phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

ja miałem na początku lutego powierzchniową(75 ha) oraz poplon, i dostałem na koniec czerwca także do tej pory to już dawno powinny być u ciebie, a w agencji co twierdzą o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

oni kur.... zawsze mają czas ale jak Ty się spoźnisz z czymś to zaraz wysyłają upomnienia, zawiadomiena albo nakładaja kary lub ucinają z dopłat bo nie wyrobiłeś się terminie. To jest Polska. Im wszystko wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

znamy kurs euro po jakim będą naliczane dopłaty bezposrednie a jest to aż 4,32 ...przynajmniej tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Za wielka to nie jest łaska z ich strony, u mnie względem tamtego roku naleci na tym kursie euro  z 1,5 tysiąca złotych, przy 80 ha.... a jak ktoś ma 10 ha to nawet tego nie zauważy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Witam. Mam pytanie: ile czasu jest ze strony Agencji na odpowiedź na odwołanie od decyzji RŚ? I jak to liczyć- od momentu złożenia pisma w BP, czy od chwili przesłania do Oddziału Regionalnego? Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

raczej to jest tak 14 dni masz Ty się na odwołanie od decyzji a oni 14 dni na odpowioedź czyli 28 dni roboczych 

może się mylę to niech ktoś poprawi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Oni mają dwa miesiące, nie obowiązuje KPA tylko ustawa o dopłatach w której jest taki termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Więc to tak wyglądało: decyzja z 04.07.2016, odebrana przeze mnie 08.07., odwołanie w BP złożyłem 22.07. czyli w ostatnim dniu terminu, później dostałem pismo że odwołanie 27.07. zostało przekazane do Oddziału Regionalnego i dotąd cisza a dwa m-ce już minęły... Co robić? Naciskać gdzieś, dzwonić? Gra idzie o może niewielką kwotę, ale akurat za nawóz bym tym zapłacił, a tak to nie wiem czy liczyć na te pieniądze, czy nic z tego nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytaj, czy dzwoń do powiatowego biura. Najlepiej udać się osobiście i podać nr producenta. Ktoś z pracowników odpowiada za Twój wniosek i musi wiedzieć co się z nim dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Mam taką sytuację.
Odwołałem się od decyzji za dopłaty 2015 za ziemniaki skrobiowe, a decyzję dostałem bodajże w czerwcu br.. Miałem dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji.

Następnie rejonowa agencja miała miesiąc czasu na rozpatrzenie mojego odwołania, kiedy prawie miesiąc minął dostałem decyzję o wysłaniu sprawy do głównego arimr.

Główna agencja miała miesiąc na rozpatrzenie odwołania i wydaniu decyzji. Wysłali po miesiącu czasu decyzję do mnie i do niższej instancji czyli rejonowej agencji decyzję.

Miałem kolejny miesiąc na odwołanie tej decyzji.

Potem po terminie na odwołanie rejonowa agencja ma kolejny miesiąc na ponowne rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Wszystko robią kiedy mija termin. Liczę że około 16 października wydadzą decyzję uznającą dopłatę, a pieniążki kiedy będą to nie mam pojęcia, może za 10 lat.
Jednocześnie czasami przysyłają mi z młodego rolnika jakieś poprawki do zrobienia albo braki to na poprawienie dają mi na to każdorazowo tydzień czasu. Już mnie szlag trafił więc niech nie oczekują że za każdym kolejnym razem będę im w zębach przynosił to co chcą jak szybko chcą.

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ktos ma podobny problem.

W 2015 roku złożyłem wniosek na płatności bezposrednie i płatnosc dla młodych rolników. Gospodarstwo prowadze od 2011 także akurat jeszcze ten rok sie łapalem.

I wszystko było ok pozytywna decyzja, kasa na koncie.

Jakis czas temu otrzymałem najpierw informacje o wszeciu postepowania, a teraz decyzje uniewazniającą decyzje z 2015r, czyli tak w skrócie mam zwrocic płatność dla młodych rolników (w moim przypadku około 10 tys zł).

W 2009 roku złożyłem wniosek na działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" lecz zaraz potem go wycofałem, na co posiadam pismo z agencji.

Teraz jednak agencja twierdzi ze momentem rozpoczecia przezemnie działalności rolniczej jest dzien złożenia wniosku o przyznanie pomocy z działania Ułatwianie staru mlodym rolnikom, i wyliczają ten okres od 2009 roku a nie od 2011 roku.

Ktoś moze miał podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Na logikę to powinno się liczyć od momentu kiedy przejąłeś gospodarstwo czyli nabyłeś ziemię i pewnie pierwsze dopłaty unijne na siebie też wziąłeś w 2011 roku. Więc czego w ogóle zawracają gitarę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest rozporzadzenie które weszło w 2015 roku na które sie powołują - podpunkt e

 

§ 7. 1. Za datę rozpoczęcia działalności, o którym mowa w art. 50 ust. 2 lit. a rozporządzenia nr 1307/2013, uznaje
się najwcześniejszą z następujących dat:
1) datę rozpoczęcia działalności rolniczej przez rolnika ustaloną na podstawie informacji zawartych w krajowym rejestrze
urzędowym podmiotów gospodarki narodowej (REGON);
2) datę rozpoczęcia działalności rolniczej przez rolnika ustaloną na podstawie informacji zawartych w Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG);
3) datę złożenia przez rolnika wniosku o:
a) przyznanie płatności na podstawie przepisów o płatnościach bezpośrednich do gruntów rolnych i oddzielnej
płatności z tytułu cukru lub przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego,
b) pomoc finansową dla rolników w ramach programu SAPARD,
c) dofinansowanie realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja
i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004–2006”, przeznaczone dla osób
prowadzących działalność rolniczą lub rolników,
d) udzielenie pomocy finansowej na działania objęte Planem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004–2006,
przeznaczonej dla osób prowadzących działalność rolniczą lub rolników,
e) przyznanie pomocy finansowej w ramach działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata
2007–2013, przeznaczonej dla osób prowadzących działalność rolniczą lub rolników,

f) przyznanie pomocy finansowej w ramach działań lub poddziałań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014–2020, przeznaczonej dla osób prowadzących działalność rolniczą lub rolników;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Miałem podobny problem w BGZ. Będąc żyrantem, miałem zablokowaną kwotę na koncie, kolega spłacił zadłużenie przed terminem, jednak pani z banku odmówiła zniesienia blokady, ponieważ jeden z punktów mówił, że zniesienie następuje w określonym terminie, a drugi, że po spłaceniu zadłużenia. Pani z banku zignorowała fakt spłaty zadłużenia i obstawała przy swoim, że blokada może nastąpić dopiero w oznaczonym terminie. Zdołałem ją przekonać (i wszystkich innych będących wtedy w banku), że pani jeśli w ogóle umie czytać, to z pewnością nie rozumie tekstu. W końcu blokada została zniesiona.

Skoro oficjalnie rozpocząłeś działalność rolniczą w 2011 roku, to powinna być jedyna wiążąca data. A to, że ktoś kiedyś coś... No chyba, że wcześniej składałeś wniosek o dopłaty (bezpośrednie) w jakiejkolwiek formie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Złożenie wniosku a przyznanie pomocy to dwie różne sprawy. Walcz o swoje z tymi ch.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie skladałem do 2011 zadnego wniosku o cokolwiek. dopiero w 2011 roku młody rolnik itd

No nic doradca pisze odwołanie a pozniej zostaje sad

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Witam

Dostałem już zaliczkę. Ponoć jest to 70 % należnej płatności. Jak tak to według moich wyliczeń brakuję mi ok 6000 zł na całości w porównaniu do ubiegłego roku porównując do tego ile dostał ojciec. Ja powinienem dostać dodatkowo ok 232 zł do ha w ramach płatności dla młodego rolnika. O tyle właśnie brakuję. Wiecie może jak to jest? Dostaliście płatności na "młodego"? Gdzieś czytałem że są jakieś problemy z naliczaniem płatności dla młodych rolników. A Wam jak wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Więc to tak wyglądało: decyzja z 04.07.2016, odebrana przeze mnie 08.07., odwołanie w BP złożyłem 22.07. czyli w ostatnim dniu terminu, później dostałem pismo że odwołanie 27.07. zostało przekazane do Oddziału Regionalnego i dotąd cisza a dwa m-ce już minęły... Co robić? Naciskać gdzieś, dzwonić? Gra idzie o może niewielką kwotę, ale akurat za nawóz bym tym zapłacił, a tak to nie wiem czy liczyć na te pieniądze, czy nic z tego nie będzie...

 

Przyszło Ci odpowiedź na to odwołanie ? Mi przyszła odpowiedź po 2 miesiącach że przekazane powtórnie do BP ,a na pieniądze bym tak szybko nie liczył .Z BP nie dostałem żadnego pisma i się nie dopytywałem bo w moim przypadku odwołanie dotyczyło pomylenia działek i to była różnica 9 arów więc mała kwota ,znajomy też się odwoływał i jemu przyszło pismo kazał mi zapytać w banku czy nie przyszły pieniądze więc spytałem w ty tygodniu i okazało się że przyszły we wrześniu czyli po trzech miesiącach od pisma z powiatu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gossip    0

Witam, jestem studentką i prowadzę badania do pracy licencjackiej dotyczące dopłat bezpośrednich jako formy wsparcia dochodu rolników. Proszę o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym pliku. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

ankieta- licencjat.doc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Dopłaty to nie forma wsparcia tylko częściowy zwrot wzrostu kosztów w rolnictwie po wejściu do unii.

Mało kto pamięta jeszcze ceny nawozów itp z przed unii, o cenach maszyn nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja nadal nic nie dostałem . Rodzice za to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dopłaty to nie forma wsparcia tylko częściowy zwrot wzrostu kosztów w rolnictwie po wejściu do unii.

Mało kto pamięta jeszcze ceny nawozów itp z przed unii, o cenach maszyn nie wspominając.

Też bym nazwał to częściową rekompensatą za to co tracimy będąc w unii

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj