phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sztuk    3

czyli rolnik bez zwierząt to nie rolnik? może biznesmen?

 

Źle mnie zrozumiałeś nie nie napisałem tak tego dosłownie.. Chodzi mi o jedną rzecz.. Trzeba zrobić takie kontrole, takie zobowiązania i wymogi aby wyeliminować "pasożytów", tak jak pisałem wcześniej ktoś kto wysili się raz na rok i ciśnie wiecęj jak prawdziwy rolnik.!! Rolnik bez zwierząt który uprawaja zborze warzywa itp jest prawdziwym rolnikiem nie "BIZNESMENEM" Biznesmenami są właśnie takie osoby dla których dopłaty są dodatkowym źródłem dochodu i puki tego się nie wyeliminuje nie będzie dobrze..

 

PS: Prawdopodobnie zostanę najechany przez takie osoby na forum ale niestety taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy przetargach było, że wykwalifikowany rolnik to taki, który posiada wykształcenie rolnicze i prowadzi gospodarstwo co najmniej 5 lat. Do tej pory ja i każdy inny MR nie mogliśmy brać udziału w takim przetargu na zakup czy nawet dzierżawę. Podobno w maju zmieniają się przepisy i ma być nieco inaczej. W tpr coś było, jak nie zapomnę to doczytam. MR skarżył się, że nie może brać udziału w przetargu bo nie gospodarzy 5 lat. Może zgłosić wzniosek o wstrzymanie przetargu do czasu zmiany przepisów.
Ta inżynieria środowiska nie podchodzi pod rolnicze? Tak w ogóle to nie temat na tę dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Sztuk dlaczego masz być najeżdżany.. Również jestem za tym aby były kontrole bo dlaczego nie przecież każdy bierze kasę to coś za coś..... Dla mnie nawet teraz mogą przyjechać albo inaczej mnie kontrolować   ja nie mam nic do ukrycia i wszystko jest zgłaszane zgodnie z prawem a pseudo rolników to powinni tępić jak najbardziej.  Czy wchodzi w życie jakaś ustawa że grunty orne tylko ludziom z wykształceniem rolniczym? byłbym wręcz szczęśliwy gdy by takie coś weszło bo pełno przeważnie lekarzy nie dość że maja pensje i łapówki to jeszcze trzepią niezłą kasę z dopłat i dzierżaw......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Dzięki Krisek ale właśnie taka jest prawda i tym masz racje, dopłaty powinien dostać rolnik z papierem. Po 2 tak jak ty piszesz o lekarzach tak samo jest z posłami i innymi którzy inwestują tylko i wyłączni w ziemie i cisną z tego dopłaty i tego jest naprawde w uj....(boiska lotniska itp a to jest dodatkowo RŚ)  Bedę najeżdżany przez osoby które własnie tak robią i czekają na dopłaty żeby kupić sobie nowy samochód itp..
Oczywiście nie zazdroszczę ale albo pracujesz gdzieś na etacie albo jesteś rolnikiem i tobie te dopłaty się należą i ty z tego się rozwijasz i prowadzisz gospodarkę... Znam dziesiątki osób które pracują oddają ziemię na :"gębę"dla rolnika który ledwie wiąże koniec z końcem aby mieć pasze i robi tą ziemie a właściciel ciśnie dopłaty i się śmieje a temu co trzeba to nie ma...

 

PS: Tak jak napisałeś wyeliminować psełdorolników i znajda się pieniądze dla prawdziwych rolników..!!! Niestety temat Rzeka...

 

Edytowano przez Sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Kolego to jest nie realne.W sejmie jest pełno takich pseudo rolników którzy czerpią z tego zysk.U mnie nadal cisza a obiecali tak pięknie że małe gospodarstwa dostaną w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzis dostałem decyzje,naliczone jpo,zazielenienie,redystryybuctjna,

wysokobiałkowe i bydło .onw wpłynęło jakies 2 tyg temu bez decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548

Ale z kontroli foto innych kontroli cisza nic nie rusza się tylko podają że Agencje zasypane na odszkodowania za swinie i mleko i potrwa to 2 miesionce rozpatrzenie . A kontrole foto poczekaja do czerwca pewnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Niby 11 kwietnia maja wprowadzic moduł kontroli , ja mam przedluzenie do 29.04 i z tego co pisali na farmerze to te terminy zapisane w przedłużeniach są maksymalnym terminem. Więc pewnie ten kwiecien to nie bajka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548

Wykonałem kilkanaście telefonów do Lublina  i Warszawy coś się dzieje z naliczaniem po kontrolnych z foto jest nadzieja ale powtarzam nadzieja że ruszy koło 15 Kwietnia ale nikt potym sie niechciał  podpisać jak to się mówi, że tak będzie... Cos mi sie wydaje że to Maj będzie tym miesiacem do wypłat dopiero ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Ja miałem informację z Warszawy ze 11 kwietnia jest termin wdrożenia kontroli i po kolei będzie naliczane. Ja liczę nadal że termin na przedłużeniu przynajmniej u mnie 29.04 jest ostatecznym terminem i będę zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bohuun    14

miałem odroczony termin do któregoś tam maja,a dziś przyszła decyzja,i jestem zadowolony,bo na bydle sporo naleciało i mr ostatni rok się zalapałem,a co do dopłaat to uważam że powinni je zabrać i ten co by naprawde chciał robić to by miał na czym i ile wszystko by potaniało bo dziś kto bierze dopłaty większość musę i tak oddać tych pieniędzy dla właścicieli,a pola sprzedać nie chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

powinno być tak że warunkiem ubiegania sie o dopłaty jest ubezpieczenie w krus

Ale przecież ze względu na krus większość pseudorolników posiada ziemie, co by nie wymyślili wszytko da się obejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5287

