phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bhdemeter    37

dobra teraz pytanie z innej beczki. Czy dostał ktoś zazielenianie z tych co nie dostali zazieleniania razem z naleznoscią główna. i czy ktoś coś wie dlaczego niektórzy dostają z zazielenianie a niekturzy bez? bo ja słyszałam że sobie na to zazielenianie to poczekamy fest.

I drugie pytanie czy wiadomo kiedy będą robić Rś bo z tego co mi wiadomo to w moim powiecie zrobili trochę a resztę mają nie ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Wczoraj decyzja na platnosci bezposrednie( Mr, bydło, straczkowe, zazielenienie) 50 ha. ONW i RS to niewiadomo, zaliczki brak w 2015 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś przyszła  decyzja ale o odroczeniu do pierwszego maja :D :D :D

dodam że pierwszą miałem do pierwszego kwietnia..masakra co się dzieje.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

.. , a ja już kasę wydałem jeszcze EFA na wakacje zostało i 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Nie przejmuj się - prima aprilis Ci zrobili. Na Święto Pracy dostaniesz i pochód do banku po kasę na majówkę zaliczysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

ja będąc wczoraj w BP dowiedziałem się że osoby które miały kontrolę wzajemnej zgodności czyli z weterynarii odnośnie dobrostanu bydła itp. to ich sprawa ruszy się po 11 kwietnia. Pozdrawiam 

Kontrole wzajemnej zgodności to co innego niż kontrole dobrostanu zwierząt. Kontrola warunków utrzymania zwierząt (dobrostan) nie ma nic wspólnego z wypłatą dopłat, dane odnośnie tych kontroli nie są przekazywane przez weterynarię do agencji i agencja nie ma nic do tych kontroli. Kontrole wzajemnej zgodności to inna bajka, dane są przekazywane do agencji, bo w wielkim uproszczeniu to agencja typuje gospodarstwa do kontroli i ona dostaje protokół z kontroli w gospodarstwie. Protokoły są przekazywane do agencji bezpośrednio po przeprowadzonej kontroli i tylko od agencji zależy kiedy naliczą dopłatę. 

Jedynie niewielka cześć kontroli wzajemnej zgodności obejmuje zagadnienia związane z dobrostanem zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mam pytanie innego typu

w jakich okresach przeprowadzane sa kontrole upraw zboz??

bo tak sie zastanawiam czy nie przeszloby  np  majac 20 hektarow   , zasiac calosc pszenica ozima  , a do doplaty zeby spelnic dywersyfikacje podac ze jest 15 ha ozimej pszenicy i 5 jarej:)  pomijam zazielenienie.  pytam teoretycznie o takie cos i zastanawiam sie czy by to przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Decyzja 21.03 wczoraj 31.03 kasa na koncie.. MR, JPO, Zazielenienie i bydło.. Wszystko co do grosza i odjęta zaliczka.. RŚ i ONW cisza ani decyzji ani nic..

Ale już jest z czego zasiać i długi pospłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Masa24 co do kontroli to sa przeprowadzane praktycznie cały rok potrają i w śniegu grzebać co za uprawa jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Czy na ONW dostaje się osobną decyzję? Rok temu skladalam wniosek z dzierżawa która zawsze miała onw. I niestety dopłaty wszystkie już przyszły Ale nic nie pisze o ona. Co robić? We wniosku na pewno ta działka była zaznaczona ze ONW. A teraz żadnej kasy, decyzji. A działka ma 6 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie stresuj się, też u mnie była zaliczka, tydzień temu przysłali decyzję na wszystko prócz onw, z ciekawości przeszedłem się do agencji i dowiedziałem się że jeszcze będzie tylko cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zero pisma o odroczeniu jakiegokolwiek,zero zaliczki zero Onw zero dopłat.Nowy wniosek jest na 2016r.

NIBY KONTROLA FOTO O KTOREJ NIC NIE WIADOMO.

Wy***dalac z tymi doplatami dajcie ceny normalne zasr**any rząd.

Jak zabiora dopłaty,państwo znowu wpompuje kasę drukowana,jak na 500+ ostrzegam inflancja znowu wieksza.

Żygac mi sie chce jak panstwo kaze oszczedzac pieniadz ,,ta złotówka była warta" ale kiedyś

Daleko masz do biura Powiatowego ? Skoro jest jak piszesz to warto się pofatygowac i sprawdzić co się dzieje ;)

 

Ja jakbym ich nie odwiedził to pewnie tak samo nie mialbym nawet decyzji o odroczeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Wie ktoś może dokąd powinienem zadzwonić jeśli chce zapytać o moją dopłatę ( której jeszcze nie otrzymałem), mapki i wniosek na rok bieżący? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Wie ktoś może dokąd powinienem zadzwonić jeśli chce zapytać o moją dopłatę ( której jeszcze nie otrzymałem), mapki i wniosek na rok bieżący? pozdrawiam

Witam,

W takim przypadku jeśli nie otrzymał pan ani wniosku ani mapek na rok 2016 najlepiej będzie zadzwonić do Centrali Agencji w Warszawie bo w BP niewiele panu powiedzą albo odeślą właśnie do centrali. Co do dopłat za rok 2015r. to niestety nie wiele się pan dowie tylko pewnie tyle, że proszę czekać Agencja ma czas do 30 czerwca na wypłacenie kasy.

 

 

mam pytanie innego typu

w jakich okresach przeprowadzane sa kontrole upraw zboz??

bo tak sie zastanawiam czy nie przeszloby  np  majac 20 hektarow   , zasiac calosc pszenica ozima  , a do doplaty zeby spelnic dywersyfikacje podac ze jest 15 ha ozimej pszenicy i 5 jarej:)  pomijam zazielenienie.  pytam teoretycznie o takie cos i zastanawiam sie czy by to przeszlo

 

Wg instrukcji o płatnościach bezpośrednich jest mowa, że rośliny zgłoszone do wniosku muszą być na polu do 15 lipca więc kontrolę są przeprowadzane w tym okresie. I niestety nigdy nie jesteśmy informowani o kontrolach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy na ONW dostaje się osobną decyzję? Rok temu skladalam wniosek z dzierżawa która zawsze miała onw. I niestety dopłaty wszystkie już przyszły Ale nic nie pisze o ona. Co robić? We wniosku na pewno ta działka była zaznaczona ze ONW. A teraz żadnej kasy, decyzji. A działka ma 6 ha.

Domyślam ze decyzja z obszarowki przyszla?. Jak na tej decyzji w płatności JPO mię bylo zmniejszenia wiecej niż 0.10 ha, to decyzja ONW nie przyjdzie. Kasa wpłynie na konto bez doręczenia decyzji. Chyba ze bylo zadanie doręczenia decyzji, lub zmniejszenia w ONW będą większe niż 0.10ha.

Witam,

W takim przypadku jeśli nie otrzymał pan ani wniosku ani mapek na rok 2016 najlepiej będzie zadzwonić do Centrali Agencji w Warszawie bo w BP niewiele panu powiedzą albo odeślą właśnie do centrali. Co do dopłat za rok 2015r. to niestety nie wiele się pan dowie tylko pewnie tyle, że proszę czekać Agencja ma czas do 30 czerwca na wypłacenie kasy.

 

 

 

 

Wg instrukcji o płatnościach bezpośrednich jest mowa, że rośliny zgłoszone do wniosku muszą być na polu do 15 lipca więc kontrolę są przeprowadzane w tym okresie. I niestety nigdy nie jesteśmy informowani o kontrolach

 

Widzę ze kolezanka bardzo wnikliwie czytała instrukcje. Moje gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Robert , czy dopłaty są jakoś opracowywane gminami ? Mam część gruntów w gminie Skierbieszów i dowiedziałem się, że w tej gminie jeszcze praktycznie nikt nie dostał dopłat (w BS mają jakieś rozeznanie, skąd przychodzą do nich przelewy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robert , czy dopłaty są jakoś opracowywane gminami ? Mam część gruntów w gminie Skierbieszów i dowiedziałem się, że w tej gminie jeszcze praktycznie nikt nie dostał dopłat (w BS mają jakieś rozeznanie, skąd przychodzą do nich przelewy).

To co kolega napisał odnośnie dopłat ze nikt w tej gminie nie dostal przelewów na konto, jest dla mnie bardzo dziwne. Wręcz nie mozliwe. Zakładając ze byla kontrola foto to napewno nie objela wszystkich rolników z tej gminy. Dlaczego nie objela? Bo kontrola foto obejmuje tylko jedna gminę i wystarczy ze rolnik na jakas lub jakieś dzialki poza ta gmina to kontrola foto takiego rolnika nie obejmie.zakładając ze ma pozostale dzialki w tym samym powiecie. Bo jak będzie mial w innym powiecie moze zdarzyć sie ze w tym drugim powiecie będzie foto i moze objąć i tu i tu. Malo realne ale mozliwe.

 

Jak pracownicy wydaja decyzje to potem tworzy sie LZP(lista zleceń płatności) i na jej podstawie wypłacane są pieniążki na konta rolników z tej listy.

 

BS na pewno maja rozeznanie skąd przychodza do nich przelewy.

 

 

wg mojej wiedzy to ok 70% rolników ma przelane kasę na konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Wiem że ta gmina była objęta kontrolą FOTO a także spora ilość kontroli w terenie. Nikt ze znajomych, co mają grunty w tej gminie jeszcze kasy nie dostał, nawet zaliczek było baaardzo niewiele, w innych gminach statystycznie więcej. Nawet pani z ODR na szkoleniu w gminie dziwiła się, że ta gmina jakas taka "poszkodowana".

Mamy czas do 30 czerwca, będzie kasa na żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnicy którzy meli kontrole FOTO nie ma możliwości przeprowadzenia kontroli administracyjnej, tym samym zatwierdzenia wniosku/-ków, czy wydania decyzji.

Zaliczki dostaly te osoby głownie co nie miały foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

25 czerwca 2015r dokonałem korekty wniosku, czy w tym przypadku mam mieć potrącone 8% za złożenie wniosku po wyznaczonym terminie.Pierwszy wniosek zlozyłem 11 maja 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Liczy się data złożenia wniosku , a nie korekty . Tak było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj