Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6081 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 10:50

Dopłaty 2015

Jahooo, ależ ja o tym mówię. Oczywiście, że jesteśmy traktowani gorzej.

Rolnictwo u nas zawsze było traktowane po macoszemu, za komuny, bo rolnicy nie chcieli się kolektywizować, przy Traktacie Unijnym, bo to mało istotna kwestia i dzisiaj, bo pomimo, że jest nas wielokrotnie więcej niż np. górników, nie stanowimy realnej siły w obronie swoich praw.

A wszyscy chcą jeść - dobrze, zdrowo i tanio...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 03:03
  •  

#6082 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 marzec 2016 - 11:51

Dopłaty 2015 Dopłaty są po to dla rolników by wymyślić pretekst jakby te pieniądze wyciągnąć z powrotem na rynek ;)

Dopóki nie było dopłat , nie było wymogów , kar , sankcji , ceny środków do produkcji były znacząco niższe .

Gdzieś czytałem (nie pamiętam juz w jakim kraju ale chyba w Grecji) ze rolnicy chwała sobie zniesienie dopłat ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6083 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 11:59

Dopłaty 2015

Jahooo, ależ ja o tym mówię. Oczywiście, że jesteśmy traktowani gorzej.

Rolnictwo u nas zawsze było traktowane po macoszemu, za komuny, bo rolnicy nie chcieli się kolektywizować, przy Traktacie Unijnym, bo to mało istotna kwestia i dzisiaj, bo pomimo, że jest nas wielokrotnie więcej niż np. górników, nie stanowimy realnej siły w obronie swoich praw.

A wszyscy chcą jeść - dobrze, zdrowo i tanio...

NIE STANOWIMY REALNEJ SIŁY W OBRONIE SWOICH PRAW!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6084 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 14:43

Dopłaty 2015

Zastanawiam się w czasach  komputyryzacji  w tej firmie co wdraża program do naliczania foto pracują jacyś mało utalentowani ludzie że 2 miesionce budować ten system to jest poprostu kpina . Mi się wydaje że problem jest gdzie indziej ??? .

#6085 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 15:58

Dopłaty 2015

Zastanawiam się w czasach  komputyryzacji  w tej firmie co wdraża program do naliczania foto pracują jacyś mało utalentowani ludzie że 2 miesionce budować ten system to jest poprostu kpina . Mi się wydaje że problem jest gdzie indziej ??? .

Po częsci kolego masz racje.  Ale to nie jest łatwe. W Polsce jest ok 1 350 000 rolników, którzy składają wnioski. I to nie tylko o płatności bezpośrednie ale ONW czy też PRŚ. PRŚ jest w tym roku składa z 3 rodzajów.  Toeretycznie jeden rolnik może mieć max 4 sprawy(wnioski). Zakładając że każdy rolnik ma 20 działek ewidencyjnych, robi się ponad 20 milionow działek, które muszą byś przekontrolowane. Błędy logiczne, matematyczne, PEG, spójność, obrysowanie działek, kontrola krzyżowa błedy do modernizacji, PRŚ. Wyobraź sobie ilość danych. Pracownik jak klika skontrouj to system musi te dane ze soba wszystkie porównać. Problem taki żeby je ze soba porównać to jest wymagdany jakiś czas. Teraz wyobraż sobie ze 5000 osob jednoczesnie chce przekontrolowac dane. Serwery moga paść. 

Kolega kiedyś przyszedł i poprosił mnie o pomoc z przetwarzaniem danych. Uzyskałem informacje od niego jak ma to działać. Chciał aby mmu pomógł nie odpłatnie. Zgodziłem. Zrobiłem w arkuszu kalkulacyjnym około 100 funkcji, które miały przynieść efekt jaki chciał. I miał wkleic około 100000 wierszy .  Teraz pomnoż przez 100 funkcji i razy 5. Wszystko zadziałało super ale strasznie wolno!!!. Kolega był zrozpaczony ze wolno działa i tyle mniejsca zajmuje. 

Edytowany przez robert55555, 16 marzec 2016 - 16:03.

#6086 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 16 marzec 2016 - 16:27

Dopłaty 2015

od kiedy jest obowiązek deklarowania gruntów i łak  niezgłoszonych do płatności  mam działki które w całości nie da się użytkować   zadrzewienie grupowe  lub obszar nieużytkowany np. PEG 5,60 DEKLARACJA 4,90   ZAKRZACZENIA GRUPOWE W DWÓCH MIEJSCACH

JEZELI  TERAZ  WYKAZE ZE  CZESC ŁAKI JEST NIEZGŁOSZONA DO  JPO_TUZ CZY ARIMR MOŻE BADAC TA KWESTIE Z POPRZEDNICH LAT

W 2015 WESZEDŁ PRZEPIS ZE NA 1 HA MOŻE BYC 100 DRZEW I SMIAŁO  TERAZ ZADEKLARÓJE  5,60 POW NIEZGŁOSZONA 0

JAK  TARAZ DZIAŁAC  JAK ZGŁASZAC  I ZSKŁADAC WYJASNIENIA

#6087 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 16:40

Dopłaty 2015

od kiedy jest obowiązek deklarowania gruntów i łak  niezgłoszonych do płatności  mam działki które w całości nie da się użytkować   zadrzewienie grupowe  lub obszar nieużytkowany np. PEG 5,60 DEKLARACJA 4,90   ZAKRZACZENIA GRUPOWE W DWÓCH MIEJSCACH

JEZELI  TERAZ  WYKAZE ZE  CZESC ŁAKI JEST NIEZGŁOSZONA DO  JPO_TUZ CZY ARIMR MOŻE BADAC TA KWESTIE Z POPRZEDNICH LAT

W 2015 WESZEDŁ PRZEPIS ZE NA 1 HA MOŻE BYC 100 DRZEW I SMIAŁO  TERAZ ZADEKLARÓJE  5,60 POW NIEZGŁOSZONA 0

JAK  TARAZ DZIAŁAC  JAK ZGŁASZAC  I ZSKŁADAC WYJASNIENIA

Pytanie zasadniczne, czy osoba ktora ustala dla twojej działki PEG  bedzie liczyła drzewa na tej konkretnej działce?

#6088 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 16 marzec 2016 - 16:52

Dopłaty 2015

Pytanie zasadniczne, czy osoba ktora ustala dla twojej działki PEG  bedzie liczyła drzewa na tej konkretnej działce?

Robert   w kontroli administracyjnej nie

dane do bazy danych LPIS  sa aktualizowane o wiele danych zbieranych przez system

od lat moje peg się nie zmieniają zasadniczo

jak możesz  odpowiedz mi

#6089 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 17:08

Dopłaty 2015

W momecie wprowadzania wniosków pracownicy BP zgłaszają rozbieżnosci do działek ewidencyjnych. Rozbieżności wnoszone sa na podstawie danych zgłaszanych prze rolników, wprowadzaja odpowiedni kod i skanuja załącznik graficzny, ale również jak mają wątpliwości to wtedy kodują na BP i skanują załącznik.

Pracownicy LPIS rozpatruja te rozbieżności. I wtedy może ulec PEG na plus dla rolnika lub na minus(zmniejszy sie). W kontroli administracyjnej dane z rozpatrzonych rozbieżności powinny być zaciągnięte, aby pracownik BP mógł przekontrolować wniosek i go zatwierdzić. Póżniej wniosek jest naliczony i wydawana decyzja i na samym końcu jest przelew na konto rolnika(najmilszy etap). W czasie kontroli administracyjnej mogą być wnoszone rozbieżności  przez pracowników BP. Na podstawie tej rozbieżności zgłoszonej, pracownicy LPIS ja rozpatrują i modyfukuja a potem dane są przesyłane do innego programu, który mozliwia przekontrolowanie wniosku. Tak to działa. PEG moze ulec zmianie nawet kilka razy w roku, wszystko zalezy od wileu rzeczy, ale nie oto pytasz.

Dla ciebie i dla pozostałych kolegów i koleżanek z forum.

Jak macie załącznik zobaczcie czy dobrze obrysowana/-e jest/-sa działka/-i ewidencyjna/-e oraz jak są naniesione PZ-tki. PZ-tki sa to granice PEG-u. CZy są obrysowane poprawnie. I czy PEG podany jest poprawny. Jak sie wszystko zgadza, to dobrze jak nie to zawsze nalezy nanieśc na załącznik graficzny swoje uzsadanieni tak aby pracownicy BP mogli wnieść rozbierżność a LPIS poprawić PEG :)

Edytowany przez robert55555, 16 marzec 2016 - 17:13.

#6090 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 17:37

Dopłaty 2015

A co jeśli granice działki na mapie elektronicznej nie pokrywają się z granicami w terenie i ta rozbieżność to nie 0,5m w jedną czy drugą stronę, tylko około 30% działki e/g e-mapy jest położone na działkach sąsiednich ? To mam podać te 3 czy 4 działki sąsiednie ? Po obrysowaniu działki fizycznej powierzchnia zgadza się z ewidencją gruntów w starostwie, tylko mapy na większości działek nie przystają do rzeczywistych granic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6091 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 17:42

Dopłaty 2015

Najlepiej dołaczyć mapke z geodezji, i wypis z rejestru gruntów. Mapka nie musi byc najdroższa. Mozna powiedzieć ze do celow ARiMR. zawsze możesz nanieść prawidłowe granice działki ewidencyjnej na załącznik graficzny.

A co jeśli granice działki na mapie elektronicznej nie pokrywają się z granicami w terenie i ta rozbieżność to nie 0,5m w jedną czy drugą stronę, tylko około 30% działki e/g e-mapy jest położone na działkach sąsiednich ? To mam podać te 3 czy 4 działki sąsiednie ? Po obrysowaniu działki fizycznej powierzchnia zgadza się z ewidencją gruntów w starostwie, tylko mapy na większości działek nie przystają do rzeczywistych granic.

#6092 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 18:29

Dopłaty 2015

witam czy kontrola foto blokuje wypłatę onw , raport mam już od miesiąca ale więcej nic nie słychać w sprawie moich dopłat nawet nowego wniosku nie otrzymałem

#6093 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 18:33

Dopłaty 2015

tak blokuje

witam czy kontrola foto blokuje wypłatę onw , raport mam już od miesiąca ale więcej nic nie słychać w sprawie moich dopłat nawet nowego wniosku nie otrzymałem

#6094 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 18:53

Dopłaty 2015

ok dzięki czyli same h....e wiadomości

#6095 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 19:13

Dopłaty 2015

Dostał ktoś z was dopłaty bez decyzji w ostatnim czasie?? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6096 Share Marcin567

Marcin567

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:05

Dopłaty 2015

Arimr zmniejszył mi peg na łące o ciek wodny powyżej 2 m. W rzeczywistości jest to zagłębienie terenu w którym woda płynie tylko po bardzo mokrej zimie.

Mam do was pytanie czy jest sens się odwoływać od tej decyzji ? (czy jest szansa wygrać) Pozdrawiam

#6097 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:56

Dopłaty 2015

Dostał ktos z was doplaty kto miał kontrole z bydla w czerwcu?

Ja miałem kontrolę w lipcu i dostałem na razie decyzję .

#6098 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 16 marzec 2016 - 21:18

Dopłaty 2015

Dostał ktoś z was dopłaty bez decyzji w ostatnim czasie??

tak ja dostałem ale nie wszystkie brakuje jeszcze rś

#6099 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:46

Dopłaty 2015

Jak to ma być teraz z tą sprzedażą ziemi? Prawo do kupna będzie posiadał wykwalifikowany rolnik podobno. Co kryje się pod nazwą wywalifikowany rolnik? Coś tam szukałem w internecie ale nie mogłem znaleźć ustawy z zapisem co oznacza to stwierdzenie. Czy jeśli posiadam wykształcienie wyższe nie rolnicze (inżynieria środowiska) mam na sobie ziemie nie duzo ale mam około 15 lat gdy miałem 18 lat ojciec wydzierżawił ode mnie ziemie (na piśmie) żebym nie musiał opłacać krusu i ten stan rzeczy utrzymuje się do teraz. Czy w moim przypadku moge nabyć ziemie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6100 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 16 marzec 2016 - 21:55

Dopłaty 2015

Dziś dostałem wniosek na 2016 r mapki są niby wszystko się zgadza .Nowe zdjęcia robione w końcem sierpnia 2015 r .A dopłaty za 2015 r brak czekamy na decyzję