Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#5761 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 08:31

Dopłaty 2015

Zgadza się co do PO-PSL, jednak prawdą także jest to, że nie wszystko co PO/PSL było złe. A wystarczyło by to co funkcjonowało źle poprawić, a nie wszystko zaczynać od zera po swojemu. 

Mówisz tak bo masz przed nosem działający PROW i wcześniejsze dopłaty w latach 2007-2013. Teraz nic się poprawić nie dało i SKOŃCZCIE GADAĆ BZDURY. 

SYSTEM NALICZANIA NIE DZIAŁA

Nie da się go stworzyć w przeciągu 2 tygodni. System zamawiało PO-PSL i to oni odpowiadają za obecny stan. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 17:33
  •  

#5762 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 08:37

Dopłaty 2015 decyzja 26.02 przelew 04.03 ale nie rozumiem bo kwota jest dużo mniejsza niż w decyzji

#5763 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 07 marzec 2016 - 09:19

Dopłaty 2015

pewnie miałeś zaliczkę to odliczyli plus możliwe zazielenienie w kolejnej racie

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5764 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 09:25

Dopłaty 2015

Bylem w piatek w swoim odziale arimr chcialem napisac oswiadczenie ze chce dostac decyzje do domu to ta pani co tam siedziala robila tylko wielkie oczy nic mi niedala do napisania tylko powiedziala ze chyba dostane ale ostatnie bodajrze 3 lata nigdy decyzji niedostalem. teraz przelewaja to takimi ratami ze juz nic z tego niewiem co mi sie nalezy a co juz dostalem przychodza wam decyzje?

#5765 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 09:28

Dopłaty 2015 Takie oświadczenia to arimr ma gotowe. Przyciśnij kierownika, bo masz prawo dostać decyzję.

#5766 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 07 marzec 2016 - 09:38

Dopłaty 2015

śląskie, przyszło info o przedłużeniu  wypłaty do 30 czerwca, a do tej pory na koncie zaliczka z 2015 i dwa nowe przelewy z 2016 a wniosek był na JPO i TUZ, gospodarstwo 5ha teraz by się przydała ta decyzja bo nie wiadomo dokładnie ile ma być i czy czasem więcej nie przelali.

#5767 Share docus

docus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,media,książki,

Napisany 07 marzec 2016 - 10:16

Dopłaty 2015 Mam decyzje z 25 luty,efa,buraki,zwierzęta i tylko kasy brak.Dzisiaj niby mają być przelewy,a ktoś wie kiedy następne?

#5768 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 10:34

Dopłaty 2015 to już po odjeciu zaliczki brakuje 13tys na raty to sobie rozkładają czy jak

#5769 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 07 marzec 2016 - 11:33

Dopłaty 2015

Dzisiaj sprawdzałem konto, niestety dalej pustki, jpo, dodatkowa, zazielenienie, mr, dopłata do motylkowych, zaliczka ostatniego dnia listopada i rś, brak żadnej kontroli. Trzeba będzie ruszyć zwłoki do BR i zobaczyć co w ogóle się z tym wnioskiem dzieje.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#5770 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 07 marzec 2016 - 11:39

Dopłaty 2015

w moim oddziale ludzi jak mrówek,zaczęli ostro naliczać a tu niespodzianka,nie chciało sie rolnikom zrobić porządków ze zwierzakami przed złożeniem wniosków pisali na pałę a teraz do poprawki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5771 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 07 marzec 2016 - 12:41

Dopłaty 2015

Mówisz tak bo masz przed nosem działający PROW i wcześniejsze dopłaty w latach 2007-2013. Teraz nic się poprawić nie dało i SKOŃCZCIE GADAĆ BZDURY. 

SYSTEM NALICZANIA NIE DZIAŁA

Nie da się go stworzyć w przeciągu 2 tygodni. System zamawiało PO-PSL i to oni odpowiadają za obecny stan. 

Z tego co pamiętam w jednej wypowiedzi nowy "majsta" MR opowiadał jaki to syf jest z tym systemem i dlatego wypłata dopłat będzie szła etapami. Najpierw wypłacali tym do 7ha, następnie od lutego do końca marca mieli dostać wszyscy Ci do 15ha ornych. Na końcu od kwietnia do czerwca Ci co mieli powyżej 15ha ornych i musieli mieć obszary EFA + Ci co mieli kontrole.

Jak to ma się do rzeczywistości ? Sawicki tego nie naobiecywał tylko nowa gwardia. Nic sobie nie przypominam, żeby ktoś się wypowiadał o dzieleniu jeszcze raz tych dopłat tak aby nie można było się połapać.

Każdy ******** jak mu pasuje, w kółko ile to tys na Modernizację, ile to pójdzie mln  z 500+ na polską wieś ;[

Zobaczymy jak wypłacą do 15 ha do końca marca - póki co leży pisemko o wzorze podanym wcześniej termin 15 maj. Dlaczego nie pochwalą się publicznie tymi pisemkami ? jak już się pokaże to stęka jakby zatwardzenie miał....

Edytowany przez andrewk, 07 marzec 2016 - 15:29.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#5772 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 12:53

Dopłaty 2015

Po prostu burdel mają w agencji bo wg ich harmonogramu już powinni wypłacić tym do 7ha a u mnie dużo jest takich właśnie gospodarstw co nie dostali jeszcze dopłat a nie mieli żadnych kontroli i poprawek.

#5773 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 marzec 2016 - 13:29

Dopłaty 2015 Byłem w bp , nie mam ani zaliczki ani żadnego papierka od nich .

Poinformowano mnie ze wniosek jest przed wszystkimi kpntrolami administracyjnymi , zapytalem czy wszystkim ten kit wciskaja ... ?

Odpowiedzi oficjalnej nie otrzymałem . Dowiedzialem się tylko ze decyzja o odroczeniu jest gdzieś w drodze i ze teraz rozporządzenie daje im czas na wystawienie decyzji do 23 marca .

A jak dalej będzie cisza to mam się zgłosić do kierownika , żeby przyspieszyli mój wniosek . Oczywiście kierowniczką z PSL nie została na stanowisku kierownika .
Przyznali mi za racje ze maja bałagan i nie wiedzą co z tym zrobić .

Tak wiec jak ktoś dostał to niech się cieszy
...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5774 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 13:30

Dopłaty 2015

Dzisiaj sprawdzałem konto, niestety dalej pustki, jpo, dodatkowa, zazielenienie, mr, dopłata do motylkowych, zaliczka ostatniego dnia listopada i rś, brak żadnej kontroli. Trzeba będzie ruszyć zwłoki do BR i zobaczyć co w ogóle się z tym wnioskiem dzieje.

Mam tak samo kolego jak ty i byłem dziś w Agencji i już wiem że ci ludzie mają nas głęboko w du.... Pani która rozpatruje mój wniosek jeb.... go gdzieś pod śmieci (byłem wyjaśniać miesiąc temu pow ONW i od tamtej pory wniosek leży w tym samym miejscu..) Pani oczywiście dzisiaj nie ma i inna ledwo znalazła i powiedziała że nic nie ma wiec super trzeba czekać do czerwca pewnie.. W bankach nic nie wiedzą o tych pożyczkach a w agencji jak mi wyjaśniła co jak i w ogole to dziękuje bardzo. Syf i nic więcej!! Może im tak wypłaty przesunąć o 2 miesiące....

#5775 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 13:49

Dopłaty 2015 panowie a czy kod e1- jest kodem sankcyjnym....? chodzi o to ze zasialem wiecej miedzyplonu ozimego niz zadeklarowalem.

#5776 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 13:57

Dopłaty 2015

dajcie narazie spokój mają czas do konca czerwca !!

Ogólnie dziś wyszła troszke śmieszna sytuacja :)

Przyjeżdza listonosz list polecony odbiera mama. Przychodzi do domu otwiera a tam w skrócie ze dopłata do naliczenia po 15.V.2016r. Ja sie śmieje do mamy o a widzisz Ty dostaniesz pożniej a ja szzybciej i ma radość ze nie dostałem listu, a tu psikus mama wyciaga i do mnie list o takiej samej treści :(

wtf :D

#5777 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 07 marzec 2016 - 14:00

Dopłaty 2015 Wszyscy są poirytowani, ale spokojnie :)
Ja się dzisiaj przypadkiem dowiedziałam, że miałam kontrolę na miejscu( pewna inf.) :) a przyszedł mi raport tylko z kontroli fotofoto?Inwigilacji nie ma końca ;) Więc dopłaty dopiero przy dobrych wiatrach...yyy kwiecień- maj :(

Edytowany przez aletes, 07 marzec 2016 - 14:05.

#5778 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 07 marzec 2016 - 14:05

Dopłaty 2015

a co sie dziwicie, że ludzie podku*wieni są, nie ma za co srodków do produkcji kupić a Wy tu uspokajacie 

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#5779 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 14:18

Dopłaty 2015

Głupiej ropy nie ma za co kupić (nie wspomnę o opłatach i podatkach) a ceny i tak już do góry... Żeby zima dłużej potrzymała a tu niestety już w pole trzeba.. Człowiek chce pracowac a nie może... Najlepiej wyprzedawać i się nie rozwijać.. A tu mają czas bo im i tak 10 przyjdzie....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5780 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 07 marzec 2016 - 14:24

Dopłaty 2015

a co sie dziwicie, że ludzie podku*wieni są, nie ma za co srodków do produkcji kupić a Wy tu uspokajacie 

Środki do produkcji tak czy siak trzeba kupić to nie poczeka - dopłaty jedynie mają pomagać, a nie zastępować dochód gospodarstwa.  Co do dopłat to spoko mają czas do czerwca ale niech nie pieprzą publicznie wyznaczając sobie terminy, które są bredniami ( mam na myśli te wypowiedzi nowej waszmości ). Najlepiej teraz zamącić ludziom głowy ile to koalicja mln wyprowadziła, a co najlepsze najwięcej o tym jęczy ktoś, kto jest oskarżony o korupcję i wyłudzanie pieniędzy..... żenada 

Edytowany przez andrewk, 07 marzec 2016 - 14:26.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-