phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Bamber310    4

90.000 rolników zostało,wp...du foto a nie mam ani złotówki ani odroczenia ani decyzji ani raportu ani Onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygri    0

Masz rację to tak jak ja, dziwi mnie jak można wniosek rozpatrywać od chwili złożenia już mija 14 miesięcy ale to jest Polska nie kraj to stan umysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
Napisano (edytowany)

U mnie tez dalej nie ma zazielenienia, nie mialem żadnych kontroli.

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

dostał ktoś zazielenianie i Rś?

 

 Tak wczoraj ale nie mam RŚ

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie, skąd wiecie za co Wam przyszło i czego brakuje z dopłat? ja jak patrze na swoje konto internetowe to tylko jakiś dziwny kod i tyle, brakuje jeszcze kasy ale sam nie wiem za co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To prawda, że wydłużyli termin składania wniosków do 15 czerwca?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie, skąd wiecie za co Wam przyszło i czego brakuje z dopłat? ja jak patrze na swoje konto internetowe to tylko jakiś dziwny kod i tyle, brakuje jeszcze kasy ale sam nie wiem za co

Przyszla tonie decyzja czy tez nie? Kazdy z kolegow i koleżanek z forum wie o jaka powierzchnię wnioskowal i o jakie płatności. Jak nie dostali decyzji to na Internecie są stawki do każdej płatności do 1 ha/sztuki/kg. Mnożysz ilość ha przez stawki i wiesz jaka sume powinienes dostać. Jeśli zostales zaliczki to reszte musza dopłacić plus zazielenienie i te płatności co nieszly w zaliczkach w 100% musza dopłaci. Chyba ze masz decyzje to wiesz jakie kwoty dostałeś. Czesc byla w zaliczkach wiec reszte musza dopłaci plus te płatności co nieszly w zaliczkach musza wpłynąć w 100% odnośnie kwoty. Tak to wygląda. Nieraz w banku w tytułem jest wyróżniona kazda płatność z suma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
Napisano (edytowany)

Cała gmina po kontroli foto, od dzisiaj zaczęły przychodzić decyzje. Od pracownika agencji wiem, że do końca maja chcą się wyrobić z decyzjami za 2015r oby i z kasą.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

W powiatowkach to powinni teraz robic wnioski za 2016 poskladane , a nie grzebac jeszcze w starych .

we wtorek ONW przyszlo . Zazielenienia brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cała gmina po kontroli foto, od dzisiaj zaczęły przychodzić decyzje. Od pracownika agencji wiem, że do końca maja chcą się wyrobić z decyzjami za 2015r oby i z kasą.

 

Chciec to oni moga. W zależności ile BP Mialo foto i ile osób pracuje. Obsluge widzę będzie szla powoli, wszystko zależy czy zgadza raport z wnioskiem czy tez nie. Czy będą musieli sami robić kompensatę miedzy DR13- a DR13+. Jeśli system będzie robil to będzie szybciej ale pracownik musi policzyć czy system to robi dobrze. Podejrzewam ze będą chcieli skonczyc ale marnie to widzę. Obstawiam ze do 10 czerwca powinni wyrobic ale ciezko widzę PRS z foto. Chyba ze BP ma ich Malo to moze dadza radę. Jazdy z nas chce by wyrobili i kase przelali jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi się wydaje ze do końca maja może wyrobia się by każdy miał na koncie część dopłat ale czy z całymi się wyrobia do końca czerwca to marnie to widzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Zawsze mają jeszcze tryb odwoławczy chyba dwa tygodnie...czyli do 14-go lipca ;) Szkoda słów...ale z pustego to nawet...... Pozdrawiam i cierpliwości życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Leje na te szmaty i z agencji i z rządów,k**wy zapomnieli...najpierw mieli Ci dostać co zaliczek nie mieli,następnie młodzi rolnicy,a wygrało lotto w wypłacaniu,moja data 30 czerwiec co roku juz.. sprzedałem za pół ceny sprzęty gospodarcze a k**wy są bo człowiek bez przeszłości jest bez przyszłości jak w wojnie światowej utrzymywali chlopi AK a nie miasto co same zryc nie miało nawet obierkow zapomniało... dziadek z orderami na leki nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

ŁOOO!!!!Ale ortodoksyjne wypowiedzi,dzisiaj po 18 wleciało zaielienienie.pozostało ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zgodnie z poleceniem mazowieckiego ARiMR BP wydało mi wczoraj wszystkie decyzje (podstawowe, RS, zazielenienie ONW) na 185 ha.

Ale kasy brak.

System chyba szwankuje bo źle policzyli zazielenienie (naliczyli błędnie karę i nie odjęli od płatności) i wysokobiałkowe (na część nie naliczyli płatności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

A u mnie jeszcze lepiej zrobili. W poniedziałek dostałem decyzję(obszarówka, MR, RŚ). A w środę dostałem pismo że z powodu dodatkowych kontroli wniosku przedłużają termin do 20 czerwca :blink: . Chyba im się kolejność pomyliła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Leje na te szmaty i z agencji i z rządów,k**wy zapomnieli...najpierw mieli Ci dostać co zaliczek nie mieli,następnie młodzi rolnicy,a wygrało lotto w wypłacaniu,moja data 30 czerwiec co roku juz.. sprzedałem za pół ceny sprzęty gospodarcze a k**wy są bo człowiek bez przeszłości jest bez przyszłości jak w wojnie światowej utrzymywali chlopi AK a nie miasto co same zryc nie miało nawet obierkow zapomniało... dziadek z orderami na leki nie miał

No właśnie miała być dodatkowa pomoc dla młodych rolników w postaci większych dopłat a tym czasem ta "pomoc" polega na wypłacie dopłat na końcu kolejki (płatność MR) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

miala byc calosc do konca kwietnia a sa poki co 2/3 z calosci i caly bledny wniosek przyslali o nastepne doplaty. Naprawde rewolucja pisu robi wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Bylem ze 2 dni temu w agencji i przy okazji pytałem jak doplaty to sprawdzil ze trwa weryfikacja. Wiec watpie aby sie do konca maja wyrobili jak tam ktos wspominal. Dodam ze po kontroli foto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

U mnie żadnej decyzji, kasy na koncie , czas chyba przyzwyczajać się gospodarzenia bez dotacji ,dobrze że w tym roku miałem trochę zaskórniaków na bieżące wydatki

Diler mi suszy głowę żebym odbierał agregat bo promocja jest to mu powiedziałem ze nie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

ja miałem termin na rozpatrzenie wniosku do 30 czerwca .28 kwietnia dostałem decyzje a kasa na koncie była 9 maja(jpo.zazielenienie,dodatkowa,młody rolnik,wysokobiałkowa,do krów,bydła owiec)onw tez dostałem 9 bez decyzji i wszystko wypłacone w całosci .Czekam jeszcze na RŚ ale narazie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

System leży i kwiczy, w większości BP ludzie robią co mogą. Wiem że to nikogo nie interesuje (co konia obchodzi jak się wóz przewraca, zawsze było dobrze a teraz lipa) ale to poprzednia ekipa nas tak urządziła z tym systemem (aż żałuję że to nie oni spijają tę śmietankę). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

niedziałający system to wymówka kasa potrzebna na 500+ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj