phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KoNiU4718    10

Dzisiaj miłe zaskoczenie, nie dostałem decyzji ale kasa na koncie jest, moje pierwsze dopłaty w życiu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Maja kase bo dzisiaj dostalem przelew ale nie wszystko. Decyzja z14.04
32ha


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

dziś przyszło do ojca kolejne przedłużenie tym razem do 30 czerwca, czyli tylko dwa dni szybciej niż ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Scalanie działek jest w trakcie. Wniosek na 2015 był składany - czeka na rozpatrzenie. Mapy się nie zmieniły. Część działek ma PEG =0, a część nie ma wogóle podanej wartości.

Do tych scalonych dzialek proponował bym dołączenie do wniosku o dopłaty kopie mapy podziałowej/scalonej oraz jakas informacje o powierzchni tych nowych dzialek. Wypis z rejestru jest drogi( u mnie geodezja życzy wiecej niż 50zl.) lepiej informacje. Dokumenty najlepiej nie starsze niż 3 miesiące. Nie wiem co zażyczą sobie w twoim BP. We wniosku nanieść nowe dane to samo na zalacznik/-i. A co do powierzchni wpisz tyle ile uwazasz ze masz. Chyba ze wystąpisz wcześniej o PEG i załączniki graficzne dla tych dzialek(dołączysz do zapotrzebowania na załączniki graficzne w/w.dokumenty) to moze w twoim BP LPIS-ie zrobia wcześniej przed złożeniem wniosku. Oczywiscie jak będą chcieli zrobić a zarazem będziesz chcial sie cos takiego zrobić przed złożeniem wniosku na 2016 rok. Jak przedłużą termin składania wniosków na 2016 to jest dużo czasu na ogarnięcie tematu. Zależy wszystko od ciebie. Potem po złożeniu wnioskow moglbys uniknąć wezwania i skladania korekty na wezwanie. I moze w K.A. miałbyś bez błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Zastanawia mnie ta sprawa, bo we wniosku na 2015 poza "zaoraniem" nie było zastrzeżeń (kontrola FOTO) i na tych samych działkach wszystko się zgadzało. Mapki papierowe - na 2016 nie dostałem. Chyba trzeba ruszyć cztery litery do BP i sprawę wyjaśnić przed złożeniem wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie weterynaryjna w styczniu, poplony na samym początku lutego i w trakcie kontroli poplonowej dostali info żeby wykonać kontrolę wszystkich działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Mam takie pytanie, w jakim okresie robili wam kontrole foto?

chodzi mi o porę roku.

 

koniec września początek pazdziernika trzy gminy obok siebie sąsiadujące miały foto ale to też nie wszyscy

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Mam takie pytanie, w jakim okresie robili wam kontrole foto?

chodzi mi o porę roku.

lipiec, mozna dojsc dokladniej w jakim czasie bo na mapkach widac np gdzie zboze jeszcze stoi,  a gdzie np pokosy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Kontrola foto była połowa Sierpnia - Zamioiskie w grudniu miałem raport pokontrolny już zewnecznej firmy a tu tyle czasu potrzebóją na rozpatrzenie już 5 miesiency w Maju będzie hańba... Nie oto chodzi że tak wyglondam dopłat tylko taka  zasada pieniądze robią obrót paliwo drożeje, czemu mam tracic.Już trobją że pszenicy będzie nad produkcja już kombinóją by cenę zaniżyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

U mnie już wszystkie dopłaty wpłynęły kilka dni temu. Serio paliwo drożeje? Ostatnio nie zaglądałem na cpn to może coś przegapiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam chce dołączyc nową działke do płatnosci obszarowych PEG nie jest wyznaczony  może  sie orientujecie  które dane z informacji dotyczaca działek ewidencyjnych jest widoczna ( w 2015 tez PEG nie było  i podano mi przyblizoną wielkosc ) pewne dane na pewno sa  czy np. JPO opisowa JPO wektorowa  całkowita pow

 

najbardziej mnie interesuje najwekszy spójny obszar PEG

cz wydrukują mi informacje jeżeli peg nie jest wyznaczony  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kontrola poplonu w lutym?? a nie było trzeba go czasem trzymać do końca października?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Panie/Panowie złozyłem juz wniosek do agencji ale kupiłem jałowkę młodą nie ma 2 lat(musiałem kupić) , chciałem korektę wniosku zrobić i dodać ta sztuke do dopłat to powiedzieli ze trzeba wniosek wycofywać pisac wszystko na nowo cały wniosek i od nowa składać, takie wnioski wtedy jako ostatnie sa rozpatrywane. Jak dzwoniłem do ARiMR to powiedziałe ze tylko oświadczenie trzeba pisac do wniosku o przybyłej sztuce. Gdzie tu prawda/ ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

kontrola poplonu w lutym?? a nie było trzeba go czasem trzymać do końca października?

ozimy poplon do 15 lutego a bodajże 7 czy 8 miałem kontrolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

U mnie już wszystkie dopłaty wpłynęły kilka dni temu. Serio paliwo drożeje? Ostatnio nie zaglądałem na cpn to może coś przegapiłem

niestety drozeje, w tym tygodniu 10 gr w gore w hurcie, wiec na stacjach to bedzie zauwazalne w  kolejnych dniach, prognozuja caly czas podwyzki cen.  dobrze by bylo zapas zrobic ale puki co doplat nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam chce dołączyc nową działke do płatnosci obszarowych PEG nie jest wyznaczony może sie orientujecie które dane z informacji dotyczaca działek ewidencyjnych jest widoczna ( w 2015 tez PEG nie było i podano mi przyblizoną wielkosc ) pewne dane na pewno sa czy np. JPO opisowa JPO wektorowa całkowita pow

 

najbardziej mnie interesuje najwekszy spójny obszar PEG

cz wydrukują mi informacje jeżeli peg nie jest wyznaczony

 

A skąd masz opisowke i wektorowke?

witam chce dołączyc nową działke do płatnosci obszarowych PEG nie jest wyznaczony może sie orientujecie które dane z informacji dotyczaca działek ewidencyjnych jest widoczna ( w 2015 tez PEG nie było i podano mi przyblizoną wielkosc ) pewne dane na pewno sa czy np. JPO opisowa JPO wektorowa całkowita pow

 

najbardziej mnie interesuje najwekszy spójny obszar PEG

cz wydrukują mi informacje jeżeli peg nie jest wyznaczony

 

A skąd masz opisowke i wektorowke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ozimy poplon do 15 lutego a bodajże 7 czy 8 miałem kontrolę

 

ozimy poplon to rozumiem żyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

A skąd masz opisowke i wektorowke?

 

 

A skąd masz opisowke i wektorowke?

Robert  w 2015 dostałem z armir wydruk z informacją PEG I tam sa takie rubtyki jak wyżej opisałem natomiast jeżeli działka nie miała peg  nie dołoczyli mi do wydruku  ale pewne dane powinny być bo ułatwiło by mi to poprawne  wypełnienie wniosku wiesz o jakim wydruku mówie informacja  dotycząca  działek ewidencyjnych  orientujesz się jakie dane w przypadku wyzerowania peg sa podane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robert w 2015 dostałem z armir wydruk z informacją PEG I tam sa takie rubtyki jak wyżej opisałem natomiast jeżeli działka nie miała peg nie dołoczyli mi do wydruku ale pewne dane powinny być bo ułatwiło by mi to poprawne wypełnienie wniosku wiesz o jakim wydruku mówie informacja dotycząca działek ewidencyjnych orientujesz się jakie dane w przypadku wyzerowania peg sa podane

 

Bylem pewny ze to dostałeś. Wiem co tobie wydali. Wektorowka to wlasnie jest PEG. Jak nie masz wektorowki mozesz wziasc opisowke. Tam tez powinienes mieć największy spójny. Czesto bywa tak ze Wektorowka jest równa największemu spójnemu( chyba nie musze tlumaczyc kiedy tak jest?!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy maliny sadzone jesienią 2015r można wpisać do dopłat do owoców miękkich dodam że między rzędami malin {3m]. są zasadzone ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Bylem pewny ze to dostałeś. Wiem co tobie wydali. Wektorowka to wlasnie jest PEG. Jak nie masz wektorowki mozesz wziasc opisowke. Tam tez powinienes mieć największy spójny. Czesto bywa tak ze Wektorowka jest równa największemu spójnemu( chyba nie musze tlumaczyc kiedy tak jest?!).

dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj