Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#7421 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 16:38

Dopłaty 2015

http://www.agrofoto....ty-2016/page-24

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 08:09
  •  

#7422 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 30 wrzesień 2016 - 19:26

Dopłaty 2015

wydaje mi się że zostałem chyba ostatnim/a właściwie to ojciec który nadal niema pełnych dopłat...............

wysokobiałkowe i zazielenienie nadal czeka

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#7423 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 01 październik 2016 - 09:03

Dopłaty 2015

Nieprawdopodobne. Miał kontrole, sankcje, odwołania od decyzji?

Przedwczoraj byłem w Agencji (po tel. rozmowie) bo będę miał 1% sankcję za użytkowanie obszaru niezgłoszonego do płatności, tzn. opracowują wnioski na 2016 rok ze względu na planowane zaliczki.

Swoją drogą to draństwo, że nie mam PRAWA decydować o tym, ile ha zgłaszam do płatności, mojej własnej ziemi.

Rozumiem i popieram sankcje za zgłoszenie większej powierzchni, niż faktycznie użytkowana, ale skoro wywiązuję się z obowiązków na zadeklarowanej powierzchni, to co ich k.... obchodzi, co robię z resztą? W końcu to moja ziemia! Ja z niej żyję, ja ją uprawiam i jest moją troską jak sobie (bez szkody dla innych) sobie z tym poradzę. Jedyne, co robi nasze Państwo, to pobiera podatek za ziemię, którą kupiłem. Ale nie dość tego, że każą mi płacić za moją własność, to jeszcze decydują co mam z nią zrobić, a żeby tego było mało, to jeszcze nakażą, jak mam to zrobić.  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7424 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 01 październik 2016 - 12:09

Dopłaty 2015

Sołtys nie tylko Ty nie dostałeś pełnych dopłat mi też jeszcze 3,5 koła wiszą. kuzynowi 40 Tyś ponad dużo osób jeszcze nie dostało pełnych

#7425 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów

Napisany 01 październik 2016 - 20:32

Dopłaty 2015

kontrole były najpierw zwierzaki tj bydło jakoś początkiem listopada, na początku kwietnia powierzchnie+zasiewy

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#7426 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 01 październik 2016 - 20:40

Dopłaty 2015

ja miałem na początku lutego powierzchniową(75 ha) oraz poplon, i dostałem na koniec czerwca także do tej pory to już dawno powinny być u ciebie, a w agencji co twierdzą o tym?

#7427 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów

Napisany 01 październik 2016 - 20:58

Dopłaty 2015

powiat twierdzi,że do 15 października mają czas..............

3000 postów

#7428 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 01 październik 2016 - 21:21

Dopłaty 2015

oni kur.... zawsze mają czas ale jak Ty się spoźnisz z czymś to zaraz wysyłają upomnienia, zawiadomiena albo nakładaja kary lub ucinają z dopłat bo nie wyrobiłeś się terminie. To jest Polska. Im wszystko wolno

#7429 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 październik 2016 - 08:32

Dopłaty 2015

znamy kurs euro po jakim będą naliczane dopłaty bezposrednie a jest to aż 4,32 ...przynajmniej tyle

#7430 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 02 październik 2016 - 08:38

Dopłaty 2015

Za wielka to nie jest łaska z ich strony, u mnie względem tamtego roku naleci na tym kursie euro  z 1,5 tysiąca złotych, przy 80 ha.... a jak ktoś ma 10 ha to nawet tego nie zauważy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7431 Share Bobbi

Bobbi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 październik 2016 - 09:54

Dopłaty 2015

Witam. Mam pytanie: ile czasu jest ze strony Agencji na odpowiedź na odwołanie od decyzji RŚ? I jak to liczyć- od momentu złożenia pisma w BP, czy od chwili przesłania do Oddziału Regionalnego? Dzięki, pozdrawiam.

#7432 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 02 październik 2016 - 13:15

Dopłaty 2015

raczej to jest tak 14 dni masz Ty się na odwołanie od decyzji a oni 14 dni na odpowioedź czyli 28 dni roboczych 

może się mylę to niech ktoś poprawi 

#7433 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów

Napisany 02 październik 2016 - 18:57

Dopłaty 2015

na odwołanie na pewno jest 14 dni ale ile oni mają???

3000 postów

#7434 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 02 październik 2016 - 19:39

Dopłaty 2015

Oni mają dwa miesiące, nie obowiązuje KPA tylko ustawa o dopłatach w której jest taki termin.

#7435 Share Bobbi

Bobbi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 październik 2016 - 08:12

Dopłaty 2015

Więc to tak wyglądało: decyzja z 04.07.2016, odebrana przeze mnie 08.07., odwołanie w BP złożyłem 22.07. czyli w ostatnim dniu terminu, później dostałem pismo że odwołanie 27.07. zostało przekazane do Oddziału Regionalnego i dotąd cisza a dwa m-ce już minęły... Co robić? Naciskać gdzieś, dzwonić? Gra idzie o może niewielką kwotę, ale akurat za nawóz bym tym zapłacił, a tak to nie wiem czy liczyć na te pieniądze, czy nic z tego nie będzie...

#7436 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 03 październik 2016 - 09:04

Dopłaty 2015 Pytaj, czy dzwoń do powiatowego biura. Najlepiej udać się osobiście i podać nr producenta. Ktoś z pracowników odpowiada za Twój wniosek i musi wiedzieć co się z nim dzieje.

#7437 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 październik 2016 - 16:17

Dopłaty 2015

Mam taką sytuację.
Odwołałem się od decyzji za dopłaty 2015 za ziemniaki skrobiowe, a decyzję dostałem bodajże w czerwcu br.. Miałem dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji.

Następnie rejonowa agencja miała miesiąc czasu na rozpatrzenie mojego odwołania, kiedy prawie miesiąc minął dostałem decyzję o wysłaniu sprawy do głównego arimr.

Główna agencja miała miesiąc na rozpatrzenie odwołania i wydaniu decyzji. Wysłali po miesiącu czasu decyzję do mnie i do niższej instancji czyli rejonowej agencji decyzję.

Miałem kolejny miesiąc na odwołanie tej decyzji.

Potem po terminie na odwołanie rejonowa agencja ma kolejny miesiąc na ponowne rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Wszystko robią kiedy mija termin. Liczę że około 16 października wydadzą decyzję uznającą dopłatę, a pieniążki kiedy będą to nie mam pojęcia, może za 10 lat.
Jednocześnie czasami przysyłają mi z młodego rolnika jakieś poprawki do zrobienia albo braki to na poprawienie dają mi na to każdorazowo tydzień czasu. Już mnie szlag trafił więc niech nie oczekują że za każdym kolejnym razem będę im w zębach przynosił to co chcą jak szybko chcą.

Edytowany przez Apista, 06 październik 2016 - 16:53.

#7438 Share maniek997-m1

maniek997-m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2016 - 17:47

Dopłaty 2015

Witam. Moze ktos ma podobny problem.

W 2015 roku złożyłem wniosek na płatności bezposrednie i płatnosc dla młodych rolników. Gospodarstwo prowadze od 2011 także akurat jeszcze ten rok sie łapalem.

I wszystko było ok pozytywna decyzja, kasa na koncie.

Jakis czas temu otrzymałem najpierw informacje o wszeciu postepowania, a teraz decyzje uniewazniającą decyzje z 2015r, czyli tak w skrócie mam zwrocic płatność dla młodych rolników (w moim przypadku około 10 tys zł).

W 2009 roku złożyłem wniosek na działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" lecz zaraz potem go wycofałem, na co posiadam pismo z agencji.

Teraz jednak agencja twierdzi ze momentem rozpoczecia przezemnie działalności rolniczej jest dzien złożenia wniosku o przyznanie pomocy z działania Ułatwianie staru mlodym rolnikom, i wyliczają ten okres od 2009 roku a nie od 2011 roku.

Ktoś moze miał podobny problem

#7439 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 07 październik 2016 - 18:04

Dopłaty 2015

Na logikę to powinno się liczyć od momentu kiedy przejąłeś gospodarstwo czyli nabyłeś ziemię i pewnie pierwsze dopłaty unijne na siebie też wziąłeś w 2011 roku. Więc czego w ogóle zawracają gitarę. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7440 Share maniek997-m1

maniek997-m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2016 - 18:12

Dopłaty 2015

To jest rozporzadzenie które weszło w 2015 roku na które sie powołują - podpunkt e

§ 7. 1. Za datę rozpoczęcia działalności, o którym mowa w art. 50 ust. 2 lit. a rozporządzenia nr 1307/2013, uznaje
się najwcześniejszą z następujących dat:
1) datę rozpoczęcia działalności rolniczej przez rolnika ustaloną na podstawie informacji zawartych w krajowym rejestrze
urzędowym podmiotów gospodarki narodowej (REGON);
2) datę rozpoczęcia działalności rolniczej przez rolnika ustaloną na podstawie informacji zawartych w Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG);
3) datę złożenia przez rolnika wniosku o:
a) przyznanie płatności na podstawie przepisów o płatnościach bezpośrednich do gruntów rolnych i oddzielnej
płatności z tytułu cukru lub przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego,
B) pomoc finansową dla rolników w ramach programu SAPARD,
c) dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja
i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004–2006”, przeznaczone dla osób
prowadzących działalność rolniczą lub rolników,
d) udzielenie pomocy finansowej na działania objęte Planem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004–2006,
przeznaczonej dla osób prowadzących działalność rolniczą lub rolników,
e) przyznanie pomocy finansowej w ramach działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata
2007–2013, przeznaczonej dla osób prowadzących działalność rolniczą lub rolników,

f) przyznanie pomocy finansowej w ramach działań lub poddziałań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014–2020, przeznaczonej dla osób prowadzących działalność rolniczą lub rolników;