Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#5661 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:07

Dopłaty 2015

pisał ktoś tu o kredytach pod jpo itd ,ale przecież jak ktoś już nie ma na środki do produkcji to przecież idzie się dogadać z dystrybutorem z którym się współpracuje o wystawienie faktur z terminem np 30 czerwiec , w większości firm jest to raptem 0.5 % za miesiąc więc.

A na tym kredycie preferencyjnym masz prowizję 0,25 % Resztę prowizji i oprocentowanie pokrywa ARiMR. Także chyba się bardziej opłaca kredyt. Ja może jutro albo w poniedziałek pójdę do banku to się dowiem więcej. Słyszałem podsekretarza stanu MRiRW oraz jakiegoś gościa ze związków zawodowych, że na tym kredycie można podwójnie skorzystać tj. kredyt na super warunkach na 6 miesięcy i w tym czasie jak się dostanie dopłaty to będzie się miało podwójną kasę. Znowu wczoraj wiceprezes ARiMR powiedziała (w jedynej słusznej TV), że wpłynięcie dopłat automatycznie wygasza kredyt heheheh Poza tym nie jest na 6 miesięcy tylko maks do 15 lipca...  Jak widać ciąg dalszy dezinformacji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 05:34
  •  

#5662 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 03 marzec 2016 - 21:32

Dopłaty 2015

heh zabezpieczenia latanie po sądach za KW ,papierologia wolałbym termin 30 czerwiec i maly % na firmie góra 1,5%

heh zabezpieczenia latanie po sądach za KW ,papierologia wolałbym termin 30 czerwiec i maly % na firmie góra 1,5%

Aco cię dziwi - to że moja żona jest osobą dobrze wykształconą i dobrze zarabia? Trzeba się było uczyć to może nie klepałbyś biedy.

A może to że skupuję teraz ziemię? Nie kupowałem ostatnimi laty a że gospodarstwo się kręci dobrze , firma przynosi dochody oraz to że spieniężyłem parę hektarów na działki budowlane to mam kapitał ;).

co ty możesz wiedzieć co ja klepie i jakie mam wykształcenie

zastanawiam się gdzie ty tak tą ziemię skupujesz  bo  raczej w większości nawet hektara nie idzie wyrwać ludzie trzymają glebę a u cibie widzę że sie tak boją że na gwałt sprzedają

i nie chodziło mi o twoją żonę  bo to wcale nie jakieś super pieniądze jak jesteś specjalistą

Thug

#5663 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 03 marzec 2016 - 21:36

Dopłaty 2015

Dziś dostałem decyzję i termin dopłat mi wyznaczyli na koniec kwietna ...masakra .

I love salsa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5664 Share Krolewicz

Krolewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:słońce plaża kolorowe drinki

Napisany 03 marzec 2016 - 21:51

Dopłaty 2015

dobrze że ten garnek ze złotem po dziadku w końcu znalazłem

Edytowany przez Krolewicz, 03 marzec 2016 - 21:52.

#5665 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:52

Dopłaty 2015

Dziś dostałem decyzję i termin dopłat mi wyznaczyli na koniec kwietna ...masakra .

1.nie dostales decyzji, a przedluzenie terminu rozpatrzenia wniosku 2.nie na koniec kwietnia , lecz do konca kwietnia co oznacza ze moze jutro decyzja moze 30 kwietnia pismo ze przedluzaja dalej 3. nie termin doplat a decyzji

#5666 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:44

Dopłaty 2015

A ja dostałem decyzję o przyznaniu ..... Płatność w wysokości przyznanej niniejszą decyzją zostanie przekazana .....  w terminie wynikającym z artykułu 75 ust. 1 rozporządzenia ...  1306/2013 blebleble........ to kiedy ???

#5667 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 03 marzec 2016 - 22:44

Dopłaty 2015

1.nie dostales decyzji, a przedluzenie terminu rozpatrzenia wniosku 2.nie na koniec kwietnia , lecz do konca kwietnia co oznacza ze moze jutro decyzja moze 30 kwietnia pismo ze przedluzaja dalej 3. nie termin doplat a decyzji

Po 1 jesteś w błędzie mistrzu wyraźnie pisze ,że termin przyznania płatności  został przekroczony i po 2 termin zostaje przedłużony do 30 kwietnia i pisze jak byk ,że ten termin dotyczy przyznania dopłat ,a nie ,jak mi sugerujesz decyzji ..Po 3  Chłopaki z kontroli ,a miałem dwie takie kontrole w przeciągu 2,5 miesiaca powiedzieli ,jaki czas ich obowiązuje do załatwienia sprawy maxymalny i był to koniec lutego nie rozumiem ,jaki może być skomplikowany charakter mojej sprawie ,jak w biurze powiatowym siedzą ludki i sobie kawały przy kawce opowiadają ,tak wygląda ich praca .Wielokrotnie to widziałem i teraz też tak jest .

Tak więc kolego ,jak nie znasz sprawy to się nie mędrkuj ,bo nie masz bladego pojęcia ,co pisze w piśmie ,jakie dziś otrzymałem .Dziękuję za uwagę .

I love salsa

#5668 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:52

Dopłaty 2015

To i tak kolego dobrze, ja mam do końca maja odroczone, rzekomo ze wzgędu na skomplikowany charakter sprawy i konieczność wykonania wszystkich niezbędnych kontroli  :P

#5669 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 23:00

Dopłaty 2015

Strona (37) 585  do dnia 30 czerwca

http://eur-lex.europ...ELEX:32013R1306

Edytowany przez ansu, 03 marzec 2016 - 23:01.

#5670 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 23:20

Dopłaty 2015

pytalem dzis w armiir i to kazdemu wysylali prawie bo taka procedure maja a to jest przedluzenie terminu rozpatrzenia wniosku a nie wyplacenia kasy moze i kase na drugi dzien dostac taka odpowiedz dostalem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5671 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 marzec 2016 - 23:35

Dopłaty 2015

Już były takie rzeczy  z wydawaniem decyzji nie ma  co piany bić.

#5672 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 03 marzec 2016 - 23:53

Dopłaty 2015

Ja dopłaty dostałem ale na mojej wiosce podostawali ludzie pisma z agencji że kasa dopiero w czerwcu z jakichś tam bla,bla powodów. Co oni od****alają  to w głowie się nie mieści :blink:

#5673 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 07:44

Dopłaty 2015

Słuchaj jakby to było na 6 miesięcy albo do tego 15 lipca to by się jeszcze opłaciło, ale jak jest to rzeczywiście kredyt tylko do momentu wpłynięcia jakiejkolwiek dopłaty to nie ma sensu i jet to kolejna ściema propagandowa w ramach "dobrej zmiany".

Po 1 jesteś w błędzie mistrzu wyraźnie pisze ,że termin przyznania płatności  został przekroczony i po 2 termin zostaje przedłużony do 30 kwietnia i pisze jak byk ,że ten termin dotyczy przyznania dopłat ,a nie ,jak mi sugerujesz decyzji ..Po 3  Chłopaki z kontroli ,a miałem dwie takie kontrole w przeciągu 2,5 miesiaca powiedzieli ,jaki czas ich obowiązuje do załatwienia sprawy maxymalny i był to koniec lutego nie rozumiem ,jaki może być skomplikowany charakter mojej sprawie ,jak w biurze powiatowym siedzą ludki i sobie kawały przy kawce opowiadają ,tak wygląda ich praca .Wielokrotnie to widziałem i teraz też tak jest .

Tak więc kolego ,jak nie znasz sprawy to się nie mędrkuj ,bo nie masz bladego pojęcia ,co pisze w piśmie ,jakie dziś otrzymałem .Dziękuję za uwagę .

Takie pisma dostali wszyscy którzy nie dostali dopłat. W uzasadnieniu masz podane konkretne artykuły z ustaw. Jeden z nich mówi, że sprawa ma być załatwiona do końca lutego. Ponieważ nie masz naliczonych dopłat, dlatego dostałeś takie pismo. Robili je metodą kopiuj wklej, wszyscy dostali takie same... A te "ludki" w biurach powiatowych, co mieli do zrobienia już dawno zrobili. Dopłaty są naliczane w centrali a BP tylko wystawiają decyzje.

#5674 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 marzec 2016 - 08:52

Dopłaty 2015

A co do pism mylisz się kolego nie wszyscy, ja nie dostałem ani pisma ,ani dopłat nic zupełnie.

Thug

#5675 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:58

Dopłaty 2015

Otrzymałam również pocztę z agencji w sprawie dopłat, dość tajemniczo brzmiącą:

" Ze względu na konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin przyznania płatności został przekroczony....zostaje przedłużony do dnia 29.04.2016."

Zatem wolę odłożyć na troszkę inwestycje, bo nigdy nie wiadomo, co wyskoczyć może... B)

Tyle lat doświadczeń ma Agencja, a nagle nie mogą sobie poradzić? A może część pieniędzy poprzednia ekipa zdążyła wyprowadzić i teraz głowią się i przedłużają terminy....hm :ph34r:

A co można zrobić skoro naliczać muszą ręcznie bo system który kosztował 2mld zł nie działa i działał prędko nie będzie??

#5676 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 04 marzec 2016 - 10:23

Dopłaty 2015

Słuchaj jakby to było na 6 miesięcy albo do tego 15 lipca to by się jeszcze opłaciło, ale jak jest to rzeczywiście kredyt tylko do momentu wpłynięcia jakiejkolwiek dopłaty to nie ma sensu i jet to kolejna ściema propagandowa w ramach "dobrej zmiany".

Takie pisma dostali wszyscy którzy nie dostali dopłat. W uzasadnieniu masz podane konkretne artykuły z ustaw. Jeden z nich mówi, że sprawa ma być załatwiona do końca lutego. Ponieważ nie masz naliczonych dopłat, dlatego dostałeś takie pismo. Robili je metodą kopiuj wklej, wszyscy dostali takie same... A te "ludki" w biurach powiatowych, co mieli do zrobienia już dawno zrobili. Dopłaty są naliczane w centrali a BP tylko wystawiają decyzje.

wlasnie tez i trafili sie tacy rolnicy ktorzy juz mieli kase na koncie a pismo dostali po dwoch czy tam kilku tygodniach, wiec maja straszny bałagan. Nawet nie wiedzą komu wypłacili a komu nie

#5677 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 10:30

Dopłaty 2015

Ja tak mam że kasa tydzień temu na koncie a wczoraj pismo że nie wyrabiają się z weryfikacją i dopłaty w pużniejszym terminie.

#5678 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 04 marzec 2016 - 11:12

Dopłaty 2015

ze względu na trudny i skomplikowany charakter sprawy termin wydania decyzji do 30 kwietnia już drugie takie pismo w 2013 było podobne lecz wtedy było odwołanie od raportu pokontrolnego które zostało uznane i się znalazło 0,55 ha w tym roku w jednej tabelce dopisane było 0,10 ha i podczas przyjmowania wniosku elokwentna pracownica wyłapała ten błąd strasząc kontrolom i sankcjami chociaż te 10 arów mieści się w granicach błędów co roku obcinają tyle aby nie przekroczyć 100 euro nigdy jeszcze nie pomylili się w drugą stronę raz przyszło wezwanie w sprawie łączenia się działek bo jest wąskie i po wstawieniu się na to wezwanie pracownik agencji nie wiedział czego ono dotyczy ponieważ na załączniku graficznym było wszystko widoczne odnotował tylko wstawienie się i przeprosił za kolegów ogólnie mogli by skończyć z dopłatami i pozamykać te przybytki dobrobytu zwane agencją i wtedy by rolnicy żyli spokojnie i bezstresowo lecz powiększyło by się bezrobocie wykwalifikowanych magistrów

#5679 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 11:17

Dopłaty 2015

powiem tak to jest banda  :unsure:  to co oni robią z rolnikami 

przecież dopłat nie można było dzielić ale u nas w Polsce to wszystko możliwe 

jesteśmy tylko robolami a wszyscy żyją z gospodarza 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5680 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 marzec 2016 - 11:20

Dopłaty 2015

Aco cię dziwi - to że moja żona jest osobą dobrze wykształconą i dobrze zarabia? Trzeba się było uczyć to może nie klepałbyś biedy.

A może to że skupuję teraz ziemię? Nie kupowałem ostatnimi laty a że gospodarstwo się kręci dobrze , firma przynosi dochody oraz to że spieniężyłem parę hektarów na działki budowlane to mam kapitał ;).

To teraz powiedz czy bylbys tak samo zadowolony gdybyś nie wysprzedawal pola na działki i nie miał firmy ?

Chyba jednak nie jest tak kolorowo skoro w całości nie możesz się poświęcić gospodarstwu tylko prowadzisz dodatkowa działalność z której jak mówisz kasę wsadzasz w gospodarstwo .

Kolego myślisz , ze tutaj pisza ludzie oderwani od rzeczywistości albo nie mający nic wspólnego z rolnictwem ?
Otóż nie . Większość wypowiadajacych się tutaj i czytających temat , ma takie samo pojęcie albo i wieksze o rolnictwie jak Ty i łatwo im nie wmowisz jaka to kraina mlekiem i miodem płynąca ta polska wieś ;)

I trochę żałosne jest chwalenie się na poczatku jaki to świetny interes prowadzenie gospodarstwa , a później podawanie nowych faktów które wiele tłumacza .

Tym nie mniej daj Ci Boże żeby było tak dobrze jak mówisz .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .