Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6941 Share MariuszKamierczak

MariuszKamierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:05

Dopłaty 2015 Ja dzisiaj dostałem pismo że dopłaty zostaną wpłacone do 30.06.2016.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 16:13
  •  

#6942 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:29

Dopłaty 2015 To jak ruszył moduł z wnioskami z kontroli to został tylko nieaktywny ten od mr i zazieleniania?

#6943 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:53

Dopłaty 2015

słyszałem od osób co wypełniają wnioski ze są ludzie co dostali przedłużenie do 15.07 - i są to bardzo wiarygodne osoby tak więc zastanawia mnie o co tu chodzi , brat co ma 6 ha podstawowe dostał ale R Ś i MR odroczyli mu do 10.06 , w moim piśmie jest RŚ jest odroczony też do 10.06 ale o innych nic nie wspominają

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6944 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:55

Dopłaty 2015

Ja rozpisałem A JPO pszenica jara - w sumie, co to za różnica ? Ja doczytałem, że poddziałki robi się przy dodatkowej płatności do danej uprawy, np buraki, tytoń czy wysokobiałkowe. W sumie własny wniosek składałem pierwszy raz w tym roku.

Przypadek 1.) Jak masz do 10.00 ha gruntów ornych rozpisujesz ,Np A JPO jak masz Np lubin rozpisujesz A1 P WB, jak masz zboże nie rozpisujesz A1 bo masz rozpisane w A.

PrYpadek 2.) Jak masz wiecej niż 10.00 ha grunto ornych rozpisujesz na A JPO, A1 pszenica jara. Bo dzieki temu mozna wyliczyć % do płatności zazielenienia. To jest wymóg, nie rozpiszesz tak to masz odmowę płatności w najgorszym wypadku. Na pewno wezwanie dostaniesz.

#6945 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:00

Dopłaty 2015

robert55555- mam do ciebie pytanie czysto teoretyczne , mieszkam w powiecie Biłgorajskim , w "naszym " biurze Powiatowym mają rzekomo 600 protokołów z kontroli foto , jak myślisz w jakim czasie są w stanie wklepać to w system ,zweryfikować i wystawić decyzję ?

Wiem że pytanie wydaje ci się durne ale jestem ciekaw kiedy można się spodziewać decyzji no i kasy , czy mogą te 600 raportów przetrawić w tydzień, dwa ...?

#6946 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:01

Dopłaty 2015

A sorry, nie wziąłem pod uwagę zazielenienia. Ja mam "małego rolnika" i system uproszczony

#6947 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:23

Dopłaty 2015

słyszałem od osób co wypełniają wnioski ze są ludzie co dostali przedłużenie do 15.07 - i są to bardzo wiarygodne osoby tak więc zastanawia mnie o co tu chodzi , brat co ma 6 ha podstawowe dostał ale R Ś i MR odroczyli mu do 10.06 , w moim piśmie jest RŚ jest odroczony też do 10.06 ale o innych nic nie wspominają

Pewnie ARiMR już wysłała do Brukseli pismo z prośbą o przesunięcie ostatecznego terminu na wypłatę dopłat myślę że z dwa miesiace albo i dłużej bo przecież urlopy wakacyjne .

#6948 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 maj 2016 - 20:25

Dopłaty 2015

Sukces moi drodzy sukces ...... mam tak za***iście skomplikowany wniosek że teraz do 10 czerwca będą rozpatrywać, jakby nie mogli napisać. Ze względu na brak systemu i brak kasy płatność dostanie pan za rok

ta skomplikowany a mój to jaki??Jak mam do 2 lipca??

Tak zgadza się zaległe ale są tacy że wcale nic nie dostali nic ???

Ja nic ojciec nic.......

U mnie takie odroczenie przyszło na początku kwietnia, mam do 2 lipca i dziś jak składałem nowy wniosek to poprosiłem o rozmowę z Panią kierownik BP, która mi uświadomiła, że dopłaty nie koniecznie muszą być wypłacone do końca czerwca!!Jeżeli wypłatę uniemożliwia tzw SIŁA WYŻSZA dopłaty mogą być wypłacone później i to nawet sporo później.Ponadto jak to określiła wady systemu można uznać za takie coś :wacko:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#6949 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:27

Dopłaty 2015

robert55555- mam do ciebie pytanie czysto teoretyczne , mieszkam w powiecie Biłgorajskim , w "naszym " biurze Powiatowym mają rzekomo 600 protokołów z kontroli foto , jak myślisz w jakim czasie są w stanie wklepać to w system ,zweryfikować i wystawić decyzję ?
Wiem że pytanie wydaje ci się durne ale jestem ciekaw kiedy można się spodziewać decyzji no i kasy , czy mogą te 600 raportów przetrawić w tydzień, dwa ...?

Zadne pytanie nie jest glupie, to po pierwsze. W dawnym systemie dane z kontroli byly wprowadzone( tak BP dostawalo) do systemu. Pracownicy BP weryfikowali czy dane dostaly wprowadzone poprawnie. Dzialo sie w wtedy kiedy system wyrzucal bledy. Kazdy wniosek muusial byc zatwierzony, żeby system mogl naliczyć decyzje a potem ja wydac w systemie , wyslac jak potrzeba decyzje do rolnika i przelać kase na konto.

Rak bylo kiedyś.

Teraz w nowym systemie to nie wiem jak jest. Mogę dowiedzieć. Problem wprowadzenia to pewnie niema( moje zdanie) ale kwestia jak na dane z kontroli Foto i na dane z wwnioskow system zareaguje( tego nie wiem). Wszystko zależy od spójności danych miedzy nimi. Na pewno musi to potrwać, ile trudno powiedzieć ile czasu im to za mnie. Musicie uwzględnić ze pracownicy BP oprócz kontroli wnioskow z 2015, przyjmują wnioski z 2016, Mlody rolnik jest w BP obsługiwany, Malo tego czesc osób złożyła modernizacje do BP, ktora nalezy zawieść do oddziałów. Malo tego trzeba drukować załączniki na 2016 rok. To wszystko odciąga pracownikow od kontroli 2015 roku. Ludzi w BP nie przybywa lecz ubywa(Male wynagrodzenie). Malo tego czesc BP przyjmując wnioski z 2016 robila K.K. To tez zajęli jakiś czas. Wszystko zależy od ilości pracownikow w BP i ilości raportów, oraz od skomplikowania wnioskow. Uwierzcie lub nie ale są osoby co potrafia tak zamotac ze zajmuje dzien lub wiecej.

Odpowiadając na pytanie myślę ze do końca czerwca powinni skonczyc ale to moje zdanie.

#6950 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:36

Dopłaty 2015

Hmm, czarno widzę to "przesunięcie terminu". W żadnej ustawie nie ma takiej opcji. Owszem, MOGĄ rozpatrzeć po terminie, ale pod sankcją kar i odsetek. I żadna "siła wyższa" tego nie zmieni.  Gdyby problem z systemem był spowodowany na przykład porzuceniem kontraktu przez dostawcę, to jest to zdarzenie niezależne. Siła wyższa jest dość dokładnie opisana i zawalenie sprawy przez ARiMR to nie jest siła wyższa, nie da się tego pod taki argument podciągnąć.

Unia takiego tłumaczenia, jak tej pani BP nie przyjmie, ale widać na ciemną masę to działa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6951 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:38

Dopłaty 2015

Nie ma co się martwić kiedyś będą , teraz coraz bardziej wierzę pracownikowi BP że niektórym dopłaty za 2015 bedą razem z 2016 .

#6952 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 maj 2016 - 20:42

Dopłaty 2015

Hmm, czarno widzę to "przesunięcie terminu". W żadnej ustawie nie ma takiej opcji. Owszem, MOGĄ rozpatrzeć po terminie, ale pod sankcją kar i odsetek. I żadna "siła wyższa" tego nie zmieni.  Gdyby problem z systemem był spowodowany na przykład porzuceniem kontraktu przez dostawcę, to jest to zdarzenie niezależne. Siła wyższa jest dość dokładnie opisana i zawalenie sprawy przez ARiMR to nie jest siła wyższa, nie da się tego pod taki argument podciągnąć.

Unia takiego tłumaczenia, jak tej pani BP nie przyjmie, ale widać na ciemną masę to działa.

Ktoś im każe takie info rozpowszechniać.........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#6953 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:44

Dopłaty 2015

@ jahooo Ustawę to teraz się robi expresem ,przewaznie w nocy ,jutro sie obudzisz i ustawa odpowiednia już jest - są ważniejsze potrzeby .

#6954 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:45

Dopłaty 2015 Przyklad ktoś sklada na 7 ha a kontrola stwierdza 7 ha, jest wszystko ok, K.A. nie wywala błędów i system chodzi dobrze to w 5 min i masz wniosek zatwierdzony.
Ale ktoś składa na 7 ha i ma dużo dzialek na części jest DR 13-/+ i musza przerzucać powierzchnie, do tego dzialki są nie spójne,trzeba dzielic, to schodzi.
Wniosek wnioskowi nie równy.

Tak samo jak z wypełnianiem.
Wczoraj mialem kolesia co ma 40dzialek i nie wiedzial czego i ile ha ma na działce, i gdzie ta działka jest. Zeszło lepiej niz 3 h. Ale w sobotę byl kolega co ma ok 200 i zeszło mi 6 ha. I teraz pytanie ile od kogo wziasc za wypełnianie? Ktoś nie uwzględnia ze w tym czasie bym drugi taki sam wniosek zrobil i zarobil wiecej, a tak nie wezmniesz bo nie pasuje, kto jest stratny?

#6955 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 maj 2016 - 21:22

Dopłaty 2015

.

Edytowany przez Taurus83, 04 maj 2016 - 21:52.

#6956 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 maj 2016 - 21:22

Dopłaty 2015

Sztuka to sztuka - może lepiej brać z 1ha ? 15ha w 46 kawałkach  - sam miód składać wniosek o dopłaty

Edytowany przez jahooo, 04 maj 2016 - 21:23.

#6957 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 04 maj 2016 - 22:35

Dopłaty 2015

ja nie mam 10 ha, a ewidencyjnych działek 50, w BP ciągle transfery leżą na półce nawet nie sprawdzone

#6958 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 05 maj 2016 - 06:21

Dopłaty 2015

No to jakiś obłęd a nie dobra zmiana ...! Miałem przedłużenie do 29.04 i cisza , ciekawe co jest ??? Kontrola namieszała mi we wniosku namierzyła więcej łąki niż jest ( ciekawe jak to możliwe gdy nie ma  widocznych granic i powinno być wszystko proste) i teraz przez partacza mój wniosek sobie leżakuje ;[ 

Edytowany przez tktomek74, 05 maj 2016 - 06:26.

#6959 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 maj 2016 - 06:54

Dopłaty 2015

Czy ktoś dostał rolnośrodowiskowe? Ja BP Lublin dostałem w polowie kwietnia bezpośrednie i pod koniec ONW.

Mi EKO wczoraj przelali, decyzja z 13 kwietnia. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6960 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 maj 2016 - 07:04

Dopłaty 2015

Przyklad ktoś sklada na 7 ha a kontrola stwierdza 7 ha, jest wszystko ok, K.A. nie wywala błędów i system chodzi dobrze to w 5 min i masz wniosek zatwierdzony.
Ale ktoś składa na 7 ha i ma dużo dzialek na części jest DR 13-/+ i musza przerzucać powierzchnie, do tego dzialki są nie spójne,trzeba dzielic, to schodzi.
Wniosek wnioskowi nie równy.

Tak samo jak z wypełnianiem.
Wczoraj mialem kolesia co ma 40dzialek i nie wiedzial czego i ile ha ma na działce, i gdzie ta działka jest. Zeszło lepiej niz 3 h. Ale w sobotę byl kolega co ma ok 200 i zeszło mi 6 ha. I teraz pytanie ile od kogo wziasc za wypełnianie? Ktoś nie uwzględnia ze w tym czasie bym drugi taki sam wniosek zrobil i zarobil wiecej, a tak nie wezmniesz bo nie pasuje, kto jest stratny?

U mnie tak było , pojechalem pytać co z moim wnioskiem - 15 minut i sprawdzony a następnie przekazany do wystawienia decyzji . A gdybym nie pojechał się przypomnieć do bp to kto wie może dalej lezalby nie ruszony .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .