalna roznica.powiedz mi kto nie placi 1000 zusu jak pracuje? skoro tak konkurencja zmusza do rozwoju i skoro ich nie stac na zus i dochodowy to skad placa po 80 tys za ha ?z nieba te pieniadze? to ze ludzie na wsi zyja biednie i nie wyciagaja lap po socjal to masz racje ale czesciowa poniewaz tak jest ale w rejonach gdzie nie ma tych rozwojowych co doja ile sie da i maja tzw glod ziemi a tych jest masa w skali kraju.jak go stac na rozwoj to i zus i dochodowy obowiazkowo i tak wkoncu bedzie i mam tak nadzieje.kolejna sprawa w ktorej masz racje czesciowa to dotowanie rolnictwa na swiecie,zgadza sie ALE!!! porownujesz rolnika francuskiego,niemieckiego czy holendra do polskiego nienazartego chlopa?to tak jak bys porownal hrabiego do dziwki,gdzie masz w swiecie tak ze rolnicy zachowuja sie jak w polsce ?nigdzie!!!inna kultura. tu kazdemu ciagle zle,kady chce jak najwiecej wyrwac ,kazdemu drogo kupic i jeczy ze tanio sprzedaje,najlepiej zeby za darmo wszystko baranom nawalic,jak cos placi to wszystkie barany na hura do oporu ,zero ekonomi tylko wiecej i wiecej,dorwali dotacje to sie zesrac chca niektorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

http://protestrolnikow.pl/postulaty-2/

Przeczytaj pkt. 5. Rolnicy tak chcą podatku dochodowego? Czy Ci co nie strajkują to nie rolnicy?

Kolejne pytanie, skoro ukryjesz dochód przed fiskusem to z czego będziesz żył? Za co kupisz ziemię? Fiskus będzie się dopytywał skąd masz.

I miastowi ze "wsi" nie chcą uciekać. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie dość sporo ziemi jest w rękach "miastowych" i żaden z nich nie chce sprzedawać tej ziemi. Pobiera dopłaty i czasami nawet czynsz, to wszystko nieopodatkowane jest. Część i na KRUSie jest mając firmy czy pracując. Nie widzę natomiast odrotnej sytuacji czy rolników uciekających do Zusu czy sprzedających ziemię, krowy i maszyny.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

  widzisz to miastowi'' pseudo rolnicy''  tak naprawdę psują rynek ...kto nabrał rent strukturalnych w pierwszym rozdaniu ? a no pracownicy agencji i itp. - właściciele paru ha ...kto jak nie ''warszawka '' cięgnie kasę ? 

dlaczego mam ukryć dochód ?...po prostu zrobię koszty inwestując w gospodarstwo ...a co ziemi nie można kupić na kredyt ? 

dlaczego chcesz opodatkować coś co prawnie jest z tego zwolnione a nawet zabronione w UE - tego nie pojmuję ?

wiesz co to podatki pośrednie , pewnie tak tylko celowo pomijasz ? rolnik ich nie płaci ? 

jakoś w życiu nie strajkowałem więc nie  popieram postulatów które mnie nie dotyczą  

 

 

w tym kraju nie problem zostać chyba rolnikiem ? więc nie wiem o co Ci chodzi ? 

i kto ucieka do KRUS ? miastowe cwaniaki żeby nie płacić ZUS 

rolnik podlega pod KRUS , więc wytłumacz mi gdzie tu kombinuje ? czy łamie prawo , albo cokolwiek omija ?

 

proszę bardzo niech wprowadzą  taki sam system dla wszystkich  i zlikwidują dopłaty ale w  całej UE  i do wszystkiego ...śmiało możemy konkurować ze wszystkimi ale na równych zasadach 

 

szmergiel

Napisany Dzisiaj, 14:54

 gdzie masz w swiecie tak ze rolnicy zachowuja sie jak w polsce ?nigdzie!!!inna kultura.  

 

​tu masz racie np. we Francji to polewają gnojówką  albo walą gnój i się nie pierniczą jak u nas  ;) 

​w Niemczech , Francji to ile jest dotacji do systemu  ubezpieczeń rolniczych ?  

​nie 70- 80 % z budżetu ? 

 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

To ze leja gnojowke to walcza jak ktos chce im cos zabrac.inna kwestia ze troche za duzo dostaja i sa przyzwyczajeni.roxnica diametralna polega na tym ze francuz czy niemic nie jest wieczmie nie nazartym cwaniakiem ktorrmu ciagle malo i malo a polski chlop taki jest .nienazarty,niemyslacy baran co mu malo i malo i zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale chore towarzystwo tu sie wypowiada

zamiast podawac pomysły aby wszystkim było lzej, tym na wsi i tym w miescie to oni w druga strone wymyslaja, polak polakowi wrogiem, i jak moze byc dobrze w tym chorym kraju ?

to nie ten kraj jest chory tylko tutejsi ludzie

krassus i szmergiel

kim wy wogole jestescie ?

widziałes jeden z drugim gospodarke na oczy ?

czyje interesy reprezentujecie ?

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

Ja cały czas daję pomysły by nie kupować zagramanicznego tylko swoje. A Wy mnie linczujecie. Ale ja przetrzymam, prędzej upadną zachłanni na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj