Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6561 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 12:34

Dopłaty 2015

Jak mogą być naliczone skoro systemu "nie mają" ? ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 07:20
  •  

#6562 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 13:04

Dopłaty 2015

kolego galan a skąd masz takie info?

Edytowany przez jarecki7745, 14 kwiecień 2016 - 13:04.

#6563 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 16:52

Dopłaty 2015

Podsłuchałem rozmowę pracowników że wszystkie wnioski zostały wprowadzone do systemu i wysłane do warszawy. Dzwonioc do  Warszawy to powiada że system do naliczania będzie dopiero może powtarzam może działał 25 kwietnia . To jak to działa ktoś robi w durnia zapewne w Warszawie, a Maj zapasem i tyle dni wolnwgo to coś mi się wydaje że 9 Maja zaczną konkretnie ... Na dzień zwyciestwa...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6564 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:14

Dopłaty 2015

Nie wiedziałem gdzie napisac więc napiszę tu. Slyszałem w wiadomościach że ziemia będzie mogła być sprzedana tylko rolnikowi. Rolnik jest pojęty jako osoba posiadająca studia lub szkołę rolniczą. Mam 23 lata skończyłem studia wyższe inżynierie środowiska. Mam na sobie pare ha ale wydzierżawione dla ojca żeby nie płacić krusu. Jak wejdzie ustawa będę mógł nabyć ziemię od innego rolnika czy musze mieć szkołę rolniczą? Dzierżawimy 7 ha w przyszłości będą do kupienia czy po wejsciu ustawy będę mógł kupić tą ziemię? Ojciec również nie ma wykształcenia rolniczego więc troche mnie to martwi że mogę mieć problemy.

#6565 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:25

Dopłaty 2015

Sytuacja z kontrolą FOTO jest chyba analogiczna jak z MR czy zazielenieniem. Robi się ściemę, że "system" nie działa, bo nie ma kasy na wypłaty i trzeba jakoś przeciągać sprawę. Znajoma z BP też mówi, że oni juz praktycznie wszystko podliczyli i odesłali, a teraz czekają na wypłaty i oczywiście weryfikują tych, co maja poprawki.

Bujać to las, a nie nas

Ja tez nie mam wykształcenia rolniczego. Tak szczerze, to moim zdaniem ta ustawa polegnie w TK i wówczas na spokojnie będą ją poprawiać. Nigdzie w ustawodawstwie nie ma definicji "rolnik" i każda instytucja robi, co chce.

Czy rolnik to ten, kto posiada ziemię i ja uprawia, czy też ten, co posiada i jest zarejestrowany w ARiMR (mimo, że nie uprawia), czy tez taki, co dzierżawi i jest zarejestrowany, a znam tez takich, co uprawiają i nigdzie nie są zarejestrowani i nie są właścicielami. To jak to ma być ?

Jeśli mam ziemię w gminie X, a mieszkam w gminie Y, to nie mogę nabyc ziemi w gminie X ?

A KRUS to juz całkiem inna bajka. Rolnik to ten, co jest na KRUS, teno co MA ziemię, czy ten co ją uprawia ?

Mój ojciec powiedział tak - my cierpliwie poczekamy jeszcze trzy lata, a potem pokażemy wam takiego f*ck-a przy urnie, że nie przekroczycie progu wyborczego. Albo się opamiętają, albo się to spełni.

Edytowany przez jahooo, 14 kwiecień 2016 - 18:33.

#6566 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:33

Dopłaty 2015

Ja miałem mr i zazielenienie i wysokobiałkowe i rośliny miekkie i onw i decyzję miałem jeszcze w marcu, po tygodniu była kasa ( nie cała, ciekawe czemu ? )

ponad 10 tys brakuje do całości

39 ha

Także system działa 

Edytowany przez adrian3005, 14 kwiecień 2016 - 18:34.

#6567 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 19:14

Dopłaty 2015

Prosze o informacje  jaka jest  średnia dopłata  do TUZ? Do tej powierzchni też doliczana jest płatność dodatkowa(3-30ha)?

#6568 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 21:14

Dopłaty 2015

Tuz jest tak samo naliczany jak np. pszenica. Stawki są podane na stronie agencji to możesz sobie policzyć.

C328, U-912 i R 103-54

#6569 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 21:20

Dopłaty 2015

Sytuacja z kontrolą FOTO jest chyba analogiczna jak z MR czy zazielenieniem. Robi się ściemę, że "system" nie działa, bo nie ma kasy na wypłaty i trzeba jakoś przeciągać sprawę. Znajoma z BP też mówi, że oni juz praktycznie wszystko podliczyli i odesłali, a teraz czekają na wypłaty i oczywiście weryfikują tych, co maja poprawki.

Bujać to las, a nie nas

Ja tez nie mam wykształcenia rolniczego. Tak szczerze, to moim zdaniem ta ustawa polegnie w TK i wówczas na spokojnie będą ją poprawiać. Nigdzie w ustawodawstwie nie ma definicji "rolnik" i każda instytucja robi, co chce.

Czy rolnik to ten, kto posiada ziemię i ja uprawia, czy też ten, co posiada i jest zarejestrowany w ARiMR (mimo, że nie uprawia), czy tez taki, co dzierżawi i jest zarejestrowany, a znam tez takich, co uprawiają i nigdzie nie są zarejestrowani i nie są właścicielami. To jak to ma być ?

Jeśli mam ziemię w gminie X, a mieszkam w gminie Y, to nie mogę nabyc ziemi w gminie X ?

A KRUS to juz całkiem inna bajka. Rolnik to ten, co jest na KRUS, teno co MA ziemię, czy ten co ją uprawia ?

Mój ojciec powiedział tak - my cierpliwie poczekamy jeszcze trzy lata, a potem pokażemy wam takiego f*ck-a przy urnie, że nie przekroczycie progu wyborczego. Albo się opamiętają, albo się to spełni.

Właśnie jest ustosunkowane kto to jest rolnik
http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/rolnik-czyli-kto,31728.html
artykuł stary ale z tego co czytalem definicja ta dalej obowiązuje więc rolnikiem niby nie jestem ojciec tez nie wiec może byc problem z nabyciem ziemi jeśli ta ustawa wejdzie w życie. Ogólnie jeśli ta ustawa wejdzie w zycie to bedzie tragedia dla wielu z nas bo mało kto ma jednak te wykształcenie rolnicze i bedzie problem z zakupem ziemi.

#6570 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 21:42

Dopłaty 2015

No to pięknie - a jak ktoś NIE mieszka na terenie gminy, gdzie nieruchomości wchodzą w skład gospodarstwa ? Ja na przykład mieszkam w zupełnie innej gminie (tam mam dom na niewielkiej działce) a grunty mam w 2 sąsiednich gminach. To nie jestem rolnikiem ? Dodam, że do 2 sąsiednich gmin mam po 500m od domu. Także budynki gospodarcze mam w gminie, w której nie mieszkam.

Edytowany przez jahooo, 14 kwiecień 2016 - 21:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6571 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 22:42

Dopłaty 2015

Ludziska ale przecież ta ustawa dotyczy zakupu ziemi z ANR, prywatną ziemię może sobie kupić każdy, także jeśli ktoś dzierżawi od kogoś ziemię i zechcę ją kupić to kim by nie był to może ją kupić

#6572 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 23:51

Dopłaty 2015

w ustawie nie pisze o studiach wyzszych tylko o kwalifikacjach rolniczych.  a te sa rowniez jak ktos byl ubezpieczony w krus

#6573 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 08:26

Dopłaty 2015

Czy to prawda że co mieli kontrolę FOTO  to wypłata dopiero aż w Maju? Na samyk końcu...

#6574 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 09:42

Dopłaty 2015

pewnie tak mamy już połowe kwietnia ale na innych forach pare osób pisało że mieli kontrole i kase dostali czyli można ,ale w tv oczywiście system nie działa śpiewka dla naiwnych brak kasy i tyle lub kasa idzie na co innego

#6575 Share milala

milala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 12:37

Dopłaty 2015

Kasa poszła na 500+ ,bo skad brać ? 
My z mezem gospodarstwo 40 h młody rolnik ,ani zaliczki ,ani doplat .

#6576 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 13:36

Dopłaty 2015

A co dostaliście już że wiesz że poszła na 500 +? B) Wiem że część jeszcze kasy nie ma ale sporo już jest wypłacone co niektórzy wcześniej jak zwykle dostali nie ma co narzekać nawozy tanieją paliwo tanie nie jest zle gdyby nie susza i wymarznięcia :ph34r:

#6577 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 15:32

Dopłaty 2015

Paliwo tanieje ? raczej teraz zaczyna drożeć była ropa po 3,90  a jest juz po 4,10 i zapowiadją dalsze podwyszki ...Tak w Maju wypłacą czekać bo była kontrol foto... W tym roku ktoś też będzie miał kontrole foto i też system nie będzie dzialał co wymyślą pajace ...

#6578 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 kwiecień 2016 - 15:35

Dopłaty 2015

tyle, że ja żadnej kontroli nie miałem i 3 raty też nie ma za zazielenienie.

#6579 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 17:19

Dopłaty 2015 Dostał ktoś w ostatnim tygodniu jakiś przelew? Chyba znów jest coś wstrzymane z przelewami. Decyzja (mr, bydło, bez kontroli)wystawiona 3 tyg temu i jak na razie nie było przelewu. Ciekawe kiedy następny rzut kasy? Mogliby coś rzucić pod koniec miesiąca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6580 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2016 - 17:36

Dopłaty 2015

przyszla decyzja wkoncu  w porownaniu z poprzednimi latami u mnie jest o jakies 7% mniej

jesli pomoglem kliknij fajne