phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

timasz    55

Cóżem wam szanowni forumowicze uczynił ze nikt mi nie odpisuje? :lol:  :lol:

aaaa juz rozumiem jedno konkretne pytanie i juz po temacie, załamanie kompletne jedna doba  bez postu w temacie wczesniej drążonym non stop, a taka jedna drobnostka jak jedno konkretne pytanie zatrzymaga go kompletnie :lol:  po co moderator wystarczy jedno pytanko i ot zakonczony :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

bo pytanie głupie i świadczy o lenistwie 

skoro masz gospodarstwo ekologiczne to kto ma wiedzieć ? taki z Ciebie ekolog na niby ? 

a taki Ty mądry w innych tematach  ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No tak wypowiedz na twoim poziomie :wacko: oczywiscie jak zwykle wykazales sie :lol: Tym samym niezbicie potwierdziles wszystko co wczesniej napisalem

Nie mam gospodarstwa ekologicznego wiec pytam, widzac nasilenie dyskusji spodziewalem sie ze i w tym temacie uzyskam wyczerpujaca wypowiedzi od wielu userow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Cóżem wam szanowni forumowicze uczynił ze nikt mi nie odpisuje? :lol:  :lol:

aaaa juz rozumiem jedno konkretne pytanie i juz po temacie, załamanie kompletne jedna doba  bez postu w temacie wczesniej drążonym non stop, a taka jedna drobnostka jak jedno konkretne pytanie zatrzymaga go kompletnie :lol:  po co moderator wystarczy jedno pytanko i ot zakonczony :o

 

Trochę jestem już na tym forum i zauważyłem że często w długie weekendy sporo tematów nie jest poruszanych.

Kolejna sprawa że akurat w tym temacie sporo jest... nazwijmy to OT.

Następne jest to że ziółkami mało kto się zajmuje.

Dodatkowo dopłaty będą obowiązywać od 2015roku więc tak naprawdę ciężko coś powiedzieć. Nawet nie wiemy czy będzie ten sam wzór wniosku.

Proponuję poczekać, może ktoś odpowie albo padną inne pytania i Twoje zniknie gdzieś tam w tłumie innych pytań bez odpowiedzi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Podstawową odpowiedzią na pytania - ile dostanę, co będzie, jeśli itp, itd jest zrozumienie przez pytających faktu, że na dzień dzisiejszy nikt nic nie wie. I chociaż w tym i kilku innych tematach zostało to powiedziane, to ewidentnie nie zostało zaakceptowane. Pech dla pytających. Też chciałbym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Mam dwa pytania. Może ktoś będzie wiedział.

Czy dopłata będzie przysługiwała do gruntów, które w 2014 roku nie były zgłaszane?

Czy mogę jeszcze zaorać łąkę, by nie stracić dopłat, ewentualnie ile stracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Wg mnie co do pierwszego pytania to możesz zgłaszać o ile nikt inny nie zgłosi.

Co do drugiego pytania - jeżeli była zgłoszona w 2014 jako TUZ to nie wiem, jeżeli inaczej lub nie była zgłoszona to ja bym orał ;)

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jesli dzialka byla zgloszona w 2014 jako tuz to wiosna 2015 mozna ja zaorac, ale nie wczesniej

 

A z tym zglaszaniem do doplat to chyba sie zmienilo bo w poprzedniej perspektywie budzetowej nie mozna bylo zglosic jesli od 2007( chyba) nie byla zgloszona , ale teraz od 2014 mozna raczej co roku nowe dzialki zglaszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a to tuzy można zaorywać i zgłaszać jako g.orne?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kiedyś można było przekwalifikować na grunty orne i było ok.Teraz z tego co wiem to już nie idzie.(jest coś w rodzaju "ochrony" tuz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a to tuzy można zaorywać i zgłaszać jako g.orne?

po 5 latach można było  ...ten rok był jako przejściowy i teoretycznie można było skasować wszystkie tuz- y jeśli minęło zobowiązanie 5 -letnie 

po 2015 całkowity zakaz przekształcania na Natura 2000

reszta  tak ale  ograniczone współczynnikiem 

 
 
 
zakaz ich przekształcania, w tym zaorywania, ale tylko wtedy, gdy stosunek 
trwałych użytków zielonych do wszystkich użytków rolnych w danym roku dla całego kraju 
zmniejszy się o więcej niż 5% do wskaźnika referencyjnego, ustalonego w roku 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

jeszcze jedno propo TUZów zeby nie było problemów to sie zgłasza do kierownika powiatowego agencji o zamiarze wyorania i on wyraza zgodę - ponoć to tylko formalność. na obecna chwile jest zapas TUZów tzn ze ewentulanie sporo mozna przekształcic na grunty orne bez obawy ze przyjdzie nakaz ponownego przerobienai na TUZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

...i całe szczęście, w ogóle nie powinno być limitu na przekształcanie TUZów. Ekologiczna głupota. Według danych FAO południowoamerykaśkie krowy wypasane na trawie emitują ponad 2x wiecej metanu z jednostki wagi niż krowy północnoamerykańskie utrzymywane w zagrodach na ziarnie kukurydzy :) (mniej więcej tyle co 50 mln XIX wiecznych bizonów, żyjących dziko na preriach) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jeszcze jedno propo TUZów zeby nie było problemów to sie zgłasza do kierownika powiatowego agencji o zamiarze wyorania i on wyraza zgodę - ponoć to tylko formalność. na obecna chwile jest zapas TUZów tzn ze ewentulanie sporo mozna przekształcic na grunty orne bez obawy ze przyjdzie nakaz ponownego przerobienai na TUZ :)

Ja robiłem to tak że jak kupiłem ziemię lub wydzierżawiłem czyli zaczynałem ją użytkować to do płatności bezpośrednich od razu pisałem że jest tam trawa na gruncie ornym i h** mnie obchodzi co miał poprzednik. Często było jeszcze łączenie działek więc w ARiMR była nowa działka. 

Teraz np tato miał TUZ rok temu, w tym roku trawę na GO (samo JPO w dopłatach) a za rok ja będę pisał o płatność na tę działkę bo muszę spełnić EFA i zrobię tam grunt orny ze strączkowymi (koniczyna) albo ugór. Tylko nie wiem co mi się bardziej opłaci bo:

- jeżeli ugór to sąsiad zbierze sobie trawę a ja puszczę talerzówkę,

- jeżeli koniczyna (ST) to sąsiad nic nie zbierze a ja wiosną wchodzę z talerzówką aby zdążyć posiać przed dopłatami (sąsiad koniczynę skosi na jesieni).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Nikita_Bennet a nie myslales zeby posiac  lucernę ?? jak jest oki to lucerne mozna i 5 razy kosic i ziemia jest w azot bogata ( niby koniczyna to samo ) ale jak sąsiad kupuję od ciebie to mi sie wydaje ze lucerna lepsza tylko pamietaj 1ha straczkowych to 0,7 EFA wiec zalezy czy ci starczy po przeliczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mam już 0,5ha koniczyny białej (ST) mam sporo rowów, orny przy lesie, drzewa przy rowie na ornym, jednak ciut mi brakuje a 0,7 daje mi sporo ponad to co muszę mieć. Poza tym to dobra okazja na odnowienie łąki (dzikie śliwki, jabłonie, bzy już dawno wycięte).

Lucerna? Nasiona koniczyny białej leżą więc po co ponosić dodatkowe koszta i kupować nasiona?

Sąsiad dostaje obecnie to za darmo, da azot to zbierze więcej, dopłat nie ma podatku też nie płaci. Tyle że ma 1ha prawie pod domem do spasienia.

 

Tutaj jest ciut info

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/tuz-jest-trwaly,53968,1.html

Ja niestety całość gruntów mam na obszarze N2000 a 2,5ha TUZu z ptaszków RS jest jeszcze na obszarze chronionego krajobrazu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

u mnie ani kasy z RS ani z bezpośrednich, decyzji też nie ma.

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ONW wpłynęły w zeszłym tygodniu. Woj Podlaskie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Decyzji nie ma, kasy nie ma i dopóki Bruksela nie klepnie polskiego projektu, wypłat ma nie być. Może się zrobić nieciekawie, bo choć Sawicki zapewnia, że Bruksela wyda pozytywną opinię do końca listopada, to jakoś mu nie wierzę. A ew. poprawki, to następne pół roku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A bezpośrednie nie są wypłacane od 1 grudnia? I co ma nowy prow i jego zatwierdzenie do wypłaty doplat?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dopóki nowy PROW nie jest zatwierdzony, nie mogą ruszyć funduszy, które są na niego przeznaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ONW wpłynęły w zeszłym tygodniu. Woj Podlaskie

 

u mnie były juz miesiac temu bardzo wczesnie. to na dopłaty pewnie do marca poczekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj