Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6061 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:10

Dopłaty 2015

Teoretycznie w naszym kraju nikt nie powinien być dyskryminowany, ale jak określić sytuację, kiedy mając ponad 40 lat (nie moja wina, przyszedł czas, to się urodziłem...), nie dość, że dostaję niższe dopłaty do ha w stosunku do tzw. młodych rolników, to jeszcze cały szereg programów jest Z POWODU WIEKU dla mnie (i wielu innych) niedostępny.

Nie mam o to pretensji do młodych rolników, bo to ani ich wina, że takie programy powstały, ani zasługa, że urodzili się później.

Nie przekonuje mnie argument, że młodzi ze wsi uciekają, bo uciekali zawsze ci, którzy na wsi nie mieli przyszłości, ale mając w perspektywie przejęcie dobrze funkcjonującego gospodarstwa, niektórzy pomyślą dwa razy zanim wieś opuszczą.

A z pewnością nie jest łatwiej przekazać dobre gospodarstwo, skoro przez lata było się dyskryminowanym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 21:28
  •  

#6062 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:13

Dopłaty 2015

Wy macie mniej dopłat a ja mam dwa razy więcej . 10 ha +30 szt młodego bydła + 3 szt krów +młody rolnik. Taka jest prawda że dopłat ogólnie nie jest mniej bo część pieniędzy została przesunięta. Niestety taka jest prawda że do tej pory wspierane były najbardziej gospodarstwa zajmujący się produkcją roślinną, co było niesprawiedliwe. I ci teraz najwięcej narzekają.  Nie podoba mi się tylko sposób naliczania dopłat do bydła, który wymusza wzrost cen cieląt i okresowy spadek cen bydła rzeźnego i brak dopłat dla hodowców świń.

Masz 100 % racji tyle że te dopłaty tak naprawdę działają przeciwko nam tak jak piszesz

#6063 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:21

Dopłaty 2015

Dopłaty na koncie ale bez EFA

Była decyzja ?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6064 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 15 marzec 2016 - 19:29

Dopłaty 2015

Kto dostał dopłaty i o tym pisze , niech  napisze z którego dnia decyzja ;) ja mam decyzję z 4 marca i dopłat jeszcze brak ;)

Edytowany przez NewVario, 15 marzec 2016 - 20:45.

#6065 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 15 marzec 2016 - 19:32

Dopłaty 2015

ojciec decyzja z 10 marca kasa na koncie niecałe 50ha

#6066 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:13

Dopłaty 2015

Zauważyłem że wielu dostało już dopłaty albo ma naliczone ale są rejony takie jak Zamoiskie  Biłgorajskie chełmskie woj, Lublin gminami były kontrole foto i nic się nie dzieje bo system nie działa żeby to w tych czasach nie działało to poprostu brak słów ...

#6067 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:16

Dopłaty 2015 Tak decyzja z tydzień wcześniej może półtora.

#6068 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:47

Dopłaty 2015

Jakiś czas temu pisemko że  ...coś tam , coś tam ... do 1 czerwca , wczoraj decyzja , dziś reszta dopłat na koncie . Woj. lubelskie pow. lubartowski .

ZETOR TEAM

#6069 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 21:29

Dopłaty 2015 Dla MR system miał ruszyć po 22 lutego i co? Mamy 15 marca a na palcach można policzyć tych co dostali przelewy. Tak samo z tym kontrolami foto, gdzie system będzie uruchomiony w kwietniu. Wielokrotnie pisano tu czemu system nie działa i jak w ogóle go przygotowywano.

Zauważyłem że wielu dostało już dopłaty albo ma naliczone ale są rejony takie jak Zamoiskie Biłgorajskie chełmskie woj, Lublin gminami były kontrole foto i nic się nie dzieje bo system nie działa żeby to w tych czasach nie działało to poprostu brak słów ...

#6070 Share rolnikw

rolnikw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 22:08

Dopłaty 2015 Dostał ktos z was doplaty kto miał kontrole z bydla w czerwcu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6071 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 23:09

Dopłaty 2015

Co do postów wyżej odnośnie zmian komu zabrali komu dali... Po pierwsze ta zmiana to uderzenie w małych rolników  (słusznie) którzy dzierżawią i pracują i biorą kasę za nic nie robienie (rolnik mający zwierzynę jest prawdziwym rolnikiem "Małe gospodarstwa") niekorzystnie uderza to w gospodarzy którzy mają dobrą ziemię, dużo ha i nastawiają się tylko na produkcję roślinną.. Obracam się w gronie rolników z pierwszego sektora (małe gospodarstwa i kombinowanie), więc wiem o co chodzi.

Jestem za tym aby osoby które nie mają wspólnego nic z rolnictwem nie brały dopłat..Mając 100 ha 6 klasy TUZ walenie mulczerem i branie dopłat ONW, RŚ, i JPO to nie można nazwać tego rolnictwem... To nie jest wspieranie rolnictwa,,,, Tu trzeba zrobić porządek.. Może będę zaraz skarcony ale taka prawda..

Edytowany przez Sztuk, 15 marzec 2016 - 23:11.

#6072 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 23:27

Dopłaty 2015

czyli rolnik bez zwierząt to nie rolnik? może biznesmen?

#6073 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 05:56

Dopłaty 2015

Dostał ktos z was doplaty kto miał kontrole z bydla w czerwcu?

Tak

#6074 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 06:10

Dopłaty 2015

czyli rolnik bez zwierząt to nie rolnik? może biznesmen?

Spekulant albo kułak ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6075 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 07:32

Dopłaty 2015 ja powiem krótko. nie wiem co za barany piszą te głupoty że nie powinno być dopłat ale będziecie po całości. Dam przykład ze jeśli np Polski by nie było w Unii i nie było by wspierane rolnictwo to u nas bydło, świnie i ogólnie żywność była by droższa. A np takiej Francij czy Włochów było by na rękę aby tak było bo nie importowali by do Włoch od nas bydła bo Francuskie były by tańsze. I tak na tej zasadzie by każda dziedzina rolnictwa się zmieniała. prawa rynku są nie ubłagalne. my możemy sobie chcieć i za wieprzowiny po 10zl tylko kto nam za to zapłaci. Klient wybierze tańsze to proste i logiczne.

#6076 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 07:50

Dopłaty 2015

Bez otwartego rynku, jak w tej chwili, w każdej chwili na nadmierny import można nałożyć cła i sytuacja wraca do normy. Jeśli jakiś kraj kombinuje, to na import z tego kraju nakłada się cła aby ich dotowana produkcja nie psuła rynku krajowego. W tej chwili taki mechanizm nie jest dozwolony.  A dopłaty są w każdym kraju inne.

Co do zabrania dopłat tym, co mają tylko troche związku z rolnictwem - przemyśl jeszcze raz to, co wymysliłeś, bo idąc tą drogą łatwo i ciebie wysrac z tego systemu.

Sam nie jestem w KRUS a dzierżawię i uprawiam kilkanaście ha ziemi. To mam nie dostac dopłat ? Generalnie, dopłaty powinny być do PRODUKCJI, czyli w ARiMR przedstawiasz oprócz wniosku o dopłaty także faktury na zbyte płody rolne, zwierzynę itp. Nie ma faktur, nie ma dopłat.

#6077 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 08:53

Dopłaty 2015

czyli oby do maja:

http://www.arimr.gov...nia-sprawy.html

#6078 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 16 marzec 2016 - 09:24

Dopłaty 2015

tak byla decyzja tydzien wstecz 

#6079 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 09:39

Dopłaty 2015

Jshooo, w granicach Unii ceł nałożyć nie można, problem polega na dozwolonych dotacjach dla eksportu wewnątrz Unii. Na przykład: para prosiaków kosztuje u nas 300 zł, w Danii tyle samo, ale jeśli duński rolnik wyeksportuje taką parkę dostanie zwrot (powiedzmy) 100 zł. Efekt Duńczykowi opłaca się wprowadzić na polski rynek taką parkę za 220-240 zł. (transport+kontrola weterynaryjna), podczas kiedy dla naszego producenta ta parka musi kosztować 300 zł., aby wyszedł na zero (koszty produkcji- zysk). Czyli Polak pracuje dla pracy, a Duńczyk pracuje dla zysku niszcząc nasze hodowle. 

I na tym polega cały system: zniszczyć polską hodowlę prosiaków, wtedy Duńczyk sprzeda u nas parkę za 300 zł., a ci, którzy zainwestowali w chlewnie idą z torbami.

Przeciwko temu nikt nie robi nic.

Inna kwestia, to dopłaty do produkcji. Dla krajów, które dołączyły do Unii w 2004 roku wprowadzono dopłaty do powierzchni, ponieważ doświadczenia "starej Unii" wskazywały na nieefektywność dopłat do produkcji. 

W 2001 roku Niemcy wydawały ok. 30 mld. DM na magazynowanie i NISZCZENIE żywności i ok. 32 mld. DM na dopłaty. Przy średniej ok. 2,5 tys. DM na zatrudnionego w rolnictwie, wychodziło, że gdyby rolnicy nie robiliby nic, mieliby ok. 4 800 DM, a państwo wyszłoby na zero (co nie do końca jest prawdą, bo niemieccy rolnicy płacą podatek dochodowy).

Przy dopłatach do powierzchni kluczowym był plon referencyjny pszenicy, który dla Niemiec wynosił 7 t/ha, dla Czech 5 t/ha, a dla Polski 3 t/ha.

Dlatego jestem zdania, że wprowadzenie u nas dopłat do produkcji (na dzień dzisiejszy - nierealne) pogorszyłoby ogólną sytuację polskich rolników.

Bo co z tego, że będziemy produkować więcej, skoro nie możemy sprzedać z zyskiem? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6080 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 10:38

Dopłaty 2015

Twój wywód nie zmienia faktu, że jesteśmy gorzej traktowani w Unii. Nasza składka do budżetu Unii jest liczona tak jak dla innych krajów, a nawet bym powiedział, że niektóre mają specjalne rabaty (UK), a w wypłacie dotacji jesteśmy traktowani gorzej.

Z plonem referencyjnym  3t/ha to już było czyste sk..... bo nasi decydenci się na to zgodzili bez mrugnięcia okiem.  Dodatkowo zasady udzielania wsparcia i pomocy działają na niekorzyść naszych producentów.  Dopłaty osiągnęły tylko jeden efekt - dodatkowo skłóciły mieszkańców wsi i miasta.