phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Renault85-15TX    190

No dobra każdemu brakuje albo zazielenienia albo młodego rolnika ale czy ktoś wie dokładnie kiedy zaczną to wypłacać czy czerwiec te osoby czeka? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja dostałem część... chyba ONW, bo kwota podobna do tej z zeszłego roku.... (05.04) pismo też dostałem o odroczeniu do końca maja... rodzice tydzień wczesniej dostali też dziwna kwotę... a kiedy reszta???  nie mam pojęcia...

odnośnie zazieleń to na necie pisze, że od kwietnia maja płacic...

 

to co robią z dopłatami, to nie jest już nawet śmieszne... to jest po prostu żenujące...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Kolego powinienes sie cieszyc ze dostałeś zazielenienie. Wiesz dlaczego zostales? Bo ktoś nie zablokowal zlecenia do księgowości i stad masz przelew na konto. Twoje szczęście.

W szczęście nie uwierzę, raczej w przypadek bądź niedopełnienie kompetencji pracowników agencji, w to jak najbardziej ;)

Ale nie tylko u mnie jest wszystko, pod koniec marca dużo wypłacili w okolicy i każdy twierdzi, że 100%. Każdy z kim się spotykam zaczyna rozmowę od pytania "dopłaty dostałeś?", więc można tworzyć statystki.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Czekam do 11 kwietnia niby ma ruszyc naliczanie foto z kontroli a czy bedzie tak zobaczymy ?  To że powiadają że w czerwcu to celowa gadka wiem że jesli ktoś ma problemy pokontrolne jakies niescisłości sankcjie to czerwiec do wypłaty... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Byłe kontrola to tylko dobry pretekst do opóźnień .

Ja nadal nie mam żadnych dopłat , a wszystkie teorie które tworzy ARiMR i ludzie na forum to tylko próba ułożenia kolejności wypłat w jakąś logiczna całość , ale w tym żadnej logiki nie ma .

Zazielenienie mój tata miał na poczatku marca całość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/finanse/doplaty-bezposrednie-za-zazielenienie-beda-placone-od-kwietnia,63605.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Dokładnie rok temu składałem wniosek o dopłaty, brak decyzji, 0 na koncie, i nie wiadomo co dalej, woj kuj-pom, powiat lipnowski, nie miałem ani kontroli foto ani niczego. 

 

ledwie napisałem postaw listonosz dostarczył decyzję :) ciekawe kiedy kasa dopłynie

Edytowano przez crickmaverick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

pawlus kontrole miales ?

Nie miałem kontroli o której by mnie informowali , ale na nowym wniosku mam kod dwu cyfrowy który oznacza kontrolę foto i wykryli ze nie zgadzał się PEG jednej działki o jeden ar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Czyzby Chelm się obudzil ?  może przez pomylke i moja decyzje wystawia, :o  bo na razie 0 . Doplata naliczona od stycznia a decyzji brak :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Nie miałem kontroli o której by mnie informowali , ale na nowym wniosku mam kod dwu cyfrowy który oznacza kontrolę foto i wykryli ze nie zgadzał się PEG jednej działki o jeden ar .

 

co to za dwucyfrowy kod i gdzie on się znajduje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolumna 10 na wypisie wszystkich działek i ich PEG-ow , kod : PPK .

wcześniej miales przeprowadzona kontrole administracyjna, pracownik na tej działce zastosowal powierzchnie udowodniona i drukując wniosek na 2016 rok zaciągnęli dane z kontroli administracyjnej wnisoku z 2015 i stad masz PPK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

no i u mnie coś takiego jest, we wniosku z 15r było na innej działce ale tam różnica kosmetyczna, a teraz dotyczy to działki, którą dotychczas agencja podawała tam cały czas ok 3,25ha, (podawane na 2,93) a teraz nagle zrobiło im sie na 16r 2,65ha.. pewnie przez te zazieleniania piepżone i te pasy zadrzewień bo to że wszedłem w rolnośrodowiskowe chyba nie ma za wiele wspólnego i co i dlatego dopłat nie mam ani decyzji żadnych i pieniędzy to co, w czerwcu mam się spodziewać? 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

U mnie też cisza, najwyraźniej też jestem w tej nieszczęśliwej 13,  na koncie praktycznie pustka, a jak zadzwoniłem do BP na jakim etapie rozpatrywania jest mój wniosek ,to miła Pani mi odpowiedziała że jeszcze cierpliwie czeka na rozpatrzenie bo jest dość skomplikowany a teraz może się to trochę przedłużyć bo część pracowników jest zajęta przyjmowaniem nowych wniosków, mam 15 ha + młody rolnik + bydło i to dla nich jest skomplikowany wniosek, a ze względu na suszę mieliśmy mieć wypłacone w pierwszej kolejności  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Żeby było śmieszniej kolega miał kontrolę powierzchniową na miejscu w czerwcu. Kasę dostał w styczniu,(teraz dopiero się przyznał) tylko czeka na ONW. U mnie kontrola w lipcu i pażdzierniku , raport po 2 tygodniach . Kasy zero do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

wcześniej miales przeprowadzona kontrole administracyjna, pracownik na tej działce zastosowal powierzchnie udowodniona i drukując wniosek na 2016 rok zaciągnęli dane z kontroli administracyjnej wnisoku z 2015 i stad masz PPK.

Błąd wyniósł nie cały ar . Czy to znaczy ze miałem kontrolę wszystkich działek czy tylko tej jednej wybiórczo ?

 

Co zrobić jeśli w rzeczywistości mam większą powierzchnie niż sądzi agencja ? Ta działka nie skorczyla się a wręcz przeciwnie bo od kilku lat nie ma tam miedzy (a sąsiednią działka jest taty) , na wszystkich działkach mam tez kod NO , czyli ze niby opracowywana jest nowa ortofotomapa , ale w tym roku mapki są juz nowsze niż w zeszłym .

 

Kłócić się o ten ar dla zasady czy gra nie warta świeczki ?

 

Edit: sprawdzalem resztę działek i kiedyś miałem taka sytuacje jak wyżej z inna działka - darowalem bo na miedzy krzaki i może rzeczywiście peg mniejszy , a teraz patrzę ze znowu zwiększony (powierzchnia peg taka sama jak powierzchnia działki ewidencyjnej) .

 

Tak sobie myślę ze oni z tymi pegami mieszają 'dla picu' żeby było widać jakąś ich prace .

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

wczoraj zadzwoniła do mnie miła pani z BP i powiedziała że jedna działka jest za duża o 1 ar ale to się mieści akurat w normie i nie będzie potrąceń potem powiedziała że 2 szt bydła mają powyżej 2 lat więc za nie niedostane płatności a w sprawie płatności MR pytała czy jestem żonaty więc na koniec ja się zapytałem co się dzieje z moim wnioskiem to powiedziała ze dzisiaj wyda decyzje a w pon albo wt powinna być u mnie i że do końca kwietnia kasa powinna być na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też cisza, najwyraźniej też jestem w tej nieszczęśliwej 13,  na koncie praktycznie pustka, a jak zadzwoniłem do BP na jakim etapie rozpatrywania jest mój wniosek ,to miła Pani mi odpowiedziała że jeszcze cierpliwie czeka na rozpatrzenie bo jest dość skomplikowany a teraz może się to trochę przedłużyć bo część pracowników jest zajęta przyjmowaniem nowych wniosków, mam 15 ha + młody rolnik + bydło i to dla nich jest skomplikowany wniosek, a ze względu na suszę mieliśmy mieć wypłacone w pierwszej kolejności  :(

 

Wszystkie wnioski są skomplikowane bo powinna być jedna płatność do ha i naliczałby ją urzędnik w gminie jak akcyzę do paliwa a kasa która idzie na ARiMR powinna być przeznaczoną na służbę zdrowia czy inne cele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Wszystkie wnioski są skomplikowane bo powinna być jedna płatność do ha i naliczałby ją urzędnik w gminie jak akcyzę do paliwa a kasa która idzie na ARiMR powinna być przeznaczoną na służbę zdrowia czy inne cele

tylko nie gmina tam panuje nepotyzm i kumoterstwo i łapownictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj