Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6801 Share heniek15

heniek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 13:20

Dopłaty 2015

Dzisiaj byłem oddać wniosek na 2016 i był pan co pakował odroczenia do 30 maja miał ich 1200 więc musze nadal czekać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 17:41
  •  

#6802 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 26 kwiecień 2016 - 13:20

Dopłaty 2015

W takim razie ty też jesteś MAŁOROLNY, bo pisałeś kiedyś, że ten hektar wrzuciłeś do MR. I co brakowało? I co głupio teraz? Jesteś zbyt mały, żeby uważać się za NIE małorolnego, bo inni są znacznie więksi od ciebie, choć możesz sobie myśleć, że tak nie jest. Obszarowiec się znalazł z 10 hektarami...
Na AF to, każdy może sobie napisać, ale wykazać się na roli to już nie tak łatwo, bo uprawa roślinna to nie tylko 100kg saletry na hektar pszenicy, czy jaki inny aminopielik.
Mówisz o ludziach małorolni a stać ich zapłacić 500zł za hektar a czasem i więcej. Oznacza to, że to co robią opłaca się im, bo mają głowy na karku. Inteligentni ludzie myślą jak zainwestować w pole, żeby się zwróciło i jeszcze po zapłaceniu dzierżawy ZAROBIŁO! A nie nic nie dawać od siebie tylko brać i brać i brać... kto z wydzierżawiających przyjdzie do ciebie i odda ci w dzierżawe pole jak caly ch... z tego bedzie miał? Znam odpowiedzi, bo są trzy: 1) nikt, 2) rodzina, 3) idiota.
Ile masz wgl lat, żeby nazywać kogoś młodym rolnikiem, jak sam nim jesteś. Jak ja z hektara pszenicy po 9 ton zbierałem, to ty jeszcze zasikany w wózku leżałeś.
Dam ci dobrą radę, szanuj ludzi i zrozum to, że płacenie za hektar nawet 1000zł nie jest niczym złym, bo jeżeli komuś to wychodzi to jego sprawa a tobie nikt nie broni go przebijać... w końcu zaoferujesz więcej to może ty ten koleny hektar wydzierżawisz.
Pozdro LSW

1000 zł za hektar dzierżawy to bym chciał płacić a jeszcze dopłat nie biorę tylko właściciele. Wielkopolska.

#6803 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 16:37

Dopłaty 2015

Jaką masz produkcję że to Ci się opłaci ? Jaka klasa ziemi ?

Edytowany przez zetorki12, 26 kwiecień 2016 - 16:38.

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6804 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 kwiecień 2016 - 18:20

Dopłaty 2015 Decyzją z 5 kwietnia , dziś połowa dopłat na koncie .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6805 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 26 kwiecień 2016 - 19:40

Dopłaty 2015

Jaką masz produkcję że to Ci się opłaci ? Jaka klasa ziemi ?

Seler,kapusta i ogórki kiszone,ziemniaki młode a po nich kalafiory i brokuły na przemysł. Ziemie od 2 do 5 klasy w większości nawadniane. Jak jest susza to deszczownia chodzi non stop. U nas jest bardzo duży głód ziemi i przez to takie stawki dzierżawy.

#6806 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 19:40

Dopłaty 2015

Dzisiaj byłem oddać wniosek na 2016 i był pan co pakował odroczenia do 30 maja miał ich 1200 więc musze nadal czekać

Kolega ma racje ja też byłem - lubelskie - coś działają w RŚ ale kto miał kontrolę i nie ważne jaki błąd został stwierdzony to nie dostanie dopłat nawet mu nie naliczą - bo system nadal nie działa i w tym tygodniu na pewno nie ruszy. U mnie jest termin do 29 na załatwienie sprawy z RŚ więc czekam na pismo o kolejnym przesunięciu 

#6807 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 20:57

Dopłaty 2015

http://niezalezna.pl...y-z-patologiami

#6808 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 06:39

Dopłaty 2015

Jak to jest , że tyle ponoć wypłacili dopłat a tu tysiącami dalsze odroczenia ????  Ja nadal czekam po kontroli , niedawno dostałem dopiero raport pokontrolny i miałem odroczenie niby do  29 kwietnia i był jakiś błąd , namierzył mi więcej łąki bo nie chciało mu się pewnie łazić po krzakach i teraz czekaj przez debila nie wiadomo do kiedy bo nawet w BP mówia że nie dotykają jeszcze takich wniosków z błędami.

#6809 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 06:56

Dopłaty 2015

Po odwołaniu od przedłużenia dostałem decyzję, że muszą mi wydać decyzję o dopłatach do 13 maja. Mam spore gospodarstwo RS, zazielenienie, ONW i strączkowe. Ciekawe co zrobią jak znowu chcą przedłużać.

#6810 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 07:03

Dopłaty 2015

Jak to jest , że tyle ponoć wypłacili dopłat a tu tysiącami dalsze odroczenia ????  Ja nadal czekam po kontroli , niedawno dostałem dopiero raport pokontrolny i miałem odroczenie niby do  29 kwietnia i był jakiś błąd , namierzył mi więcej łąki bo nie chciało mu się pewnie łazić po krzakach i teraz czekaj przez debila nie wiadomo do kiedy bo nawet w BP mówia że nie dotykają jeszcze takich wniosków z błędami.

chory system a czy te wnioski po kontroli to są jakieś zakażone do h...a wniosek jak każdy inny też mam jakieś błędy ale podobno mieszcze się w tolerancji błędu a na końcu mam kod gr5 ,najlepiej powiedzieć mamy czas do czerwca i czekaj na ich łaske tylko wielu rolników niema tyle czasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6811 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 07:30

Dopłaty 2015

GR5 też mam i niemam błedów wszyscy mają gr5 ...

#6812 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 10:23

Dopłaty 2015

no i przez to GR5 nie rozpatrywane sa jeszcze i też mi się mieści wszystko w granicach błędu

#6813 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 12:13

Dopłaty 2015

Teraz już wiem byłem w Agencji Rolnej i nic nie ruszy w naj bliszym czasie może ale to może koło 15 maja z kontroli FOTO ... Nie to że system nie działa tylko jest poprostu zakaz naliczania i tyle przez Warszawę specjalnie blokóją. W Agencji wyrażnie powiedział nie wie czemu Agecja naciska by szybciej wypłacić , bo od Czerwca zaczynają rozpatrywać wnioski na rok 2016... Powiat Zamość- Lubelskie 

#6814 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 12:49

Dopłaty 2015

Teraz już wiem byłem w Agencji Rolnej i nic nie ruszy w naj bliszym czasie może ale to może koło 15 maja z kontroli FOTO ... Nie to że system nie działa tylko jest poprostu zakaz naliczania i tyle przez Warszawę specjalnie blokóją. W Agencji wyrażnie powiedział nie wie czemu Agecja naciska by szybciej wypłacić , bo od Czerwca zaczynają rozpatrywać wnioski na rok 2016... Powiat Zamość- Lubelskie

Żeby naliczyć dopłaty nalezy wcześniej zatwierdzić kontrole administracyjna. A dla wnioskow z foto jest z tym problem.

#6815 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 27 kwiecień 2016 - 15:32

Dopłaty 2015

dzisiaj przyszło odroczenie z wydania decyzji do dnia 30 kwiecień na dzień 10 czerwca 

#6816 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 27 kwiecień 2016 - 15:40

Dopłaty 2015

o ja pierniczę, jak mi nie zapłacą zaległości do lipca to bizona w pole chyba bez silnika wystawię.

#6817 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 15:40

Dopłaty 2015

Seler,kapusta i ogórki kiszone,ziemniaki młode a po nich kalafiory i brokuły na przemysł. Ziemie od 2 do 5 klasy w większości nawadniane. Jak jest susza to deszczownia chodzi non stop. U nas jest bardzo duży głód ziemi i przez to takie stawki dzierżawy.

ciekawe czy bedzie taki glod ziemi po wprowadzeniu nowego podatku za wode, przy uprawach wazyw gdzie pola sa nawadnianie moze to byc kompletnie nie oplacalne, co do doplat, to okolo dwa tygodnie topagrar oglosil ze ponad 90 procent rolnikow ma juz pieniadze na koncie, to chyba jakas bzdura, z kim bym nie rozmawail to kazdy nadal czeka.

#6818 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 15:55

Dopłaty 2015 Bo w większości dostali nie ci co ziemię uprawiają tylko właściciele ziemi którzy sami składają o dopłaty czyli tacy 2-3- czy 7 ha...

#6819 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 16:53

Dopłaty 2015

Ja mam 7ha we wniosku i nic nie dostałem, więc proszę bez wyjeżdżania z takimi teoriami. Nie dostają chyba wszyscy po równo, bo nie ma kasy. Wiem, że w Urzędach Skarbowych wielkie poruszenie  - mają szukać na już wpływów do budżetu, więc coś jest na rzeczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6820 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 18:08

Dopłaty 2015

Do PATr - Bo w większości dostali nie ci co ziemię uprawiają tylko właściciele ziemi którzy sami składają o dopłaty czyli tacy 2-3- czy 7 ha... ????????????????? Kolego jakie to ma znaczenie czy ma 1 ha czy 2 ha to jest jego sprawa  kto składa , bo się należą dopłaty ... Jeśli Maż dużo to się martw by pszyszłości zarobić natych hektarach bo czasy nie pewne. Kapeluszniki jak podpiszą umowe z UE to nic nie sprzedasz ...Nie obrażaj małych gospodarstw rodzinych bo oni  dadzą radę przetrwać a chołchozy nie...