10 marca decyzja, zaliczka w grudniu była a  dziś  reszta złotówek na koncie, wszystkie płatności są (JPO, zazielenienie, dodatkowa, wysokobiałkowe, krowy, bydło)

brak tylko ONW


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8510

Źle mnie zrozumiałeś nie nie napisałem tak tego dosłownie.. Chodzi mi o jedną rzecz.. Trzeba zrobić takie kontrole, takie zobowiązania i wymogi aby wyeliminować "pasożytów", tak jak pisałem wcześniej ktoś kto wysili się raz na rok i ciśnie wiecęj jak prawdziwy rolnik.!! Rolnik bez zwierząt który uprawaja zborze warzywa itp jest prawdziwym rolnikiem nie "BIZNESMENEM" Biznesmenami są właśnie takie osoby dla których dopłaty są dodatkowym źródłem dochodu i puki tego się nie wyeliminuje nie będzie dobrze..

 

PS: Prawdopodobnie zostanę najechany przez takie osoby na forum ale niestety taka jest prawda.

 

A któż Ci zabrania raz w roku stłuc mulczerem łąki zgarnąć kasy więcej jak prawdziwy rolnik .Są ustawy rozporządzenia przepisy i ludzie korzystają LEGALNIE z tych możliwośi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shedin    0

Jeśli dopłaty przysługują temu kto faktycznie uprawia i zajmuje się ziemią  to powinny być i przepisy dające komuś takiemu normalną pozycję negocjacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548

Płacą bardzo mnie to cieszy ale z kontroli foto , Zamość woj. Lublin jeszcze nie prendko będzie płacone czekać i czekać maj złapie jak by ktoś coś dostał decyzje naliczenia a miał kontrole  foto nich da znać i jaki powiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

A czy ktoś po kontroli IRZ dostał już dopłaty albo chociaż decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja miałem kontrolę( dobrostan zwierząt ) i dostałem decyzję 14. 03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

dzisiaj wpłyneła kasa, decyzji jeszcze nie dostałem i wydaje mi sie że brakuje kasy za bydło. 25 ha, mr, bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Gdzieś mi się obiło że mają w 3 ratach płacić, u nas brak też 1/ 3 , dwie raty już były.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A któż Ci zabrania raz w roku stłuc mulczerem łąki zgarnąć kasy więcej jak prawdziwy rolnik .Są ustawy rozporządzenia przepisy i ludzie korzystają LEGALNIE z tych możliwośi

Problem nie leży w legalności tylko uczciwości .

Dlaczego ktoś mający x ha łąk i nie użytków skoszonych (albo i nie) raz do roku ma korzystać z tych samych przywilejów co ktoś kto ma gospodarstwo wielkości średniej krajowej , cala oborę inwentarza któremu poświęca 24/h 7dni w tygodniu ???

Jeszcze nie rzadko bywa , ze ten który ma laki i pola tylko w celu dopłat uniemożliwia dzierżawę i kupno temu któremu są potrzebne do produkcji .

To tylko przykład , oczywiście nie każdy utrzymuje użytki zielone tylko dla dotacji i o takich przypadkach tu nie mowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Kolego to jest nie realne.W sejmie jest pełno takich pseudo rolników którzy czerpią z tego zysk.U mnie nadal cisza a obiecali tak pięknie że małe gospodarstwa dostaną w styczniu.

Wszędzie jest pełno takich rolników, jedni uprawiają inni tylko czerpią z tego dopłaty.

Problem jest w tym że ARiMR dopuszcza umowy słowne itp bo gdyby na każdą działkę trzeba byłoby mieć albo akt własności albo akt np notarialny a nie umowę ustną to byłoby dużo ciekawiej, sam przyznasz. Połowa pseudorolników nie dostałaby dopłat.

Niestety ARiMR ma problem z weryfikacją podstawowej rzeczy czyli tego kto użytkuje daną nieruchomość.

powinno być tak że warunkiem ubiegania sie o dopłaty jest ubezpieczenie w krus

uzasadnij to sensownie.

Mam teraz ~34ha od 6 lat nie płace KRUSU bo pracuję dodatkowo (świnie i krowy przestały się u nas opłacać parę lat temu to zrezygnowałem).

Posiane w czas, wszystko obrobione, porządki dookoła, dróg nie zanieczyszczam gnojem, zwierzęta nie łażą komuś w szkodę itp.

Papierologia (dopłaty wniosek o akcyzę, skarbówka-VAT) także jest w czas.

29ha to uprawy polowe, 0,5ha to miododajne, reszta RS-ptaszki na n2000 bo żaden krowiarz nie chce mi dać tyle za dzierżawę co ja dostaję za ptaszki z armiru.

Dlaczego mam nie mieć dopłat? Znam wielu rolników co mają bajzel w gospodarstwach i w niczym się nie wyrabiają.

 

Ba, ja mimo że rolnik to nie dostanę emerytury z KRUSu, zostawiam innym tę wspaniałą możliwość po przepracowaniu 30lat otrzymania 692zł na wcześniejszej em-ce.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj