Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6901 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:00

Dopłaty 2015

To nie prawda że system nie działa to celowa robota , by tylko nie wypłacić zwlekać do konca Czerwca , aby zyskać na czasie ...Tak slą odroczenia i stara śpiewka że system nie działa ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 09:27
  •  

#6902 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:12

Dopłaty 2015

jak może nie działać jeśli dookoła ludzie dostają kase czy to 5ha czy to 100...

#6903 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 maj 2016 - 09:24

Dopłaty 2015

ciekaw jestem gdzie jest pan który tak darł morde w tamtym roku jak szedł na warszawe z rolnikami jakoś cisza teraz ,gdzie mamy izby rolnicze gdzie jest partia która utożsamia sie z wsią , a jakoś nikt sie nie interesuje tematem dopłat wszyscy mają w d*pie każdy siedzi przy korycie i siedzi cicho a jak zaczną się zbliżać jakiekolwiek wybory to wtedy wielkie zainteresowanie rolnikami ,banda złodziei ,i szubrawców

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6904 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 maj 2016 - 10:28

Dopłaty 2015

mozliwe ze nasza kasa jest ulokowana i ktos na tym zarobi spore pieniadze, jak by nie bylo, w porownaniu z tamtym rokiem to blisko pol roku roznicy, przy takiej kwocie to sa kolosalne pieniadze nawet z niewielkich odsetkow, problem w tym ze wielu z nas rolnikow musi brac kredyt i tracic przy tym ciezko zarobione pieniadze, wiadomo , kredyt kosztuje.

#6905 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 03 maj 2016 - 11:01

Dopłaty 2015

Ale zobaczcie jaki plus jest tego rolnik stał się zależny od jałmużny z UE kiedyś nie było kredytów na zakup ziemi na maszyny i ludzie kupowali a dziś nie ma dopłat to co drugi by pola nie obsiał oj czas już chyba o nich zapomnieć to się gospodarstwa szybciej powiększą B)

#6906 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 03 maj 2016 - 11:18

Dopłaty 2015

Przykre, ale prawdziwe. Jeszcze tylko krótkowzroczni niech pobiorą kredyty na modernizację  coby mieć trochę nowego lakieru w obejściach i polski chłop ponownie w dybach u pruskiego pana.

#6907 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 03 maj 2016 - 11:38

Dopłaty 2015 Tylko jak nie bylo dopłat i tej pipszonej uni to rolnik za swoje prodokty dostawał normalna zapłatę a nie ochlapy od pośrednika bo on się musi na rolniku zbambrzyc .A i jeszcze jedno i z zachodu nie pchali padliny i różnej chabaniny tak ze jak rolnik sprzedaje mięso czy mleko po kosztach to nic dziwnego ze czeka na cos co mu się należy.

#6908 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 03 maj 2016 - 12:34

Dopłaty 2015

wczoraj przyszło pismo odraczające płatności rolnośrodowiskowe do 10-06-2016

#6909 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 maj 2016 - 13:22

Dopłaty 2015

ciekawe jak to dalej bedzie po 2020 roku, dzis bez doplat czarno to widze,  na poczatku gdy wesli doiplaty mozna bylo je uznac jako zysk, dzis niestety ida w koszty produkcji. jak ich zabraknie moze byc ciezko

#6910 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 maj 2016 - 15:33

Dopłaty 2015

Jak dopłata idzie w koszty produkcji to zostaje ci zysk z tego co urośnie... Jeśli tak nie jest to pracujesz za darmo a masz ukryte żródło dochodu z którego dokładasz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6911 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 03 maj 2016 - 15:50

Dopłaty 2015 Raczej chodziło mu o to że jak weszły dopłaty to był takjakby dodatkowy pieniądz za darmo a teraz żywność nie potaniała, w skupie za zboże bierzesz tyle samo ale koszty produkcji wzrosły o tyle że zjadły tą dopłatę...

#6912 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 maj 2016 - 17:21

Dopłaty 2015

Ale zobaczcie jaki plus jest tego rolnik stał się zależny od jałmużny z UE kiedyś nie było kredytów na zakup ziemi na maszyny i ludzie kupowali a dziś nie ma dopłat to co drugi by pola nie obsiał oj czas już chyba o nich zapomnieć to się gospodarstwa szybciej powiększą B)

Tylko porównaj ceny maszyn i ziemi z przed wejścia Polski do Unii a teraz ;)  Ileż to teraz mamy więcej do zapłacenia niż przed wejściem do Unii - atesty maszyn , kursy , szkolenia , opłaty ...

Dopłaty to tak rolnik ma tylko chwilę w rękach i jak tak dobrze pomyśleć to jest tylko kozłem ofiarnym , bo "spadają mu z nieba pieniądze" a tym czasem te pieniądze napędzają usługi i handel .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6913 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 03 maj 2016 - 18:56

Dopłaty 2015

Przed wejściem do UE nie było 90% bzdurnych przepisów. Prawie w każdej gminie funkcjonowała lokalna gorzelnia, ubojnia, masarnia. Większość rynku zbytu to były firmy lokalne, odprowadzające lokalnie podatki, dające zatrudnienie. A dziś sprzedajemy wielkim koncernom - tytoń, buraki, żywiec, większość zbóż. Gdyby od następnego roku zabrać dopłaty, to Polska zapłonęłaby jak długa i szeroka. Dlatego rzuca się ochłapy, co roku mniejsze, ale jednak. Żeby kupić spokój.

U mnie też odroczenie  do 10.06. Poczekam ze spokojem. A jak przedłużą termin składania wniosków do 15 czerwca, to złożę w przedostatnim dniu, żeby mieli ch.... co robić.

#6914 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 maj 2016 - 19:01

Dopłaty 2015

Tylko te bajki że im wcześniej wniosek złożysz to coś tam.... ni jak się ma do rzeczywistości bo jakimś trafem wniosek złozony na poczatku kwietnia zaczeli kontrolować dopiero rok później.... Kwestia Twojego odstania w kolejce pod koniec terminu. Twój wybór bo nikomu więcej krzywdy nie zrobisz ;)

#6915 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 03 maj 2016 - 19:12

Dopłaty 2015

Ale już zaczynają znowu propagandę piać, że wcześniej trzeba składać wnioski, bo szybciej rozpatrzą. A mam to w d....., termin złożenia nie ma się nijak do terminu rozpatrzenia. Na żniwa kasa też się przyda.  A przy wyborach za 3 lata o tym burdelu z dopłatami nie zapomnę. Udało sie wykopać jednych kolesiów, to i drudzy, jak się nie ogarną, długo przy korycie nie postoją.

PS:

Składam wniosek przez internet i nie stoję w kolejkach, więc niewiele mnie to kosztuje.

Edytowany przez jahooo, 03 maj 2016 - 19:13.

#6916 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 03 maj 2016 - 19:21

Dopłaty 2015

Słychać coś o zaległych przelewach MR ???

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#6917 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 03 maj 2016 - 19:28

Dopłaty 2015

Tyle ze dostaniemy MR na samym końcu. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6918 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 03 maj 2016 - 19:31

Dopłaty 2015 Też jestem ciekaw. Zadzwonić i zapytać wprost kiedy ruszą przelewy. Ja mam naliczone, decyzję wydaną tylko przelewu brak.

#6919 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 maj 2016 - 20:02

Dopłaty 2015 A czy czasem nie ma juz oficjalnego przedłużenia o miesiąc na składanie wniosków ? Bo cos gdzieś czytałem ale nie na stronie ARiMR ...

Ja dużo razy skladalem ostatniego dnia kolo godziny 19 i kolejek nie było :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6920 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 03 maj 2016 - 20:07

Dopłaty 2015

tu link przedłużono

http://www.arimr.gov...a-2016-rok.html

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.