phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankeson    48

wygląda na pomoc de minimis  2015 z powodu suszy   na pewno nie potrącenie z dopłat  dopłaty bezpośrednie inny tytuł przelewu

Dziękuję za odpowiedź.Mam nadzieję że tak właśnie będzie.W naszym przypadku straty z powodu suszy były na poziomie 60-70 % :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

witam właśnie przed chwilą dzwoniłem do warszawy i miła pani oznajmiła że termin 11 kwietnia przesunięty do końca kwietnia chodzi o kontrole foto szlak by ich trafił a pewnie końcem kwietnia powiedzą koniec czerwca

To już harmonogram wypłacania poszedł z godnie z planem no poczekamy .Pewnie system budowali na konsoli do Mario i tego takie problemy . Poczekamy na bonus dwie dopłaty w kupie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37

Jeżeli mamy jakieś błędy ja miałem w kontroli ale te błędy były w tolerancji to i tak coś tam z dopłat obetną a jak oni zawodzą to tylko głupie przepraszamy? Powinno być tak każdy dzień zwłoki dodatkowy 1% sumy z dopłat dla rolnika wtedy to w marcu już by skończyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie żebym bronił tych nierobów , ale terminy to jeszcze nie są przekroczone . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Panowie mam pytanie jeśli ktoś uczestniczy w systemie dla małych gospodarstw i ma trwałe użytki zielone to czy można je zaorać i zasiać kukurydzę na przykład? Bo wiem że w normalnym systemie nie można orać trwałych użytków zielonych (można ale trzeba od nowa trawe zasiać w innym przypadku nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

ja powiem krótko rząd jak chciał uruchomić program 500 plus to zrobił to w 3 miesiące a po 10 dniach już wypłacił pierwsza kasa. A nam rolnikom....... nie będę pisać więcej bo mnie szlak trafia na to. nie pozostaje nic tylko czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie jeśli ktoś uczestniczy w systemie dla małych gospodarstw i ma trwałe użytki zielone to czy można je zaorać i zasiać kukurydzę na przykład? Bo wiem że w normalnym systemie nie można orać trwałych użytków zielonych (można ale trzeba od nowa trawe zasiać w innym przypadku nie)

Mozesz zaorać tuz i zasiać kukurydze. Nie wazne czy jestes czy tez nie w systemie małych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Panowie mam pytanie jeśli ktoś uczestniczy w systemie dla małych gospodarstw i ma trwałe użytki zielone to czy można je zaorać i zasiać kukurydzę na przykład? Bo wiem że w normalnym systemie nie można orać trwałych użytków zielonych (można ale trzeba od nowa trawe zasiać w innym przypadku nie)

Jeżeli TUZ jest na obszarach NATURA 2000 to nie można ich zaorać lub jest to TUZ cenny przyrodniczo również nie można go zaorać, Dodatkowo jest zakaz przekształcania trwałych użytków zielonych, gdy wskaźnik udziału powierzchni trwałych użytków zielonych ogółem w powierzchni użytków rolnych zmniejszy się o więcej niż 5% w stosunku do ich powierzchni ustalonej w roku referencyjnym (2015).

 

Jeżeli nie spełnia pan tych warunków to może pan zaorać i zasiać kukurydzę

Dziękuję za szybką odpowiedź! Zastanawiam się po co była ta batalia z szacowaniem szkód,powoływaniem przeróżnych komisji, nagonka , stanie w kolejkach i wielka pompa że na wieś płyną szerokim strumieniem pieniądze za klęskę suszy.

 
KODP105933KODKBP194-8420-5044/KP/20
 
15/DM 22-PAŹ-15Pomoc finansowa dla
 
producentów rolnych. w których gosp
 
odarstwach rolnych lub działach spe

Taki oto kod tytułem przelewu dostaliśmy.Czyli reasumując będzie to potrącone z dopłat czy to oddzielna pomoc z tytułu suszy? 

 

Ta cała batalia z szacowaniem szkód była po to aby od swojej gminy ( a dokładniej z mocy Urzędu Marszałkowskiego) dostać dodatkowe pięniążki. Osoby, które spełniły wymagania dostały odszkodowanie. Dodatkowo było to podstawą do obliczenia sumy kredytu jaki można było uzyskać tzw ,, kredyt suszowy''

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

Bhdemeter widzę zmęczona niedochodową robotą na gospodarstwie...

Edytowano przez karolsz34
nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaami   
Gość kaami

Jeżeli TUZ jest na obszarach NATURA 2000 to nie można ich zaorać lub jest to TUZ cenny przyrodniczo również nie można go zaorać, Dodatkowo jest zakaz przekształcania trwałych użytków zielonych, gdy wskaźnik udziału powierzchni trwałych użytków zielonych ogółem w powierzchni użytków rolnych zmniejszy się o więcej niż 5% w stosunku do ich powierzchni ustalonej w roku referencyjnym (2015).

 

Jeżeli nie spełnia pan tych warunków to może pan zaorać i zasiać kukurydzę

 

 

Tu bym się nie zgodziła. Jeżeli gospodarstwo jest zwolnione z wymogu zazielenienia (system dla małych gospodarstw) to może robić z TUZem co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolezanka Lizelotta nie ma racji. Tuzy na naturze 2000 mozna zorać. Natomiast tuz cenny nie mozna zorać i zasiać Np kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, ja mam mnóstwo tuzów na natura 2000+park krajobrazowy a żaden nie jest uznany jako tuz cenny przyrodniczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Ma ktoś info kiedy będą wypłacane dopłaty za MR ? Wszystko doszło oprócz tego ale jak widać jak nie zazielenienie to coś innego znajdą aby opóźnić....


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Z kontroli_ może pod koniec kwietnia decyzje, a kasa przy dobrych wiatrach w maju :( tak mi dzisiaj oznajmili :( może nas mile zaskoczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd taka informacja Robert??

Mam znajomego co jest singlem i dostal kase. Mówil ze dostal wszystko. Agencja wydawala i wydaje decyzje dla mr. Kwestia czasu kiedy pieniążki wpłyną na konta bankowe rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To i ja dostałem decyzję na wszystko z MR ale kasa z niego nie wpłynęła i z tego co się dowiedziałem kto nie dostał razem wszystkiego to tą ostatnią część wyplaca w czerwcu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette71    0

Kolezanka Lizelotta nie ma racji. Tuzy na naturze 2000 mozna zorać. Natomiast tuz cenny nie mozna zorać i zasiać Np kukurydze.

 

Koleżanka Lizelotta MA RACJĘ.

Rolników posiadających w swoim gospodarstwie wyznaczone trwałe użytki zielone, położone na obszarach
Natura 2000
-
obowiązuje zakaz ich prze
kształcania, w tym zaorywania, gdyż są to trwałe użytki zielone

wartościowe pod względem środowiskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie masz racji, ja mam mnóstwo tuzów na natura 2000 i żaden z nich we wniosku o dopłaty nie jest zaznaczony jako trwały użytek zielony cenny przyrodniczo także nie każdy tuz na natura 2000 jest taki

 

 

Cytat ze strony ministwerstwa

 

1) W ramach tych wymogów na obszarach Natura 2000 obowiązuje zakaz przekształcania lub zaorywania wyznaczonych cennych przyrodniczo trwałych użytków zielonych, w tym obejmujących gleby torfowe i podmokłe, które wymagają ścisłej ochrony w celu osiągnięcia celów dyrektyw ptasiej (2009/147/WE) i siedliskowej (92/43/EWG).

Każdy rolnik, który będzie posiada TUZ’y cenne przyrodniczo, został o tym indywidualnie poinformowany w karcie informacyjnej dołączanej do wstępnie wypełnionego wniosku o płatność w 2015 r.

W przypadku, gdy rolnik zaorze lub przekształci TUZ’y cenne przyrodniczo, oprócz sankcji w postaci zmniejszenia płatności, będzie miał obowiązek ponownego przekształcenia tego obszaru w trwały użytek zielony.

Za trwałe użytki zielone cenne przyrodniczo, uznaje się:

  • dla obszarów Natura 2000, dla których do dnia 20 listopada 2014 r. ustanowiono plany zadań ochronnych1albo plany ochrony2, te trwałe użytki zielone, dla których, w tych planach zadań ochronnych albo w planach ochrony, określono, działania ochronne dla siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin i zwierząt oraz ich siedlisk, położonych na tych trwałych użytkach zielonych;
  • dla obszarów Natura 2000, dla których do dnia 20 listopada 2014 r. nie ustanowiono  planów zadań ochronnych albo planów ochrony, te trwałe użytki zielone, które wskazane są w załączniku do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 marca 2015 r. w sprawie wyznaczenia trwałych użytków zielonych wartościowych pod względem środowiskowym (Dz. U. poz. 348).

czyli tak jak moje tuzy nie ustawiono na nich planów zadań ochronnych ani planów ochrony oraz nie zostały uwzględnione w rozporządzeniu i nie są cenne przyrodniczo mimo iż leżą na natura 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette71    0

Nie masz racji, ja mam mnóstwo tuzów na natura 2000 i żaden z nich we wniosku o dopłaty nie jest zaznaczony jako trwały użytek zielony cenny przyrodniczo także nie każdy tuz na natura 2000 jest taki

 

 

Cytat ze strony ministwerstwa

czyli tak jak moje tuzy nie ustawiono na nich planów zadań ochronnych ani planów ochrony oraz nie zostały uwzględnione w rozporządzeniu i nie są cenne przyrodniczo mimo iż leżą na natura 2000

 

Ok, w takim razie byłam w błędzie i Ty masz rację:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj