phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

melon10641    1218

Chyba kogoś żal za pupę ścisnął aż oczami łzy pociekły bo pomyślał ile to sąsiad dopłaty dostanie :D  :lol:  :lol:  :lol:

Jak ja mam 10 ha to już ten co ma 15 to wielki bauer to już mu dopłaty trzeba zabrać bo pewnie te dodatkowe 5 ha ukradł bo w Polsce dorobili się tylko złodzieje :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Czy to prawda, że jednak w 2015 nie będzie zazieleniania i dywersyfikacji w dopłatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ale wtedy 80% gospodarstw żyło by lepiej, a teraz tylko 20% się żyje w luksusie tj bambernikom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej bo co, pokupowali by sobie nowe auta i porobili remonty domów? Chyba nie o to chodzi w dotacjach.

Ja nie widzę 20% bamberników którzy żyją w luksusie, a przeważnie mają gorsze mieszkania i podwórza od mało rolnych bo cały wypracowany zysk przeznaczają na narzędzia pracy, ziemia, maszyny i budynki inwentarskie zamiast trwonić na luksusy nie dające zysku jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@damianzbr okazuje się że między tym trolowanie zdarza Ci się powiedzieć coś mądrego;) niech ludzie kupują nowe auta, remontują chałupy i brukują podwórka - potem po ich majątek przyjdą ci co teraz inwestują w technologie produkcji oraz ograniczenie kosztów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W wigilie nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem, więc tym razem zamiast trolować trola i ja przemówiłem ludzkim głosem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Planowane jest wsparcie do bydła w wieku 6 – 8 miesięcy oraz 12 – 24 miesiące (płatność maksymalnie dwa razy do tej samej sztuki bydła). Wsparcie dla bydła w wieku od 12 do 24 miesięcy przyczynia się do wsparcia zwierząt, które (w znacznej części) są utrzymywane w gospodarstwach nie posiadających krów mamek (zwierzęta po odstawieniu są odsprzedawane do dalszego opasu w innych gospodarstwach). Wsparcie bydła młodszego (6 – 8  miesięcy) pozwoli na pośrednie wsparcie również gospodarstw utrzymujących krowy mamki i prowadzące chów w sposób bardziej ekstensywny

 

 

Czyli jak kupuje cielaki w wieku 2-4tygodni i trzymam do około 24 miesiecy to będę mógł wziąć 2 dopłaty do jednej sztuki tak? ale co jaki czas? raz na rok będzie się zgłaszać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Koledzy co tak sie plujecie jak by wam dać 100 ha to połowa by z was zbankrutowała w dwa lata


 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Planowane jest wsparcie do bydła w wieku 6 – 8 miesięcy oraz 12 – 24 miesiące (płatność maksymalnie dwa razy do tej samej sztuki bydła). Wsparcie dla bydła w wieku od 12 do 24 miesięcy przyczynia się do wsparcia zwierząt, które (w znacznej części) są utrzymywane w gospodarstwach nie posiadających krów mamek (zwierzęta po odstawieniu są odsprzedawane do dalszego opasu w innych gospodarstwach). Wsparcie bydła młodszego (6 – 8  miesięcy) pozwoli na pośrednie wsparcie również gospodarstw utrzymujących krowy mamki i prowadzące chów w sposób bardziej ekstensywny

 

 

Czyli jak kupuje cielaki w wieku 2-4tygodni i trzymam do około 24 miesiecy to będę mógł wziąć 2 dopłaty do jednej sztuki tak? ale co jaki czas? raz na rok będzie się zgłaszać? 

 

Niekoniecznie dwa razy bo jeśli sztuka nie ma 6  miesięcy to nabór za rok dopiero to ile wtedy będzie miała 17 ? to za następne 12 będzie już za stara

 

Koledzy co tak sie plujecie jak by wam dać 100 ha to połowa by z was zbankrutowała w dwa lata

 

 

Tak tak tylko Ty pewnie to potrafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

aha czyli będzie trzeba kombinować żeby przed złożeniem papierów mieć kupione już cielęta a że mam koło 20 sztuk to będzie to możliwe chociaż żeby większa ilość bydła załapała się na dwie dotacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fakt nie doczytałem tego bo dopłat do bydła nie mam :P


Może kupię na początku maja z 30 sztuk złożę wniosek a w lipcu sprzedam zawsze trochę grosza by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ale wtedy 80% gospodarstw żyło by lepiej, a teraz tylko 20% się żyje w luksusie tj bambernikom.

 

Musze Ci przyznać Rolnik że ile czytam Twoich postów pierwszy raz przycztałem pare mądrych Twoich wypowiedzi. Również jestem za tym by każdy miał szanse sie rozwijać i ten mniejszy i ten większy a nie tak jak jest obecnie czyli ten co ma dużo z czasem bedzie miał jeszcze wiecej a ten co ma mało to i wolno sie rozwija.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Czy to prawda, że jednak w 2015 nie będzie zazieleniania i dywersyfikacji w dopłatach?

Kolego będzie trzeba spełnić warunki.

Zobacz post #774

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

Mam pytanie. W 2015 roku pierwszy raz będę składał wnioski o dopłaty bezpośrednie. Będzie to około 11 ha ornych oraz 2 ha TUZ. Czy ja jako powiedzmy nowy właściciel tych TUZ-ów będę mógł je zaorać i przekształcić w grunty orne. Te TUZ-y były zawsze deklarowane jako TUZ od samego początku jak były składane wnioski. Bo niby będzie zakaz likwidowania TUZ-ów, ale czy ja jako nowy producent rolny będę mógł z nimi zrobić co będę chciał czy muszę się stosować do zasady nie likwidowania TUZ-u po poprzednim właścicielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jeżeli TUZ lezy na  natura 2000 lub jest cennny przyrodniczo jest całkowicie zakaz zaorywania  i przekształcania jezeli jest to łaka na grunrach ornych  to można jezeli inny tuz też mysle ze pozostawienie tuz jest wskazane gdyż masz pona 10 ha ornych czyli w jakimś małym stopniu musisz spełnic  zazielenienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

całe gospodarstwo jest poza obszarem Natura 2000. Łaka tam jest od około 20 lat. Od tego czasu nigdy nie była przesiewana czy też przeorywana. Zazielenienie spełniłbym bo bedę miał cztery grupy upraw : zboża, kukurydza, ziemniaki i strączkowe. Ta łaka pasowałaby mi jako grunt orny bo od przyszłego roku czhce zacząć pakiet rolnośrodowiskowy -rolnictwo zrównoważone- i akurat ta działka znajduje się w pobliżu innej i wyszłoby razem około 3,5 ha. Tak, że każde działki bym miał mniej więcej równe po około 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

skoro nie ma tam obszaru natura 2000 to spokojnie zgłaszaj jako orne ..jako że jesteś nowym właścicielem to nie masz obowiązku kontynuacji zobowiązań jakie podjął poprzednik -tu też pewnie ich nie ma bo  prawdopodobnie okres 5 letniego zobowiązania też minął

 

na takim areale obowiązują Cię tylko dwie uprawy do dywersyfikacji 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

dopłaty z onw powinny byc całkem zabrane

 

Dam ci swoje onw jeszcze dołożę. A ty daj mi ziemię 2 czy 3 klasy zamiast 4 i 5. Jak tak czytam niektórych to widzę pełna zawiść. Bo ten dostanie to a ja nie. Dużo mają ale chcieli by więcej. Każdy będzie narzekał. Duży na małych mali na dużych. Każdy ma inny interes. Żeby się tylko niektórzy nie udławili.

Tak na marginesie. Lepiej wg mnie aby część PROWu na modernizację np szła na dopłaty obszarowe. Dopłata do ha była by wyższa. Duży i tak na tym by skorzystał. Bo ma więcej ha. Oczywiście dopłaty do zwierząt ogólnie np czy innych działów produkcji dodatkowo dotowanej powinny zostać. Chociaż tego nie mam. Było by prościej taniej i przejrzyściej. Nie którzy może i samochody i domy by pokupili. Ale chcąc oprawiać ziemię/hodować musieli by zadbać o sprzęt/budynki. A znam ludzi, którzy dysponując używanym sprzętem (nie dlatego, że ich nie stać). Osiągają lepsze wyniki niż ci z nowym kupionym z PROWu. Tak samo jak znam ludzi, którzy z nowym sprzętem żyją jak żebracy. Ani przed nimi ani za nimi, tylko roboty kupa. I może to kiedyś po ich gospodarstwa przyjdą ci z nowymi samochodami i starymi traktorami dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Fakt nie doczytałem tego bo dopłat do bydła nie mam :P

Może kupię na początku maja z 30 sztuk złożę wniosek a w lipcu sprzedam zawsze trochę grosza by było :)

Czytaj dokładniej informacje w arimr. Jeśli chcesz je sprzedać to muszą mieć w lipcu co najmniej 6 miesięcy. Ciężko Ci będzie w maju kupić 4-miesięczne bydlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

ja mam 19ha gruntów ornych i mam zasiane:

- pszenica ozima 13,26

- pszenżyto ozime 5,74

i mogę tak mieć czy musze na wiosne dodatkowe coś zasiać? 

A może coś dodatkowo zasiać na wiosne żeby miec większe dopłaty? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj