Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6201 Share burtek

burtek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 19:27

Dopłaty 2015

Już od miesiąca ARiMR wydaje decyzję jak leci, nie ważne jaka powierzchnia. Wstrzymane są tylko kontrole na miejscu.
Rolnicy powyżej 15 ha gruntów ornych podlegający utrzymywaniu obszarów efa dostają płatności z decyzji bez płatności do zazielenienia. Będzie ona wypłacona po wdrożeniu do systemu poprawki umożliwiającej kontrolowanie efa. Od dziś rusza wydawanie decyzji odmownych i częściowo odmownych (np odmowa płatności dla młodych rolników).

Nie prawdą jest, że wstrzymane są kontrole na miejscu. Ja wczoraj tj. 22.03.2016 r. miałem kontrole z oddziału regionalnego z Gdyni w swoim gospodarstwie. W okolicy również kontrolują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 13:09
  •  

#6202 Share Matixd

Matixd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 20:09

Dopłaty 2015 Co kontrolują teraz ?? Dzwonią przed kontrola ?

#6203 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 20:27

Dopłaty 2015

Cud Panowie . Dziś decyzja JPO, Zazielenienie, MR, Bydło, Owoce miękkie i płatność redystrybucyjna..(nie wiem co to nawet). Województwo Podlaskie Pow. Augustowski. Gosp 24 ha. Dzięki młodemu płatność większa niż w zeszłym roku. Ciekawe kiedy kasa...?! Może decyzja na odczepkę przysłali.. Brak ONW oraz RŚ.

Czy do ONW wysyłają decyzję??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6204 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 23 marzec 2016 - 20:58

Dopłaty 2015

mi decyzji ONW nie przysłali a co do płatności redystrybucyjnej to jest płatność dodatkowa

ja mam pytanie z innej beczki

obrabiam znajomemu pole 1,79ha, dopłaty jak co roku oddaje mu, w tamtym roku było to JPO +ONW a w tym za co mam mu zwrócić?? na pewno JPO, ONW i Dodatkowa ale nie wiem czy zazielenienie mu przysługuje ??? 

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#6205 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 23 marzec 2016 - 21:00

Dopłaty 2015

dziś byłem za rejestrować bydło i spytałem co z moim wnioskiem.

dowiedziałem się jeszcze nie naliczony,a kiedy się za biorą     nie wiadomo :(

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#6206 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 21:27

Dopłaty 2015

mi decyzji ONW nie przysłali a co do płatności redystrybucyjnej to jest płatność dodatkowa

ja mam pytanie z innej beczki

obrabiam znajomemu pole 1,79ha, dopłaty jak co roku oddaje mu, w tamtym roku było to JPO +ONW a w tym za co mam mu zwrócić?? na pewno JPO, ONW i Dodatkowa ale nie wiem czy zazielenienie mu przysługuje ??? 

Kolego jaka to klasa ziemi??  Moim zdaniem podstawy i powinien być zadowolony.. Jeżeli słaba gleba to niech się cieszy że ktoś mu dopłaty jeszcze daje.. U nas koleś od pośrednika kupił gospodarkę 10 ha same lotne piachy i gość chce wydzierżawić ale chce wszystkie dopłaty i jeszcze sobie RŚi niestety nie ma chętnych nawet bez RŚ. Taka gleba że nic nie chce rosnąć..

#6207 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 21:32

Dopłaty 2015

Nie prawdą jest, że wstrzymane są kontrole na miejscu. Ja wczoraj tj. 22.03.2016 r. miałem kontrole z oddziału regionalnego z Gdyni w swoim gospodarstwie. W okolicy również kontrolują.

Decyzje wstrzymane są we wnioskach z kontrolą na miejscu a nie same kontrolę.

#6208 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 22:14

Dopłaty 2015 Dzisiaj decyzja i wszystko wypisane ile za co

#6209 Share burtek

burtek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 22:37

Dopłaty 2015

Dzwonili dzień wcześniej przed kontrolą. Powiedzieli mi, że zostałem wytypowany do kontroli metodą analizy ryzyka. Wydaje mi się, że to dlatego, że po raz pierwszy składałem wniosek o dopłaty na siebie. Podczas kontroli mierzyli powierzchnie GPS-em. Wcześniej dostałem zaliczkę w listopadzie oraz w marcu otrzymałem pismo o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy do 30.04.2016 r.

#6210 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 22:47

Dopłaty 2015

Metoda analizy ryzyka - bardziej tłumaczyć to tym, że istnieje ryzyko nieprawidłowości. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6211 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 22:47

Dopłaty 2015

Dzwonili dzień wcześniej przed kontrolą. Powiedzieli mi, że zostałem wytypowany do kontroli metodą analizy ryzyka. Wydaje mi się, że to dlatego, że po raz pierwszy składałem wniosek o dopłaty na siebie. Podczas kontroli mierzyli powierzchnie GPS-em. Wcześniej dostałem zaliczkę w listopadzie oraz w marcu otrzymałem pismo o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy do 30.04.2016 r.

Heh kolego miałem identycznie jak ty piszesz pierwszego roku. Po śmierci ojca przejąłem gospodarstwo na siebie i złożyłem o dopłaty to miałem kontrolę obszarową, 2X ekologię oraz zwierzęcą w ciągu roku więc spokojnie to nie wszystko.. Ale ogólnie wszystko wyszło ok tylko trzeba se ładnie uśmiechać :P

#6212 Share Fagro

Fagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 22:54

Dopłaty 2015 Decyzji brak- kasa na koncie- bez zazielenienia. Zach_pom. 55ha

#6213 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 00:11

Dopłaty 2015

o co tu chodzi wczoraj dostałem całą dopłatę( >30 ha) nawet "zazielenienie" oprócz ONW decyzja tydzień temu  a mówili ze system w kwietniu bedzie działał 

#6214 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 09:52

Dopłaty 2015

O co chodzi z odmową dla MR?

ja dostałem decyzje ze wszystkim i dla młodego także.

btw mam pytanie co wpisac we wniosku o zawartosc % EFA we wniosku o doplaty jesli mam ponizej 15 ha GO?? zostawić puste pole czy wyliczyć sobie samemu bez dodawania załącznika o ilości efa?

#6215 Share burtek

burtek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 09:59

Dopłaty 2015

Heh kolego miałem identycznie jak ty piszesz pierwszego roku. Po śmierci ojca przejąłem gospodarstwo na siebie i złożyłem o dopłaty to miałem kontrolę obszarową, 2X ekologię oraz zwierzęcą w ciągu roku więc spokojnie to nie wszystko.. Ale ogólnie wszystko wyszło ok tylko trzeba se ładnie uśmiechać :P

Zwierzęcą też miałem jakoś we wrześniu. U mnie jak na razie też wszystko ok. Kazali czekać na przelew dopłaty.

#6216 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 10:15

Dopłaty 2015

dziś byłem za rejestrować bydło i spytałem co z moim wnioskiem.

dowiedziałem się jeszcze nie naliczony,a kiedy się za biorą nie wiadomo :(

U mnie też okrągłe zero, korekta była w pazdzierniku,i nadal zero,nawet nie było zaliczki..
W agencji powiedzieli ze Onw już decyzja jest i po 10kwietnia będzie,a Bezpośrednie zero stoi w miejscu.,,Niby kontrola foto" ale pie**ola to każdemu i każdy ma co innego.Nawet nie wierze ze mam decyzję bo też tak potrafią
Nawet odroczenia nie miałem.HaHa :D

W tamtym roku były w połowie lutego reszta.Onw zawsze w listopadzie.

Edytowany przez Bamber310, 24 marzec 2016 - 10:21.

#6217 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 11:34

Dopłaty 2015

Kontrole foto będą dopiero naliczane 11 kwietnia ma zacząć działać system werefikacji po kontroli dzwoniłem do warszawy do departamentu naliczeń dopłat bezpośrednich. Dla zainteresowanych podam numer bezpośredni  22/318 49 74 .

#6218 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 13:47

Dopłaty 2015

Jak wynika z postów na forum, informacje  z ARiMR maja sie nijak do rzeczywistości. Mówią co im każą, a naliczają, jak tylko chcą.

#6219 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 14:22

Dopłaty 2015 Dzisiaj decyzja jpo, mr, zazielenienie, skrobia, bydło, krowy. Na początku marca decyzja onw, kasy brak... Ale oogólnie super, 17 tyś więcej niż w zeszłym roku ;) 27ha UR
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6220 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 15:49

Dopłaty 2015

Weź tu coś zaplanuj ... W tamtym roku brałem maszyny na PROW i ustaliłem z bankiem że najwyższe raty będę spłacał z dopłat. Biorąc pod uwagę to że do tej pory dostawałem je najpóźniej w pierwszym tygodniu marca spłatę ustawiłem sobie na połowę kwietnia a tu widoku nie ma żeby zmieścili się w tym czasie. W październiku dostałem pieniądze za "poplony" do tego zaliczkę JPO no i płatność dodatkową. Wyszło tego prawie 1/3 całości. Dzisiaj wpłynęło na konto ONW zobaczymy kiedy będzie reszta, pewnie nie tak szybko ....  21 ha, EFA, oraz zwierzaki