phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
heniek15    11

Dzisiaj byłem oddać wniosek na 2016 i był pan co pakował odroczenia do 30 maja miał ich 1200 więc musze nadal czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

W takim razie ty też jesteś MAŁOROLNY, bo pisałeś kiedyś, że ten hektar wrzuciłeś do MR. I co brakowało? I co głupio teraz? Jesteś zbyt mały, żeby uważać się za NIE małorolnego, bo inni są znacznie więksi od ciebie, choć możesz sobie myśleć, że tak nie jest. Obszarowiec się znalazł z 10 hektarami...

Na AF to, każdy może sobie napisać, ale wykazać się na roli to już nie tak łatwo, bo uprawa roślinna to nie tylko 100kg saletry na hektar pszenicy, czy jaki inny aminopielik.

Mówisz o ludziach małorolni a stać ich zapłacić 500zł za hektar a czasem i więcej. Oznacza to, że to co robią opłaca się im, bo mają głowy na karku. Inteligentni ludzie myślą jak zainwestować w pole, żeby się zwróciło i jeszcze po zapłaceniu dzierżawy ZAROBIŁO! A nie nic nie dawać od siebie tylko brać i brać i brać... kto z wydzierżawiających przyjdzie do ciebie i odda ci w dzierżawe pole jak caly ch... z tego bedzie miał? Znam odpowiedzi, bo są trzy: 1) nikt, 2) rodzina, 3) idiota.

Ile masz wgl lat, żeby nazywać kogoś młodym rolnikiem, jak sam nim jesteś. Jak ja z hektara pszenicy po 9 ton zbierałem, to ty jeszcze zasikany w wózku leżałeś.

Dam ci dobrą radę, szanuj ludzi i zrozum to, że płacenie za hektar nawet 1000zł nie jest niczym złym, bo jeżeli komuś to wychodzi to jego sprawa a tobie nikt nie broni go przebijać... w końcu zaoferujesz więcej to może ty ten koleny hektar wydzierżawisz.

Pozdro LSW

1000 zł za hektar dzierżawy to bym chciał płacić a jeszcze dopłat nie biorę tylko właściciele. Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką masz produkcję że to Ci się opłaci ? Jaka klasa ziemi ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

Jaką masz produkcję że to Ci się opłaci ? Jaka klasa ziemi ?

Seler,kapusta i ogórki kiszone,ziemniaki młode a po nich kalafiory i brokuły na przemysł. Ziemie od 2 do 5 klasy w większości nawadniane. Jak jest susza to deszczownia chodzi non stop. U nas jest bardzo duży głód ziemi i przez to takie stawki dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Dzisiaj byłem oddać wniosek na 2016 i był pan co pakował odroczenia do 30 maja miał ich 1200 więc musze nadal czekać

Kolega ma racje ja też byłem - lubelskie - coś działają w RŚ ale kto miał kontrolę i nie ważne jaki błąd został stwierdzony to nie dostanie dopłat nawet mu nie naliczą - bo system nadal nie działa i w tym tygodniu na pewno nie ruszy. U mnie jest termin do 29 na załatwienie sprawy z RŚ więc czekam na pismo o kolejnym przesunięciu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Jak to jest , że tyle ponoć wypłacili dopłat a tu tysiącami dalsze odroczenia ????  Ja nadal czekam po kontroli , niedawno dostałem dopiero raport pokontrolny i miałem odroczenie niby do  29 kwietnia i był jakiś błąd , namierzył mi więcej łąki bo nie chciało mu się pewnie łazić po krzakach i teraz czekaj przez debila nie wiadomo do kiedy bo nawet w BP mówia że nie dotykają jeszcze takich wniosków z błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Po odwołaniu od przedłużenia dostałem decyzję, że muszą mi wydać decyzję o dopłatach do 13 maja. Mam spore gospodarstwo RS, zazielenienie, ONW i strączkowe. Ciekawe co zrobią jak znowu chcą przedłużać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Jak to jest , że tyle ponoć wypłacili dopłat a tu tysiącami dalsze odroczenia ????  Ja nadal czekam po kontroli , niedawno dostałem dopiero raport pokontrolny i miałem odroczenie niby do  29 kwietnia i był jakiś błąd , namierzył mi więcej łąki bo nie chciało mu się pewnie łazić po krzakach i teraz czekaj przez debila nie wiadomo do kiedy bo nawet w BP mówia że nie dotykają jeszcze takich wniosków z błędami.

 

chory system a czy te wnioski po kontroli to są jakieś zakażone do h...a wniosek jak każdy inny też mam jakieś błędy ale podobno mieszcze się w tolerancji błędu a na końcu mam kod gr5 ,najlepiej powiedzieć mamy czas do czerwca i czekaj na ich łaske tylko wielu rolników niema tyle czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Teraz już wiem byłem w Agencji Rolnej i nic nie ruszy w naj bliszym czasie może ale to może koło 15 maja z kontroli FOTO ... Nie to że system nie działa tylko jest poprostu zakaz naliczania i tyle przez Warszawę specjalnie blokóją. W Agencji wyrażnie powiedział nie wie czemu Agecja naciska by szybciej wypłacić , bo od Czerwca zaczynają rozpatrywać wnioski na rok 2016... Powiat Zamość- Lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz już wiem byłem w Agencji Rolnej i nic nie ruszy w naj bliszym czasie może ale to może koło 15 maja z kontroli FOTO ... Nie to że system nie działa tylko jest poprostu zakaz naliczania i tyle przez Warszawę specjalnie blokóją. W Agencji wyrażnie powiedział nie wie czemu Agecja naciska by szybciej wypłacić , bo od Czerwca zaczynają rozpatrywać wnioski na rok 2016... Powiat Zamość- Lubelskie

Żeby naliczyć dopłaty nalezy wcześniej zatwierdzić kontrole administracyjna. A dla wnioskow z foto jest z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzisiaj przyszło odroczenie z wydania decyzji do dnia 30 kwiecień na dzień 10 czerwca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o ja pierniczę, jak mi nie zapłacą zaległości do lipca to bizona w pole chyba bez silnika wystawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Seler,kapusta i ogórki kiszone,ziemniaki młode a po nich kalafiory i brokuły na przemysł. Ziemie od 2 do 5 klasy w większości nawadniane. Jak jest susza to deszczownia chodzi non stop. U nas jest bardzo duży głód ziemi i przez to takie stawki dzierżawy.

ciekawe czy bedzie taki glod ziemi po wprowadzeniu nowego podatku za wode, przy uprawach wazyw gdzie pola sa nawadnianie moze to byc kompletnie nie oplacalne, co do doplat, to okolo dwa tygodnie topagrar oglosil ze ponad 90 procent rolnikow ma juz pieniadze na koncie, to chyba jakas bzdura, z kim bym nie rozmawail to kazdy nadal czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bo w większości dostali nie ci co ziemię uprawiają tylko właściciele ziemi którzy sami składają o dopłaty czyli tacy 2-3- czy 7 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Ja mam 7ha we wniosku i nic nie dostałem, więc proszę bez wyjeżdżania z takimi teoriami. Nie dostają chyba wszyscy po równo, bo nie ma kasy. Wiem, że w Urzędach Skarbowych wielkie poruszenie  - mają szukać na już wpływów do budżetu, więc coś jest na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Do PATr - Bo w większości dostali nie ci co ziemię uprawiają tylko właściciele ziemi którzy sami składają o dopłaty czyli tacy 2-3- czy 7 ha... ????????????????? Kolego jakie to ma znaczenie czy ma 1 ha czy 2 ha to jest jego sprawa  kto składa , bo się należą dopłaty ... Jeśli Maż dużo to się martw by pszyszłości zarobić natych hektarach bo czasy nie pewne. Kapeluszniki jak podpiszą umowe z UE to nic nie sprzedasz ...Nie obrażaj małych gospodarstw rodzinych bo oni  dadzą radę przetrwać a chołchozy nie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to ładnie wygląda w statystykach - tysiąc rolników dostało milion zł lepiej brzmi niż 10 dostało milion zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Jak zapewne wszystkim wiadomo że Balcerowicz reformuje Ukraine ; Nadchodzą ciełżkie czasy steniemy się rynkiem zbytu na  wszystko donas będą spszedawać i to owiele taniej nawet dopłaty nam nie pomogą... Poto balcerek tam jest , zapewne powiecie  że nie prawda ale , zaniedługo wielu się  się przekona...Tak dopłaty z kontroli foto to koniec Maja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś składając wniosek na następny rok,spytałem się co z moim wnioskiem-zatwierdzony.....nie.

Z powodu kontroli EFA jeszcze nie naliczony..


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Dziś w nocy wgrywaja poprawki do systemu. Może jest jakaś nadzieja na wypłatę dopłat za 2015 w 2016 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Do PATr - Bo w większości dostali nie ci co ziemię uprawiają tylko właściciele ziemi którzy sami składają o dopłaty czyli tacy 2-3- czy 7 ha... ????????????????? Kolego jakie to ma znaczenie czy ma 1 ha czy 2 ha to jest jego sprawa  kto składa , bo się należą dopłaty ... Jeśli Maż dużo to się martw by pszyszłości zarobić natych chektarach bo czasy nie pewne. Kape;uszniki jak podpiszą umowe z UE to nic nie sprzedasz ...Nie obrażaj małych gospodarstw rodzinych bo oni  dadzą radę przetrwać a chołchozy nie... 

 

ja nie mówię że ci co mają po 5  czy 10 ha i utrzymują się z rolnictwa są źli, najwięcej dostało osób co mają po 2-3 ha i z rolnictwem nie mają nic wspólnego prócz tego że ojciec, wujek czy ktoś tam inny kiedyś uprawiał tą ziemię, ale władza czy to po-psl czy pis lubi się chwalić i jest tak co roku że chwalą się że dostało dopłat 90% rolników ale już tego że jest to 60% ogólnej kwoty to ciszej mówią...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj