Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#5841 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 17:19

Dopłaty 2015

Dzisiaj przyszła decyzja o przyznanie płatności,pow.biłgorajski

U nas też poprzychodziły kilku rolnikom decyzje a kilka dni później pismo że przedłużają do końca maja. Powiat biłgorajski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 09:10
  •  

#5842 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 18:11

Dopłaty 2015

2.03 decyzja ,3.03 pismo o przesunieciu  odplat do31.05 a dzis kasa na kacie bez zazielenienia

#5843 Share Wojtek1609

Wojtek1609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 18:38

Dopłaty 2015

Witam,

Całkiem możliwe, że mimo otrzymania pisma o odroczeniu, pieniądze trafią szybciej. Jednak po co to całe zamieszanie, pisma, kontrole itd, skoro gra nie warta świeczki. Oczywiście dla kogoś warta, ale nie dla nas- rolników, którzy uprawiają ziemię, nie tych pseudo. Pamięta ktoś ze starszych użytkowników, rolników pierwszy rok w którym dane były dopłaty ?. Jakieś spostrzeżenia, wnioski ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5844 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 18:47

Dopłaty 2015

Ja też Powiat Biłgoraj i mam pismo że termin rozpatrzenia przesunięty do 31 maja , ja dodatkowo miałem kontrolę foto i dopiero tydzień temu dostałem kopię raportu . Ciekawe ile będę musiał czekać na kasę i czy to prawda że dla tych z kontrola nie ma jeszcze programu do obsługi wniosku .

#5845 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 08 marzec 2016 - 19:15

Dopłaty 2015

Znajomy tak jak pisałem wcześniej wczoraj decyzja dzisiaj kasa na koncie 12ha + mr.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#5846 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 19:20

Dopłaty 2015

15 marca wchodzi rozporządzenie które ustala że aby złożyć dopłaty na działki które są własnością Skarbu państwa trzeba dołączyć dokument potwierdzający prawo do władania tą nieruchomością, czyli krótko mówiąc trzeba mieć umowę dzierżawy i ją dołączyć do wniosku aby złożyć dopłaty na grunty anr, ma to wykluczyć tzw. piratów

#5847 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 19:57

Dopłaty 2015

Wiecie co tak przegladałem owy temat i wysuwają sie małe wnioski i to przykre. Główny który nasuwa sie na piedestale to brak finansów w gospodarstwie i bazowanie tylko na dopłatach, które finansują zakup PALIWA< PODATEK<NAWOZY<ŚOR<CZYNSZE DZIERŻAWNE< jest to bardzo przykre i ukazuje Waszą nie moc w racjonalnym gospodarowaniu finansami w gospodarstwie. A rzeczywistością w PoLsce jest fakt ze kazdy poprzedzający rząd jaki by nie był stara sie komplikować sprawe nowemu i aby w kampanii przykleić jemu błedy zaznaczam KAZDY z tych darmozjadów tak robi, a wiecie kiedy zaczyna sie nowa kampania wyborcza??? 

ps. jak ma być lepiej jak nami rządzą tylko te same osoby odkąd pamietam tylko zmiany ugrupowań itd. Jarek jest od zawsze, od czasu jak spadł z księżyca, Donald tak samo z tym że kiedyś był rudy, Miller ,Cimoszewicz, Kwaśny niby wolna demokratyczna Polska a ile lat legalnie nadal panowała demokratyczna-komuna

Szkoda, że wnioski jakie Ci się nasuwają są podobne do tych, do których dochodzą ludzie z rolnictwem nie mający nic wspólnego.

Hodowałem bydło mięsne (LM), na 22 ha pastwisk pasło się 40 matek z cielakami i buhaj. Potem wszedł przepis ograniczający max. obsadę do 1 DJP/ha, więc na części łąk zrobiłem pastwiska (już w tym momencie byłem stratny, bo zwierzęta nie wyjadały, a ja nie miałem siana na sprzedaż). Dowalił mi ostatni PROW, który ograniczył obsadę do 0,2 DJP/ha. JEDNA KROWA NA 5 HEKTARACH! Bez cielaka.

Problem w tym, że takie ograniczenia nie są konsultowane, ani wydawane z wyprzedzeniem dającym możliwość reakcji. Inny problem, to kredyt, na inwestycje, które dzięki ograniczeniom stały się bezsensowne.

Oczywiście mogłem jeszcze przekształcić ziemie orną w pastwiska, a paszę treściwą kupować...

Zlikwidowałem hodowlę. Kredyt dalej spłacam. I proszę nie mów, że to moja wina!

#5848 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 20:20

Dopłaty 2015

Wiecie co tak przegladałem owy temat i wysuwają sie małe wnioski i to przykre. Główny który nasuwa sie na piedestale to brak finansów w gospodarstwie i bazowanie tylko na dopłatach, które finansują zakup PALIWA< PODATEK<NAWOZY<ŚOR<CZYNSZE DZIERŻAWNE< jest to bardzo przykre i ukazuje Waszą nie moc w racjonalnym gospodarowaniu finansami w gospodarstwie. A rzeczywistością w PoLsce jest fakt ze kazdy poprzedzający rząd jaki by nie był stara sie komplikować sprawe nowemu i aby w kampanii przykleić jemu błedy zaznaczam KAZDY z tych darmozjadów tak robi, a wiecie kiedy zaczyna sie nowa kampania wyborcza??? 

ps. jak ma być lepiej jak nami rządzą tylko te same osoby odkąd pamietam tylko zmiany ugrupowań itd. Jarek jest od zawsze, od czasu jak spadł z księżyca, Donald tak samo z tym że kiedyś był rudy, Miller ,Cimoszewicz, Kwaśny niby wolna demokratyczna Polska a ile lat legalnie nadal panowała demokratyczna-komuna

Kolego i tak i nie.

Po pierwsze planowałem zawsze wydatki uwzględniając, że do końca marca wpłynie mi jakaś część dopłat tj. bezpośrednie, onw, rolnośrodowiskowe. Zawsze coś o tego czasu wpływało. Nie jest błędem planować w działaniu firmy wpływy z dopłat działających praktycznie 10 lat.

Nie wiem ile ich otrzymujesz. W moim przypadku jest to prawie 400tys więc machanie na to ręką i nie uwzględnianie udziału tej kwoty w funkcjonowaniu gospodarstwa jest śmieszne i TAK brak na wiosnę takiej kwoty powoduje pewną irytację bo zamiast ustalonego planu inwestycji muszę go całkowicie przemodelować a nawet zawiesić co w przypadku magazynu z suszarnią wpływa w dyrastyczny sposób na plan sprzedaży płodów z tegorocznych żniw (bo muszę znowu sprzedać "z przyczepy" jako konwencjonalne a nie przetrzymać z miesiąc, dwa i pchnąć drożej z certyfikatem).

Z drugiej strony sami jesteśmy sobie winni.

Odpowiedzmy sobie na pytanie - kto reprezentuje rolników w sejmie? Na kogo głosowaliśmy? PiS? PO? czy Kukiz (bo ponoć dużo rolników oddało na Kukiza głos) szerokie spojrzenie na rolnictwo mają nooo gdzieś na końcu listy. PSL - pokazali przez 8 lat (mając ministerstwo) ile "dobrego" zrobili dla rolnictwa (jak się mylę to przedstawcie ustawy).

Powiedzmy sobie wprost: NIE MA w kraju ugrupowania reprezentującego około 5-6 milionów obywateli (liczę na oko, rolnicy z rodziną)

I to jest tylko i wyłącznie nasza wina, że dajemy się omamić różnymi sloganami partii mających nas gdzieś.

Jako przykład przypomina mi się wypowiedź Dudy przed wyborami kiedy mówił na jakimś spotkaniu z rolnikami że trzeba "zrównać dopłaty...". Dla mnie, jako rolnika, leżał ON całkowicie bo rolnictwo to NIE TYLKO DOPŁATY i to nie ich wysokość stanowi podstawowy problem. (np. prawo łowieckie jest dla nas bardzo złe)

Stąd w ostatnich wyborach, tak prezydenckich jak i parlamentarnych oddałem NIEWAŻNY głos gdyż nie widziałem ugrupowania mogącego dać ciekawe drogi na rozwój rolnictwa w kraju.

Spójrzmy na taką hipotetyczną sytuację: są wybory, rolnicy oddadzą nieważne głosy w ilości powiedzmy 2mln (bo nikt im nie odpowiada) co by z tym zrobili politycy? Olali by? NIE, szukali by ciastka za którym byśmy poszli. Tylko, że politycznym durn... wydaje się że jako ciastko wystarczy jakaś tam mglista obiecanka zwiększenia dopłat (czego i tak w tej 5-latce budżetowej nie mogą zrobić) jakaś totalnie spóźniona blokada zakupu gruntów przez obcokrajowców (i tak "zepsuli" już rynek ziemi windując ją na poziom nieakceptowalny), czy jak Kukiz obiecanki możliwości bezpośredniej (przez rolnika) sprzedaży produktów (co już z 20 lat temu powinno być załatwione).

#5849 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 marzec 2016 - 20:46

Dopłaty 2015

decyzja 25.02, pisemko o problemach z 29.02 dzis kasa na koncie bez zazieleniania , a o ONW i RS ani widu ani słychu

#5850 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:29

Dopłaty 2015

@up

Bez zazielenienia dostałeś, ale w tytule przelewu masz to jakoś uwzględnione? Czy normalnie, podany jest numer faktury itd.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5851 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 marzec 2016 - 21:36

Dopłaty 2015

z tego co wiem to nawet te małe gospodarstwa w okolicy po kilka ha dostaja bez zazieleniania. Po sumie jaka dostałęm tak to wyglada według decyzji. 

#5852 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 marzec 2016 - 21:37

Dopłaty 2015

widzę co niektórzy wypracowania tutaj piszą

Thug

#5853 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:54

Dopłaty 2015

Decyzja wczoraj.odroczenie wczoraj.przelew dziś.jpo.redystrybucja.skrobia.cukier.bydło.wypłata pomniejszona o zazielenienie i zaliczkę.rolnośrodowiskowe w grudniu.pozostało onw i zazielenienie.

#5854 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 08 marzec 2016 - 22:08

Dopłaty 2015

Koledzy może trochę głupie pytanie ale jakie przysługują dopłaty na 14ha rolnikowi mającemu 50lat bo znajomy się ze mną sprzecza.Według mnie:jpo,zazielenienie i płatność dodatkowa(redystrybucja do 11ha)

#5855 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 08 marzec 2016 - 22:12

Dopłaty 2015

Dokładnie jak piszesz KRISS i dodatkowo ja ma np. bydło, buraki cukrowe czy wysokobiałkowe to też do tego dostanie kasę

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#5856 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 marzec 2016 - 22:21

Dopłaty 2015

Koledzy może trochę głupie pytanie ale jakie przysługują dopłaty na 14ha rolnikowi mającemu 50lat bo znajomy się ze mną sprzecza.Według mnie:jpo,zazielenienie i płatność dodatkowa(redystrybucja do 11ha)

takie o jakie wnioskował  nie ma czegoś takiego  że coś przysługuje

po to jest wniosek i tam  wnioskujesz o poszczególne dopłaty ,spełniając  wymagania oczywiście

Thug

#5857 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 08 marzec 2016 - 22:30

Dopłaty 2015

Jak to nie ma czegoś takiego?Jpo należy się wszystkim i czy przy 14 ha dostanie zazielenienie i dodatkową?

#5858 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:40

Dopłaty 2015

Ja mam dziwne wrażenie że nie będzie ani dopłat ani prow - niestety ale są duże szanse że nałożone na Polskę zostaną sankcje  przez UE w związku z tym co pisowcy robią z trybunałem i niestety ale wydaje się że pierwsi poczują to rolnicy.

#5859 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:50

Dopłaty 2015 Przusługuje to coś z urzedu a dopłata jest dobrowolna. Może składać ma wszystkie prócz MR, by tylko wymagania spełniał. Dodatkowa przysługuje od trzeciego hektara do 30. Także zamiast na 14 dostanie do 11 jak piszesz a poza tym jpo, zazielenienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5860 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:51

Dopłaty 2015

Końcówka lutego najpierw decyzja o przyznaniu, za dwa dni o odroczeniu a dziś dopłaty na koncie. Prawie 30ha, motylkowe, bydło. Zaliczka w grudniu. Woj.Lubelskie powiat Bialski

KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.