Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#7061 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 maj 2016 - 05:28

Dopłaty 2015 ludzie piszcie jak ktoś dostanie jakiś przelew bo to jest jedyny sposób aby oszacować czy wogle coś wysyłają!

moim zdaniem ten problem z systemem to ściema. można było by to policzyć z ramienia powiatu zwykłym exelem jak by Trzeba było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 19:15
  •  

#7062 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 maj 2016 - 06:58

Dopłaty 2015

Masz rację z tym liczeniem np exelem, da się i jak się pracownik przyłoży to błędu nie będzie, ale jest coś takiego jak UE, która niby daje pieniądze, musi, powtarzam musi być przeprowadzona kontrola administracyjna wydatkowanych pieniędzy i ślad po tej kontroli. Jest też ETO (europejski trybunał obrachunkowy), Miałem dwa lata temu taką kontrolę z ETO tzn nie ja miałem ale na przykładzie mojego gosp kontrolowano prawidłowość pracy ARiMR, samochody to mi się na podwórku nie mieściły, pracownicy ARiMR od szczebla powiatu, poprzez województwo, po centralę, NIK, weterynaria od powiatu po województwo, i uwierzcie mi dyrektorzy z Warszawki bali się bardziej tej kontroli niż ja, jakby coś źle wypadło to traktowaliby to jakby cała polska źle robiła i źle wydatkowała te pieniądze. Konkludując, da się dobrze policzyć na kartce z boku, lub w exelu, ale ten NIESZCZĘSNY SYSTEM, też musi tak samo policzyć bez grosza różnicy, a on ciągle kuleje i pierdzieli sprawę. Np znamy stawkę JPO i ONW i przy tej samej powierzchni, i znanych stawkach źle "zaciąga" i są różnice. Więc uwierzcie że ten System musi działać bez zarzutu dla prawidłowych dopłat, mimo tego że dobry pracownik BP policzy na kartce i jest dobrze to decyzja nie może być wystawiona. Ale rozumiem rozżalenie rolników szczególnie tych co nic nie dostali, bo co konia......, Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać, ja też ciągle czekam na część płatności.

Edytowany przez ryki, 16 maj 2016 - 06:59.

#7063 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:02

Dopłaty 2015

Też jeszcze ani złotówki nie dostałem. Jestem po kontroli bkm - w październiku - protokół w połowie listopada dostałem - odesłałem,  a początkiem stycznia protokół był już w BP. I od tego czasu cisza. Jest fajnie - jedyne pocieszenie, że jak była kontrola to się psychicznie i finansowo nastawiłem, że dopłaty dostanę w czerwcu - i się nie pomyliłem :-)

A i jeszcze kontrole - szczęśliwie jestem losowany 3 rok z rzędu....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7064 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:10

Dopłaty 2015 Chyba jesteś ostatnią osobą która wierzy w niedzialajacy system,uwierzylbym w to gdyby nie znajomi którzy juz ,,dawno" mają całość ..zobaczysz ze pieniędzy zabrakło.PO dało zaliczki za Onw (haha) i następny podrzucony śledź przez PO to uchodźcy ,,juz podpisane" dosłownie przez nich a teraz Polska dostanie karę i kto jest winny PO czy PIS.Nie jestem pisiorowcem bo jak widzę ich politykę to oslabią polskiego złotego i to mocno

#7065 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:48

Dopłaty 2015

Witam , ja też ani złotówki nie dostałem tylko w miesiącu marcu przyszło mi pismo ,że decyzja zostanie wydana do 15 Maja hmmm.... dziś mamy 16 i cisza .

#7066 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 16 maj 2016 - 08:33

Dopłaty 2015 Też tak miałem i dostałem następne odroczenie do czerwca.
Czekaj na listonosza...

Edytowany przez matingus, 16 maj 2016 - 08:35.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#7067 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 16 maj 2016 - 08:35

Dopłaty 2015

Dostałem dopłaty już dawno i cieszę się, że za rządów PIS-u jest porządek, dają najpierw ludziom odpowiedzialnym i wykorzystującym otrzymane środki w sposób racjonalny.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#7068 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:52

Dopłaty 2015

To wytłumacz jak na podstawie samego wniosku na dopłaty odróżniają ludzi "odpowiedzialnych i wykorzystujących otrzymane środki w sposób racjonalny". od reszty :blink: ,

Jak dotąd przelano mi trochę ponad 60% przyznanych już pieniędzy 

Edytowany przez Pigmei, 16 maj 2016 - 08:55.

#7069 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:03

Dopłaty 2015

ja na razie dostałem ok. 1/3 dopłat przy 2 (dopłaty i RS) odroczeniach do 30.06.

#7070 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:26

Dopłaty 2015

Chyba jesteś ostatnią osobą która wierzy w niedzialajacy system,uwierzylbym w to gdyby nie znajomi którzy juz ,,dawno" mają całość ..zobaczysz ze pieniędzy zabrakło.PO dało zaliczki za Onw (haha) i następny podrzucony śledź przez PO to uchodźcy ,,juz podpisane" dosłownie przez nich a teraz Polska dostanie karę i kto jest winny PO czy PIS.Nie jestem pisiorowcem bo jak widzę ich politykę to oslabią polskiego złotego i to mocno

Jeśli odnosi się to do mnie to ja nie piszę o tym czy pieniądze na dopłaty są czy ich nie ma bo tego nie wiem. Ale wiem że bez wystawionej i zatwierdzonej decyzji nikt nie wypłaci pieniędzy. Wiara nie ma tu nic do że czy. Ja piszę tylko o tym co wiem na pewno, a nie co mi się wydaje.

Edytowany przez ryki, 16 maj 2016 - 09:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7071 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:31

Dopłaty 2015

Dostałem dopłaty już dawno i cieszę się, że za rządów PIS-u jest porządek, dają najpierw ludziom odpowiedzialnym i wykorzystującym otrzymane środki w sposób racjonalny.

według twojego rozumowania wszyscy po kontrolach to ludzie nieracjonalni i nieodpowiedzialni gratuluje tak wielkiej inteligencji ciekawe czy długo nad tym myślałeś

#7072 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 maj 2016 - 09:45

Dopłaty 2015

Lubu dubu , lubu dubu , niech żyje nam prezes naszego klubu ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7073 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:26

Dopłaty 2015 AlaCapone@ idź rób z siebie idiote gdziś indziej

#7074 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:44

Dopłaty 2015 Miałem nie dzwonić do Warszawy, ale zaczyna trochę mnie wkurzać sytuacja, gdy decyzja z 25 marca i kasy brak. 15 min. wisiałem na telefonie, bo pracownica musiała wszystko posprawdzać. I tak biuro powiatowe z nieznanych jej przyczyn blokuje mi przelewy, tzn nie wciąga na listę płatności. Po wciągnięciu na taką listę Warszawa ma 2 tyg na wykonanie przlewu. Ja mam podstawowe, mr, bydło i krowy. Zazielenienie podobno ruszyło 28 kwietnia a MR jeszcze w zeszłym tyg był zablokowany a dzisiaj widziała, że chyba odblokowli, ale oficjalnego komunikatu jeszcze nie ma.
Zadzwoniłem więc do kobiety prowadzącej mój wniosek. Powiedziała mi, że przy wprowadzaniu do systemu czy coś wyskakują błędne kody i Warszawa musi je usunąć. Takich osób ja ja w moim biurze jest więcej. Kontroli i błędów nie było.
Co do pism odraczających załatwienie sprawy to chodzi o wydanie decyzji. Ja miałem przedłużenie do 31 maja a decyzję wystawioną 25 marca a to kiedy będzie przelew to nie ma związku z pismem. Jak zapytałem czy jak bedzie przelew to dostanę wszystko jednocześnie to coś naklepała, że mogą to być przelewy z różnych działań. Na koniec rzuciła mi słynne hasło, że mają czas do 30 czerwca i tyle.
Podsumowując g...się dowiedziałem i trzeba nastawić się chyba na czerwiec.

#7075 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 maj 2016 - 13:58

Dopłaty 2015 Niedziałający system to sciema na 100% mi decyzję wystawili w marcu na wszystko czyli MR JPO BYDLO ZAZIELENIANIE i przeleli czesc kasy takze dlaczego wszystkiego nie wyplacili skoro juz dawno wiedza ile maja wyplacic? Jednak obietnice beaty mydlo i andreja grudy drogo kosztuja a glupi rolniki co slepo wierzy pisiorom poczeka a jak zaczna szumiec to ksiadz z oltarza upomni i skarci. A ci wielcy dzialacze od protestow teraz lansuja sie na salonach i pilnuja swoich stołków.

Edytowany przez KARGO, 16 maj 2016 - 14:10.

#7076 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 16 maj 2016 - 14:16

Dopłaty 2015

Niestety prawda jest taka, że system nie działał. Mam kilku dobrych znajomych w BP i wszyscy to zgodnie potwierdzają. Mi brakuje już tylko RŚ, ale decyzja już wystawiona także tylko czekać na przelew.

#7077 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 16 maj 2016 - 14:20

Dopłaty 2015

„Macho w necie, piz…da w świecie” – jak pięknie pasuje to powiedzenie na szczęście tylko co do niektórych. Wszyscy kopią go codziennie w tylną część ciała to przynajmniej tu może się wypowiedzieć wiedząc, że na co dzień nikt nie traktuje go poważnie tylko, jak wioskowego głupka, a tu jest „kimś”.

W końcu PIS zaprowadzi porządek, pieniądze wypłacają tym, co się należą, potem naciągaczom - ci drudzy się burzą, jak gów..no w kloace.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#7078 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 16 maj 2016 - 14:35

Dopłaty 2015

Rzeczywiście ludzie, którzy są np. MR i czekają na tą płatność są "naciągaczami", a jaruś bogiem...

Edytowany przez andrewk, 16 maj 2016 - 14:50.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#7079 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 16 maj 2016 - 15:05

Dopłaty 2015

„Macho w necie, piz…da w świecie” – jak pięknie pasuje to powiedzenie na szczęście tylko co do niektórych. Wszyscy kopią go codziennie w tylną część ciała to przynajmniej tu może się wypowiedzieć wiedząc, że na co dzień nikt nie traktuje go poważnie tylko, jak wioskowego głupka, a tu jest „kimś”.
W końcu PIS zaprowadzi porządek, pieniądze wypłacają tym, co się należą, potem naciągaczom - ci drudzy się burzą, jak gów..no w kloace.

Idź do psychiatry,może on Ci pomoże jak nie będzie za późno.
Chyba tacy już dawno dostali.....

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7080 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca