Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 wrzesień 2014 - 19:26

Dopłaty 2015

bo to prawda , na razie to tylko projekt  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 09:37
  •  

#42 Share Lesowik

Lesowik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:biologia, inżynieria środowiska, dziedzictwo kulturowe, historia, fotografia i jeszcze trochę...

Napisany 14 wrzesień 2014 - 19:39

Dopłaty 2015

Tyle tylko że ma obowiązywać od 1 stycznia 2015... czy będą to kontrolować czy nie... ale każdy kto zarządza gospodarstwem zasiewy i strategie planuje lata wcześniej.

#43 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 22:58

Dopłaty 2015

A w Ministerstwie lata później, ale to nie problem (dla nich), bo to my ponosimy odpowiedzialność i ew. straty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 22:31

Dopłaty 2015 oglądałem ten kalkulator i coś mi nie pasuje bo wyświetla mi że nie spełniam dywersyfikacji. Powierzchnia gospodarstwa 26ha trawa z koniczyną 7.5ha kukurydza 9ha pszenżyto 6ha jęczmien 3.5ha. Może mi ktoś to wytłumaczy.

#45 Share Brajan4

Brajan4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 14:50

Dopłaty 2015

oglądałem ten kalkulator i coś mi nie pasuje bo wyświetla mi że nie spełniam dywersyfikacji. Powierzchnia gospodarstwa 26ha trawa z koniczyną 7.5ha kukurydza 9ha pszenżyto 6ha jęczmien 3.5ha. Może mi ktoś to wytłumaczy.

Jak najbardziej spełniasz warunek dywersyfikacji. Kalkulator też jest ok, prawdopodobnie wprowadziłeś trzy uprawy zamiast dwu i kalkulator zdębiał :)

#46 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 18:21

Dopłaty 2015

gdzie znależc ten kalkulator,mam z dzierżawą 35 ha i nie mam nic łaki ,ile bym musiał na wiosnę zasiać trawy żeby to zaliczyć.W tej chwili sieję same zboża,a łąkę mam bez umowy.

#47 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:02

Dopłaty 2015

chyba Ci o to chodzi http://www.arimr.gov...ielenienie.html

Mam pytanie czy to zazielenienie dotyczy wszystkich czy tylko tych co korzystali z rolno środowiskowych.

Czy to będzie się jakoś tyczyć nowych dopłat normalnych ? 

#48 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:40

Dopłaty 2015

Jak najbardziej spełniasz warunek dywersyfikacji. Kalkulator też jest ok, prawdopodobnie wprowadziłeś trzy uprawy zamiast dwu i kalkulator zdębiał :)

To znaczy że jeśli się ma pszenicę,pszenżyto,jęczmień,kukurydzę to należy wpisać tylko dwie odmiany i np.łubin ?

Edytowany przez KRISS75, 22 wrzesień 2014 - 20:42.

#49 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 22:20

Dopłaty 2015

Ludzie, wyluzujcie! Wciąż mówimy o projekcie, który może wejść w życie od 1 stycznia 2015. Prawdopodobnie nie wejdzie, bo jest tylko przynętą dla projektu podziału dopłat, który dopiero będzie złożony w Brukseli do zaakceptowania. Dzisiaj NIKT nie wie co zrobić, żeby zrobić dobrze, a tzw. eksperci powiedzą później, że nie sądzili, że można coś tak interpretować. Nie oznacza to oczywiście, że nie przyjdzie nam zapłacić za błędy, które popełnili inni. To są "przywileje" bycia "niezależnym rolnikiem".

#50 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 23 wrzesień 2014 - 09:00

Dopłaty 2015

bez przesady, raczej warunki dopłat się nie zmienią bardzo już więc można coś planować- zmiany pewnie będą dotyczyły np. progów(komisja nie zgadza się na te nieszczęsne 6 SO, tylko chce więcej), będzie też nowy program inwestycyjny na OSNy na niektóre inwestycje związane z gospodarką nawozami, ale raczej w dopłatach wiele się nie zmieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1409 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 19:04

Dopłaty 2015

panowie a jak to jest z tymi roslinami ypu lubin podobno trzeba bedzie to siac przymusowo jak sie doplaty chce bo wczesniej tylko produkcja roslinna byl typu kukurydza rzepak i zboza jak to wygląda

#52 Share staszek87

staszek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 październik 2014 - 06:53

Dopłaty 2015

Pytanie nie w temacie ale znalazł już ktoś może stawki dopłat za 2014 rok. Kurs euro, do strączkowych chmielu itp ???

#53 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 01 październik 2014 - 15:34

Dopłaty 2015

Stawki  na  2014 rok.  Kurs  euro  4,1776   -      jpo  910 ,87/ha    strącz-motylkowe  556,37/ha.  do chmielu 1000,39/ha   cukrowa  56,61/tona. 

#54 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 01 październik 2014 - 15:34

Dopłaty 2015

http://www.arimr.gov...posrednich.html

#55 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 01 październik 2014 - 21:04

Dopłaty 2015

panowie a jak to jest z tymi roslinami ypu lubin podobno trzeba bedzie to siac przymusowo jak sie doplaty chce bo wczesniej tylko produkcja roslinna byl typu kukurydza rzepak i zboza jak to wygląda

Mnie też to interesuje. Szukałem w necie informacji ale piszą tak ogólnikowo że zrozumieć nie idzie

#56 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 październik 2014 - 06:39

Dopłaty 2015

Przymusu nie ma, możesz siać co chcesz i nie brać dopłat. Jak chcesz brać dopłaty to musisz robić zazielenienie i wtedy możesz zastąpic je wysokobiałkowymi zgodnie z przelicznikami. Jak nie spełnisz norm to w pierwszych dwóch latach dostaniesz kary w wysokości do 74 euro/ha (tyle co płatność za zazielenienie), a potem mogą być nawet takie jak całe dopłaty.

Łańcuch do którego wszyscy się podczepiliśmy jest coraz krótszy.

#57 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 02 październik 2014 - 20:08

Dopłaty 2015

Nie musisz siać możesz ugorować i dopłaty dostaniesz

#58 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 03 październik 2014 - 01:13

Dopłaty 2015

Szopen, nie zgadzam się z Tobą w kwestii ostatniego zdania - "łańcuch jest coraz krótszy", długi on nigdy nie był, tylko nie było to powiedziane tak, by wszyscy to zrozumieli. Wprowadzenie dopłat postawiło ekonomię gospodarowania na głowie. Regiony, których sens bytu był określony opasem, nagle zaczęły siać pszenicę - na 4 i 5 klasie ziemi. Gorzej, mogli swoje zbiory sprzedać z minimalnym zyskiem, dzięki dotacjom. Efekt - spadek pogłowia i wzrost sprzedaży zbóż, co z kolei pociągnęło za sobą ceny i sytuację materialną gospodarstw, które od cen ziarna były uzależnione. Teraz próby ich ratowania to tzw. MR, PROW itp. To z kolei prowadzi do zapaści w innych działach produkcji. Krótkotrwałych, ale na tyle długich, by kolejne regiony uzależnić od dopłat. Jak kiedyś powiedziała Angela Merkel - wspólna polityka rolna - nie jest ani wspólna, ani rolna. To polityka, a polityką rządzi kasa. Ile miliardów złotych z programów "pomocowych" trafia na niemiecki rynek? 60%? Niedużo? Ze 100% najwyżej 30 jest wykorzystywane na inwestycje krajowe. To nie jest nagonka na Niemców, daleko mi do tego, ale kiedyś mieliśmy lokalną mleczarnię. Nie robili wiele, ale mleko, masło i twaróg, mieliśmy od nich. Teraz nie ma już tej mleczarni, ani żadnej innej w promieniu 90 km, nie ma też bydła mlecznego. Za to mamy mleko łowickie, "łaciate" i czort wie jakie, ale nic z naszych stron. Jogurty z Kołobrzegu i "masło" bez masła. To już nie jest łańcuch, to obroża, a na kaganiec długo czekać nie będziemy, bo idziemy z "postępem".

#59 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 03 październik 2014 - 05:10

Dopłaty 2015 Puki Polak nie zrozumie że trzeba wspierać Polskie to dobra nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 03 październik 2014 - 06:12