Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6301 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 marzec 2016 - 09:07

Dopłaty 2015 wie ktoś kiedy będą coś wypłacać bo budowa obory u mnie stoi w miejscu
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 10:44
  •  

#6302 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 11:46

Dopłaty 2015

niby przyszło, ale brakuje całego młodego rolnika i jeszcze jakichś +/- 2k(w listopadzie była zaliczka) no i h*j wie co o tym myśleć.. na 3 razy będą płacić?

#6303 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 13:02

Dopłaty 2015

wie ktoś kiedy będą coś wypłacać bo budowa obory u mnie stoi w miejscu

Nie znasz dnia ani godziny....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6304 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 14:01

Dopłaty 2015 Decyzja z 16.3 a kasa na koncie dzisiaj

#6305 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 14:11

Dopłaty 2015

no jak obliczyłem to wyszło ze zazieleniania brakuje . dzwonic jutro do arimr czy czekac jeszcze

Poczytaj kilka stron wcześniej to dużo osób dostaje bez zazieleniania i często bez bydła

#6306 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 14:34

Dopłaty 2015

Dzis znowu bylam w agencji pytac jak tam mój wniosek, dowiedziałam się narazie nie maja pozwolenia, żeby wydac moja decyzje i ze w związku z tym ze w ubiegłym roku wyszłam za maz, to maja więcej klopotow z moim wnioskiem. Na moje zapytanie, co ma slub do dopłaty, odpowiedz- to ze im się cos w papierach nie zgadza.  NAJSMIESZNIEJSZE JEST TO ZE JA WYSZLAM ZA MAZ 10 lat temu i wtedy zmieniłam nazwisko,   :D a rolnikiem jestem od 3 lat :lol:   także miejcie się na baczność, jeśli zmieniacie lub zmieniliście stan cywilny , bo Agencja się Wam dobierze do .... :rolleyes: :D :lol:

#6307 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 14:46

Dopłaty 2015

Witam, a wie ktoś może jak sprawdzić czy dana działka jest deklarowana do dopłat bezpośrednich, pytam ponieważ po środku moich łąk leży działka ugoru, zamoierzam to w tym roku kosić ale nie wiem czy podać na dotacje bo właściciel za granicą i nie mam kontaktu a nie chciał bym problemów jakby on też podawał

Kolego zajrzyj do mapki załączonej do wniosku z ubiegłego roku. Nie wiem jak to u Ciebie jest ale u mnie w mapce były oznaczone  " tereny wyłączone z dopłat obszarowych" czy jakoś tak... Dokładnie już nie pamiętam ale coś koło tego .  ;) Ja miałem taką sytuację że dzierżawię kilka hektarów i tak naprawdę nie wiem od kogo. Poprzedni właściciel wyprowadził się do Poznania a potem zmarł więc teraz właścicielem jest któryś spadkobierca no ale do mnie nikt się nie zgłosił. Do tej pory myślałem że właściciel bierze dopłaty ale okazało się że jednak nie... Dowiedziałem się o tym bo te pole sąsiaduje z moimi łąkami i właśnie na mapce było oznaczone że to "teren wyłączony" Poszedłem do agencji podałem że chcę mapkę na ten nr działki i nikt mi problemów nie robił. musieli mi tylko wyliczyć PEG bo na działce o powierzchni około 4 ha da się uprawiać około 3 ha reszta to bagna i inne knieje. Złożyłem wniosek i nikt nie wołał mnie na wyjaśnienia. Dopłat całych jeszcze nie dostałem ale ONW jest naliczone do powierzchni powiększonej właśnie o te 3 hektary więc powinno być ok B)  

#6308 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 17:36

Dopłaty 2015

Dziś przyszła mi decyzja na 5 płatności ale brakuje w nich młodego rolnika,jutro uderzam do biura powiatowego.A tak swoją drogą miałem odroczenie do 31 maja.

#6309 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 marzec 2016 - 18:05

Dopłaty 2015 Tak sobie myślę ze i u mnie trzeba będzie wpisać parę działek lak których właściciele nie wiedza nawet gdzie one leżą , a my zbierany z nich juz z 15 lat ...

Dobrze myślę ze jak dwóch złoży na jedna działkę to jeśli żaden nie ustąpi to żaden nie dostanie za tę działkę dopłat , a jeśli jeden zrezygnuje to drugi weźmie pieniądze i nie będzie żadnych konsekwencji w stosunku do pierwszego ?

Edytowany przez pawlus224, 30 marzec 2016 - 18:06.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6310 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 30 marzec 2016 - 18:59

Dopłaty 2015

pawlus224 z tymi krzyżówkami nie do końca jest tak jak piszesz, bo jeżeli dwie osoby zadeklarowały taką samą działkę to obydwoje dostają wezwanie i jednej z nich dają możliwość wycofania się bez konsekwencji jeżeli żadna się nie wycofa to wtedy kontrola na miejscu i sprawdzają kto ją uprawia, ta która nie uprawia i się nie wycofała to dostanie sankcję bodajże 3 krotność płatności z danej działki na, której stwierdzono krzyżówkę.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6311 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 19:32

Dopłaty 2015

pawlus224 z tymi krzyżówkami nie do końca jest tak jak piszesz, bo jeżeli dwie osoby zadeklarowały taką samą działkę to obydwoje dostają wezwanie i jednej z nich dają możliwość wycofania się bez konsekwencji jeżeli żadna się nie wycofa to wtedy kontrola na miejscu i sprawdzają kto ją uprawia, ta która nie uprawia i się nie wycofała to dostanie sankcję bodajże 3 krotność płatności z danej działki na, której stwierdzono krzyżówkę.

