Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6541 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:08

Dopłaty 2015

A co z kontrolą FOTO ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 13:12
  •  

#6542 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:37

Dopłaty 2015 Z kontroli_ może pod koniec kwietnia decyzje, a kasa przy dobrych wiatrach w maju :( tak mi dzisiaj oznajmili :( może nas mile zaskoczą?

#6543 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:46

Dopłaty 2015

Skąd taka informacja Robert??

Mam znajomego co jest singlem i dostal kase. Mówil ze dostal wszystko. Agencja wydawala i wydaje decyzje dla mr. Kwestia czasu kiedy pieniążki wpłyną na konta bankowe rolników

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6544 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:37

Dopłaty 2015 To i ja dostałem decyzję na wszystko z MR ale kasa z niego nie wpłynęła i z tego co się dowiedziałem kto nie dostał razem wszystkiego to tą ostatnią część wyplaca w czerwcu.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6545 Share anette71

anette71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:40

Dopłaty 2015

Kolezanka Lizelotta nie ma racji. Tuzy na naturze 2000 mozna zorać. Natomiast tuz cenny nie mozna zorać i zasiać Np kukurydze.

Koleżanka Lizelotta MA RACJĘ.

Rolników posiadających w swoim gospodarstwie wyznaczone trwałe użytki zielone, położone na obszarach
Natura 2000
-
obowiązuje zakaz ich prze
kształcania, w tym zaorywania, gdyż są to trwałe użytki zielone

wartościowe pod względem środowiskowym.

#6546 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:48

Dopłaty 2015

Nie masz racji, ja mam mnóstwo tuzów na natura 2000 i żaden z nich we wniosku o dopłaty nie jest zaznaczony jako trwały użytek zielony cenny przyrodniczo także nie każdy tuz na natura 2000 jest taki

Cytat ze strony ministwerstwa

1) W ramach tych wymogów na obszarach Natura 2000 obowiązuje zakaz przekształcania lub zaorywania wyznaczonych cennych przyrodniczo trwałych użytków zielonych, w tym obejmujących gleby torfowe i podmokłe, które wymagają ścisłej ochrony w celu osiągnięcia celów dyrektyw ptasiej (2009/147/WE) i siedliskowej (92/43/EWG).

Każdy rolnik, który będzie posiada TUZ’y cenne przyrodniczo, został o tym indywidualnie poinformowany w karcie informacyjnej dołączanej do wstępnie wypełnionego wniosku o płatność w 2015 r.

W przypadku, gdy rolnik zaorze lub przekształci TUZ’y cenne przyrodniczo, oprócz sankcji w postaci zmniejszenia płatności, będzie miał obowiązek ponownego przekształcenia tego obszaru w trwały użytek zielony.

Za trwałe użytki zielone cenne przyrodniczo, uznaje się:

• dla obszarów Natura 2000, dla których do dnia 20 listopada 2014 r. ustanowiono plany zadań ochronnych1albo plany ochrony2, te trwałe użytki zielone, dla których, w tych planach zadań ochronnych albo w planach ochrony, określono, działania ochronne dla siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin i zwierząt oraz ich siedlisk, położonych na tych trwałych użytkach zielonych;
  • dla obszarów Natura 2000, dla których do dnia 20 listopada 2014 r. nie ustanowiono  planów zadań ochronnych albo planów ochrony, te trwałe użytki zielone, które wskazane są w załączniku do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 marca 2015 r. w sprawie wyznaczenia trwałych użytków zielonych wartościowych pod względem środowiskowym (Dz. U. poz. 348).

czyli tak jak moje tuzy nie ustawiono na nich planów zadań ochronnych ani planów ochrony oraz nie zostały uwzględnione w rozporządzeniu i nie są cenne przyrodniczo mimo iż leżą na natura 2000

#6547 Share anette71

anette71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:55

Dopłaty 2015

Nie masz racji, ja mam mnóstwo tuzów na natura 2000 i żaden z nich we wniosku o dopłaty nie jest zaznaczony jako trwały użytek zielony cenny przyrodniczo także nie każdy tuz na natura 2000 jest taki

Cytat ze strony ministwerstwa

czyli tak jak moje tuzy nie ustawiono na nich planów zadań ochronnych ani planów ochrony oraz nie zostały uwzględnione w rozporządzeniu i nie są cenne przyrodniczo mimo iż leżą na natura 2000

Ok, w takim razie byłam w błędzie i Ty masz rację:-)

#6548 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 13:00

Dopłaty 2015

Naliczają już z kontroli foto dostał już ktoś decyzję ...

#6549 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 13:05

Dopłaty 2015

To było pytanie czy stwierdzenie ?

#6550 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 13:17

Dopłaty 2015

Pytanie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6551 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 13:24

Dopłaty 2015

Ten termin 11 kwietnia widocznie był trochę naciągany. Trzeba się trzymać tego co pisali wcześniej:

"Oczekuje się, że ostatnie elementy systemu informatycznego będą gotowe w połowie kwietnia br., co pozwoli wydać decyzje tym rolnikom, którzy do tego czasu ich jeszcze nie otrzymają. Wypłacanie ostatnich środków finansowych zakończy się w maju 2016 r.

Część rolników otrzymała zawiadomienia o przedłużeniu postępowania dotyczącego przyznania płatności.  W zawiadomieniach wyznacza się nowe terminy zakończenia spraw, które należy traktować jako maksymalne - podkreśla ARiMR i zapewnia, że wypłacanie ostatnich środków finansowych zakończy się w maju 2016 r.

Może po 20 kwietnia coś ruszy ale trzeba dzwonić, mi babka z Warszawy coś takiego powiedziała. Sam mam przedłużenie do 29 kwietnia ciekawe czy się wyrobią czy znowu cholerne pisma polecą :)

Choć ciekawe jest to że wielu sąsiadów nie miało kontroli mają po 5-10 ha a też guzik dostali...

Edytowany przez lukasz493, 13 kwiecień 2016 - 13:25.

#6552 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 18:27

Dopłaty 2015

Chyba też lecą po adresie zamieszkania bo ciotka zameldowana w warszawie, 3.5 ha ma a też nie dostała dopłat

#6553 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:30

Dopłaty 2015 Koledzy i koleżanki wyjasnienia odnośnie tuz na natura 2000. Jest mozliwosc zaorania tuzów i zasianie Np.zboza.
TUZ cenny nie ma możliwości zaorania i zasiania Np zboża. Tuz cenny mozna zaorać ale nalezy zalozyc nowy tuz w tym samym miejscu i o takiej samej powierzchni.

#6554 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 kwiecień 2016 - 08:35

Dopłaty 2015 W internecie krąży informacja ze pieniądze ma juz wypłacone 90% rolników ...

... Chyba nie w naszym kraju :o

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6555 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 08:39

Dopłaty 2015 Arimr tak podała 90% rolników a 75% koperty finansowej

#6556 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 09:57

Dopłaty 2015

Koledzy i koleżanki wyjasnienia odnośnie tuz na natura 2000. Jest mozliwosc zaorania tuzów i zasianie Np.zboza.
TUZ cenny nie ma możliwości zaorania i zasiania Np zboża. Tuz cenny mozna zaorać ale nalezy zalozyc nowy tuz w tym samym miejscu i o takiej samej powierzchni.

Małe sprostowanie dotyczące TUZ-ów cennych przyrodniczo w przypadku gdy zostaną zaorane należy je odnowić o takiej samej powierzchni tylko w przypadku gdy  powierzchnia trwałych użytków zielonych ogółem w powierzchni użytków rolnych zmniejszy się o więcej niż 5% w stosunku do wskaźnika ustalonego w roku referencyjnym (2015) na poziomie kraju.

Szczegółowa instrukcja wypełniania wniosków o płatności bezpośrednie mówi, że:

Utrzymanie trwałych użytków zielonych (TUZ), w tym wyznaczonych TUZ wartościowych pod względem środowiskowym wiąże się z: zakazem zaorywania lub przekształcania wyznaczonych trwałych użytków zielonych wartościowych pod względem środowiskowym, położonych na obszarach Natura 2000. W przypadku ich zaorania lub przekształcenia rolnik ma obowiązek przywrócenia tego obszaru w trwały użytek zielony (TUZ powstały w wyniku ponownego przekształcenia uznany będzie za TUZ wartościowy pod względem środowiskowym), nie później niż do dnia 31 maja roku następującego po roku złożenia wniosku o przyznanie płatności. Powierzchnia TUZ wartościowych pod względem środowiskowym podana jest w kolumnie 6 Informacji dotyczącej działek deklarowanych do płatności (sekcja J).  zakazem przekształcania trwałych użytków zielonych, gdy wskaźnik udziału powierzchni trwałych użytków zielonych ogółem w powierzchni użytków rolnych zmniejszy się o więcej niż 5% w stosunku do wskaźnika ustalonego w roku referencyjnym (2015) na poziomie kraju. W takim przypadku na rolników, którzy dokonali przekształcenia TUZ nakłada się obowiązek ich przywrócenia lub ustanowienia, nie później niż do dnia 31 maja roku następującego po roku złożenia wniosku o przyznanie płatności. Procentowa zmiana wskaźnika z danego roku w stosunku do wskaźnika z roku referencyjnego określana jest corocznie, w terminie do dnia 30 listopada, przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w drodze obwieszczenia.

#6557 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 10:17

Dopłaty 2015

jest decyzja JPO, zazielenienie, redystrybucja, MR do 47 ha.

trzeba jeszcze RS 13,5 ka i ekologia 9,5 ha.

#6558 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 14 kwiecień 2016 - 10:52

Dopłaty 2015

zaliczkę dostałem ostatniego listopada, 5 kwietnia wypłacona reszta jpo, wysokobiałkowe, redystrybucyjna, kwota związana z dyscypliną finansową i młody rolnik, tak mi wyszło ze stanu konta, a brakuje zazielenienia...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#6559 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 11:33

Dopłaty 2015 W koncu jest decyzja choc narazie bez onw. Wniosek skladany przez internet, gospodarstwo po kontroli weterynaryjnej IRZ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6560 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 12:08

Dopłaty 2015

Wszystkie naliczenia dopłat  w Agencjach powiatowych zostały naliczone i pszesłane do Warszawy teraz to Warszawa blokuje kiedy będą pszelewy...