Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#5901 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 22:45

Dopłaty 2015 Jak masz podejrzenie ze wniosek ma powyżej 10 ha gruntów rolnych ( VII części wniosku, kolumna 10 ) zliczasz powierzchnię i jak wyjdzie powyżej 10 ha, musisz wykazywać kazda uprawę rolnika na gruntach rolnych, wtedy masz dzialki podrzędne w rolnych. W tym roku będą sankcje za nie przestrzeganie zazielenienia.

W tym roku agencja wysyla wnioski wypelnione, inaczej niż w poprzednich latach. We wnioskach wypelnione dzialki rolne glowne(JPO) i dzialki podrzędne (POM, PWB). Tu moga byc Problemy(szukanie główną i podrzędną). Latwo o pomyłkę.
Nie wiem czy będzie tak tobie lepiej czy tez nie. Radze przy większej ilości dzialek ewidencyjnych zacząć od ułożenia pokolei nr załączników graficznych
Latwiej znalesc załączniki graficzne. .Pamietaj o sprawdzaniu PEGu z karta i spójności.I wypełniaj w ten sposob gospodarstwa rolne, które maja powyżej 10 ha gruntów rolnych: najpierw uprawy na trwale( tuzy, sady)potem uprawy na gruntach rolnych, wtedy będziesz znal powierzchnie jaka jest gruntów rolnych i jak nalezy wypełnić wniosek oraz znak jak będzie potrzeba powierzchnie do efa. Wypelniaj wniosek w ten sposób:działka rolna we wniosku i obrysowujesz ja zaraz na załączniku graficznym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 09:31
  •  

#5902 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 23:23

Dopłaty 2015 Bardzo wazne, zwracaj uwagę na PZtki, koraliki, obrysowuj dokładnie rolne tak jak rolnik uzytkowuje( jeśli polowe dzialki użytkuje to polowe obrysuj, bo moze ktoś inny druga polowe uprawia i jak obrysujesz cala ewidencyjna na 100% masz wezwanie. Wtedy tracisz zaufanie u takiego rolnika.

Jak rolnik ma w spersonalizowanym wniosku puste pola w rolnych( zabij mnie ale nie pamiętam czy występują na ewidencyjnych) to rolnik mial zmniejszona powierzchnię PEG ja tej działce lub byla kompensacja zrobiona w ramach dzialki rolnej(min2 ewidencyjne musza byc). Scalaj dzialki ale nie na sile! Zwróć uwagę jak wypełnia wnioski do 10 ha, powyżej 10 ha i jak jest z efa.

Uwazaj na gospodarstw 3-4 ha i na PEg dla tych gospodarstw. Żeby nie bylo sankcji lub odmów(nie przewidzisz wszystkiego).

Płatność zwierzęca.
sprawdzaj dane odnośnie wieku zwierzęcia i plci z paszportem. Najlepiej jak by rolnik sprawdzil paszport z kolczykiem zwierzęcia czy dane sie zgadzja(moze byc tak ze na paszporcie jest
byk a w oborze jest krowa która ma ponad 24 miesiące).
Tutaj w tej płatności nie mozesz zrobic pomyłki, sprawdz 10 razy czy wszystko gra.). sprawdzaj terminowość rejestracji zwierząt i uświadom rolnika z czym się to wiarze(jego ryzyko).

W skrócie z grubsza wyjaśniłem. Zycze milej pracy przy wypełnianiu i jak naj mniej problemow.

#5903 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 marzec 2016 - 06:06

Dopłaty 2015

Jak masz podejrzenie ze wniosek ma powyżej 10 ha gruntów rolnych ( VII części wniosku, kolumna 10 ) zliczasz powierzchnię i jak wyjdzie powyżej 10 ha, musisz wykazywać kazda uprawę rolnika na gruntach rolnych, wtedy masz dzialki podrzędne w rolnych. W tym roku będą sankcje za nie przestrzeganie zazielenienia.

W tym roku agencja wysyla wnioski wypelnione, inaczej niż w poprzednich latach. We wnioskach wypelnione dzialki rolne glowne(JPO) i dzialki podrzędne (POM, PWB). Tu moga byc Problemy(szukanie główną i podrzędną). Latwo o pomyłkę.
Nie wiem czy będzie tak tobie lepiej czy tez nie. Radze przy większej ilości dzialek ewidencyjnych zacząć od ułożenia pokolei nr załączników graficznych
Latwiej znalesc załączniki graficzne. .Pamietaj o sprawdzaniu PEGu z karta i spójności.I wypełniaj w ten sposob gospodarstwa rolne, które maja powyżej 10 ha gruntów rolnych: najpierw uprawy na trwale( tuzy, sady)potem uprawy na gruntach rolnych, wtedy będziesz znal powierzchnie jaka jest gruntów rolnych i jak nalezy wypełnić wniosek oraz znak jak będzie potrzeba powierzchnie do efa. Wypelniaj wniosek w ten sposób:działka rolna we wniosku i obrysowujesz ja zaraz na załączniku graficznym.

rolnych czy ornych ?

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5904 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 06:17

Dopłaty 2015

rolnych czy ornych ?

Dziekuje koledze za wychwycenie bledu, tak jest jak pisze sie ze słownikiem.

#5905 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 06:17

Dopłaty 2015

Mam pytanie -czy już któryś bank przyjmuje wnioski na kredyty dopłatowe  ?

#5906 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 06:46

Dopłaty 2015

Miał ktoś przypadek, że nie otrzymał w terminie nowych wniosków ? Ponoć najpóźniej muszą wysłać do 15 marca ale kto tam wie...

Ja już dostałem drugi raz te same wnioski tylko że ten drugi już bez mapek.

#5907 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 07:43

Dopłaty 2015

Tak przyjmują ale procedura ja przy normalnym kredycie papierologi  mnóstwo bank BGZ

#5908 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 07:48

Dopłaty 2015

mi tez drugi raz przysłali również bez mapek

#5909 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 07:56

Dopłaty 2015 u mnie tak samo jak u kolegi wyżej

#5910 Share Lukasz93

Lukasz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 08:54

Dopłaty 2015

Mam takie pytanie. Czy można siać tą samą roślinę na tym samym polu co roku? Jeśli można to przez ile lat? Bo kukurydze mi pasuje siać na dwóch polach 2 lata pod rząd, potem pszenżyto, mieszanka zbóż jarych i znów 2x kukurydza i tak wkoło. Nie gryzie się to z dywersyfikacją upraw?

A ja wcale jeszcze nowego wniosku nie dostałem hehe

Edytowany przez Lukasz93, 10 marzec 2016 - 08:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5911 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 09:18

Dopłaty 2015

u mnie nowy wniosek przyszedł ponad tydzień temu a wczoraj nowy bez mapek, podobno stary był z błędami.

Sąsiad nie dawno dostał odroczenie do 15.05 a wczoraj decyzje, pewnie lada dzien i pieniążki będą.

#5912 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3180 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 09:31

Dopłaty 2015 Przy kukurydzy nie ma chyba przepisu, że może być siana max 3 lata na jednym polu.
Jedni dostają decyzje po odroczeniach a inni mimo decyzji nie mają przelewów. Co mieli wypłacić w lutym i marcu to wypłacili a teraz po temacie widać kolejny zastój.

#5913 Share Lukasz93

Lukasz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 10:21

Dopłaty 2015

Oki. U mnie przyszło tylko odroczenie płatności do 31.05 i to tyle. Ani nowego wniosku na dopłaty, ani decyzji z tamtego roku. Wcześniej tylko przelali tą zaliczkę dopłat

#5914 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 10 marzec 2016 - 13:53

Dopłaty 2015

mnie dziś pocieszyli, transfery będą rozpatrywane w maju, lezą sobie na półce w segregatorze, jak komuś z transferem wysłali ratę, to mogą być nawet zwroty, zależy kiedy zmarła osoba, i czy w terminie wszystko załatwione,

kurcze jak to możliwe obciąć tak dopłaty, doładować jeszcze wymagań, skomplikować wnioski, i nie mieć w zanadrzu systemu do obsługi wniosków, to jakbym ja chwycił 300 ha i liczył, że je sześdziesiątką obrobię

#5915 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:16

Dopłaty 2015

Dziś dostałem informację żę pakiety rolnośrodowiskowe wdrożone w systemie mają byćw połowie marca, zaś dla osób mających kontrolę wdrożenie planowane jest na 11 kwietnia (może być też szybciej).

#5916 Share magdalena90

magdalena90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:33

Dopłaty 2015

czy jeśli mowa o płatnościach dla osób, które miały kontrolę to mowa też o kontroli bydła? czy może ktoś kto miał kontrolę bydła dostał już dopłaty?

#5917 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:51

Dopłaty 2015

Mam takie pytanie. Czy można siać tą samą roślinę na tym samym polu co roku? Jeśli można to przez ile lat? Bo kukurydze mi pasuje siać na dwóch polach 2 lata pod rząd, potem pszenżyto, mieszanka zbóż jarych i znów 2x kukurydza i tak wkoło. Nie gryzie się to z dywersyfikacją upraw?

A ja wcale jeszcze nowego wniosku nie dostałem hehe

Mozesz siać kukurydze czy inne rosliny nawet przez caly okres trwania tego nowego prowu. Nie ma żadnego przepisu który by zakazywal cos takiego.a Zazielenie na czym innym polega.

#5918 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:52

Dopłaty 2015 A ja tydzień temu dostałem pismo o trudnym charakterze sprawy i odroceniu na 27 czerwiec a wczoraj decyzję płatności.
john deere

#5919 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:53

Dopłaty 2015 [quote name="magdalena90" post="1756959" timestamp="1457620437"]

czy jeśli mowa o płatnościach dla osób, które miały kontrolę to mowa też o kontroli bydła? czy może ktoś kto miał kontrolę bydła dostał już dopłaty?[/quot

jak miales tylko kontrole bydla to juz idą decyzje i przelewy na konta rolników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5920 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3180 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:30

Dopłaty 2015 W agrobiznesie mówili podobno, że w marcu wypłaty ruszają pełną parą. Onw też ma zaraz ruszyć. Może ktoś obejrzy i potwiedzi co powiedzieli?