phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

dwa miesiące temu dostałem decyzję a dziś że jest wstrzymana i będą weryfikować zazielenianie a o efektach weryfikacji powiadomią odrębnym pismem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Czas wyplat dotacji bezposrednich za rok 2015  zostal wydluzony do 15 wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

w programie tydzien w niedziele podali ze agencja do 05 07 2016 wyplacila 99.5% doplat

dzwonilem do warszawy na infolinie 800380084 to powiedziano mi ze nie wiadomo czemu nie ma wszystkich jeszcze doplat 

podali mi numer telefonu do sekcji finansowej z zaznaczeniem ze ciezko jest tam sie dodzwonic  225950300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Ta to ojciec jest w tych 0,5% bo niema ani grosza i ja też się częściowo łapie w tym odsetku bo kasa z MR i bydła nie wpłynęła, w wiosce jest jeszce jedna osoba co nic nie dostała

Czas wyplat dotacji bezposrednich za rok 2015  zostal wydluzony do 15 wrzesnia

Koleżanko mała poprawka do 15 ale października ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w programie tydzien w niedziele podali ze agencja do 05 07 2016 wyplacila 99.5% doplat

dzwonilem do warszawy na infolinie 800380084 to powiedziano mi ze nie wiadomo czemu nie ma wszystkich jeszcze doplat 

podali mi numer telefonu do sekcji finansowej z zaznaczeniem ze ciezko jest tam sie dodzwonic  225950300

ale jak sie dodzwonisz to ci wszystko powiedzą tylko pierw dobrze sprawdzą czy ty to ty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nam wypłacili w piątek. Zona dzwoniła w tyg i powiedzieli że do piątku będą, jak nie to kazali ponownie dzwonić. Piątek, godz 14, dopłat nie ma. żona dzwoni do powiatówki, gość mówi ,,już dzwonię do warszawy zapytać się co i jak,,. Oddzwania za 10min i mówi że właśnie został przelew zrobiony i na poniedziałek na pewno będą.

Godz. 16 piątek, dopłaty były na koncie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to coś czuję że kolega RafaKdziela interweniował w mojej sprawie. Niby prosiłem go o to, jednak nie myślałem że faktycznie ma takie znajomości, chyba wiszę mu porządną wódkę, ale patrząc na to z drugiej str. to ładnie mnie wkopał:

Rafał nie zapomnij o dopłatach żony. Szepnij tam im słówko bo ta chce za granicę do ciepłych krajów a ja goły i wesoły. Jeszcze prawie 50% nam nie wypłacili.

Jak coś to mogę ci podac nr. gospodarstwa na PW to od razu powiesz aby mi pt. za maliny nie kasowali, chyba się opowiesz za kolegą z forum, prawda?

gdy ja boję się islamistów, latania samolotem i po za tym nigdzie dalej jak do szwagra nie widzi mi się wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ni ewiem czemu ale oni lubią robić w piątki przelewy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

@damianzbr i całe szczęście,że moich całych niema bo Pani goni mnie w góry a to przecie blisko Krakowa a tam tyż mogą się zjawić islamy=a jak co mi się stanie to kto ogony przejmie??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W górach to już całkiem, jak przyjdą dopłaty w żadnym wypadku nie gódź się na góry. Prędzej mazury, już trochę bardziej na północ leżą to mniejsze prawdopodobieństwo spotkania dzikusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

ot mądrze gadasz na mazury jedziemy w tym tygodniu.................po cielaki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ja to coś czuję że kolega RafaKdziela interweniował w mojej sprawie. Niby prosiłem go o to, jednak nie myślałem że faktycznie ma takie znajomości, chyba wiszę mu porządną wódkę, ale patrząc na to z drugiej str. to ładnie mnie wkopał:

gdy ja boję się islamistów, latania samolotem i po za tym nigdzie dalej jak do szwagra nie widzi mi się wybierać.

Jak szybko on to zrobil moze przez Rydzyka interwencja byla.  Tylko my wciaz musimy miejscowki na sprzedaz malin szukac,bo nam nie chce tych domow pokazac,zeby tam handlowac przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz kogoś znajomego w BP podaj mu swój nr gospodarstwa i masz załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

cóś się dzieje dziś wpłynęło na konto ojca większość dopłat-zostało do wypłaty tylko do białkowych i zazielenienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ktoś dokładnie słuchał obiadowy program rolniczy ,coś tam informowali że przyspieszy rząd w tym roku wypłaty ze względu na trudną sytuację rolników ,jest już zgoda UNII  ,miałem telefon i tylko skrawki słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

 W- strefaagro.pl- jest artykuł o dopłatach. Od 17 października będą wypłacane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Onw tradycyjnie od 16 czy 17października jak piszesz. Mają też wypłacać zaliczki max 70% należnych dopłat, ale jak ostatnio o tym czytałem to nic pewnego.
U mnie dzisiaj była niezapowiedziana kontrola gruntów. Akurat wjechałem, gdy przyjechał mierzyć. W tym roku też będą jaja z tymi raportami, bo to moja pierwsza kontrola gruntów? Wcześniejsze to z weterynarii były i rok temu z Piorin-u.
Nie wiem czy jest już temat dopłat na 2016 r, czy może utworzyć nowy, lub przenieść ostatnie posty do istniejącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

wydaje mi się że zostałem chyba ostatnim/a właściwie to ojciec który nadal niema pełnych dopłat...............

wysokobiałkowe i zazielenienie nadal czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nieprawdopodobne. Miał kontrole, sankcje, odwołania od decyzji?

 

Przedwczoraj byłem w Agencji (po tel. rozmowie) bo będę miał 1% sankcję za użytkowanie obszaru niezgłoszonego do płatności, tzn. opracowują wnioski na 2016 rok ze względu na planowane zaliczki.

Swoją drogą to draństwo, że nie mam PRAWA decydować o tym, ile ha zgłaszam do płatności, mojej własnej ziemi.

 

Rozumiem i popieram sankcje za zgłoszenie większej powierzchni, niż faktycznie użytkowana, ale skoro wywiązuję się z obowiązków na zadeklarowanej powierzchni, to co ich k.... obchodzi, co robię z resztą? W końcu to moja ziemia! Ja z niej żyję, ja ją uprawiam i jest moją troską jak sobie (bez szkody dla innych) sobie z tym poradzę. Jedyne, co robi nasze Państwo, to pobiera podatek za ziemię, którą kupiłem. Ale nie dość tego, że każą mi płacić za moją własność, to jeszcze decydują co mam z nią zrobić, a żeby tego było mało, to jeszcze nakażą, jak mam to zrobić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Sołtys nie tylko Ty nie dostałeś pełnych dopłat mi też jeszcze 3,5 koła wiszą. kuzynowi 40 Tyś ponad dużo osób jeszcze nie dostało pełnych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

kontrole były najpierw zwierzaki tj bydło jakoś początkiem listopada, na początku kwietnia powierzchnie+zasiewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj