Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#5461 Share rolnikw

rolnikw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 18:56

Dopłaty 2015 Ja dostałem odroczenie do końca kwietnia bo niby mam coś nie tak z programem rolnosrodowiskowym , a najlepsze jest to że ja wogole tego programu nie mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 08:00
  •  

#5462 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 18:58

Dopłaty 2015

To lec do agencji i lej w mordę za każde dodatkowe kłamstwo poprawiaj może to im pomoże mysleć co wysyłają do ludzi i co robią z dopłatami. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#5463 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:17

Dopłaty 2015

Jeśli się nie wyrobią w tym terminie to dostaniesz kolejna informację o zmianie daty załatwienia sprawy.

Dzisiaj odebrałem z ARiMR zaświadczenie w związku z ubieganiem się o "nieoprocentowany kredyt" Maksymalna kwota kredytu to należne JPO pomniejszone o wielkość zaliczki (malutko). Niestety w banku na chwilę obecną takich kredytów nie udzielają(mimo, że na stronie ARiMR jest info o jego dostępności) , może pod koniec tygodnia coś ruszy...  Wiadomo na razie nie ma umowy ale jeśli koszty kredytu są rzeczywiście tak niskie jak się chwali minister rolnictwa to się nie ma co zastanawiać tylko brać bez względu na to czy jest taka konieczność.

Mi w banku powiedzieli, że nie warto brać tego kredytu, chyba że ktoś naprawdę musi, bo jak wpłyną dopłaty to z automatu idą na jego spłatę i tak np dzisiaj biorę kredyt, a za tydzień dopłaty i prowizja poszła się je....

Ktoś też takie info dostał?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5464 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 01 marzec 2016 - 19:21

Dopłaty 2015

mi brakuje już tylko Zazielenienia, ciekawe czemu zazielenienie zostawili na koniec, czyżby jednak sprawdzali? :o na decyzji pisze że do 30 niby wypłacą.

Edytowany przez songo, 01 marzec 2016 - 19:22.

#5465 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:31

Dopłaty 2015

czy biuro powiatowe powie mi na jakim etapie jest moj wniosek? czy to oni w tym roku naliczaja i pisza decyzje? czy ewentualnie powiedza tezstan wniosku ojca?

#5466 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 433 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:34

Dopłaty 2015

Lubelskie cyt.;ze wzgledu na skomplikowany wniosek .......odroczenie do 30.04 

#5467 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:51

Dopłaty 2015

Mi w banku powiedzieli, że nie warto brać tego kredytu, chyba że ktoś naprawdę musi, bo jak wpłyną dopłaty to z automatu idą na jego spłatę i tak np dzisiaj biorę kredyt, a za tydzień dopłaty i prowizja poszła się je....

Ktoś też takie info dostał?

dzisiaj byłem tez w agencji w tej sprawie i powiedziano mi że taka i taka stawka na hektar. poprosiłem więc o wystawienie takowego zaświadczenia bo nie kalkuluje mi się sprzedaż zboża przy obecnych trendach spadkowych a prowizja 0,25 od kwoty lepiej wygląda. no i w ostatnim pokoju zonk "ale pan dostał decyzje o przyznaniu dopłat- kwestia dwóch tygodni i ma pan pieniądze na koncie!!!!"  zadowlony wracam do domu awizo w skrzynce o pismie poleconym lece na pocztea tam decyzja no i czytam - czarna magia nawet płaatnośc dla młodego przyznali ale o onw nie ma wzmianki chyba że to teraz inaczej nazywa się jest tylko jpo,zazielenienie, dopłata restrybucyjna, młody rolnik i zwrot dyscypliny finansowej i najlepsze na koniec od momentu wydania decyzji pieniądze będą przelane do 30 czerwiec 2016 roku. ciekawe jak to się ma do tych "2 tygodni" co do pożyczki to babka potwierdziła że jeżeli skorzystam z niej to raz że musze mieć konto w określonym banku (mam) wiec bez dodatkowych kosztów by się obeszzlo no i automatem zabierają dopłaty na poczet tejże właśnie pożyczki. moje pytanie brzmi- a co z wypłacona zaliczką bo stawke do hektara wyliczają na podstawie kwoty całkowitej dopłaty i pewnie by zabrakło na całośc kredytu. mafia złodzieje ktoś dał dobrze w łape że banki zarabiają na odsetkach płaconych przez agencje a nie przez nas - scyzoryk się otwiera w kieszeni!!!!!

#5468 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:58

Dopłaty 2015

Dzis też dostałem to samo skomplikowane coś tam..... i program rolnośrodowiskowy oczewiscie w którym tez nie jestem. Odroczone do 31.05 :/

#5469 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 01 marzec 2016 - 20:05

Dopłaty 2015

banki zamiast korzystać i brać oprocentowanie od ARIMR to nie chcą udzielać kredytów? czyżby to był znak że ARIMR jest niewypłacalne?

#5470 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:07

Dopłaty 2015

u mnie w okolicy odraczają  rolnosrodowiskowy ale do 30.04

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5471 Share ROTODISEL

ROTODISEL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:09

Dopłaty 2015

to już jest tak wk.....cy temat że nawet szkoda pisać piszemy wkurzamy sie a oni i tak robią co chcą moim zdaniem to wina obecnej ekipy w rządzie ale co zrobimy jak dostali sie do władzy a dostali sie bo mieli głosy ale napewno mojego jednego  głosu niedostali,a te kredyty godne politowania ''to niech se wsadza w buty''i nawet by sie nieośmieszali propozycją takich kredytów bo to jest rzałosne brak słów

Edytowany przez ROTODISEL, 01 marzec 2016 - 20:12.

Roto

#5472 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:12

Dopłaty 2015 a do mnie dzis przyszlo pismo w sprawie odwilania od kontroli foto..... i zamiast dr52 wstawili dr51 paranoja normalnie

#5473 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:20

Dopłaty 2015

Też dziś dostałem pismo że ze względu na dokonanie kontroli wniosku i skomplikowany charakter..... zostało odroczone do 14.04- ale burdel maja w tej agencji jak już pisma uspakajające rolnika wysyłają, a jak czytam u co niektórych to nawet błędne informacje wysyłają. Dojdzie jeszcze do tego że tym co nie mają rolnośr. wypłacą kase

Ja tam się nie denerwuję bo i tak myślałem że w czerwcu dopiero będzie przelew, a tu taka niespodzianka że będzie wcześniej  :D - i tak już wypłaciłem dopłaty dzierżawcom z własnej kieszeni  :P

#5474 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:20

Dopłaty 2015

a do mnie dzis przyszlo pismo w sprawie odwilania od kontroli foto..... i zamiast dr52 wstawili dr51 paranoja normalnie

a skąd wiesz że zamiast? Z jakiej gminy jesteś? 

Sory kolego nie doczytałem :P czyli korektę dostałeś. Zdarza się najlepszym :P 

Edytowany przez melon10641, 01 marzec 2016 - 20:33.

#5475 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:21

Dopłaty 2015

czy biuro powiatowe powie mi na jakim etapie jest moj wniosek? czy to oni w tym roku naliczaja i pisza decyzje? czy ewentualnie powiedza tezstan wniosku ojca?

Wybierz sie do biura osobiście i spytaj w jakim statusie jest twój wniosek.
Jak będzie mial status "zatwierdzony" to znaczy ze jest juz po kontroli administracyjnej i czeka na naliczenie decyzji.

Jak będzie mial status "zbledami po kontroli" to znaczy ze centralnie dostala przeprowadzona kontrola administracyjna i jej wyniku są bledy, które pracownicy BP musza uzasadnić i wniosek zatwierdzić, czyli status sie zmieni.

Jak ma status "z utworzona decyzja" to znaczy ze decyzja dostala utworzona u pracownicy BP musza sprawdzić czy powierzchnia z wniosku dostala dobrze wprowadzona, czy zostały wszystkie płatności wprowadzone, jak byly bledy czy poprawnie zostały uzasadnione. Po takim sprawdzeniu jak wszystko jest dobrze, to wydaja decyzje. Wtedy twój wniosek ma status "wydana decyzja".

Odnośnie wniosku twego taty, takich informacji nie powinni podać, chyba ze masz pełnomocnictwo notarialne lub ktoś znajomy w BP pracuje, lub masz farta.

#5476 Share rolnik9518

rolnik9518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:24

Dopłaty 2015

Witam dostał ktoś dopłatę bez decyzji ?

#5477 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:27

Dopłaty 2015

a do mnie dzis przyszlo pismo w sprawie odwilania od kontroli foto..... i zamiast dr52 wstawili dr51 paranoja normalnie

a mógłbyś napisać czemu sie odwołałeś bo ja dziś dostałem raport ale nie czaje nic za holere na końcu w rubryce znalazłem gr5

#5478 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:27

Dopłaty 2015

Też dziś dostałem pismo że ze względu na dokonanie kontroli wniosku i skomplikowany charakter..... zostało odroczone do 14.04- ale burdel maja w tej agencji jak już pisma uspakajające rolnika wysyłają, a jak czytam u co niektórych to nawet błędne informacje wysyłają. Dojdzie jeszcze do tego że tym co nie mają rolnośr. wypłacą kase

Ja tam się nie denerwuję bo i tak myślałem że w czerwcu dopiero będzie przelew, a tu taka niespodzianka że będzie wcześniej  :D - i tak już wypłaciłem dopłaty dzierżawcom z własnej kieszeni  :P

Odroczenie to jedno, ale czy kasa wpłynie do tego 14 kwietnia to już inne pytanie. Pójdę w piątek do agencji zapytam czy ten termin jest już pewny czy jeszcze raz mogą to odraczać...

A może ktoś wie coś na ten temat ?

Edytowany przez lukasz493, 01 marzec 2016 - 20:28.

#5479 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:29

Dopłaty 2015

Wszystko możliwe duże gospodarstwo które w monokulturze uprawia kuku też ma płatności rolnośrodowiskowe aż się sam zdziwiłem a małych o byle g... gnębią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5480 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:37

Dopłaty 2015

a mógłbyś napisać czemu sie odwołałeś bo ja dziś dostałem raport ale nie czaje nic za holere na końcu w rubryce znalazłem gr5

Najpierw sprawdź sobie powierzchnie jaka podałeś we wniosku z powierzchnia stwierdzona. Jak one sie zgrywają to jest dobrze, do tego zobacz czy nie masz wstawionego kodu, jak jest zobacz co ten kod oznacza.
Jak wszystko będzie sie zgrywało to jest ok. Jak uwazasz ze powierzchnie za mało wg.Ciebie zmierzyli to mozesz odwołać.