Musze zwrócić koledze uwagę. Wycofanie dzialki z wniosku może obyć sie bez jakiś kolwiek konsekwencji w przypadku kiedy nie zostales poinformowany o bledach(wezwanie) lub kontroli. Jeśli poszlo wezwanie do obu stron to dochodzi wtedy o ustalenie kto użytkuje a kto nie. W zależności od % przedeklarowania powierzchni miga byc rożne konsekwencje. Moze byc tez tak ze dostaniesz info z BP tak nie oficjalnie, wtedy mozesz wycofać bez konsekwencji. Ale masz tam kogoś znajomego lub pracownik BP byl kulturalną osoba i dal cynka.

#6312 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 30 marzec 2016 - 19:57

Dopłaty 2015

robert55555 jeśli pójdzie wezwanie to tak jak piszesz po ptokach...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#6313 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 20:22

Dopłaty 2015

Witam, a wie ktoś może jak sprawdzić czy dana działka jest deklarowana do dopłat bezpośrednich, pytam ponieważ po środku moich łąk leży działka ugoru, zamoierzam to w tym roku kosić ale nie wiem czy podać na dotacje bo właściciel za granicą i nie mam kontaktu a nie chciał bym problemów jakby on też podawał

Tu sobie możesz sprawdzić, jeśli wiesz jak on się nazywa czy w ogóle jakieś dopłaty bierze

http://beneficjenciw...l.gov.pl/search

#6314 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 30 marzec 2016 - 21:30

Dopłaty 2015

Poczytaj kilka stron wcześniej to dużo osób dostaje bez zazieleniania i często bez bydła

dzięki przeczytałem poprzednie strony i cos mnie skusiło wziąć decyzje i przeczytałem jeszcze raz to zazielenianie i pisze jak byk na koncu ze będzie wypłacone w trzeciej części do 30 czerwca 2016 przeczytałem pierwsza strone decyzji i zrobił się chaos .  no w sumie to arimr tego narobiło . dawniej co było na pierwsze stronie  to i na koncie od razu . teraz to szkoda gadać

#6315 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 05:47

Dopłaty 2015

robert55555 jeśli pójdzie wezwanie to tak jak piszesz po ptokach...

Tak masz racje. Jak pojdzie wezwanie to juz po ptokach.

#6316 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 08:33

Dopłaty 2015

dzięki przeczytałem poprzednie strony i cos mnie skusiło wziąć decyzje i przeczytałem jeszcze raz to zazielenianie i pisze jak byk na koncu ze będzie wypłacone w trzeciej części do 30 czerwca 2016 przeczytałem pierwsza strone decyzji i zrobił się chaos .  no w sumie to arimr tego narobiło . dawniej co było na pierwsze stronie  to i na koncie od razu . teraz to szkoda gadać

Też dostałem ostatnio decyzję ale nic nie pisze o wypłacie zazielenienia w trzeciej racie. Więc chyba nie każdy dostanie to zazielenieni w czerwcu. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6317 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 31 marzec 2016 - 09:21

Dopłaty 2015

Wczoraj przyszła mi decyzja ale kasy narazie na koncie nie ma...

#6318 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 12:27

Dopłaty 2015 U mnie też dzisiaj decyzja na 11 stron. jpo, zazielenienie, dodatkowa, mr, bydło młode i krowy.

#6319 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 31 marzec 2016 - 12:28

Dopłaty 2015

decyzja z 14.03.2016 dziś byłem w banku to pieniądze już były wszystkie oprócz zaliczki  którą dostałem w pażdzierniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6320 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 12:28

Dopłaty 2015

Musze zwrócić koledze uwagę. Wycofanie dzialki z wniosku może obyć sie bez jakiś kolwiek konsekwencji w przypadku kiedy nie zostales poinformowany o bledach(wezwanie) lub kontroli. Jeśli poszlo wezwanie do obu stron to dochodzi wtedy o ustalenie kto użytkuje a kto nie. W zależności od % przedeklarowania powierzchni miga byc rożne konsekwencje. Moze byc tez tak ze dostaniesz info z BP tak nie oficjalnie, wtedy mozesz wycofać bez konsekwencji. Ale masz tam kogoś znajomego lub pracownik BP byl kulturalną osoba i dal cynka.

Załóżmy że obie osoby dostają wezwanie, jak agencja ustala kto to użytkuje? czy ten co uprawia musi w jakiś sposób udowodnić? moim zdaniem bez świadków agencja nie ma szans na udowodnienie kto to użytkuje jeśli dwóch się będzie do tego przyznawać, co wtedy? :D