phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
makqq1    0

Robert mam taki problem pewien pan znajomy znajomego wypełaniał mi wniosek jako że mój areał przekroczył 10 h powinienem rozpisać zazielenienie mam rózne uprawy wiec bylo by wszystko ok ale on tego nie rozpisał jakie moge mieć sankcje za brak wywiazania się z zazielenienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam pewnie juz sie powtarza ale musze gosciowi oddac doplaty i chcialbym sie dowiedziec jaka platnosc przysluguje do łąk z gory dzieki za info

Taka sama jak do zbóż. Najlepiej sumuj kase jpo, Zazielenie i dodatkowa podziel przez ha w płatności jpo i wyjdzie jaka miales stawkę do 1ha pomnożyć przez ilość ha jakie miales w dzierżawie i wyjdzie suma. Lub ile uwazasz tyle dasz.

Robert mam taki problem pewien pan znajomy znajomego wypełaniał mi wniosek jako że mój areał przekroczył 10 h powinienem rozpisać zazielenienie mam rózne uprawy wiec bylo by wszystko ok ale on tego nie rozpisał jakie moge mieć sankcje za brak wywiazania się z zazielenienia?

odmowa zazielenienia.

WAZNA INFORMACJA!!!!

 

Koledzy i koleżanki jak jestescie w systemie małych gospodarstw i w tym roku zwiększyła wam powierzchnia gospodarstwa lub ilość sztuk zwierząt do płatności. Wiecie ze kwota przekroczy 1250€ to powinniście wystapic z tego systemu. Na 1 stronie wniosku jest checbox do odhaczenia. Inaczej system wam przyzna kwotę max 1250€.

PAMIETAJCIE O TYM.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Robert mam taki problem pewien pan znajomy znajomego wypełaniał mi wniosek jako że mój areał przekroczył 10 h powinienem rozpisać zazielenienie mam rózne uprawy wiec bylo by wszystko ok ale on tego nie rozpisał jakie moge mieć sankcje za brak wywiazania się z zazielenienia?

 

Witam,

W przypadku zazielenienia czy areał przekroczył 10 ha gruntów sumuje się kolumnę 10 z sekcji wniosku VII. Jeżeli ta suma przekroczy 10 faktycznie rozpisuje się uprawy, ale nie ma zbyt dużego błędu jeżeli się nie rozpiszę ( w zależności ile ha panu wychodzi z tej sumy). Nie będzie przynajmniej jeszcze za rok 2015 żadnych sankcji bo to pierwszy raz nowe wnioski więc są trochę wyrozumiali. Proszę pamiętać na rok 2016 o rozpisanie upraw. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Wczoraj była niedziela to jak wpłyneło ...Kontrole foto kto miał niech pisze co się dzieje  co mi wiadomo termin 11 kwietnia jest nie pewny może do konca Kwietnia nalicza a wypłata w Maju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Koledzy i koleżanki jak jestescie w systemie małych gospodarstw i w tym roku zwiększyła wam powierzchnia gospodarstwa lub ilość sztuk zwierząt do płatności. Wiecie ze kwota przekroczy 1250€ to powinniście wystapic z tego systemu. Na 1 stronie wniosku jest checbox do odhaczenia. Inaczej system wam przyzna kwotę max 1250€.

PAMIETAJCIE O TYM.

 

No właśnie dzisiaj przyszedł do mnie papier z agencji, że włączają mnie do systemu małych gospodarstw, chociaż we wniosku zaznaczałem, że nie chcę należeć do tego systemu, czy mają takie prawo? Wtedy miałem 5 ha a aktualny wniosek będę składał na 33 ha.

Poza tym, czy jeśli było się w systemie małych gospodarstw to wszyscy z automatu nie dostawali tego 1250 euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie dzisiaj przyszedł do mnie papier z agencji, że włączają mnie do systemu małych gospodarstw, chociaż we wniosku zaznaczałem, że nie chcę należeć do tego systemu, czy mają takie prawo? Wtedy miałem 5 ha a aktualny wniosek będę składał na 33 ha.

Poza tym, czy jeśli było się w systemie małych gospodarstw to wszyscy z automatu nie dostawali tego 1250 euro?

system z automatycznie zaciagal osoby do systemu małych gospodarstw. Jak masz w tej chwili 33 ha to na wniosku zaznacz ze chcesz wystapic z tego systemu. Bo inaczej system naliczy tobie 1250€. Odnośnie nastepniej wątpliwości kolegi. Ktoś jak mial 1ha to nie oznacza ze dostal 1250 €. Dostal tyle ile wnioskował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

U mnie tylko info z agencji (kolejne) że wydłużają termin rozpatrzenia wniosku do 30.04 z 1.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Dostałem w dzierżawę kawałek ziemi 3,5ha chcę złożyć wniosek na dopłatę do tej pory nic nigdzie nie składałem na własną rękę bo ziemia jeszcze na rodziców z racji tego że będę składać ma MR i tu moje pytanie żadnych mapek nie mam ziemia na ustną dzierżawę jak ugryźć ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jak nie masz nic na siebie ,to niech rodzice złożą wniosek na to 3,5ha. Mapek nie masz, żaden problem. Na przyszły rok dostaniesz mapki. A jak koniecznie chcesz składać na siebie to musisz mieć numer producenta a bez ziemi go nie dostaniesz. Bo te 3,5ha masz na "gębe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hmmm jeszcze kilka lat temu nikt o posiadanie ziemi w ARiMR nie pytał... każdemu dawali numer gospodarstwa. Coś się zmieniło? A po mapki idź do ARiMR bo bez tego wniosku i tak Ci nie przyjmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

składałem bez mapek i nie ma problemu, tylko w moim przypadku mapki były na inne nazwisko, dlatego składałem bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam,

W przypadku zazielenienia czy areał przekroczył 10 ha gruntów sumuje się kolumnę 10 z sekcji wniosku VII. Jeżeli ta suma przekroczy 10 faktycznie rozpisuje się uprawy, ale nie ma zbyt dużego błędu jeżeli się nie rozpiszę ( w zależności ile ha panu wychodzi z tej sumy). Nie będzie przynajmniej jeszcze za rok 2015 żadnych sankcji bo to pierwszy raz nowe wnioski więc są trochę wyrozumiali. Proszę pamiętać na rok 2016 o rozpisanie upraw. Pozdrawiam

 

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz jest nadzieja że nie przepadna pieniążki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Składając wniosek pierwszy raz nie potrzeba mieć mapek. Ja dokupowałem działkę z podziału i dołączyłem tylko wypis z rejestru gruntów, bo powstała nowa działka a mapkę do działki złożył sprzedający. Dostaniesz mapkę w następnym roku. Właściciel działki mógłby Ci dać swoją mapkę, ale i tak chyba jej nie przyjmą. Ja po rodzicach nie mogłem wziąć i składałem goły wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dziekuje za odpowiedz jest nadzieja że nie przepadna pieniążki.

Pozdrawiam

 

Kolego mapki są potrzebne. Masz jedyne wyjście zglosic do BP Arimr i złożyć zapotrzebowanie na załączniki graficzne. Podasz dane jakie ciebie interesują i dostaniesz mapki. Najlepiej o mapki niech wystapi ten rodzic który skladal do tej pory wnioski. W przypadku jak rodzice sa w systemie małych gospodarstw a kasa moze sie zwiększyć w tym roku powyżej 1250€ to rodzice niech wystąpią z tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Składając wniosek pierwszy raz nie potrzeba mieć mapek. Ja dokupowałem działkę z podziału i dołączyłem tylko wypis z rejestru gruntów, bo powstała nowa działka a mapkę do działki złożył sprzedający. Dostaniesz mapkę w następnym roku. Właściciel działki mógłby Ci dać swoją mapkę, ale i tak chyba jej nie przyjmą. Ja po rodzicach nie mogłem wziąć i składałem goły wniosek.

Ja mapki wziąłem po wuju, wszystkie jego dane skreśliłem, napisałem swoje i takie mapki zostały przyjęte. Nie wiem kto mówi że mapki muszą być imienne na składającego skoro można poprawić. Tylko wniosek swój wypisałem od nowa, reszta pokreślona z korektami.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Ja mapki wziąłem po wuju, wszystkie jego dane skreśliłem, napisałem swoje i takie mapki zostały przyjęte. Nie wiem kto mówi że mapki muszą być imienne na składającego skoro można poprawić. Tylko wniosek swój wypisałem od nowa, reszta pokreślona z korektami.

 

Wszystko się zgadza bo w tamtym roku jak były jeszcze stare mapki było wypisane imię i nazwisko rolnika wraz z nr identyfikacyjnym. W tym roku są nowe mapki i nie ma tych danych. Ale ze starymi mapki było tak, że jak zmieniał się właściciel brało się mapkę i się skreślało jego dane a wpisywało się swoje i Agencja takie mapki przyjmowała

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne praktyki w tych agencjach. Jak pisałem przejmowałem od rodziców działki i mogłem na mapkach wpisać swoje dane, ale przyjęli sam wniosek. Najlepiej zapytać jak wygląda sprawa w swoim BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja w tamtym roku chodziłem do BP i wydrukowali mi normalnie mapki, nie miałem zamiaru latać po poprzednich właścicielach działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bo to najprostsze rozwiązanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Wszystko się zgadza bo w tamtym roku jak były jeszcze stare mapki było wypisane imię i nazwisko rolnika wraz z nr identyfikacyjnym. W tym roku są nowe mapki i nie ma tych danych. Ale ze starymi mapki było tak, że jak zmieniał się właściciel brało się mapkę i się skreślało jego dane a wpisywało się swoje i Agencja takie mapki przyjmowała

 

 

Ja na mapkach które mi przysłali na 2016 mam imię nazwisko i nr identyfikacyjny .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie i Panie mam pytanie może trochę dziwne ale nurtujące mnie. Tydzień temu dostałem decyzję na dopłaty wszystko ładnie, pięknie aż do dzisiaj gdy przyszła dopłata. W decyzji nie jest napisane że zostanie cześć wypłacona a reszta później a przyszła mi cześć dopłaty. I jak odjąłem zaliczkę wcześniejszą którą dostałem w październiku i dzisiajszą dopłatę to dalej brakuje mi lekko ponad 3 tyś z całej sumy którą mi przyznali. Na za zielenienie za mało zostało do wypłaty a i inne płatnośći wcale nie pasują do brakującej sumy. Tylko mam dylemat co robić bo nic nie jest napisane w decyzji że nie zostanie wypłacona cała dopłata jednorazowo? Pomoże ktoś? Bedę bardzo wdzięczny. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też dziś dostałem tą drugą połowę a do całości brakuje mi prawie 10 tyś ,które prawdopodobnie będzie w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie i Panie mam pytanie może trochę dziwne ale nurtujące mnie. Tydzień temu dostałem decyzję na dopłaty wszystko ładnie, pięknie aż do dzisiaj gdy przyszła dopłata. W decyzji nie jest napisane że zostanie cześć wypłacona a reszta później a przyszła mi cześć dopłaty. I jak odjąłem zaliczkę wcześniejszą którą dostałem w październiku i dzisiajszą dopłatę to dalej brakuje mi lekko ponad 3 tyś z całej sumy którą mi przyznali. Na za zielenienie za mało zostało do wypłaty a i inne płatnośći wcale nie pasują do brakującej sumy. Tylko mam dylemat co robić bo nic nie jest napisane w decyzji że nie zostanie wypłacona cała dopłata jednorazowo? Pomoże ktoś? Bedę bardzo wdzięczny.

Zazielenie płatność. Pracownik bp nie wkleil ze przyjdzie kasa do 30 czerwca. Przeoczyl lub zapomnial. Nie widzac decyzji trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj