phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Niestety prawda jest taka, że system nie działał. Mam kilku dobrych znajomych w BP i wszyscy to zgodnie potwierdzają. Mi brakuje już tylko RŚ, ale decyzja już wystawiona także tylko czekać na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

„Macho w necie, piz…da w świecie” – jak pięknie pasuje to powiedzenie na szczęście tylko co do niektórych. Wszyscy kopią go codziennie w tylną część ciała to przynajmniej tu może się wypowiedzieć wiedząc, że na co dzień nikt nie traktuje go poważnie tylko, jak wioskowego głupka, a tu jest „kimś”.

W końcu PIS zaprowadzi porządek, pieniądze wypłacają tym, co się należą, potem naciągaczom - ci drudzy się burzą, jak gów..no w kloace.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Napisano (edytowany)

Rzeczywiście ludzie, którzy są np. MR i czekają na tą płatność są "naciągaczami", a jaruś bogiem...

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

„Macho w necie, piz…da w świecie” – jak pięknie pasuje to powiedzenie na szczęście tylko co do niektórych. Wszyscy kopią go codziennie w tylną część ciała to przynajmniej tu może się wypowiedzieć wiedząc, że na co dzień nikt nie traktuje go poważnie tylko, jak wioskowego głupka, a tu jest „kimś”.

W końcu PIS zaprowadzi porządek, pieniądze wypłacają tym, co się należą, potem naciągaczom - ci drudzy się burzą, jak gów..no w kloace.

Idź do psychiatry,może on Ci pomoże jak nie będzie za późno.

Chyba tacy już dawno dostali.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widac ze zasłużony pisowiec bo doplaty dawno dosta tzw lepszy sort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5
Napisano (edytowany)

AlaCapone więc uważasz ze tylko ty zap....alasz a reszta siedzi na d*pie?? 

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

No więc ten tego - panowie i panie, po kontroli FOTO dostałem kasę na konto - w tytule przelewu "Bez fakt. dor. decyzji /EMFR" czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Dajcie spokój, AlaCapone to jakiś troll, jest mnóstwo osób które w polu tylko grzebną coś i mają już dopłaty a część rolnków którzy naprawde dobrze gospodarzą nie otrzymała ich. Nie jestem przeciwnikiem PiS ale ziomek to jakiś pisior od urodzenia, najlepiej nie pisz już na tym forum bo tacy idioci tylko irytują niektórych. To co piszesz o dopłatach spróbuj komuś powiedzieć w normalnym świecie - każdy czy to zwolennik PO czy Kukiza czy sam pan prezes uzna Cie za totalnego kretyna. Tyle w temacie, pozdrawiam i życze rozsądniejszych wypowiedzi użytkowniku @AlaCapone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
Parafrazując stare powiedzenie: „Psy szczekają, karawana idzie dalej” można powiedzieć to samo zastosowując włoskie aggiornamento: Kundle PO szczekają a karawana PIS-u jedzie dalej.

Uwielbiam, jak tłuszcza się wkurza i irytuje, zaś pozbawiona argumentów merytorycznych odsłania swoje prawdziwe „ja” – doświadczenie bezcenne. Tłuszcza nie rozumie problemów obecnego Rządu, zaś sama pragnie być rozumiana.

 

Wracając do tematu zrozumcie, że są problemy z programem zarządzającym dopłatami. Sam nie jestem zachwycony, delikatnie mówiąc zastaną sytuacją, ale to pozostałość po poprzedniej ekipie rządzącej. Nie jest to jakaś wiedza tajemna, ale dostępna jest dla każdego otwartego na prawdę umysłu i łatwa do przyswojenia dla wszystkich.

 

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

stary niewiem o co ci chodzi ale jesteś mocno wk***iający zakładasz że wszyscy są są z po lub psl a my po prostu chcemy swoją kase i gówno mnie obchodzi kto siedzi przy korycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Mam pewne wątpliwości, bowiem mnóstwo osób zastąpiono nowymi, nie zawsze kompetentnymi, ale pomińmy to. Jestem ciekaw natomiast jak wyjaśnisz swoje stwierdzenie że bardzo dobrze sie dzieje i pieniądze dostają najpierw ci lepsi rolnicy że sie tak wyraże. Zechcesz wytłymaczyć w jaki sposób to jest weryfikowane, w tej edycji dopłat?
I do Twojej wiadamości 2 informacje : uważam że PiS w rządzie sprawuje sie lepiej niż PO w tym samym czasie.
Po drugie to forum rolnicze nie polityczne, jesteś pisowcem - ok ale pisanie " kundle PO " jest chore, wobec ludzi czesto apolitycznych. Masz jakąś obsesje na tym punkcie? Chorobe psychiczną? Czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosen    0

dziś otrzymałem decyzje a teraz  pewnie poczekam  sobie  na kasę do końca czerwca, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LPD85    47

Słuchajcie mam pytanie. Dopłaty do młodego bydła można składać tylko raz?
W tym sensie - że - mój brat wziął dopłaty już na 3 sztuki jakie miał.
po tym - dokupił byczka dwumiesięcznego - na którego nie były brane dopłaty. Czy może go zgłosić jeszcze czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Dziś przyszła decyzja (po 2 kontrolach na miejscu) JPO, zazielenienie, redystrybucyjna, POM, bydło, krowy , wysokobiałkowe i RŚ. Tylko ONW nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mam pewne wątpliwości, bowiem mnóstwo osób zastąpiono nowymi, nie zawsze kompetentnymi, ale pomińmy to. Jestem ciekaw natomiast jak wyjaśnisz swoje stwierdzenie że bardzo dobrze sie dzieje i pieniądze dostają najpierw ci lepsi rolnicy że sie tak wyraże. Zechcesz wytłymaczyć w jaki sposób to jest weryfikowane, w tej edycji dopłat?

I do Twojej wiadamości 2 informacje : uważam że PiS w rządzie sprawuje sie lepiej niż PO w tym samym czasie.

Po drugie to forum rolnicze nie polityczne, jesteś pisowcem - ok ale pisanie " kundle PO " jest chore, wobec ludzi czesto apolitycznych. Masz jakąś obsesje na tym punkcie? Chorobe psychiczną? Czy co?

 

Ale jakie mnóstwo osób? Prezesi biur powiatowych to jest mnóstwo osób? Po drugie oni tylko podpisują dokumenty i to też mniejszość bo zazwyczaj na wszystkich decyzjach jest pieczątka zastępcy dyrektora a nie głównej, pracowników którzy obsługują wnioski nie wymienili (bynajmniej na razie) także na to nie można zwalać że to niby opóźniło dopłaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Jak podano do publicznej informacji prace w tym obszarze działań starciło ( w rezultacie zastąpiono je nowymi) ponad 350 osób, nie tylko kierownicy. Ja absolutnie nie zwalam winy na nich, widzę tylko co się dzieje w moim rejonie. Tzn próbowałem dostać mapki, których przez bład systemu nie otrzymałem pocztą, pani w obsłudze twierdzi że nie jest uprawniona do wydawania mi mapek i trzeba czekać aż przyjdą do domu. Dzień wcześniej dzwoniłem do Warszawy i tam powiedzieli że już ich pocztą nie dostanę. Gdy o tym poinformowałem panią w biurze stwierdziła że ok wyda mi te mapki. Po czym je wydrukowała niekompletne, dobrze że zauważyłem na miejscu ( troche przypadkowo ), pani wydrukowała je jeszcze raz, ale troche w złym formacie ( były takie ściśnięte), okazało się to niewielkim problemem przy wypełnianiu ale jakoś poszło. Podaje na własnym przykładzie - w poprzednich latach otrzymałem fachową pomoc, w tym roku tragedia z tym była. Dla ścisłości mówie o Biurze w Busku - Zdroju, woj. świętokrzyskie. Może to skrajny przypadek,a może nie.
I jeszcze jedno - nie mam aż takiej wiedzy i informacji żeby oskarżać czy to wina PO czy PiS. Bardzo prawdopodobne że PO narobiło bałaganu, jako że system naliczania dopłat za rok 2015 znacznie sie zmienił, PiS miał natomiast i czas i pieniądze i możliwości aby zająć się tym resortem - nie zrobił tego. Dostajemy dopłaty dużo,dużo później niż w zeszłym roku - efekt nieudolnych rządów naszych polityków. Jak dla mnie i PO i PiS są winne, nie wiem natomiast kto bardziej. Przypomne tylko że w czasach PO bardzo mało zajmowano sie systemem dopłat, co najwyżej politycy PO chwalili się ile to polski rolnik nie otrzymał z Uni ( de facto dużo niższa dotacja niż dla rolnika w Niemczech czy Francji) i tyle. Przyszedł PiS i co się dzieje? Jest to samo, nawet problem nie jest zbyt nagłaśniany w mediach. Więc jak ktoś wyskoczy z tekstem jaki to wspaniały nie jest PiS albo PO - radze popatrzeć na aktualną sytuacje w kraju - rolników i nie tylko - i troszke pomyśleć. Opinie wyrażać bardzo łatwo - zwłaszcza oparte na własnych domysłach, uprzedzeniach itd. a nie zawsze są prawdziwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

straciło pracę w arimr 304 z 314 kierowników biur powiatowych, ile zostało do tych 350?, w biurach powiatowych arimr(regionalnych oraz centrali nie liczę) w 2014 roku pracowało 6079 osób, jeśli odliczyć kierowników bo oni i tak nic nie robią zostaje 5775 pracowników(w tym zastępcy bo ci muszą trochę pieczątek podbić więc też niby jakaś robota), jak policzymy że razem z kierownikami poleciało 50 osób to straty w pracownikach to niecały jeden procent(dokładnie 0,86550%), czy nadal twierdzisz że jeden procent ludzi którzy coś robili zaważyło na to co się dzieje? bo ja nie i nie chwalę tutaj pisu ale też nie można mówić że zwolnienia doprowadziły do tego że teraz nie zdążyli wypłacić dopłat...

 

 

Co do mapek, w tym roku u siebie dobierałem z 12 działek, przyniosłem pewnej Pani w BP listę z miejscowością+nr. działki, wszystkie trafiła i dobrze wydrukowała, także jednak zależy na kogo trafisz i gdzie

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarianV    0

Koledzy, mam małe pytanko.

 

Czy po każdej kontroli przychodzi protokół, jeśli tak to jak czasowo to wygląda (tzn. ile czasu po kontroli)? Wysyła go oddział regionalny czy biuro powiatowe?

 

Mam taką sytuację: ok. 11 ha RŚ, ONW, i obszarowe

 

W zeszłym roku po wypowiedzeniu trzech umów dzierżawy wycofałem 2 ha z ONW (zobowiązanie 5-cio letnie, 2 ha nie objęte RŚ).

 

Zaliczki na jesieni/w zimę 2015 nie otrzymałem - myślałem że przez to wycofanie ONW.

 

W marcu 2016 - informacja że termin rozpatrzenia sprawy przedłużony do 14 maja.

 

W kwietniu 2016 - decyzja że 2 ha ONW wycofane, bez konieczności zwrotu ONW za poprzednie lata zobowiązania.

 

Dziś - list polecony z ARiMR (biuro powiatowe), no i problem jest taki, że nie mogę go odebrać bo fizycznie jestem na wyjeździe, ARiMR już zamknięte więc nie mogę zadzwonić dziś i dopytać co to, a ciekawość nie daje spokoju.

 

Jeśli dopłata miałaby być bez potrąceń - to decyzja nie powinna przychodzić. Jeśli potrącenia to raczej po kontrolach, a o tych nie miałem żadnego info, żadnych protokołów.

 

Info o kontroli? - mają telefon, zresztą to kontrole robi oddział regionalny, a list z biura powiatowego. Protokół po kontroli? - tak jak poprzednio, wysyła chyba oddział regionalny.

 

No i jeszcze jedna zagadkowa sprawa - adres korespondencyjny mam 15 km od gospodarstwa, gdzie na codzień mieszkam i zawsze korespondencja przychodziła tam, a tym razem przyszła do gospodarstwa (list z Biura Powiatowego ARiMR, tak przynajmniej mówi rodzina która go widziała ale nie mogła odebrać za mnie) - możliwe że coś im w systemach źle poszedł adres, ale zastanawia mnie to...

 

Ktoś ma podejrzenia o co może chodzić?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie kontrola nie była z BP i protokół także nie był z BP tylko z warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarianV    0

Dzięki. tym bardziej dziwne... pozostaje mi chyba poczekać już do jutra. Zastanawiałem się czy możliwe że przeoczyłem jakąś kontrolę, ale o ile gdzieś mógłby zaginąć jeden list, to już dwa raczej nie (zawiadomienie o kontroli - RŚ i później protokół).

 

Może po prostu jakaś drobnostka która wyszła w kontroli administracyjnej (błąd w powierzchni względem PEG albo coś takiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

 

U mnie w agencji powiedzieli że jak raz zadeklarujesz pewną ilość sztuk to póżniej nie będzie możliwa korekta. Tzn. dodanie sztuk do wniosku. Trzy krowy miało się ocielić dużo przed 15 maja- ale wszystkie jakoś "przechodziły" nawet po 10 dni. Dlatego musiałem czekać do ostatniej chwili na złożenie wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj