phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Nie patrzcie na te pisma z ARiMR. One były robione i wysyłane z automatu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ponawiam pytanie

 

Podłączam się do pytania kolegi bo również przejąłem gospodarstwo w styczniu 2011r i jak z tą dopłatą do MR?

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

freetaxi z tego linku wynika że się należy bo złożyłem w 2011 a to jest 4lata przed 2015- 2020 a tam w rozporządzeniu pisze w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w ramach systemu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020. Chyba, że czegoś ja nie kumam.


 

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Mi zrobili miłą niespodziankę na święta dopłaty wpłynęły. Ps.Zdrowych i wesołych świąt oraz mokrego dyngusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

freetaxi z tego linku wynika że się należy bo złożyłem w 2011 a to jest 4lata przed 2015- 2020 a tam w rozporządzeniu pisze w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w ramach systemu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020. Chyba, że czegoś ja nie kumam.

 

Tak to jest,może teraz lepiej wiedzą bo jak pytałem w agencji to nie dość ze nie wiedzą to gadaja i w błąd mogą wprowadzić.

Płatność młodego jest przez 5 lat od przejęcia gosp.np.w 2010 wrzesień... To 2015r był mój PIERWSZY I OSTATNI rok składania na dodatkowa płatność dla młodego. Mimo tego ze pierwszy wniosek złożyłem 2015roku bo ojciec składał na siebie.

 

Tak to sie dowiedziałem,niech ktoś poprawi jeśli złe piszę?

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to rozumiałem tak, że płatność przysługuje do 5 lat od przejęcia. Jeśli tak liczyć to w styczniu minęło 5 lat. Mi mija w listopadzie 5 lat więc się łapie jeszcze raz. Najlepiej zapytać w ODR jak wypełniają wnioski to muszą wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

ja przejąłem 26 maja 2011 i teraz kazali mi napisać oświadczenie do wniosku wiec chyba dostane jeszcze mr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też tak myślę, bo składasz wniosek zanim minie 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

onw dostał ktoś czy w tym roku nie płacom

Ja dostałem ONW pod koniec 2015 roku,w piątek przyszła decyzja. Zobaczymy kiedy kasa będzie na koncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

Ja przyjąłem po śmierci ojca i taką datę wpisałem w oświadczeniu ale jak byłem w BP przy okazji korekty PEG to Pani mi wytlumaczyła że dla mnie (patrząc okiem agencji) moment przejęcia gospodarstwa to jest data złożenia na siebie pierwszego wniosku o dopłaty chyba że byłbym ubezpieczony w KRUS to wtedy chyba moment przystąpienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

16ha dostałem już wszystko z dopłata do bydła. Niby przysłali papier że rozpatrzą do końca kwietnia a przelali koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam jestem tu nowa
Decyzje dostałam wystawiona 22 marca...
Kasy dalej brak...
porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Witam jestem tu nowa

Decyzje dostałam wystawiona 22 marca...

Kasy dalej brak...

porażka...

 

Witam 

 

nic w tym dziwnego ;)  nie wiem czy dalej tak jest ale od wystawienia decyzji mają chyba dwa tyg na wypłatę kasy ;) Ciesz się że wgl masz już decyzję ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przeczytaj jeden z drugim chociaż raz tą decyzję, od dechy do dechy, a zauważysz zdanie mówiące o wypłacie pieniędzy w terminie do 30 czerwca.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowiktor    35

Najpierw przyszło że odroczenie a za tydzień już jest decyzja. Dostał już ktoś decyzje i kasę ? Po ilu dniach będą pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a ja pytanie troche z innej beczki. Orientuje się ktoś jak to będzie teraz zakupem ziemi jeśli gospodarstwo ma się rok czasu i jest się młodym rolnikiem i będzie się chciało kupić od sąsiada to jak czy po 1 maja będzie to niemożliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak będzie to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszędzie podają że trzeba minimum 5 lat prowadzić gospodarstwo więc coś tu jest nie tak z tą ustawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na agrofoto.pl kilka dni temu był artykuł "Młody Rolnik nie rolnik' i było napisane kto i jak może kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na farmerze jak coś. Wyraźnie jest tam napisane że należy 5 lat prowadzić gospodarstwo bez względu czy jest to z anr czy prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

To na razie tylko projekt, sporo może się jeszcze zmienić, bo temat drażliwy. Poza tym dotyczy to zakupu ziemi z ANR, zakup "sąsiedzki" ma się rządzić trochę innymi prawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Podłączam się do pytania kolegi bo również przejąłem gospodarstwo w styczniu 2011r i jak z tą dopłatą do MR?

 

Ja przejąłem gospodarstwo w lutym 2011 i dopłatę dostałem. We wniosku co przyszedł na 2016 rok również jest zaznaczona rubryka MR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj