Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#5301 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 28 luty 2016 - 20:49

Dopłaty 2015

Słyszał ktoś o tym że aby złożyć wniosek o dopłaty będzie trzeba mieć podstawe prawną do działki. Nie bedzie można złożyć wniosek o dopłaty na działki dzierżawione ustnie. Słyszał ktoś o tym? W sejmie coś tam teraz było jakieś czytanie i mają głosować

Spokojnie - było  dopiero  pierwsze czytanie  ,  zanim  posłowie to zrozumieją   będą musieli jeszcze   z  5 razy  przeczytać   i  dopiero do komisji,podkomisji  itd.   tak że  na razie  możesz spać  spokojnie.  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 03:50
  •  

#5302 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 28 luty 2016 - 21:19

Dopłaty 2015

Spokojnie - było  dopiero  pierwsze czytanie  ,  zanim  posłowie to zrozumieją   będą musieli jeszcze   z  5 razy  przeczytać   i  dopiero do komisji,podkomisji  itd.   tak że  na razie  możesz spać  spokojnie.  ;)

dotyczy tylko gruntów z zasobu agencji nieruchomości rolnych

#5303 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 28 luty 2016 - 21:33

Dopłaty 2015

Potwierdzam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5304 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 28 luty 2016 - 21:45

Dopłaty 2015

No to mnie uspokoiliście. Bo już myślałem że będe sie musiał użerać z właścicielem działki żeby to on złożył o dopłate a później mi oddał jej część. A jeszcze takie pytanie nie do końca związane z tematem jest gdzieś jaka lista albo rozpiska jakie grunty w poszczególnej gminie należa do ANR?

#5305 Share nowy2013

nowy2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:04

Dopłaty 2015 My kiedyś dostaliśmy z oddziału ANR całą listę działek z naszej gminy.

#5306 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 28 luty 2016 - 23:05

Dopłaty 2015

o liste zapytaj w anr wszystko jest jawne zależy od osoby w anr możesz zapytać w  izbie rolniczej lub odr

#5307 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 luty 2016 - 10:13

Dopłaty 2015

Koledzy mam do was pytanie , czy słyszeliście o takim czymś że mając pole w gminach x i y i cała gmina x podpadła pod kontrolę foto , wasze działki z gminy x zostały skontrolowane ,zrobiono zdjęcia tych działek , to koniec końców wyjdzie i tak że nie miało się zadnej kontroli foto bo działki w gminie y nie były kontrolowane i nie może być tak że kontroluje się działki tylko część działek z wniosku ?

#5308 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 29 luty 2016 - 11:12

Dopłaty 2015

tak, ja mialem taki przypadek bo we wniosku mam działki z 2 gmin a kontrolą była objęta  tylko jedna z nich  więc automatycznie moje gospodarstwo nie podlegalo kontroli

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#5309 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 29 luty 2016 - 11:24

Dopłaty 2015

otóż czego dowiedziałem się dzisiaj dzwoniąc do departamentu. Pani powiedziała mi że NW zostało zatwierdzone 19 lutego i zostało przekazane dalej do naliczania czyli do biura powiatowego. Pani powiedziała mi również o kontroli która miałem odnośnie zwierząt, i że jeśli miałem jakieś wtedy nieprawidłowości to moją sprawą zajmą się dopiero w kwietniu, jednak sama dokładnie nie wiem bo stwierdziła że skoro NW zostało potwierdzone to niby wszystko ok. Ale sprawdziła jeszcze że mam niezgodność z bydłem i dlatego muszę czekać. Miałem czas więc udałem się do biura powiatowego i pewien pan niestety kazał mi czekać za pismem bo skoro mam jakieś niezgodności to będę wzywany do wyjaśnień. Jednak gdy go spytałem co to za niezgodność że mogę to teraz wyjaśnić to on mi powiedział że nie ma żadnych i tak naprawdę teraz nie wiem komu wierzyć. Mam pytanie, ma ktoś podobną sytuację? Pozdrawiam 

#5310 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 29 luty 2016 - 12:01

Dopłaty 2015

otóż czego dowiedziałem się dzisiaj dzwoniąc do departamentu. Pani powiedziała mi że NW zostało zatwierdzone 19 lutego i zostało przekazane dalej do naliczania czyli do biura powiatowego. Pani powiedziała mi również o kontroli która miałem odnośnie zwierząt, i że jeśli miałem jakieś wtedy nieprawidłowości to moją sprawą zajmą się dopiero w kwietniu, jednak sama dokładnie nie wiem bo stwierdziła że skoro NW zostało potwierdzone to niby wszystko ok. Ale sprawdziła jeszcze że mam niezgodność z bydłem i dlatego muszę czekać. Miałem czas więc udałem się do biura powiatowego i pewien pan niestety kazał mi czekać za pismem bo skoro mam jakieś niezgodności to będę wzywany do wyjaśnień. Jednak gdy go spytałem co to za niezgodność że mogę to teraz wyjaśnić to on mi powiedział że nie ma żadnych i tak naprawdę teraz nie wiem komu wierzyć. Mam pytanie, ma ktoś podobną sytuację? Pozdrawiam 

Ja miałem podobnie. Wymyślali mi jakieś błędy w działkach chciałem poprawić to powiedzieli, że oni sami mogą poprawić i nie wymaga to nawet wezwania rolnika. Gadali, że nic nie mogą sprawdzić. Różnego rodzaju wymówki słyszałem i termin cały czas mi gadali czerwiec. Wszystko podobno było w toku i takie tam, że żadnej decyzji nie mam ani naliczeń.

Dzwoniłem do Warszawy w lutym teraz niedawno pod koniec. Ostatnio dowiedziałem się, że naliczone mam bezpośrednie i chyba ONW żadnych błędów i decyzje zostały już powysyłane pocztą. Na drugi dzień dostałem decyzję do bezpośrednich. Wszystko jakaś Pani z Warszawy podała przez telefon. A oczywiście do biura powiatowego trzeba było jeździć bo nie podają żadnych informacji przez telefon.

Ja tam osobiście wierzę Warszawie. Uważam, że w biurach powiatowych (przynajmniej w moim) siedzą niekompetentni pracownicy, którzy nie potrafią udzielić normalnych informacji nie tylko na temat dopłat ale i różnych innych spraw. Więcej czasem można się dowiedzieć z internetu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5311 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 29 luty 2016 - 12:03

Dopłaty 2015 Gratulacje wszystkim ktorzy dodzwonili sie do departamentu. Ja probuje od piatku i za nic nikt nie odbiera albo zajęte...

#5312 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 29 luty 2016 - 12:20

Dopłaty 2015 22 318 49 43 na ten numer dzwon

#5313 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 29 luty 2016 - 13:06

Dopłaty 2015 Dostałem decyzję na onw. Co ciekawe jak pytałem kilka dni temu w powiatowym to powiedziano mi, że bezpośrednia jest naliczona a onw nic nie wiadomo. Bałagan czy nieświadome wprowadzanie w błąd?

#5314 Share KaskaB

KaskaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 luty 2016 - 13:20

Dopłaty 2015

Witam, dostałam decyzję w tamtym tygodniu mam wszystko wyliczone JPO , Płatność za zazielenienie i MR. Czy ktoś wie jak długo mogę czekać na przelew?

#5315 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 luty 2016 - 13:24

Dopłaty 2015

już kredyty można brać podobno za te dopłaty, ale jeszcze trzeba do arimr po zaświadczenie jechać..... Ale jakby tego mało było to jeszcze w zastaw trzeba coś dać prócz dopłat ;[

Edytowany przez kris91, 29 luty 2016 - 13:25.

#5316 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 luty 2016 - 13:30

Dopłaty 2015

Witam, dostałam decyzję w tamtym tygodniu mam wszystko wyliczone JPO , Płatność za zazielenienie i MR. Czy ktoś wie jak długo mogę czekać na przelew?

teoretycznie nawet do 30 czerwca ale raczej po decyzji dość szybko wypłacali ale , w tym  roku to chyba nikt nie odpowie na to pytanie

Thug

#5317 Share KaskaB

KaskaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 luty 2016 - 13:36

Dopłaty 2015

Szczerze mówiąc liczyłam na bardziej optymistyczną odpowiedz :)

#5318 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 29 luty 2016 - 14:22

Dopłaty 2015

już kredyty można brać podobno za te dopłaty, ale jeszcze trzeba do arimr po zaświadczenie jechać..... Ale jakby tego mało było to jeszcze w zastaw trzeba coś dać prócz dopłat ;[

"podobno" bo na razie żaden bank nie podpisał jeszcze umowy z ARiMR.

#5319 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 29 luty 2016 - 14:48

Dopłaty 2015

http://www.arimr.gov...ow-rolnych.html

jakaś lista banków jest...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5320 Share tola27

tola27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 luty 2016 - 14:58

Dopłaty 2015 Szczęśliwi ci co dostali.Któryś tu z kolegów pisał że małe gospodarstwa do końca lutego mają mieć pieniądze wypłacone.Niestety ja mam małe i cisza prócz zaliczki i onw które wpłynęło w listopadzie.Pozatym od 2 tygodni żadne dopłaty do banku nikomu nie wpłynęły.