phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

burtek    4

Już od miesiąca ARiMR wydaje decyzję jak leci, nie ważne jaka powierzchnia. Wstrzymane są tylko kontrole na miejscu.

Rolnicy powyżej 15 ha gruntów ornych podlegający utrzymywaniu obszarów efa dostają płatności z decyzji bez płatności do zazielenienia. Będzie ona wypłacona po wdrożeniu do systemu poprawki umożliwiającej kontrolowanie efa. Od dziś rusza wydawanie decyzji odmownych i częściowo odmownych (np odmowa płatności dla młodych rolników).

 

Nie prawdą jest, że wstrzymane są kontrole na miejscu. Ja wczoraj tj. 22.03.2016 r. miałem kontrole z oddziału regionalnego z Gdyni w swoim gospodarstwie. W okolicy również kontrolują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Cud Panowie . Dziś decyzja JPO, Zazielenienie, MR, Bydło, Owoce miękkie i płatność redystrybucyjna..(nie wiem co to nawet). Województwo Podlaskie Pow. Augustowski. Gosp 24 ha. Dzięki młodemu płatność większa niż w zeszłym roku. Ciekawe kiedy kasa...?! Może decyzja na odczepkę przysłali.. Brak ONW oraz RŚ.

Czy do ONW wysyłają decyzję??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

mi decyzji ONW nie przysłali a co do płatności redystrybucyjnej to jest płatność dodatkowa

 

 

 

ja mam pytanie z innej beczki

 

obrabiam znajomemu pole 1,79ha, dopłaty jak co roku oddaje mu, w tamtym roku było to JPO +ONW a w tym za co mam mu zwrócić?? na pewno JPO, ONW i Dodatkowa ale nie wiem czy zazielenienie mu przysługuje ??? 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś byłem za rejestrować bydło i spytałem co z moim wnioskiem.

 

dowiedziałem się jeszcze nie naliczony,a kiedy się za biorą     nie wiadomo :(


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

mi decyzji ONW nie przysłali a co do płatności redystrybucyjnej to jest płatność dodatkowa

 

 

 

ja mam pytanie z innej beczki

 

obrabiam znajomemu pole 1,79ha, dopłaty jak co roku oddaje mu, w tamtym roku było to JPO +ONW a w tym za co mam mu zwrócić?? na pewno JPO, ONW i Dodatkowa ale nie wiem czy zazielenienie mu przysługuje ??? 

 

Kolego jaka to klasa ziemi??  Moim zdaniem podstawy i powinien być zadowolony.. Jeżeli słaba gleba to niech się cieszy że ktoś mu dopłaty jeszcze daje.. U nas koleś od pośrednika kupił gospodarkę 10 ha same lotne piachy i gość chce wydzierżawić ale chce wszystkie dopłaty i jeszcze sobie RŚi niestety nie ma chętnych nawet bez RŚ. Taka gleba że nic nie chce rosnąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Nie prawdą jest, że wstrzymane są kontrole na miejscu. Ja wczoraj tj. 22.03.2016 r. miałem kontrole z oddziału regionalnego z Gdyni w swoim gospodarstwie. W okolicy również kontrolują.

 

Decyzje wstrzymane są we wnioskach z kontrolą na miejscu a nie same kontrolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Dzwonili dzień wcześniej przed kontrolą. Powiedzieli mi, że zostałem wytypowany do kontroli metodą analizy ryzyka. Wydaje mi się, że to dlatego, że po raz pierwszy składałem wniosek o dopłaty na siebie. Podczas kontroli mierzyli powierzchnie GPS-em. Wcześniej dostałem zaliczkę w listopadzie oraz w marcu otrzymałem pismo o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy do 30.04.2016 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Metoda analizy ryzyka - bardziej tłumaczyć to tym, że istnieje ryzyko nieprawidłowości. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Dzwonili dzień wcześniej przed kontrolą. Powiedzieli mi, że zostałem wytypowany do kontroli metodą analizy ryzyka. Wydaje mi się, że to dlatego, że po raz pierwszy składałem wniosek o dopłaty na siebie. Podczas kontroli mierzyli powierzchnie GPS-em. Wcześniej dostałem zaliczkę w listopadzie oraz w marcu otrzymałem pismo o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy do 30.04.2016 r.

 

Heh kolego miałem identycznie jak ty piszesz pierwszego roku. Po śmierci ojca przejąłem gospodarstwo na siebie i złożyłem o dopłaty to miałem kontrolę obszarową, 2X ekologię oraz zwierzęcą w ciągu roku więc spokojnie to nie wszystko.. Ale ogólnie wszystko wyszło ok tylko trzeba se ładnie uśmiechać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

o co tu chodzi wczoraj dostałem całą dopłatę( >30 ha) nawet "zazielenienie" oprócz ONW decyzja tydzień temu  a mówili ze system w kwietniu bedzie działał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

O co chodzi z odmową dla MR?

ja dostałem decyzje ze wszystkim i dla młodego także.

btw mam pytanie co wpisac we wniosku o zawartosc % EFA we wniosku o doplaty jesli mam ponizej 15 ha GO?? zostawić puste pole czy wyliczyć sobie samemu bez dodawania załącznika o ilości efa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Heh kolego miałem identycznie jak ty piszesz pierwszego roku. Po śmierci ojca przejąłem gospodarstwo na siebie i złożyłem o dopłaty to miałem kontrolę obszarową, 2X ekologię oraz zwierzęcą w ciągu roku więc spokojnie to nie wszystko.. Ale ogólnie wszystko wyszło ok tylko trzeba se ładnie uśmiechać :P

 

Zwierzęcą też miałem jakoś we wrześniu. U mnie jak na razie też wszystko ok. Kazali czekać na przelew dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

dziś byłem za rejestrować bydło i spytałem co z moim wnioskiem.

 

dowiedziałem się jeszcze nie naliczony,a kiedy się za biorą nie wiadomo :(

U mnie też okrągłe zero, korekta była w pazdzierniku,i nadal zero,nawet nie było zaliczki..

W agencji powiedzieli ze Onw już decyzja jest i po 10kwietnia będzie,a Bezpośrednie zero stoi w miejscu.,,Niby kontrola foto" ale pie**ola to każdemu i każdy ma co innego.Nawet nie wierze ze mam decyzję bo też tak potrafią

Nawet odroczenia nie miałem.HaHa :D

 

W tamtym roku były w połowie lutego reszta.Onw zawsze w listopadzie.

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Kontrole foto będą dopiero naliczane 11 kwietnia ma zacząć działać system werefikacji po kontroli dzwoniłem do warszawy do departamentu naliczeń dopłat bezpośrednich. Dla zainteresowanych podam numer bezpośredni  22/318 49 74 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Jak wynika z postów na forum, informacje  z ARiMR maja sie nijak do rzeczywistości. Mówią co im każą, a naliczają, jak tylko chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Dzisiaj decyzja jpo, mr, zazielenienie, skrobia, bydło, krowy. Na początku marca decyzja onw, kasy brak... Ale oogólnie super, 17 tyś więcej niż w zeszłym roku ;) 27ha UR


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Weź tu coś zaplanuj ... W tamtym roku brałem maszyny na PROW i ustaliłem z bankiem że najwyższe raty będę spłacał z dopłat. Biorąc pod uwagę to że do tej pory dostawałem je najpóźniej w pierwszym tygodniu marca spłatę ustawiłem sobie na połowę kwietnia a tu widoku nie ma żeby zmieścili się w tym czasie. W październiku dostałem pieniądze za "poplony" do tego zaliczkę JPO no i płatność dodatkową. Wyszło tego prawie 1/3 całości. Dzisiaj wpłynęło na konto ONW zobaczymy kiedy będzie reszta, pewnie nie tak szybko ....  21 ha, EFA, oraz zwierzaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja dostałem decyzje ze wszystkim i dla młodego także.

btw mam pytanie co wpisac we wniosku o zawartosc % EFA we wniosku o doplaty jesli mam ponizej 15 ha GO?? zostawić puste pole czy wyliczyć sobie samemu bez dodawania załącznika o ilości efa?

jak masz poniżej 15 ha GO to nie musisz mieć efa. Np mając 12 ha to nie musisz mieć efa. Ale jak masz Np 14.95ha to lepiej zebys wskazal efa. Dlaczego bo jak będziesz mial kontrol i wyjdzie im ze masz wiecej niż 15 ha GO a nie będziesz mial elementu efa, będziesz mial problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Weź tu coś zaplanuj ... W tamtym roku brałem maszyny na PROW i ustaliłem z bankiem że najwyższe raty będę spłacał z dopłat. Biorąc pod uwagę to że do tej pory dostawałem je najpóźniej w pierwszym tygodniu marca spłatę ustawiłem sobie na połowę kwietnia a tu widoku nie ma żeby zmieścili się w tym czasie. W październiku dostałem pieniądze za "poplony" do tego zaliczkę JPO no i płatność dodatkową. Wyszło tego prawie 1/3 całości. Dzisiaj wpłynęło na konto ONW zobaczymy kiedy będzie reszta, pewnie nie tak szybko .... 21 ha, EFA, oraz zwierzaki

Ja też mam dużą ratę na koniec marca, ale nie ma tragedii nawozy pod trawy i zboże mam, pod qq jeszcze tylko, jakoś dam rade... Ale z tego co mi wiadomo można zrobić prolongatę i przesunąć, koszt jest niewielki ok 100zł, lepiej zawczasu załatwić niż wypatrywac dopłat...

 

Edit:

Właśnie wpłynęło ONW

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiadomo od kiedy będą płacić zazielenianie? I co z Rś czy oni wogle go naliczają?

 

Kolego Rś to nie naliczają. Wszystkie sily rzucono na obszarowke i onw.

slabo cos naliczają w ostatnim tygodniówki dniu. Byl takim moment ze dzis przykladowo zatwierdzili pracownicy BP a jutro wydali decyzja a po jutrze byla kasa na koncie. Teraz cos siadlo. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

A jak już wydali decyzję wypaliło Jpo bez zazieleniania. to kiedy ma być to zazielenianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj