Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6401 Share makqq1

makqq1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:42

Dopłaty 2015

Robert mam taki problem pewien pan znajomy znajomego wypełaniał mi wniosek jako że mój areał przekroczył 10 h powinienem rozpisać zazielenienie mam rózne uprawy wiec bylo by wszystko ok ale on tego nie rozpisał jakie moge mieć sankcje za brak wywiazania się z zazielenienia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 17:07
  •  

#6402 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:56

Dopłaty 2015

witam pewnie juz sie powtarza ale musze gosciowi oddac doplaty i chcialbym sie dowiedziec jaka platnosc przysluguje do łąk z gory dzieki za info

Taka sama jak do zbóż. Najlepiej sumuj kase jpo, Zazielenie i dodatkowa podziel przez ha w płatności jpo i wyjdzie jaka miales stawkę do 1ha pomnożyć przez ilość ha jakie miales w dzierżawie i wyjdzie suma. Lub ile uwazasz tyle dasz.

Robert mam taki problem pewien pan znajomy znajomego wypełaniał mi wniosek jako że mój areał przekroczył 10 h powinienem rozpisać zazielenienie mam rózne uprawy wiec bylo by wszystko ok ale on tego nie rozpisał jakie moge mieć sankcje za brak wywiazania się z zazielenienia?

odmowa zazielenienia.
WAZNA INFORMACJA!!!!

Koledzy i koleżanki jak jestescie w systemie małych gospodarstw i w tym roku zwiększyła wam powierzchnia gospodarstwa lub ilość sztuk zwierząt do płatności. Wiecie ze kwota przekroczy 1250€ to powinniście wystapic z tego systemu. Na 1 stronie wniosku jest checbox do odhaczenia. Inaczej system wam przyzna kwotę max 1250€.
PAMIETAJCIE O TYM.

Edytowany przez robert55555, 03 kwiecień 2016 - 19:47.

#6403 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 06:22

Dopłaty 2015

Witam,

W przypadku zazielenienia czy areał przekroczył 10 ha gruntów sumuje się kolumnę 10 z sekcji wniosku VII. Jeżeli ta suma przekroczy 10 faktycznie rozpisuje się uprawy, ale nie ma zbyt dużego błędu jeżeli się nie rozpiszę ( w zależności ile ha panu wychodzi z tej sumy). Nie będzie przynajmniej jeszcze za rok 2015 żadnych sankcji bo to pierwszy raz nowe wnioski więc są trochę wyrozumiali. Proszę pamiętać na rok 2016 o rozpisanie upraw. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6404 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 10:37

Dopłaty 2015

Wczoraj była niedziela to jak wpłyneło ...Kontrole foto kto miał niech pisze co się dzieje  co mi wiadomo termin 11 kwietnia jest nie pewny może do konca Kwietnia nalicza a wypłata w Maju...

#6405 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1754 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 12:25

Dopłaty 2015

U mnie na razie cisza, miałem część gruntów FOTO

#6406 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 17:44

Dopłaty 2015

Koledzy i koleżanki jak jestescie w systemie małych gospodarstw i w tym roku zwiększyła wam powierzchnia gospodarstwa lub ilość sztuk zwierząt do płatności. Wiecie ze kwota przekroczy 1250€ to powinniście wystapic z tego systemu. Na 1 stronie wniosku jest checbox do odhaczenia. Inaczej system wam przyzna kwotę max 1250€.
PAMIETAJCIE O TYM.

No właśnie dzisiaj przyszedł do mnie papier z agencji, że włączają mnie do systemu małych gospodarstw, chociaż we wniosku zaznaczałem, że nie chcę należeć do tego systemu, czy mają takie prawo? Wtedy miałem 5 ha a aktualny wniosek będę składał na 33 ha.

Poza tym, czy jeśli było się w systemie małych gospodarstw to wszyscy z automatu nie dostawali tego 1250 euro?

#6407 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 17:48

Dopłaty 2015

Ja tam Panowie i Panie rusza coś z wypłatami dopłat z początkiem nowego tygodnia??

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6408 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:28

Dopłaty 2015

No właśnie dzisiaj przyszedł do mnie papier z agencji, że włączają mnie do systemu małych gospodarstw, chociaż we wniosku zaznaczałem, że nie chcę należeć do tego systemu, czy mają takie prawo? Wtedy miałem 5 ha a aktualny wniosek będę składał na 33 ha.
Poza tym, czy jeśli było się w systemie małych gospodarstw to wszyscy z automatu nie dostawali tego 1250 euro?

system z automatycznie zaciagal osoby do systemu małych gospodarstw. Jak masz w tej chwili 33 ha to na wniosku zaznacz ze chcesz wystapic z tego systemu. Bo inaczej system naliczy tobie 1250€. Odnośnie nastepniej wątpliwości kolegi. Ktoś jak mial 1ha to nie oznacza ze dostal 1250 €. Dostal tyle ile wnioskował..

#6409 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1754 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:29

Dopłaty 2015

U mnie tylko info z agencji (kolejne) że wydłużają termin rozpatrzenia wniosku do 30.04 z 1.04

#6410 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2016 - 21:15

Dopłaty 2015

Dostałem w dzierżawę kawałek ziemi 3,5ha chcę złożyć wniosek na dopłatę do tej pory nic nigdzie nie składałem na własną rękę bo ziemia jeszcze na rodziców z racji tego że będę składać ma MR i tu moje pytanie żadnych mapek nie mam ziemia na ustną dzierżawę jak ugryźć ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6411 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 21:30

Dopłaty 2015

jak nie masz nic na siebie ,to niech rodzice złożą wniosek na to 3,5ha. Mapek nie masz, żaden problem. Na przyszły rok dostaniesz mapki. A jak koniecznie chcesz składać na siebie to musisz mieć numer producenta a bez ziemi go nie dostaniesz. Bo te 3,5ha masz na "gębe"

#6412 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 21:33

Dopłaty 2015

hmmm jeszcze kilka lat temu nikt o posiadanie ziemi w ARiMR nie pytał... każdemu dawali numer gospodarstwa. Coś się zmieniło? A po mapki idź do ARiMR bo bez tego wniosku i tak Ci nie przyjmą

#6413 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 21:50

Dopłaty 2015

składałem bez mapek i nie ma problemu, tylko w moim przypadku mapki były na inne nazwisko, dlatego składałem bez

#6414 Share makqq1

makqq1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:29

Dopłaty 2015

Witam,

W przypadku zazielenienia czy areał przekroczył 10 ha gruntów sumuje się kolumnę 10 z sekcji wniosku VII. Jeżeli ta suma przekroczy 10 faktycznie rozpisuje się uprawy, ale nie ma zbyt dużego błędu jeżeli się nie rozpiszę ( w zależności ile ha panu wychodzi z tej sumy). Nie będzie przynajmniej jeszcze za rok 2015 żadnych sankcji bo to pierwszy raz nowe wnioski więc są trochę wyrozumiali. Proszę pamiętać na rok 2016 o rozpisanie upraw. Pozdrawiam

Bardzo dziekuje za odpowiedz jest nadzieja że nie przepadna pieniążki.

Pozdrawiam

#6415 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:31

Dopłaty 2015 Składając wniosek pierwszy raz nie potrzeba mieć mapek. Ja dokupowałem działkę z podziału i dołączyłem tylko wypis z rejestru gruntów, bo powstała nowa działka a mapkę do działki złożył sprzedający. Dostaniesz mapkę w następnym roku. Właściciel działki mógłby Ci dać swoją mapkę, ale i tak chyba jej nie przyjmą. Ja po rodzicach nie mogłem wziąć i składałem goły wniosek.

#6416 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 05:01

Dopłaty 2015

Bardzo dziekuje za odpowiedz jest nadzieja że nie przepadna pieniążki.
Pozdrawiam

Kolego mapki są potrzebne. Masz jedyne wyjście zglosic do BP Arimr i złożyć zapotrzebowanie na załączniki graficzne. Podasz dane jakie ciebie interesują i dostaniesz mapki. Najlepiej o mapki niech wystapi ten rodzic który skladal do tej pory wnioski. W przypadku jak rodzice sa w systemie małych gospodarstw a kasa moze sie zwiększyć w tym roku powyżej 1250€ to rodzice niech wystąpią z tego systemu.

#6417 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 06:06

Dopłaty 2015

Składając wniosek pierwszy raz nie potrzeba mieć mapek. Ja dokupowałem działkę z podziału i dołączyłem tylko wypis z rejestru gruntów, bo powstała nowa działka a mapkę do działki złożył sprzedający. Dostaniesz mapkę w następnym roku. Właściciel działki mógłby Ci dać swoją mapkę, ale i tak chyba jej nie przyjmą. Ja po rodzicach nie mogłem wziąć i składałem goły wniosek.

Ja mapki wziąłem po wuju, wszystkie jego dane skreśliłem, napisałem swoje i takie mapki zostały przyjęte. Nie wiem kto mówi że mapki muszą być imienne na składającego skoro można poprawić. Tylko wniosek swój wypisałem od nowa, reszta pokreślona z korektami.

C328, U-912 i R 103-54

#6418 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 06:32

Dopłaty 2015

Ja mapki wziąłem po wuju, wszystkie jego dane skreśliłem, napisałem swoje i takie mapki zostały przyjęte. Nie wiem kto mówi że mapki muszą być imienne na składającego skoro można poprawić. Tylko wniosek swój wypisałem od nowa, reszta pokreślona z korektami.

Wszystko się zgadza bo w tamtym roku jak były jeszcze stare mapki było wypisane imię i nazwisko rolnika wraz z nr identyfikacyjnym. W tym roku są nowe mapki i nie ma tych danych. Ale ze starymi mapki było tak, że jak zmieniał się właściciel brało się mapkę i się skreślało jego dane a wpisywało się swoje i Agencja takie mapki przyjmowała

#6419 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 06:53

Dopłaty 2015 Dziwne praktyki w tych agencjach. Jak pisałem przejmowałem od rodziców działki i mogłem na mapkach wpisać swoje dane, ale przyjęli sam wniosek. Najlepiej zapytać jak wygląda sprawa w swoim BP.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6420 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1615 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 08:19

Dopłaty 2015

Ja w tamtym roku chodziłem do BP i wydrukowali mi normalnie mapki, nie miałem zamiaru latać po poprzednich właścicielach działek